Jump to content

Controale Cheats Jucatori


CaTaLyNN xD

Teste Cheats(AeroAdmin, AmmiAdmin, TeamViewer)  

126 members have voted

  1. 1. Doriti sanctionarea adminilor pentru banurile date aiurea de tip "Cheats" sau "Necooperare teste"?

    • Da, se dau prea multe banuri aiurea, iar adminii nu sunt sanctionati niciodata(se considera "Staff Mistake").
    • Nu, abia scapam de codati.
  2. 2. Doriti schimbarea programului OSF?

    • Da, este un program buguit si se da ban aiurea.
    • Nu, este un program bun.
  3. 3. Daca alegeti schimbarea programului OSF, doriti inlocuirea acestuia cu Last Activity?

    • Da, acesta este cel mai bun program, aratand si data programelor.
    • Nu.
  4. 4. Doriti ca numai adminii de nivel 3-5 sa poata efectua controale?

    • Da, asa nu se vor mai face confuzii cu adminii incepatori.
    • Nu.
  5. 5. Doriti ca jucatorii controlati sa primeasca un interval mai mare de timp pentru a prezenta datele programului de test?

    • Da, unii au calculatoare mai slabe sau internet mai lent, ceea ce necesita un timp mai mare pentru descarcare/instalare.
    • Nu.
  6. 6. Doriti sanctionarea adminilor ce nu respecta drepturile jucatorului controlat?



Recommended Posts

 

 

creezi un anticheat

 

Deja exista.

 

 

Si codurile existau demult, aici ai dreptate. S-a ajuns de la skin pikachu, lag.cs si s0beit 2008-2011 la coduri moderne gen werner, silent si altele 2012-2016. Mai ales ca ceea ce ati 'creat' voi deja exista pe internet. Rusii, germanii, turcii sunt cei mai codati de pe SA:MP si ei au adus fel de fel de coduri, dupa care s-au distribuit usor printre prieteni si mai tarziu au devenit publice.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca stii? Codurile mereu vor exista indiferent de mana cui sunt facute.

Iar legat de poll, pentru cel ce a initiat topicul, nu fi un ipocrit. Si tu te bucuri cand un admin baneaza aiurea un posibil codat din gangul advers tie, chiar daca respectivul banat poate fi nevinovat. Tie nu ti ar pasa asta pentru ca in ochii tai te rupea la war si era un codat.

 

Iar OSF nu e un program buguit, isi face treaba perfect, gaseste ceea ce ar trebui sa gaseasca. Singurii 'buguiti' sunt adminii care probabil nu inteleg ca in OSF apar si conversatiile de pe Skype, Yahoo si asa mai departe. Ei nu inteleg OSFul.

Functia raw disk viewer din OSF se foloseste pentru un lucru simplu, cautarea informatiilor brute scrise pe hard. Informatii scrise la cel mai jos nivel, unele informatii sunt si de la fisiere sterse. LastActivity e un nimic pe langa OSF.

PS: Eu nu am creat niciun cod, i don't have that skills.

Link to comment
Share on other sites

Solutia e simpla. Eliminarea modurilor. Jocul clasic. tinta normala, skinurile originale, sunete si ENB`uri scoase. Sa vedem atunci cum se joaca. Si modurile astea ascund multe chestii nebanuite stati linistiti.

Link to comment
Share on other sites

Da, eliminarea modurilor pentru ca le e prea lene sa creeze un anticheat. Cel mai practic anticheat este cel care e instalat in client si comunica cu serverul. Daca reusiti asta, aveti un anticheat. Totusi, sa l creati cu cap, pentru ca orice anticheat are si o portita (sau mai multe) si nu va fi greu sa il ocolesti.

 

#ptr inez: anticheat creat local si privat e mai practic decat unul existent si public. Motivele sunt evidente.

Link to comment
Share on other sites

Este 'local si privat' asa cum trebuie sa fie, ma indoiesc ca stie multa lume de el dar ceea ce vezi tu acolo de descarcat este un .asi pe care il pui in folderul jocului si fisierele pe care le adaugi la serverul dorit ca AC-ul sa intre in functiune si daca intri pe el de ex. cu ceva aimbot sau fisier modificat iti da kick. (Degeaba am ACv2 in PC daca nu este instalat si pe server) Si asta nu e chiar public la indemana tuturor, nu e facut pentru tdm/rp/stunt etc. Zic asta pentru ca a fost facut si optimizat doar pentru competitia jocului si aici ma refer la cupe si clanwars. Prima versiune a intrat in vigoare si pe ESL pe langa ESL Wire atunci cand SA:MP a fost introdus si se voia sa fie organizata o competitie intre tari dar totul a fost un esec pentru ca peste 50% erau banati si s-a anulat(2013).

 

 

Recent a aparut un .DLL cu care poti sa-i dai bypass si developerii lucreaza la el sa il faca mai stabil si sa rezolve problema cu bypass. Asta este singurul AC valabil in tot SA:MP client-side si ma indoiesc ca va exista vreodata ceva la fel de bun sau mai bun pe jocul asta, probabil mai bun si decat VAC. Plus ca cel care a inceput proiectul, o face gratis si din placere. Indiferent cum va fi AC-ul, mereu va exista cineva care sa incerce sa ii dea bypass.

 

 

Legat de OSF, e un program pe care adminii nu prea il inteleg. -,-

Link to comment
Share on other sites

dar voi ziceti ca va-ti descurca in locul nostru, fie ca voi :)

 

Ce faci tu asa imposibil? Instalezi doua programe, le folosesti gresit, si in unele cazuri redenumesti fisiere aiurea sau le copiezi in calculatorul tau.

 

@@Shanker Nebunul, e dreptul meu sa filmez testul, dar de ce un admin imi opreste bandicam? oricum, @@NUSUNTRENKO,

 

Renko și Rasta în loc să ajute la combaterea codurilor sunt cei care le-au creat de la bun început. Era total altfel jocul dacă nu existau aceste persoane, iar tu-mi spui să le cer ajutorul? N-am cum să cer ajutor unor persoane care au început această mizerie de la bun început. -spusele lui kelton. adio anti-cheat

 

 

Daca intr-adevar a zis asa ceva, atunci ii readuc si eu aminte ca pentru un anti-aimbot decent, care ar bana automat orice fel de aimbot, exe, cs, asi, ahk etc. e nevoie de putin timp, putina logica si matematica de clasa a 5-a.

Nu are nevoie de ajutorul nimanui, cat timp are macar 8 clase.

 

Este 'local si privat' asa cum trebuie sa fie, ma indoiesc ca stie multa lume de el dar ceea ce vezi tu acolo de descarcat este un .asi pe care il pui in folderul jocului si fisierele pe care le adaugi la serverul dorit ca AC-ul sa intre in functiune si daca intri pe el de ex. cu ceva aimbot sau fisier modificat iti da kick. (Degeaba am ACv2 in PC daca nu este instalat si pe server) Si asta nu e chiar public la indemana tuturor, nu e facut pentru tdm/rp/stunt etc. Zic asta pentru ca a fost facut si optimizat doar pentru competitia jocului si aici ma refer la cupe si clanwars. Prima versiune a intrat in vigoare si pe ESL pe langa ESL Wire atunci cand SA:MP a fost introdus si se voia sa fie organizata o competitie intre tari dar totul a fost un esec pentru ca peste 50% erau banati si s-a anulat(2013).

 

E bun cat timp ramane obscur. E un anticheat simplu si prin faptul ca ambele parti, client/server-side, sunt publice il face foarte usor de evitat. Exista in prezent 4-5 metode de bypass ce nu sunt publice, probabil exista mai multe. Este foarte simplistic ca protectie.

Stiu c-a fost implementat pe un server RPG romanesc destul de marisor, 300~ playeri. Nu mai tin exact minte de ce a fost inlaturat dupa o scurta perioada de timp.

 

Cel mai bun anticheat este cel server-sided, privat, la care playerii nu pot avea acces.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca s-a implementat pe un server RPG a fost cea mai mare greseala. De ce? Codul facut de tine functioneaza pe el. Cel care a facut AC-ul a blocat doar cleo, asi, sampfuncs si codurile grave dar ca sa fiu sincer codul 'renko' e complet inutil pe lagshoot si de asta nu s-a pus problema lui, plus ca nici nu era asa cunoscut. Nu e optimizat pentru skinshoot ci pentru lagshoot, mai precis pentru gamemode-uri de tip a/d. Si da exista metode de bypass, aici ai dreptate (ex. cu stick USB), dar din cate am inteles noul update le va rezolva pe majoritatea dintre ele si va fi readus vechiul sistem de ban de la prima versiune(va fi un tabel pe forum cu jucatorii banati). Mai mult decat atat pe website va fi introdus un buton unde poti trimite codurile ca sa fie blocate. O sa ma asigur personal ca toate vor fi blocate daca este adevarat viitorul update. Si pentru cineva care nu a fost platit, sa faca un asemenea AC singur, e de admirat si respectat. Daca ar avea timpul necesar ar face cel mai puternic AC. Mai nou i s-a mai alaturat un scripter si impreuna au decis sa faca un update major pe care l-am evidentiat mai sus.

 

Si prin privat te referi sa fie doar pe un anumit server AC-ul (sa stie doar cei care lucreaza la el) si jucatorii sa primeasca doar fila necesara ca sa nu primeasca kick cand intra, nu? Da ar fi o ideea buna dar de ce nu se pune in practica, nu stiu.

 

 

 

atunci ii readuc si eu aminte ca pentru un anti-aimbot decent, care ar bana automat orice fel de aimbot, exe, cs, asi, ahk

 

 

N-ai cum. Tot va exista cate un aimbot care sa poata fi folosit.

Link to comment
Share on other sites

Si pentru cineva care nu a fost platit, sa faca un asemenea AC singur, e de admirat si respectat. Daca ar avea timpul necesar ar face cel mai puternic AC.

 

Adevarat, asta-i diferenta.. unii cauta solutii sau le creeaza singuri, altii dau din gura si arunca vina pe alte persoane pentru insuficienta proprie.

Si prin privat te referi sa fie doar pe un anumit server AC-ul (sa stie doar cei care lucreaza la el) si jucatorii sa primeasca doar fila necesara ca sa nu primeasca kick cand intra, nu? Da ar fi o ideea buna dar de ce nu se pune in practica, nu stiu.

 

Cat timp ai acces la un anticheat acesta nu va fi niciodata 100% sigur. Daca echipa SAMP va implementa un anticheat propriu vei avea acces la el prin intermediul samp.dll, la fel si cu acest ACV3, cat timp ai acces la fisierul .asi sau la partea de server, cu putin reverse engineering poti afla exact cum functioneaza si poti crea usor o metoda de bypass.

 

N-ai cum. Tot va exista cate un aimbot care sa poata fi folosit.

 

Destul de decent incat sa scapi de un procent major de playeri ce folosesc aimboturi simple. Fara a necesita playerii sa instaleze programe neverificate provenite din surse necunoscute.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu, mai exista Cheats Engine. Un program care se foloseste si e bun, daca sti sa cauti cu el.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cat timp ai acces la un anticheat acesta nu va fi niciodata 100% sigur. Daca echipa SAMP va implementa un anticheat propriu vei avea acces la el prin intermediul samp.dll, la fel si cu acest ACV3, cat timp ai acces la fisierul .asi sau la partea de server, cu putin reverse engineering poti afla exact cum functioneaza si poti crea usor o metoda de bypass

 

Daca e sa gandim logic, orice are cate o portita de scapare, pana si cel mai sofisticat sistem din lume. Dar decat nimic, tot este bun. Cu acel .asi nu poti sa faci mai nimic iar la partea cu serverul, depinde la cine e hostat si cat de incredere este.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Simplu, nu?

 

Da. Poti face un script la server ca anticheat-ul sa nu fie valid pentru tine si sa poti intra linistit cu ce vrei tu. Zic asta pentru ca asa au facut niste turci asta la serverul lor si au castigat cateva clanwars trisand, pana si-au luat selfbusted cu wallhack. Pe alte servere nici nu miscau.

 

Sunt curios de noul update de la ac pentru ca am auzit multe zvonuri.

Link to comment
Share on other sites

Pe romaneste, B-Zone s-a dus dracului in jos...b-zone era o alta comunitate, jucai de placere, munceai din greu daca voiai ceva...acum toti au masini scumpe, arogante, sunt "atotstiutori", au coduri si sunt mari valorosi si magnati. S-a sfarsit si cu SA:MP, e deja un joc vechi. Cat de curand o sa ma retrag, numai e ce a fost...

Link to comment
Share on other sites

Chiar astazi am fost si eu luat la teste team viewer. Ideea e ca de cand sunt in Verdant Family nu am fost la nici macar un war, deci practic am fost luat aiurea la teste. Bine macar ca nu am coduri si am scapat cu bine. :))

Link to comment
Share on other sites

@@DenisXd S4F, m-a luat cand aveam 0-6 la un war..doamne ce admini; m-a mai luat si in training, la duele, csf. admini 2k16; e un joc, la cel mai sincer mod ma pis pe el, bobo vva vedea in curand ca nu se va mai dona, deci adios..b-zone se va inchide in maxim 5 ani

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca mai dureaza 5 ani pana se inchid serverele. Am auzit ca mai demult, jocul era altcumva, era mai interesant, dar de vreo doi ani incoace B-Zone a devenit doar o afacere... Ideea e ca e doar un joc si trebuie sa il tratam ca atare...

Link to comment
Share on other sites

@@DenisXd S4F, exact. era frumos. tin minte ca am gasit un infernus si m-am plimbat cu el, eram newbie si la 222 km/h am picat cu el in apa. sa il gasesti descuiat era jmekerie, acum am 12 masini peste 1kk..numai are farmec. in plus, s-au schimbat multe. adevarat. erau multi codati, dar si acum sunt si era mai frumos inainte. am apucat si eu vreo 6 luni b-zone vechi, acum e doar Bani-zone

Link to comment
Share on other sites

@, ideea principala a acestui joc, dupa parerea mea este sa te JOCI, in adevaratul sens al cuvantului. Nu sa fii dependent de el, sa te cheme nu stiu cine de la scoala sa intrii pe SAMP, sa nu iesi afara, pentru a te juca samp si multe alte chestii. Mai tarziu, dupa ce capeti ceva experienta in ceea ce priveste jocul, iti faci noi cunostinte, poate chiar prieteni (in realitate sau in joc). Asta e doar parerea mea si mi-o sustin. Sunt multi care au foarte multe ore si sunt chiar dependenti de jocul asta. Acum, mai nou, toti copiii de 10-11 ani au Infernus, Bullet, Turismo, nu mai muncesc, incearca cu orice pret sa dea tepe, joaca barbut si nu mai dau niciodata [/work]. In fine...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.