Jump to content
Arkady

SF Police Department - Intrebari si nelamuriri / Questions and concerns

Recommended Posts

Intrebari si nelamuriri / Questions and concerns

Ai vreo intrebarein legatura cu SF Police Department? Posteaza aici intrebarea si un membru rank 6+ iti va raspunde in scurt timp.

Model de postare:

Nick:

Rank:

Intrebare:

*Acesta nu este un topic de discutii, orice post aiurea va duce la sanctionarea voastra.

English:

Do you have any question or concern related to SF Police Department? Post the question here and a rank 6+ member will reply shortly.

Posting model:

Nick:

Rank:

Question:

*This is not a discussion topic, any useless post will cauze your punisment.

Edited by RW Craym

Nick: AndreiL.

Rank: 2

Intrebare: Dacă merg după no drept cu cineva si avem 1 inf personal, este cineva sanctionat? daca da cine? cel care conduce sau cel care trage?

# PRIMU POST

#@@RW Craym, Shaf de pagina

@, tocmai ce am anuntat la Anunturi importante. Nu aveti voie sa faceti /wanted cu o masina personala, indiferent daca sunteti pe G sau conduceti.

Edited by RW Craym

Nick:Kristi72

Rank:2

Intrebare:Am voie sa stau cu civil in masina la arestat? ( masina de PD) Nu ma ajuta, nu face nimic decat se uita.Am voie?(mai am locuri pt suspecti)

Edited by Kristi72

Nick: Parynynyooo

Rank: 1 (SFPD Officer)

Intrebare: Daca sunt pe motor si am pe unu pe g (un civil, a dat el g si nu ii dau eject), am voie sa somez ca cineva sa traga pe dreapta cat timp am motorul ocupat cu cineva? Chiar daca el trebuie sa traga pe dreapta, nu sa dea g. Multumesc.

@@Kristi72, nu, nu ai voie.

@@FC Parynynyooo, nu ai voie cu civili pe G, daca da G ii dai /eject. Masina de politie este pentru a va face datoria de politist nu ca sa plimbati civili.

Nick:[RK]alexioan

Rank:2

Intrebare:Daca sunt in SWAT si de exemplu peste un timp vreau sa nu mai fac parte din SWAT, exista vreo metoda sa ies si sa raman la rutiera? Multumesc @

Edited by RK alexioan

@, Da, este o metoa, dar daca intri in Swat si te reintorci la rutiera nu te mai poti intoarce dupa la SWAT

Nick:Parynynyooo
Rank: 2(SFPD Detective)
Intrebare: Daca cineva ma jigneste, jigneste departamentul sau ceva pentru ce se da blacklist, cum procedez sa fie adaugat pe blacklist? Ca in topic, ai spus ca numai membrii rank 4+ si lider/sublider pot posta..

Nick:iDopeOwN.

Rank:1

Intrebare:Am voie sa ii iau permisul cuiva daca a mers cu 151km/h?

Da, ai voie.

Nick:Parynynyooo

Rank: 2(SFPD Detective)

Intrebare: Daca cineva ma jigneste, jigneste departamentul sau ceva pentru ce se da blacklist, cum procedez sa fie adaugat pe blacklist? Ca in topic, ai spus ca numai membrii rank 4+ si lider/sublider pot posta..

Da, doar membrii de rank 4+ pot adauga persoane in blacklist. Eventual poti sa trimiti un pm cu dovada limbajului care te-a deranjat unui rank 4+ iar el il va adauga daca crede ca este cazul.

Da, ai voie.

Da, doar membrii de rank 4+ pot adauga persoane in blacklist. Eventual poti sa trimiti un pm cu dovada limbajului care te-a deranjat unui rank 4+ iar el il va adauga daca crede ca este cazul.

Ti se pare că ai rank 6 sau lider ?

Ti se pare că ai rank 6 sau lider ?

Cand a fost Craym lider a spus ca avem voie si cei de rank 4+, nu mai posta aiurea aici.

Nick: Parynynyooo

Rank: 3

Intrebare: Am voie sa fac la rank 3 un event violent? Ex: Deagle, ruleta ruseasca, Protect the Vip. Am voie?

@, Asta poti face la orice rank.

Nick: TiganulAuriu

Rank: 4

Intrebare: 1. Când iau lider ?

2. Dacă îmi dau demisia o accepți ? :))

3. Dacă nu facem misiunra, aia o să fie mereu ?

Acum întrebarea serioasa : Dacă prind pe cineva cu 150 km/h ce amenda dau ?

Eu îi dau peste ca da iau mai mulți $$$.

Doar opak să răspundă. Vreau sa răspunzi la tot ;))

Rank:3

Intrebare:Am voie sa fac 1vs1 in training room cu alti playerii?(nu din departamente)

@@South TiganulAuriu,

1) Niciodata! :))

2) Nu te las sa pleci! :))

3) Nu.

Raspunsul serios: Ii dai "Incalcare Limita de Viteza (Sub 50km/h)"

@@Kristi72, Cat timp nu sunt din departamente, nu ai voie !

Nick: Different

Rank: Detective (2)

Intrebare: In topicul "Evidenta Rapoarte" scrie ca orice obiect confiscat se va contoriza cu 1punct la raport, iar unii din factiune spuneau ca armele confiscate nu se pun. Nelamurirea mea este daca se pune sau nu punct daca am confiscat arme.

Edited by Different

Nick: Different

Rank: Detective (2)

Intrebare: In topicul "Evidenta Rapoarte" scrie ca orice obiect confiscat se va contoriza cu 1punct la raport, iar unii din factiune spuneau ca armele confiscate nu se pun. Nelamurirea mea este daca se pune sau nu punct daca am confiscat arme.

Dacă scrie ca un obiect confiscat se contorizează cu 1 punct raport, atunci el se pune la raport.

Rank:5

Intrebare: 1.Cand are voie un rank5+ sa foloseasca comanda /ftalkpower?

2.Acuma pot da /frisk celor din departamente?

3.Cand se va da update la lista cu legende? :D

@@Kristi72, 1. Când cineva se ceartă pe /r, să ai dovezi că se certau înainte de a folosi comanda.

2. Nu, nu poți.

3. Când voi avea timp voi da update și la lista de legende.

Edited by RW FuLGeRuL

Pe masina personala daca se afla tuning de tip nos & hidraulice si nu sunt folosite, am voie sa merg cu acea mașină?

@, Ai voie, dar dacă apeși din greșeală pe butoane și se activează e pe riscul tău.