Jump to content

Interviu #47 - RydeN - RPG2 Admin 4


Skipper
 Share

Recommended Posts

9ORUO6B.png



Skipper: Pentru început, ne poţi spune câte ceva despre tine (Nume, oraş, ocupaţie, etc.)?


RydeN: Salut, Skipper! Numele meu este Alex Andrei, am 16 ani si locuiesc in oraşul Pitești, un oraş frumos.


Skipper: Ce îţi place să faci în timpul liber?


RydeN: O mare parte din timpul meu liber mi-l petrec alături de prietenii mei, fie la un film, fie la o terasă sau prin cartier.


Skipper: Cum arată o zi din viaţa ta?


RydeN: O zi din viaţa mea este la fel ca a oricărui tanăr. În general mă trezesc pe undeva pe la ora 10, mă joc cateva ore la calculator şi apoi ies pe afară cu prietenii. De cele mai multe ori, îmi place să-mi închei ziua petrecând la un club.


Skipper: Cum ai aflat de comunitate?


RydeN: De comunitatea B-Zone am aflat acum aproximativ 2 ani de la un prieten, care a reuşit să mă convingă să mă alătur serverului RPG2.


Skipper: Ce părere ai despre Bobo, fondatorul comunitătii B-Zone?


RydeN: Nu am apucat să îl cunosc foarte bine și chiar dacă nu am vorbit cu el foarte mult îmi dau seamă că este un om de treabă care se implica foarte mult pentru cele 4 servere RPG.


Skipper: Care este părerea ta ce priveste partea tehnică legată de forum care este făcută de către DaniSteptu?


RydeN: Părerea mea în ceea ce priveşte munca s-a este una bună. Forumul fiind foarte bine structurat şi administrat în acelaşi timp, făcând o treabă minunată.


Skipper: Ce părere ai despre Kelton, administratorul serverelor RPG?


RydeN: Kelton, o persoană foarte de treabă si foarte înţelegătoare, pentru a face ceea ce face el.. ai nevoie de foarte multă răbdare.


Skipper: Cum ţi-ai început cariera pe serverul RPG2?


RydeN: M-am apucat de SA:MP în data de 23.06.2014, am început ca oricare alt jucător, de la 0. Eu îl consideram un singur joc cu maşini, îmi plăcea să mă plimb pe toată mapa. Primele zile alături de comunitatea B-Zone au fost foarte misterioase. Fiind primul meu server de SA:MP role-play nu ştiam de existenţa unui regulament, de aceea am început cu câteva sancţiuni, bineînţeles pe care le-am meritat. Să intru într-o facțiune, sincer să fiu, mi-a fost foarte greu. Cu greu dupa multe încercări am intrat în Las Venturas School Instructors. Nu m-am descurcat foarte bine aici, am acumulat 2x FW-uri după care mi-am dat demisia. Dupa ce am aflat de regulament, l-am învăţat şi am hotărât să aplic în LSPD, am fost acceptat iar la puţin timp am susţinut testul de intrare pe care l-am trecut. Aici mi-am petrecut aproximativ 1 an şi 2 luni.


Skipper: Ne poţi face o comparaţie a serverului? Cum se desfăşura în acel moment şi cum este în momentul de faţă?


RydeN: La momentul acela pe server erau foarte puţini jucători, maxim 300 playeri la orele de vârf. Aproape toţi playerii eram egali, nimeni nu era mai presus ca altul. În momentul de faţă serverul este foarte dezvoltat, update-urile fiind cât mai multe.


Skipper: Care a fost primul lucru pe care ai început să-l faci pe server?


RydeN: Iniţial jucam doar în game, nu intram pe forum, nici nu ştiam de el. Tot ce făceam în joc era să îmi petrec timpul cu prietenii pe care mi i-am făcut acolo şi să facem diverse lucruri. Am muncit puţin la început ca să pot să-mi achiziţionez o maşină pentru a mă deplasa, iar restul banilor îi păstram pentru lucrurile esenţiale. Chiar dacă eram cam aerian şi făceam totul de capul meu, cu ajutorul prietenilor mei am reuşit să înţeleg acest joc şi să încep să mă descurc din ce în ce mai bine.


Skipper: În ce facţiune te-ai simţit cel mai bine?


RydeN: Cel mai bine m-am simtit in Los Santos Police Department, acolo mi-am facut primii mei prieteni.


Skipper: Ai mai deţinut vreo funcţie înainte de promovarea ca admin?


RydeN: Am deţinut funcţia de helper timp de 1 lună si 10 zile. După progresul făcut in funcţia de helper am fost promovat la admin level 1.


Skipper: Poţi să enumeri câteva persoane care ţi-au fost alături în perioada de început a acestei comunităţi?


RydeN: In primul rand vreau sa incep cu Vasy23, a fost un helper foarte silitor pe aceea vreme care m-a ajutat mereu. Pe lângă acesta mi-a fost alături şi Reins cu radu2000.


Skipper: Crezi că ţi-ai îndeplinit obiectivul ajuns ca Admin 4 serverului RPG2 Ce asteptări mai ai ?


RydeN: Nu m-am aşteptat niciodată că o să ajung Admin 4, având în vedere că eu ştiam doar să fac deathmatch. Acum las totul de la sine, nu-mi fac planuri pe viitor.


Skipper: Cum ţi se par update-urile realizate de către staff?


RydeN: BlackThief cât şi KillerFish fac o treabă excelentă pentru serverele RPG. Totul este foarte bine structurat, un succes cu siguranţă. Update-urile acestea aduc un plus comunităţii şi un aer de originalitate


Skipper: Te-ai gândit vreodată să renunţi la comunitatea B-Zone?


RydeN: Nu mi-am pus niciodată asta în gând, când n-o să mai am timp liber atunci o să renunţ probabil. Toate la timpul lor, nu-mi fac planuri.


Skipper: Ce părere ai despre cei 4 supervisori ai serverelor RPG? (RPG1 Odin (Royce), RPG2 Casso, RPG3 Kobo, RPG4 Marik)


RydeN: Sunt sigur că toţi au muncit foarte mult să ajungă acolo iar Kelton este cel mai în măsură să aleagă Supervisorii şi ştie foarte bine ce face şi ce alege. Din păcate doar pe Casso şi Marik îi cunosc, sunt foarte de treabă şi muncitori. Chiar dacă nu am apucat să îi cunosc şi pe Odin şi Kobo, îmi dau seama că sunt nişte oameni de treabă care se implică foarte mult.


Skipper: Cum vezi serverele RPG peste 2 ani?


RydeN: Sincer nu prea ştiu cum vor fi serverele RPG peste 2 ani dar sunt sigur că scripterii împreună cu ceilalţi colegi ai lor ne vor surprinde cu cat mai multe update-uri speciale.


Skipper: Pentru final, ce ai să le transmiți tuturor jucătorilor ai comunitătii B-Zone?


RydeN: În primul rând vreau să vă mulțumesc celor care citesc acest interviu și vreau să precizez că totul este un joc, jucaţi de plăcere, corect şi lăsaţi răutăţile deoparte. În ultimul rând, nu uitaţi să faceţi diferenţa dintre realitate si joc.



Acesta a fost interviul meu alături de RydeN. Aştept păreri din partea voastră!



Edited by Skipper
EDIT: Adăugat LOGO.
Link to comment
Share on other sites

Felicitari skipper pentru interview, a lu leo era cel mai bine :)), Ryden ai dat raspunurile objective dar erau si bune :)) iti scot lider in joc cand te prind.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.