Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Xiaomi Mi 5 e un smartphone deosebit de frumos - poze reale.


South BiRi
 Share

Recommended Posts

xiaomi-mi-5-in-antutu-5.jpg

 

Super smartphone-ul Xiaomi Mi 5 lansat de firma chineza este un gadget deosebit. Ca si look arata excelent iar hardware-ul intern este foarte performant. Xiaomi Mi 5 este mai rapid decat Samsung Galaxy S7 si inclusiv LG G5.

Smartphone-ul are la interior unul dintre cele mai puternice procesoare pentru telefoanele mobile. Modelul este Qualcomm Snapdragon 820 de 2.15GHz.

Telefonul mai are 4GB RAM DDR4 si stocare interna de 128GB de ultima generatie. Hardware-ul foarte rapid ajuta telefonul sa obtina un scor urias in aplicatia de testare AnTuTu, 142.084 puncte.

Xiaomi Mi 5 are ecran IPS LCD de 5.15 inch Full HD acoperit cu sticla curbata. Telefonul este asa performant in AnTuTu tocmai datorita ecranului cu rezolutia Full HD, 1920×1080. S7 si G5 vin cu ecrane de 2560×1440.

Design-ul este unul premium. Avem spate si fata din sticla iar marginile sunt din metal. Dupa parerea mea gadget-ul arata extrem de bine. Poate nu e la fel de aratos ca S7 sau G5, insa terminalul clar lasa o impresie placuta ca si design.

 

Xiaomi Mi 5 mai include:

  • Camera foto principala Sony IMX298 de 16 Megapixeli cu stabilizare optica de imagine, blitz LED si phase detection autofocus, filmare in 4K
  • Camera pentru selfie de 4 Megapixeli
  • Android 6.0 Marshmallow cu interfata MiUI 7
  • Baterie de 3000mAh cu tehnologie de incarcare rapida Quick Charge 3.0
  • Senzor de amprenta, port USB de tip C, Dual SIM
  • 4G LTE, WiFi dual band 802.11 b/g/n/ac, NFC, Bluetooth 4.1, GPS, A-GPS

Marele avantaj al telefonului este pretul. Varianta cu 3GB RAM si 32GB stocare costa 306 dolari iar modelul de top cu 4GB RAM si 128GB stocare in jur la 413 dolari.

Smartphone-ul clar arata deosebit, iar acest lucru se poate observa doar din poze reale. Mai jos am publicat cateva imagini din diferite unghiuri.

 

Xiaomi-Mi-5-1-1.jpg

 

Xiaomi-Mi-5-2-1.jpg

 

Xiaomi-Mi-5-3-1.jpg

 

Xiaomi-Mi-5-4.jpg

 

Xiaomi-Mi-5-5.jpg

 

Xiaomi-Mi-5-6.jpg

 

 

Sursă: aici

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.