Jump to content

Recommended Posts

Am si eu niste sugestii:

1. Sa se reduca timpul in jail. La ce ajuta: este prea mult timpul in jail, noi am intrat pe server sa jucam samp nu sa stam in jail ,daca dai un rob si te prinde garda trebuie sa stai in jail 50 minute, mi se pare mult, este aproape o ora in care nu faci nimic, cand dai un work la job ilegal, de exemplu la cei cu skill 5 la arms si drugs , iei w3 pentru un work in care castigi 1200$ fara cont premium, si stai in jail 10 minute aiurea. As modifica wantedul asa :

-w1 -cu drept 120 sec in jail

- no drept 300 sec

-w2 -cu drept 180 sec

- no drept 400 sec

-w3 -cu drept 240 sec

- no drept 500 sec

-w4 -cu drept 360 sec

-no drept 600 sec

-w5 -cu drept 480 sec

-no drept 840 sec

-w.6 -cu drept 600 sec

-no drept 1000 sec

 

2. Fiecarui player sa ii apara toate tranzactiile facute de acesta ( player x a vandut/cumparat sultan cu 1280000$ de la y player , sau case sau banii transferati) Cu ce ajuta aceasta : in caz ca se sparge contul sa vedem cui i-au fost transferate bunurile.

3. Sa apara pe harta 2 checkpointuri in acelasi timp : un checkpoint cu cuoarea rosie si celalalt cu alta culoare (verde/albastru/alb)

Cu ce ajuta : Un exemplu, un membru dintr-o factiune pasnica are find pe o persoana (pentru skill detectiv) , si in acelasi timp accepta si o comanda, ca checkpoint ii va aparea find-ul , nu comanda, si el va fi nevoie sa anuleze find-ul ca sa ii arate unde este playerul care a cerut comanda, si asa pierde punctul la skill / sau inca un exemplu : la rob cand tu ai un checkpoint activ si cineva iti da invitatie la rob, esti nevoit sa anulezi checkpointul ca sa accept invitatia la rob, si in timpul robului nu merge sa dai find pe cineva ( gen /find dRE ) :)))

4. Sa se micsoreze sanctiunile ,doar cele cu suspendarea permisului de port arm. Pana la level 50 fiecare jucator sa ia suspended in functie de nivelul acestuia, dar dupa level 50+ sa primeasca maxim 50 ore suspended.La ce ajuta : un individ de level 101 care trage 3 focuri de arma si il vede adminu , acesta primerste suspended 101 ore , este foarte mult 101 ore sa ai suspended , doar ca ai tras niste focuri de arms aiurea.

5. Sa se scoata regula ca in timpul robului sa nu poti trage in nimeni, nici in masina politiei nu poti trage.

6. Toate mail-urile sa fie trimise in limba selectata de jucator la crearea unui nou cont.La ce ajuta: nu toti stiu limba engleza foarte bine.

Cam atat! Astept comentarii,completari si pareri pro/contra !!

BlackWidow.png

Referral ID: 873524

Link to comment
Share on other sites

Wanted-ul cred eu ca e bine asa cum e, adica sa zicem ca da rob un player cu Cont Premium...da fail si dupa vreo 15 minute incepe alt rob...Cu celelalte propuneri sunt de acord cu exceptia "Suspendarilor", consider ca prin miscorarea sanctiunii motivezi alti playeri de level mic sau playeri care nu le pasa de reputatia lor pe server sa faca DM si sa abuzele cu motivul "apoi ce conteaza, in x ore iau iar arma si fac DM"

Link to comment
Share on other sites

Dar totusi este un joc , si sa stai 50 minute degeaba in jail si sa nu faci nimic, nu toti isi permit avocat sau nu gasesti avocat cand ai nevoie.Sa zicem ca la w6 cu no drept sa se puna 1800 sec (30 minute) sau sa se adauge ceva job secundar in jail sau "munca in folosul comunitatii" , ceva numai sa scapi de jail cat mai repede.

Si la faza su suspended port arm , daca tragi de 2-3 ori cu arma , gata ai suspended,adica din orice foc tras iti ia licenta de arme. Sau nu zic neaparat sa fie 50 ore suspended, sa fie de la level 70+ doar 70 ore suspended.

Link to comment
Share on other sites

@, Dragul meu coleg, ai avut o luna timp la dispozitie sa faci propuneri. Oricum ideea nu are nici o relevanta asupra actualelor sisteme de: job-uri ilegale, rob, etc. Alta data nu mai deschide topicuri aiurea, incearca sa le transmiti ideea ta superiorilor intr-un mesaj privat.

 

O zi buna iti doresc !!

Link to comment
Share on other sites

@, Dragul meu coleg, ai avut o luna timp la dispozitie sa faci propuneri. Oricum ideea nu are nici o relevanta asupra actualelor sisteme de: job-uri ilegale, rob, etc. Alta data nu mai deschide topicuri aiurea, incearca sa le transmiti ideea ta superiorilor intr-un mesaj privat.

 

O zi buna iti doresc!!

 

 

Eu nu pot face propunere la acel topic deoarece nu am facut limita de 50 de topicuri pe forum, si m-am gandit ca poate cine vede acest topic poate sa faca el o sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.