Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[Problemă] Steam Trade


Shanony
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Când vreau să fac un trade pe steam, îmi tot spune următorul mesaj:

 

Schimbul va fi reținut pentru: 72 ore
- Shanony nu a mai folosit Autentificatorul Mobil de 7 zile sau a oprit confirmările de schimb

 

Am steam-ul de prin Octombrie. Și în Decembrie mi-am cumpărat CS:GO. Am activat Steam Guard-ul pe telefon, de foarte mult timp, și intru în fiecare zi pe apliația Steam pentru a „trece” acele 7 zile de care spune mai sus..

 

Deci... ce fac? :|

Link to comment
Share on other sites

@@Shanony,

 

Ti-ai activat de pe steam (PC) acel guard care mereu cand te loghezi pe cont iti trimite un cod de 4 caractere pe telefon?

 

Acel cod de pe telefon se resetează la nu știu câte secunde. Adică nu rămâne același. Și când te loghezi îl scrii pe acela care-i în momentul respectiv. În fine.

 

Trebuie activat și de pe pc, sau cum?

Link to comment
Share on other sites

@@Shanony,

 

Atunci probabil persoana cu care ai incercat sa faci trade nu are steam guard-ul activat.

 

Am vrut să fac trade cu un prieten care are Steam Guard-ul activat...

Și am vrut să fac și cu un site de pariuri, și la fel

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu dupa o luna de la cumpararea primului joc vei avea acces la market si trade totodata daca ai probleme da un PM eu asta cred.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu dupa o luna de la cumpararea primului joc vei avea acces la market si trade totodata daca ai probleme da un PM eu asta cred.

 

La market am avut acces de ... ieri. Din câte țin minte. Că așa îmi spunea.

 

Dar la trade...

Link to comment
Share on other sites

Asta este atunci trebuie sa mai astepti inca o saptamana de la ultimul acces de shop oferit de catre echipa steam. Daca spui ca ai SG activat asta este buba

Edited by TheLittle
Link to comment
Share on other sites

Asta este atunci trebuie sa mai astepti inca o saptamana de la ultimul acces de shop oferit de catre echipa steam. Daca spui ca ai SG activat asta este buba

 

Mda... mersi pentru informații. Sper ca aceasta să fie cauza.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.