Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Interviu #46 - Petronella - RPG3 Admin 5


Skipper
 Share

Recommended Posts

Fh5z5Yb.png

Skipper: Bună Petronela! Îţi multumesc pentru că mi-ai acceptat invitaţia! În primul rând, ne poţi spune câte ceva despre tine? (Nume, oraş, vârsta, etc.)?
Petronela: Bună! Mulțumesc pentru invitație. Mă numesc Bălțătescu Petronela, sunt din orașul Tîrgu Neamț, dar momentan locuiesc într-un orășel din Spania. Am frumoasa vârstă de 19 anișori.
Skipper: Ce îţi place să faci adeseori în timpul tău liber?
Petronela: În timpul liber îmi place să mă ocup de lucruri ce țin în general de fete, precum make-up, manichiură, și să-mi pierd timpul alături de cei de pe B-Zone, iar dacă timpul îmi permite mai joc și League of Legends.
Skipper: Cum au fost primele zile alături de comunitatea B-Zone?
Petronela: Primele zile alături de B-Zone pot să spun că au fost oarecum ciudate deoarece nu știam mai nimic despre ceea ce înseamnă SA:MP, pentru mine era un simplu joc cu mașini, îmi plăcea să mă plimb pe toată mapa aiurea, iar ce era cel mai ciudat lucru pentru mine în acel moment, toți mă întrebau dacă sunt fată, bineînțeles că majoritatea nu m-au crezut.
Skipper: Care este părerea ta ce privește partea tehnică legată de forum care este făcută de către DaniSteptu?
Petronela: La cum arată forumul nostru față de altele, părerea mea este că face o treabă excelentă, dar oricând e loc de mai bine.
Skipper: Ce părere ai despre Kelton, administratorul serverelor RPG?
Petronela: Din ceea ce face, pot să spun că este o persoană diferită, să faci ceea ce face el ai nevoie de multă răbdare, trebuie să știi să te descurci cu orice problemă care apare în cale, iar el ne-a demonstrat că poate face față cu succes fiecărei provocări.
Skipper: Cum ți-ai început cariera pe serverul RPG2?
Petronela: M-am apucat de sa:mp pe 08.03.2013, am început ca oricare alt jucător, de la început, nu știam nimic ce ține de sa:mp, nu mai auzisem de așa ceva până atunci, dar într-o zi, și anume pe 8 Martie, am văzut la un verișor că se juca pe un joc, pe atunci îl numeam doar un oarecare joc cu mașini, mă uitam la el cum se joacă, mi se părea destul de interesant deoarece se putea comunica și cu alți oameni ceea ce m-a convins să îmi fac cont.
Skipper: Cum ți-ai câștigat banii pentru un vehicul, respectiv o casă?
Petronela: Prima mea casă și prima mea mașină le-am primit cadou, deci nu am fost nevoită să muncesc atât de mult. La job-uri am muncit doar din curiozitate, pe vremea aceea nu mă interesa să fac afaceri, preferam să văd acest joc doar ca pe o distracție.
Skipper: Care a fost reacţia ta când ai primit funcţia de lider al facţiunii News Reporters?
Petronela: O reacție destul de ciudată, nu știam exact dacă să mă bucur sau să îmi fac griji deoarece să fii Lider la News Reporters nu era tocmai ușor, dar aveam foarte multe schimbări de făcut iar asta ma făcut să îmi doresc această funcție.
Skipper: Cum se afla facţiunea în acel moment?
Petronela: Nu pot să spun că foarte rău, dar nici foarte bună deoarece multe nu erau așezate la locul lor, trebuiau schimbate multe reguli, adăugate unele noi, unii membrii erau inactivi și aveau nevoie de un impuls, o motivație.
Skipper: Te aşteptai să primeşti funcţia de lider?
Petronela: Fiind respinsă de foarte multe ori la funcția de Helper deoarece nu aveam experientă nu mă așteptam să mi se ofere această șansă dar cu ceva timp în urmă am decis să îmi fac un cont secundar și să intru în News Reporters, nu voiam să intru de pe contul principal deoarece aveam rank 6, nu voiam să renunț la el (era casa mea acolo). Pe contul secundar am avansat frumos, să spun așa, până la rank 3, apoi am primit sublider. Tot timpul acesta activam pe 2 conturi ca sublider, dar după un timp Liderul News Reporters a renunțat la funcția de Lider pentru a acorda șansa și altui jucător, el mi-a spus din timp că o să mă propună pe mine deoarece l-am ajutat cu facțiunea și mereu am încercat să fiu mai bună ca ceilalți. Din fericire, am primit funcția de Lider al facțiunii News Reporters pe contul principal, și anume Petronella, chiar dacă aveam dubii că nu o să mi se ofere o șansă deoarece pe contul secundar aveam un level destul de mic pentru o funcție.
Skipper: Care a fost reacţia ta când ai observat că ai fost acceptată pentru funcţia de Helper?
Petronela: Ca oricare alt jucător, am fost foarte entuziasmată că am primit o altă funcție, o altă provocare. Pentru mine a fost un fel de mulțumesc pentru munca depusă cât timp am fost Lider.
Skipper: Cum te-ai înţeles la început cu ceilalţi colegi din STAFF?
Petronela: Destul de bine m-am înțeles cu ei, dar acum nu știu dacă și aceștia sunt de aceeași părere.
Skipper: La două luni după ce ai fost promovată la funcţia de Helper, ai fost promovată la Admin level 1, care a fost reacţia ta? Te aşteptai ca după doar două luni să ajungi la Admin level 1?
Petronela: Știind că am muncit mult cât timp am fost Helper, acest lucru se dovedea la fiecare statistică postată de Kelton, fiind mereu pe primul loc. Speram să primesc această funcție, dar pe vremea aceea trebuia să faci aplicație de la funcția de Helper Level 2 pentru Admin și în urma voturilor adminilor de Level mai mare erai acceptat sau nu, aici am avut o oarecare îndoială că nu o să îmi fie acceptată aplicația, dar din fericire mi-a fost acceptată și munca mea a fost răsplătită.
Skipper: Cum a fost prima ta zi ca Admină? Ţi-a fost greu să acorzi prima sancţiune?
Petronela: Ca orice jucător, normal că eram foarte încântată de acest lucru, voiam să văd ce face fiecare comandă, cum te simți dupa primul ban acordat, cum e să stai la War, recunosc mi-a fost foarte greu să acord primul ban deoarece nu eram sigură, îmi era frică să nu îl dau greșit pentru că nu voiam să dezamăgesc de prima dată.
Skipper: La deschiderea serverului RPG3, ai primit şansa de a devenii Admină level 2, te aşteptai la o asemenea propunere?
Petronela: Pe vremea aceea Kelton alegea admini level 2+ dacă mai țin bine minte pentru a ajuta noul server, iar doritorii trebuia să posteze într-un topic, eu am ales să nu postez deoarece abea aveam Admin Level 1, dar un coleg de al meu de Level 1 a aplicat și i s-a oferit această șansă de a ajuta RPG3 și i-am trimis și eu PM lui Kelton dacă mai are nevoie de încă o persoană care să-l ajute pe noul server, el mi-a spus că nu are nevoie de ajutor dar ma acceptat până la urmă oferindu-mi șansa de a face parte din STAFF-ul de pe RPG3 ca Admin Level 2.
Skipper: Cum a fost serverul RPG3 la deschidere oficială?
Petronela: Am plecat de pe RPG2 unde erau destui de puțini jucători, reporturi la fel de puține, iar pe RPG3 primele zile au fost pentru mine foarte grele, reporturi foarte multe și nici jucătorii nu ne ajutau să ne fie mai bine deoarece erau foarte mulți care foloseau coduri.
Skipper: Cum te-ai înţeles cu noii colegi din STAFF-ul RPG3 în acel moment?
Petronela: Destul de bine, erau altfel decât cei de pe RPG2, aveai cu cine să vorbești, chiar și despre lucruri care nu țineau neaparat de SA:MP.
Skipper: La trei luni de la promovarea ta ca Admină level 2, munca ta ţi-a fost răsplătită fiind promovată la Admină level 4, care a fost reacţia ta în acel moment?
Petronela: Probabil pentru munca depusă am primit această șansă, aici doar Kelton știe de ce. M-am bucurat foarte mult ca un copil mic când primește o jucărie, știam că acum o să am o nouă responsabilitate pe umeri și anume să mă ocup de Lideri și Helperi, am încercat să dau tot ce pot, să fac ceea ce au făcut și alți Admini de acest Level deoarece multe am învățat de la Krish, Meddy și kobo, am încercat să fur de la fiecare câte ceva.
Skipper: Pe data de 10.01.2016 ai fost promovată la funcţia de Admină level 5, crezi că ţi-ai îndeplinit obiectivul ajunsă la o asemenea performanţă?
Petronela: Pot să spun că da, mi-am atins obiectivul, știu că această funcție nu o primește oricine, trebuie să muncești să arăți că ești în stare de o funcție care implică mai multă responsabilitate.
Skipper: Ce părere ai de noul proiect al STAFF-ului, şi anume deschiderea celui de-al 4-lea server de sa:mp, RPG4?
Petronela: Mă bucur să aud că se deschide incă un nou server, la început am spus că se grăbește cu acest proiect, dar între timp am încercat să văd partea bună a lucrurilor ajungând să îmi placă ideea.
Skipper: Cum ţi se par update-urile realizate de către staff?
Petronela: Din ce în ce mai bune, se vede că serverul s-a dezvoltat foarte mult, iar fără aceste update-uri probabil nu se deschidea un nou server.
Skipper: Ce părere ai despre BlackThief, noul admin 6 al serverelor RPG care se ocupă de actualizarea website-urilor RPG?
Petronela: Nu pot să îmi dau cu părerea deoarece nu am apucat să vorbesc deloc cu acesta, dar am văzut ceea ce a făcut, lucru ce mă face să cred că este un băiat muncitor și o să ajute serverele foarte mult prin update-urile care le face la website.
Skipper: Te-ai gândit vreodată să renunţi la comunitatea B-Zone?
Petronela: Da, cu timpul multe s-au schimbat, deja vremea trecea, Krish și Meddy au renunțat, am rămas într-un timp doar eu cu dre. care nu mă ajuta prea mult, probabil din cauza vieții personale, a fost greu, erau momente când voiam să las tot și să plec, dar mereu mă gândeam că am muncit atât ca să ce, să las totul baltă și așa încet, încet am rămas și am încercat să îmi fac treaba de Admină Level 4.
Skipper: Pe vremea când te-ai apucat tu de serverul RPG2 să joci şi până în momentul de faţă, mai sunt playeri care joacă de atunci şi până în prezent?
Petronela: Da, mai sunt, dar din păcate nu prea am mai păstrat legătura cu aceștia, doar cu câțiva.
Skipper: Cum vezi serverele RPG peste 2 ani?
Petronela: Cu foarte multe schimbări, poate nici nu o să mai fie ca acum iar acest lucru poate ne aduce din ce în ce mai mulți jucători.
Skipper: Pentru final, ce ai să le transmiţi tuturor jucătorilor ai comunităţii B-Zone?
Petronela: Aveți grijă ce faceți, nu folosiți coduri deoarece nu vă ajută la nimic, încercați să vă faceți un drum corect și să ajungeți acolo unde vă doriți pe propriile voastre picioare.
Skipper: Mulțumesc și eu pentru timpul acordat acestui interviu, îți urez mult succes în continuare!
Petronela: Mulțumesc și eu pentru acest interviu, vă urez multă sănătate și succes în continuare!

Acesta a fost interviul meu alături de Petronela. Aştept păreri din partea voastră!

Edited by Skipper
Link to comment
Share on other sites

Frumos interviu, multumim Skipper, multumim Petronela, da, intradevar este ciudat si enervand ca playerii sa creada ca esti baiat, dar asta e viata.. Multumim pentru sinceritate :).

Link to comment
Share on other sites

Mulţumim pentru interviu, Skipper.

 

 

Pe Petronela o ştiu de când jucam pe RPG2, apoi ea era admin 2 pe RPG3 şi eu Helper. Mă bucur că ai evoluat atât de mult, felicitări.

Link to comment
Share on other sites

Hua :X petro pe system. acum stiu mai mult despre tine. nu mai esti Petro fosta colega si prietena :)), Felicitari skipper. frumos interview.

Link to comment
Share on other sites

Frumos interviu, multumim Skipper, multumim Petronela, da, intradevar este ciudat si enervand ca playerii sa creada ca esti baiat, dar asta e viata.. Multumim pentru sinceritate :).

Link to comment
Share on other sites

Frumos interviu, multumim Skipper, multumim Petronela, da, intradevar este ciudat si enervand ca playerii sa creada ca esti baiat, dar asta e viata.. Multumim pentru sinceritate :).

E bine ca ai poze sa ne dam seama ca esti fata :) foarte draguta esti :*
Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Interviu #46 - Petronella - RPG3 Admin 5
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.