Jump to content

Rowy's Gallery ▲


Rowyy
 Share

Recommended Posts

  • Andrada locked this topic
  • Rowyy unlocked this topic

I6SrFQk.png&key=d7b38ea0465bf1dad46c4d05

9NFC5pK.png&key=d98b450d4d762aff847439d1

le-am vazut pe astea doua. pentru inceput e destul de ok. te as sfatui sa nu ti mai pierzi timpul sa faci avatare si cacaturi d'astea. ia si mai fa ilustratii de genul. usor usor iti cumperi si o tableta grafica si cu putin efort te poti duce spre partea aia de design grafic.

iti zic lucrurile astea pt ca sunt la facultate de arte si am vazut ca ai acolo un inceput de talent si merita dezvoltat. 

30baa30c077dadec37b7aae5932e41.jpg

asta o sa te ajute ff mult daca vrei sa mai faci ilustratii de genul. ia si invata sa pui calumea umbra/lumina. ca sa ti fie mai usor poti sa incerci acasa frumos pe o foaie cu un creion 2B sau 4B sa faci hasura, degrade-uri, sa inveti cam cum sa faci trecerea de la umbra la lumina. dupa iti va fi usor sa pui ce ai invatat pe foaie pe monitor.

si tot pe foaie poti sa inveti sa dai texturi. de la A la z. piele, par, barba, metal, piatra you name it.

 

daca e ceva dai PM spor

 

Edited by yrn proof
Link to comment
Share on other sites

Nicely done, imi amintesc ca am facut si eu acum ceva timp un peisaj tot asa dupa un tutorial. Ce mi se pare putin dubios e ca sunt toti muntii inclinati spre partea dreapta si sunt si cam "spikey". Ai uitat sa pui highlights pe ultimul munte din dreapta :D.

 

Keep it up!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.