Jump to content

Portofoliu Alphadores


eB Alphadores Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Rowyy unlocked this topic

Dupa 1 an + de cand nu am mai deschis Photoshop sa fac niste lucrari, am decis incerc din nou. dar nu stiu daca e sa ma reapuc de-a binelea. Sunt pe cs4 acum, fata de atunci cs6.

Astept pareri de la toata lumea.

AZ3sdeV.jpgEXDC0az.jpgbCObODj.jpgwEDOE7v.jpgwRihZma.jpgeh5MKE7.jpg  Nn2KoQj.jpg2CAVF4N.jpg

Bafta.

Ok, multumesc.

Multumesc, la fel.

Link to comment
Share on other sites

In general arata bine, cu unele mici exceptii, borderul acela cu punctele acelea in partile extreme nu prea se potriveste cu ''blur-ul'' tau, si la acel brush e problema, arata nasol brush-ul pe screen 100%, incearca sa faci un layer cu brush-ul pe overlay sau soft 30%, si dupa un alt layer cu lighten/screen tot cam cu 30%.

Link to comment
Share on other sites

Imi place creativitatea ultimelor avatare, incearca sa fixezi un pic acel blur, deoarece cu x2 sharpen s-ar vede super bine. Cu stoke negru si alb transparent, marit putin (daca este cazul), da alt efect al avatarului.

Incearca gaussian blur de 2 ori la creatiile mai luminate = la primul efect pui cu opacitate 60, iar la a doua cu 40-50, cum vine mai bine. Succes!

Link to comment
Share on other sites

@Melcool, am pus și 3x gaussian cred, dar opacitate scăzută, nu îmi plac lucrările prea blurate sau încărcate. La cât stroke am folosit m-am saturat și de negru și de alb, alb ce îmi mai place, de aceea am ales borderele. Mulțumesc. 

Noapte buna.

Ok, mulțumesc. 

Mulțumesc, la fel.

Link to comment
Share on other sites

Semnatura pe render si prima lucrare cu Travis au iesit bine, la alea doar cu imaginea pe centru ai pus darken pe imagine degeaba, mai mult strica imaginea, si in legatura cu acel font din prima lucrare, nu este prea stralucit, incearca niste fonturi mai boldate putin, cel putin asta este parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

@Rowyy, n-am vrut sa fac neaparat render, am dat cu toolul ala peste si i-am dat gradientu' de care avea nevoie. Multumesc, da, am pus Darken pe alea, de fapt pe toate, mi-am pus blurul.
 Multumesc.

Bafta.

Ok, multumesc.

Multumesc, la fel.

Link to comment
Share on other sites

@Elena, incerc sa fiu diferit fata de ceilalti prin stilul meu propriu si care sa imi placa, restul a devenit deja monoton si incerc sa ies cat de mult din monotonie.

@DjFrEE 24, multumesc.

@CarTer, serveste-te :)))))).

Noapte buna.

Ok, multumesc.

Multumesc, la fel.

Link to comment
Share on other sites

Lucrari noi: cYdD8Jm.jpgqrplarK.jpgeZy4srv.jpg N11TRyz.jpg wA5JhO8.jpgNIkio77.jpg  o9O4aoE.jpg 1kKozbl.jpg MDjQjXa.jpg Zjoz3lu.jpg hQhHUOp.png THCSyyx.png  WM0yKnr.jpg IpxACRs.jpg

Si niste caterinca: fRirGeA.pngUqTHERq.pngGavvLRH.pnglwwitOi.pngXBodjOY.pngCavEtBg.pngTCOSi7e.png

21040466_1460670584012025_2067957811_n.p

@CBN AndreW, @Qls, @KeegaN50inBrat, @iDOPE PAUAR, @eB Ceder, @ExTroGeN, @DjFrEE 24

Noapte buna.

Ok, multumesc.

Multumesc, la fel.

Edited by Alphadores Stefan
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.