Jump to content

Au început evenimentele de iarnă. Detalii aici

Arkady

SF Police Department - Intrebari si nelamuriri / Questions and concerns

Recommended Posts

Nick: Zawn.

Rank:3
Intrebarea: Daca sunt in urmarire, si raman cu viata putina, am voie sa merg in caza sa iau heal?

@@Zawn, atat timp cat nu abuzezi (el trage in tine si tu dai /heal), ai voie.

"

• Ramming:

Se va folosi în urmărirea unui suspect cu sau fără wanted aflat într-un interior, pentru a vă lua heal atunci când urmăriți un suspect sau pentru percheziții HQ-uri când e vorba de mandate (sancțiune: avertisment verbal)." Sursa https://www.rpg2.b-zone.ro/factions/departmentRules

Nick: Zawn.

Intrebarea:Am voie drept/no-drept cu Enforcer?

Nick: cK.misteru

Rank:1 
Intrebarea:  Daca un player este prins cu nos, il somez ii dau wanted 2 neconformare ordin dupa plec sa i dau arrest si cand sa ajung la jail sa-i confisc permisul , el iese pe cautiune . Ce trebuie sa fac in cazul asta? 

Este bine cum procedez? Ma duc in continuare dupa el si il somez si daca nu se preda , ii dau tot de atatea ori wanted/ arrest  pana reusesc sa  ii iau permisul ? 

@Misteru Da, te duci il somezi pana opreste sa ii iei permisul.

Nick: cK.misteru

Rank:1 
Intrebarea:  Bun , am inteles . dar daca acel player nu vrea sa opreasca si ii dau de ex de 10 ori wanted 2 neconformare si arrest , mie imi apare la raport , se poate sa existe vreo posibilitate ca fraudez raportul  ?  

@Misteru Se va opri sau va da pana la urma /q. Daca vezi ca nu poti in acea zi il lasi, ai la dispozitie 72h sa il sanctionezi. 

Nick: ZeKi

Rank:2
Intrebarea: Salut! Un wanted acordat pentru cop-kill sau runner se considera punct invalid la raport? Daca da, care mai sunt alte puncte care s-ar considera invalide la raport?

@ZeKi Wandet-ul pentru cop kill si runner nu se pun la raport, deci se considera puncte invalide. Intra in topicul Evidenta Rapoarte sa vezi punctele valide.

Nick: SEEK_ME

Rank: 5

Intrebare: 1) Am vazut ca daca ai 8 luni in factiune trebuie sa joci minim 10 ore. De ce exista aceasta favorizare?

2) Daca un jucator conduce pe un suspect de wanted fara drept, jucatorul fara wanted ia complice?

@Seekme 1. La 8 luni in factiune eu zic ca sunt legende si merita si ei ceva in schimbul acelor 8 luni  de stat intr-o factiune. Nu toti pot face asta.

2. Daca sunt in aceiasi masina si soferul nu are wanted, iar tu il somez pe cel cu wanted si soferul nu opreste, ii poti da complice ca  a vazut ca are suspect in masina si nu a vrut sa opreasca. 

Nick: SEEK_ME

Rank: 5

Intrebare: EU nu pot sa somez wantedul fara drept de predare. Deci cum procedez?

@Seekme ii dai complice la șofer. 

Nick: Rapier

Rank: 2

Intrebare: 1.Daca respectivul are wanted si la /ms se urca intr-un vehicul si fuge ia runner, dar daca el are wanted si e deja intr-un vehicul si nu raspunde la /ms, tot wanted runner ia sau isi pierde dreptul de predara si fara alt wanted?Situatia asta nu-i nicaieri in regulament

2.Avem voie sa vopsim masinile factiunilor?

3.Cand confisc permise, e deajuns sa dau /confiscate ID, fara ore?Am inteles ca se pun orele automat.Daca nu, cate ore trebuie sa fie confiscate pentru fiecare licenta,in special la cea auto pentru viteza 150+ ; 200+ si condus neregulamentar+nos/hydra ?

Edited by Rapier

@Rapier 1. Daca conduce vehiculul, tu ii dai [/ms], iar el nu se preda, ii dai runner.

2. Da, ai voie sa le vopsesti.

3. Folosesti /confiscate ID si orele. Orele pentru licenta de condus le gasesti in regulamentul departamentelor, sectiunea altele-Licenta auto. Iti recomand sa citesti tot regulamentul, nu numai acea parte.

Nick: [LORD]Spacker

Rank: Detective (2)

Intrebare: Fiind membru al echipei SWAT, este permis ca tot raportul de 50 de puncte sa fie facut din amenzi, sau exista o limita impusa?

@Spacker In acele 50 puncte poti face ce vrei, doar sa fie valide. Poti face si doar amenzi si doar wanted, ce vrei tu, doar sa fie valide. 

Nick: [LORD]Spacker

Rank: Lieutenant (4)

Intrebare: Daca un suspect are NOS, ii pot da confiscate in timp ce-l am pe /cuff? Se pare ca sunt cam singurul care posteaza aici, la ce nab sunt nu ma mir. :))

@Spacker Ii poti da /confiscate dupa in jail, nu e necesar sa ii dai in masina.

Nick: qTupeu.IUTUBARUL

Intrebare: Stallion-ul este singura masina din GTA San Andreas careia i se pot strica stopurile (din spate). Daca sunt stricate atat alea, cat si farurile, putem acorda amenda pentru lumini stinse dupa ora 20:00?

@qTuPaul si Sabre mai intra in categoria asta la care se pot strica stopurile.

Nick: Bogdan

Intrebare: Vreau sa stiu tot ce trebuie sa fac atunci cand cineva este legat. Ce dovezi trebuie sa am? (sa am dovada cand scrie pe chat ca a X a fost legat sau este de ajuns sa se vada acele catusi la mainile lui?) In ce moment ii dau somatiile? dupa ce am dovada ca este legat, il somez, daca se opreste si ii da untie, il las in pace fara sa-i dau wanted, iar daca nu opreste dupa somatiile mele ii dau rapire civil? si apoi il somez iar pentru a-l aresta si pentru a-l dezlega pe civil? sau ... dupa ce am dovada ii dau direct wanted fara nici o somatie, si apoi il arestez si dezleg pe civil?

Nick Rudy.TheLEGEND

INtrebarea: Vreau sa stiu de ce pot sa i dau cuff daca nu este cu g ?la ce ma ajuta?