Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Oppo A30 are specificatii bune si design premium.


South BiRi
 Share

Recommended Posts

oppo-a30.jpg

 

Pe site-ul firmei Oppo din China a aparut un smartphone destul de interesant. Oppo A30 este un telefon cu specificatii bune si care are un pret de cumparare decent.

Gadget-ul Oppo vine cu ecran de 5 inch si rezolutie de 1920×1080. La interior procesorul un este de cea mai noua generatie insa eu zic ca e suficient de performant. Procesorul este quad core Qualcomm Snapdragon 800 de 2.0GHz.

Acest model se gaseste in modele de top lansate de ceva timp precum Samsung Galaxy Note 3 sau LG G2. Acest procesor este ajutat de memorie RAM cu capacitate generoasa. Avem 3GB RAM si 16GB stocare interna.

La exterior avem un design elegant cu spate din sticla si margini din metal. Partea din fata are un ecran cu margini subtiri ce are butoane de operare de tip capacitiv.

Camera foto principala are specificatii foarte ok. Ea are senzor de 13 Megapixeli cu blitz LED si lentile performante.

Eu cred ca smartphone-ul este unul atractiv. Are design reusit si configuratie hardware mai mult decat decenta. Oppo A30 se vine in China pentru aproximativ 306 dolari.

 

Specificatii detaliate pentru Oppo A30

  • Ecran de 5 inch 1920×1080
  • Procesor quad core Qualcomm Snapdragon 800 de 2.0GHz; placa grafica Adreno 320
  • 3GB RAM, 16GB stocare, slot microSD (card de pana la 128GB)
  • Sistem de operare Android 5.1.1 Lollipop
  • Camera foto principala de 13MP cu blitz LED
  • Camera pentru selfie de 8MP
  • Baterie de 2525mAh
  • 6.9mm grosime, 138 grame
  • 4G LTE, WiFi 2.4GHz 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, microUSB

oppo-a30-1.jpg

 

 

Sursă: aici

Edited by BiRi Jr
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.