Jump to content

Sezonul 3 de Maraton a început. Detalii aici
Fuziunea serverelor de SA-MP. Detalii aici

Daniel

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts

Recommended Posts

ROMANIAN:

Ai o nelămurire legată de server, de SA:MP sau nu îți este un lucru clar? Nu știi cum să caștigi bani rapid și eficient sau să folosești unele comenzi? etc.
Postează aici și noi te vom lămuri/ajuta, dar asta nu înseamnă că trebuie să faci dublu-post pentru că nu ți-a răspuns nimeni, puțină răbdare nu strică.

* Pentru a pune întrebări direct în joc folosiți comanda < /helpme > sau < /n >, urmată de întrebare, iar un helper vă va răspunde cât de repede se poate.

ENGLISH:

You have a question about the server, about the SA:MP or you dont understand something? You don't know how to earn money easy and fast or how to use some commands?
Post here and we will give you the answers, but this not mean to make double-post because no-one answered you, a little patience will not hurt.
* To put questions directly in game use command < /helpme > or < /n >, followed by question, and a helper will answer you as quickly as they can.

Oare am vreo sansa la functia de lider cu +1000 ore jucate pe rpg2.b-zone si rank 3 paramedics,rank 2 GBS si rank 3 RDT.Si am primit o singura data ban pentru aim,imi recunosc greseala si sunt constient ca ma trage in jos ,dar apoi m-am apucat pe alt cont si pe acela nu am nici o sanctiune nici de la admini si nici de la leader.Ce parere ai?

@, Toată lumea care aplică are o şansă dacă îndeplineşti condiţiile şi faci o aplicaţie bună şansele îţi cresc. Dacă ai avut şi funcţii bune, level mare deasemenea ai şanse mai mari. Succes!

@, Only RPG4 Administration Team can answer your question that mean you must be patient.

Good luck // success!

De ce imi ca nu " You cannot reply to new topic" la aplicatii staff ?

De ce imi ca nu " You cannot reply to new topic" la aplicatii staff ?

Bună ziua MisterBoy,

Există două motive pertinente. Fie nu sunt aplicațiile deschise unde dorești să aplici, fie nu ai un număr minim de postări. Dacă dorești să aplici ca helper, nu poți deoarece nu ai 100 de postări pe forum. Dacă dorești să aplici ca admin, perioada de aplicare s-a încheiat, urmează acceptarea și respingerea cererilor. Oricum, nici pentru acest post nu te puteai încadra din cauza numărului mic de postări pe forum. Dacă mai ai și alte întrebări, te rog să mă contactezi prin PM și te voi ajuta personal.

Cu stimă,

Leventhe - Ex. LiveSupport Operator

• Upvote 1

@@South TiganulAuriu, To check leader applications Click.

@, Staff team only can open|close [Leader,Helper,Admin] applications. If you found "You cannot reply to new topic" that mean the saction you want apply in is closed for the moment.

Edited by South Farouk

La factiuni vor fii aceleasi reguli ca pe celelalte servere RPG?

La factiuni vor fii aceleasi reguli ca pe celelalte servere RPG?

Da, vor fi aceleasi reguli. Si acelasi game mode.

Cand se vor deschide cererile de helper?

Cand se vor deschide cererile de helper?

Bună ziua xRiciuuL69,

Cererile pentru funcția de helper sunt deja deschise de două zile. Grăbește-te! Ai mai puțin de 24 de ore la dispoziție să aplici. http://forum.b-zone.ro/forum/3939-helper-applications-on/

Cu stimă,

• Upvote 1

Cand se va deschide sevar-ul care vor fi cerintele pentru a avea sanse la lider?

Bună seara PinguFTW,

În funcție de ce nivel și ore jucate vor avea jucătorii la momentul respectiv, se va seta un nivel și un număr de ore jucate predefinit. Pe RPG3, prima sesiune de recrutări a avut ca cerințe level 8 si 65 de ore jucate, iar cel mai înalt jucător avea aproape level 15, asta ca să-ți poți da seama la ce nivel erau jucătorii de atunci.

Cu stimă,

Cand se va deschide sevar-ul care vor fi cerintele pentru a avea sanse la lider?

Salut, cum a zis si Leventhe, se va recruta la scurt timp dupa deschiderea oficial al RPG 4. Eu as estima undeva la o saptamana, desigur trebuie sa respecti anumite conditii impuse de catre conducere.

Salut, cum a zis si Leventhe, se va recruta la scurt timp dupa deschiderea oficial al RPG 4. Eu as estima undeva la o saptamana, desigur trebuie sa respecti anumite conditii impuse de catre conducere.

Ok mersi.

Ok mersi.

Cu placere, daca mai ai si alte intrebari, nu ezita sa le postezi aici. O seara faina.

@, depinde ce iti place. Majoritatea opteaza pentru Trucker, dar eu am o solutie mai buna. Iti dau un exemplu:

-Iei rent la o casa langa job-ul Arms Dealer.

-Faci o tura de [/work].

-Mergi repede in LV la job-ul de Car Jacker unde faci si acolo o tura de job.

-Te omori si ajungi iar in Los Santos langa jobul de Arms Dealer.

Eu consider ca aceasta este cea mai buna metoda de a face bani muncind.

Ce job merita sa iau daca voi avea cont premium pentru inceput?

Ce îți place ție. Toate joburile sunt la fel de bine plătite, dar îți recomand Trucker :) Succes!

Ce job merita sa iau daca voi avea cont premium pentru inceput?

Salut, PinguFTW, eu ti-as recomanda Trucker, desigur cu un rent langa acesta. Daca vei sta mult pe server ti-as recomanda si niste roburi. :), desigur nu te fortez sa incerci. Fa ceea ce-ti place, ca sa nu te plictisesti, desigur sa incerci si alte joburi profitabile.

Sper ca te-am ajutat.

Edited by Bows

@, Se merita jobul de gunoier. La jobul truker nu se mai castiga asa bine.