Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Interviu #49 - FLAy - RPG3 Admin 4


Skipper
 Share

Recommended Posts

48KcfsD.png



Skipper: Salut. Îţi multumesc pentru că mi-ai acceptat invitaţia, FLAy! În primul rând, ne poţi spune câte ceva despre tine? (Nume, oraş, vârsta, etc.)?


FLAy: Sal' tare. Mă numesc Daniel Ilie, locuiesc în apropierea orașului Sighetul Marmației din județul Maramureș (Unde se agăță hartă-n cui), unde aici merg și la școală, sunt clasa a XII-a la profil Matematică-Informatică. Dețin o frumoasă vârstă de 19 anișori, îmi plac fetele, îmi place muzica, cânt la vioară în timpul liber, iar dacă nu, îmi fac timp cu siguranță în fiecare zi. Sunt o fire prietenoasă, mă supăr doar pe persoana la care țin și îmi fac repede prieteni.


Skipper: Ce îţi place să faci adeseori în timpul tău liber?


FLAy: După cum am spus și mai sus, deoarece eu nu am citit întrebările, răspund treptat la ele. În timpul meu liber, după ce vin de la școală, mă relaxez puțin la TV după care mă duc să-mi pregătesc masa și să mănânc, ca orice om. Mă apuc de cântat, mai vorbesc cu persoane dragi mie, mai învăț una altă pentru că se apropie acel bac.. iar seara stau la PC și dacă nu am teme de făcut pentru ziua următoare, mă joc liniștit SĂ:MP.


Skipper: Ai vreun hobby? Dacă da, care este acela?


FLAy: Ca hobby am cântatul la vioară, condusul mașinii și al camioanelor, datorită tatălui meu care are meseria de șofer și m-a învățat de mic.


Skipper: Obişnuieşti să urmăreşti meciurile de fotbal? Dacă da, al cărei echipe de fotbal eşti fan?


FLAy: Desigur, țin cu cea mai frumoasă echipă din România, Steaua (FCSB). Trup și suflet pentru culori!


Skipper: Cum au fost primele zile pentru tine alături de comunitatea B-Zone?


FLAy: Primele zile alături de B-zone au fost foarte grele, făceam level greu și strângeam bani la fermă, mi-am pus o nebunie în cap, încă de pe atunci, aceea de a face skill 5 la toate joburile.


Skipper: Ce părere ai despre Bobo, fondatorul comunităţii B-Zone?


FLAy: Consider că fără calmul și grija lui nu ar fi existat astăzi B-zone.


Skipper: Care este părerea ta ce priveşte partea tehnică legată de forum care este făcută de către DaniSteptu?


FLAy: Nu o să îl critic pentru că mi-a dat warn în trecut, dimpotrivă, am cuvinte de lăuda pentru acesta. Este persoană foarte veche a comunității și a ajutat-o foarte mult, mai ales de când a avut Global Moderator pe forum.


Skipper: Ce părere ai despre Kelton, administratorul serverelor RPG?


FLAy: Părerea mea despre Kelton este una foarte bună. Consider că fără ajutorul lui, B-zone nu s-ar fi dezvoltat așa de mult. Și ceilalți administratori ale serverelor RPG au fost niște oameni care gândeau bine, dar cu venirea lui Kelton, treburile evoluează într-un mod plăcut surprinzător.


Skipper: Ce părere ai despre TheKillerFish, cel care face parte din echipa staff-ului ce lucrează la update-urile serverelor RPG?


FLAy: TheKillerFish, îl știu de dinainte să aibă admin, nu s-a schimbat, m-a ajutat cu multe lucruri, printre care păstra doar pentru mine accept lawyer că să fac skill cât mai repede. Îmi place că face update-uri des și pune mult suflet în ceea ce face, ține-o tot așa.


Skipper: Ce părere ai despre BlackThief ce se ocupă cu website-urile serverelor RPG?


FLAy: Blackthief, la fel, și el m-a ajutat și mi-e un prieten bun, îmi dădea accept lawyer ca să fac skill. În plus de asta, ziua lui este după câteva zile de la ziua mea. Era foarte activ și merită să aibă funcția de Admin 6. Treaba pe care o face este una foarte bună, update-uri la Website dese și foarte surprinzătoare. Mult succes în ceea ce faci!


Skipper: Când şi cum ai ajuns pe această comunitate?


FLAy: Am ajuns pe această comunitate la rugămintea mea făcută unui verișor, am precizat și mai sus. Mi-a instalat versiunea Sa:Mp și mi-a introdus IP-ul serverului, erau pe vremea aceea aproximativ 20 playeri, dar neștiind să mai intru după ce am dat /quit, am abandonat o perioadă. M-am reîntors cu chef de joc și văzând la unu', altu', în anul 2009, de atunci tot joc și cu mici pauze însă.


Skipper: Cum ţi-ai început cariera pe serverul RPG3?


FLAy: Pe RPG3 am intrat că să ajut la dezvoltarea acestuia, am intrat în prima mea facțiune, Paramedics, care era condusă de liderul D.Cătălin, un om excepțional.


Skipper: Câţi jucători erau pe vremea când te-ai apucat?


FLAy: Erau 1000 de jucători în acea seară, am putut doar să-mi fac cont și examenul pentru licența de condus l-am dat abia a doua zi, deoarece era un lag imens. După acordarea funcțiilor, cumpărarea biz-urilor, caselor, serverul s-a cam golit și am rămas doar cei care credeam în viitor.


Skipper: Când şi cum ţi-ai început cariera în STAFF pe serverul RPG3?


FLAy: Am văzut acel anunț, în care se caută admini și am făcut aplicația printr-un mail și am fost acceptat. Au durat cam 3 săptămâni pentru a analiză detalii despre caracterul meu, abia în 15.03.2015 mi-a fost acordată funcția de Admin level 1.


Skipper: Te aşteptai să fii acceptat la funcţia de Admin?


FLAy: Datorită comportamentului meu pe serverul principal și activității mele acolo, m-am așteptat să primesc Admin aici, pe RPG3.


Skipper: Observ că în prezent eşti actual Admin nivel 4 pe serverul RPG3, cum ai reuşit să ajungi la o asemenea performanţă?


FLAy: Admin level 4, consider că am primit pentru a le ușura munca lui Kelton și a lui Kobo și datorită activității mele de pe atunci și a comportamentului meu de care am dat dovadă.


Skipper: Crezi că ţi-ai îndeplinit obiectivul ajuns ca Admin 4 al serverului RPG3? Ce aşteptări mai ai?


FLAy: Nu cred că pot să mai am ceva așteptări, deoarece mi-am realizat scopul meu ca și jucător de Sa:MP, aș vrea să pot să ajut cât mai mult serverul, nu știu ce va fi pe viitor.


Skipper: Cum ţi se par update-urile realizate de către staff?


FLAy: Serverul este într-o continuă dezvoltare, îmi place că se implementează reguli bune ca să avem un joc plăcut, iar pe server sunt multe beneficii, cât și pe website și treaba este mai ușoară.


Skipper: Crezi că este bună alegerea celor 4 Supervisori? (RPG 1 Royce, RPG 2 Casso, RPG 3 Kobo, RPG4 Marik)


FLAy: Consider că, cei 4 Supervisori fac o treabă excelentă și au multă experiență în spate, De exemplu, Royce un jucător care a luat Admin după puțin timp când a luat și Kelton, acesta a avut de unde să învețe și îl poate ajuta pe Kelton, pot spune că este umbra lui.


Skipper: Cum ţi se pare evoluţia serverului RPG4 de la deschiderea acestuia şi până în prezent?


FLAy: RPG4 mi se pare o idee foarte bună, încă este la început, dar consider că vara această o să fie un server frumos, cum a fost și RPG3, cât și celelalte.


Skipper: Cum vezi serverele RPG peste 2 ani?


FLAy: Serverele RPG peste 2 ani, din punctul meu de vedere le văd foarte înaintate, le văd pline, și de ce nu și cel de-al cincilea server deschis care o să fie populat.


Skipper: Te-ai gândit vreodată să renunţi la comunitatea B-Zone?


FLAy: M-am gândit, dar ca motiv am avut doar lipsă de timp, nimic altceva, mereu m-au atras prietenii și acest joc, nu mi-a plăcut să joc pe alt server.


Skipper: Pe vremea când te-ai apucat tu de serverul principal RPG să joci şi până în momentul de faţă, mai sunt playeri care joacă de atunci şi până în prezent?


FLAy: Desigur, sunt o grămadă, care s-au lăsat și tot s-au mai reapucat. Cu mulți țin o legătură strânsă, prin intermediul facebook-ului.


Skipper: Pentru final, ce ai să le transmiţi tuturor jucătorilor ai comunităţii B-Zone?


FLAy: Le transmit un joc plăcut și să aiba încredere în ei pentru că asta este cel mai bun lucru. Multă sănătate și aveți grijă de voi!




Acesta a fost interviul meu alături de FLAy. Aştept păreri din partea voastră!


Link to comment
Share on other sites

Slab interviu, slabe raspunsuri.

Majoritatea raspunsurilor sunt de tipul, "imi plac masinile pentru ca...roti"...

Asta a fost cireasa de pe tort :

 

" FLAy: Ca hobby am cântatul la vioară, condusul mașinii și al camioanelor, datorită tatălui meu care are meseria de șofer și m-a învățat de mic. " Serios? :)))

 

 

Edited by RW ExteeL
Link to comment
Share on other sites

 

Nust cum e ca n-am citit.

Data viitoare o să şti cum este să fi sancţionat.

 

Dacă mai văd astfel de comentarii inutile la acest interviu o să trecem la sancţiuni.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.