Jump to content

Aplicatii Helperi - CLOSED


StereoON
 Share

Recommended Posts

Introducere

 

Daca aplicatiile sunt deschise, inseamna ca avem nevoie de colegi noi si capabili sa ingrijeasca un numar vast de jucatori.
Pentru a aplica trebuie sa fiti la curent cu regulamentul in vigoare si cu sanctiunile aplicabile, de asemenea trebuie sa respectati cerintele minime 
.

 

Cerinte Minime:

- 16 ani,

- Cunostinte server si modul de joc,

- 50 ore activitate lunara,

- Nickname adecvat.

 

 

Cererea o postati ca reply la acest topic.

Model de aplicatie:

 

Real Life:

 

- Nume:

- Varsta:

- Profil:

- Hobby-uri:

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:

- Timp jucat (/ontime):

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?

- De ce iti doresti functia?

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3)

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?

 

_______________________________

 

Edited by Mayhem616
Actualizare, cerinte minime.
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Eduard


- Varsta: 14


- Clasa: a 8-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): --


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Dupa parerea mea, sunt o persoana linistita, amuzanta, careia ii place sa acorde ajutor oamenilor. Ma consider destul de creativ si de vesel, caterincos in conditiile necesare dar corect si serios, cand este nevoie. Sunt un om obiectiv, nu iau in considerare daca cineva este prieten cu mine, sau ca mi-a dat ceva, ii voi aplica sanctiunile necesare acestui om. Imi place muzica, orice tip in afara de manele si astfel de grozavii.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Moshu


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Pe zi, aprox. 4-5 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ajuta playerii cu varietatea de comenzi, pastreaza linistea si ordinea pe server.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece ma consider potrivit pentru ea, si deoarece imi place, cum am mai spus, sa petrec timp online, pe server si sa ajut playerii care au nevoie


- De cat timp joci Minecraft?: Cred ca, de aprox 3-4 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu, in afara de 1-2 kick-uri


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: No, dar am mai aplicat la Helper odata.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, l-am citit. (2)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 Day, 3 Hours, 16 Minutes


- Alte precizari: Nu am alte precizari, sper sa ma incadrez in conditiile serverulului si sa iau rank. Multumesc


Edited by GamerulManiac
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

 

- Nume: Vasile

- Varsta: 14 ani

- Clasa: A 7-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Daniel Apostol, am frumoasa varsta de 14 ani si locuiesc in orasul Borsa, Judetul Maramures, oras frumos, mare si plin de fete frumoase. O scurta caracterizare fizica: Am in jur de 1,66m si 45 kg. Am ochi caprui par saten. Caracterizare morala: Sunt un baiat simplu, prietenos, calm poate uneori timid si serios. Sunt foarte punctual si imi place foarte mult ca si cel cu care trebuie sa fac o treaba sa fie punctual. Nu imi place sa intru in probleme sau sa ma cert. Stiu ce este respectul, ce inseamna a iti respecta colegii si a colabora cu acestia. Din totdeauna am mers pe principiul "Respecta si vei fi respectat". Imi iubesc familia si tin la prietenii mei. Imi place sa ma distrez cu prietenii si sa ne ajutam reciproc. Ma descurc bine la scoala, iar in timpul liber imi place sa ma joc un joc multiplayer cu prietenii, ori sa ies pe afara, la un fotbal sau biliard... Imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrul neterminat daca m-am apucat de el si sa imi organizez planurile din timp. Imi place sa ascult muzica si sa vizionez multe filme. Genurile mele preferate de muzica sunt, dance, rap, hip hop, deoarece le gasesc relaxante. Imi plac filmele de actiune, groaza, aventura si comediile. Nu prea m-am omorat niciodata cu lectura, imi plac mai mult filmele deoarece in carti sunt prea multe pasaje descriptive, iar pe mie unele detalii mi se par nesemnificative, dar nu toate. Nu zic ca nu citesc, nu, ci doar ca filmele mi se par mai interesante, iar noi in acestea avand posibilitatea sa dam atentie doar detaliilor care ne intereseaza pe noi mai mult, multi avand aceeasi parere. Ca sport prefer, desigur, fotbalul si rugby. Imi place sa-mi fac noi prieteni si sa invat din greseli. Rareori ma supar sau ma enervez. Am simtul umorului, dar niciodata nu intrec masura cu gluma. Nu imi place cand cineva isi bate joc de munca mea sau a altcuiva. Ma integrez foarte repede in colectiv. Hobby-ul meu in ultimul timp a fost SA:MP-ul. In afara de SA:MP ma mai joc Counter-Strike respectiv NFS sau FIFA, in general jocuri multiplayer pe care le pot juca impreuna cu prietenii mei. Sunt o persoana de incredere si comunicativa. Sunt mereu dispus sa invat lucruri noi. Nu imi plac minciunile, mincinosii sau pacalicii. Sunt un tip foarte energic si vesel. Imi place sa vorbesc cu oricine, indiferent cine este. Imi place sa ajut pe fiecare cum pot. Am multi prieteni de treaba alaturi de care ma simt bine si in largul meu. Inainte de a face ceva, mai intai ascult parerile fiecaruia, iar abia apoi fac ce consider ca trebuie facut. Apreciez ajutorul primit de fiecare data si niciodata nu uit ca l-am primit. Niciodata nu uit de unde am plecat si nu intorc spatele celui care m-a ajutat. Respect standardele impuse de ceilalti, dar imi place ca si ale mele sa fie respectate la randul lor. Incerc de fiecare data sa imi fac treaba pe cat mai bine posibil pentru a ii multumi pe cei din jur si, totodata, si pe mine. Pe oriunde merg incerc sa las o impresie cat mai buna despre mine. Sunt gata sa invat mereu cate ceva, oriunde si de la oricine.O sa incep o caracterizare cu lucrurile care le iubesc in viata deoarece pana acum v-am prezentat doar o caracterizare mai mult fizica si hoby-urile mele. Iubesc oamenii frumosi sufleteste . Ma inspira si ma fac sa cred ca daca vor, oamenii chiar pot fi buni. Nu am întâlnit multi, dar aceia pe care i-am întâlnit mi-au daruit putin din lumea lor, înfrumusetând-o si pe a mea. Am descoperit astfel, ca înca mai sunt oameni care daruiesc pur si simplu, fara sa astepte ceva în schimb. Îmi place viata. Îmi place sa ma simt bine, sa fac ce-mi place, sa am în preajma oameni alaturi de care ma pot dezvolta. Nu îmi plac oamenii aroganti. Oamenii care se cred superiori, desi intelectual sau spiritual, nu sunt. Nu îmi plac oamenii care îsi rezolva problemele într-o maniera agresiva. Mi-am dat însa seama ca nu trebuie sa demonstrez nimic, nimanui. Ca important este sa fiu împacat eu cu mine, sa fiu constient de lipsuri si sa încerc sa le acopar, pentru ca indiferent de situatie, sa pot spune cu mâna pe inima ca nu mi-e rusine de ceea ce sunt sau ce am facut.Cam acesta sunt eu in viata de zi cu zi,sunt un om normal ca toti ceilalti ce cauta prietenii si are intentii pasnice.

 

 

Viata virtuala:

 

- IGN (In game nick): so0unDy

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Daca as fi acceptat 5 ore minim

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutarea playerilor incepatori si sfaturi.

- De ce vrei aceasta functie?: Anul trecut acest server era full, acum a scazut considerabil si vreau sa ajut la dezvoltare.

- De cat timp joci Minecraft?: 3 ani

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, am citit. (2)

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu stiu exact. Nu verific niciodata.

- Alte precizari: Bafta tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

 

- Nume: Vasile

- Varsta: 14 ani

- Clasa: A 7-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Daniel Apostol, am frumoasa varsta de 14 ani si locuiesc in orasul Borsa, Judetul Maramures, oras frumos, mare si plin de fete frumoase. O scurta caracterizare fizica: Am in jur de 1,66m si 45 kg. Am ochi caprui par saten. Caracterizare morala: Sunt un baiat simplu, prietenos, calm poate uneori timid si serios. Sunt foarte punctual si imi place foarte mult ca si cel cu care trebuie sa fac o treaba sa fie punctual. Nu imi place sa intru in probleme sau sa ma cert. Stiu ce este respectul, ce inseamna a iti respecta colegii si a colabora cu acestia. Din totdeauna am mers pe principiul "Respecta si vei fi respectat". Imi iubesc familia si tin la prietenii mei. Imi place sa ma distrez cu prietenii si sa ne ajutam reciproc. Ma descurc bine la scoala, iar in timpul liber imi place sa ma joc un joc multiplayer cu prietenii, ori sa ies pe afara, la un fotbal sau biliard... Imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrul neterminat daca m-am apucat de el si sa imi organizez planurile din timp. Imi place sa ascult muzica si sa vizionez multe filme. Genurile mele preferate de muzica sunt, dance, rap, hip hop, deoarece le gasesc relaxante. Imi plac filmele de actiune, groaza, aventura si comediile. Nu prea m-am omorat niciodata cu lectura, imi plac mai mult filmele deoarece in carti sunt prea multe pasaje descriptive, iar pe mie unele detalii mi se par nesemnificative, dar nu toate. Nu zic ca nu citesc, nu, ci doar ca filmele mi se par mai interesante, iar noi in acestea avand posibilitatea sa dam atentie doar detaliilor care ne intereseaza pe noi mai mult, multi avand aceeasi parere. Ca sport prefer, desigur, fotbalul si rugby. Imi place sa-mi fac noi prieteni si sa invat din greseli. Rareori ma supar sau ma enervez. Am simtul umorului, dar niciodata nu intrec masura cu gluma. Nu imi place cand cineva isi bate joc de munca mea sau a altcuiva. Ma integrez foarte repede in colectiv. Hobby-ul meu in ultimul timp a fost SA:MP-ul. In afara de SA:MP ma mai joc Counter-Strike respectiv NFS sau FIFA, in general jocuri multiplayer pe care le pot juca impreuna cu prietenii mei. Sunt o persoana de incredere si comunicativa. Sunt mereu dispus sa invat lucruri noi. Nu imi plac minciunile, mincinosii sau pacalicii. Sunt un tip foarte energic si vesel. Imi place sa vorbesc cu oricine, indiferent cine este. Imi place sa ajut pe fiecare cum pot. Am multi prieteni de treaba alaturi de care ma simt bine si in largul meu. Inainte de a face ceva, mai intai ascult parerile fiecaruia, iar abia apoi fac ce consider ca trebuie facut. Apreciez ajutorul primit de fiecare data si niciodata nu uit ca l-am primit. Niciodata nu uit de unde am plecat si nu intorc spatele celui care m-a ajutat. Respect standardele impuse de ceilalti, dar imi place ca si ale mele sa fie respectate la randul lor. Incerc de fiecare data sa imi fac treaba pe cat mai bine posibil pentru a ii multumi pe cei din jur si, totodata, si pe mine. Pe oriunde merg incerc sa las o impresie cat mai buna despre mine. Sunt gata sa invat mereu cate ceva, oriunde si de la oricine.O sa incep o caracterizare cu lucrurile care le iubesc in viata deoarece pana acum v-am prezentat doar o caracterizare mai mult fizica si hoby-urile mele. Iubesc oamenii frumosi sufleteste . Ma inspira si ma fac sa cred ca daca vor, oamenii chiar pot fi buni. Nu am întâlnit multi, dar aceia pe care i-am întâlnit mi-au daruit putin din lumea lor, înfrumusetând-o si pe a mea. Am descoperit astfel, ca înca mai sunt oameni care daruiesc pur si simplu, fara sa astepte ceva în schimb. Îmi place viata. Îmi place sa ma simt bine, sa fac ce-mi place, sa am în preajma oameni alaturi de care ma pot dezvolta. Nu îmi plac oamenii aroganti. Oamenii care se cred superiori, desi intelectual sau spiritual, nu sunt. Nu îmi plac oamenii care îsi rezolva problemele într-o maniera agresiva. Mi-am dat însa seama ca nu trebuie sa demonstrez nimic, nimanui. Ca important este sa fiu împacat eu cu mine, sa fiu constient de lipsuri si sa încerc sa le acopar, pentru ca indiferent de situatie, sa pot spune cu mâna pe inima ca nu mi-e rusine de ceea ce sunt sau ce am facut.Cam acesta sunt eu in viata de zi cu zi,sunt un om normal ca toti ceilalti ce cauta prietenii si are intentii pasnice.

 

 

Viata virtuala:

 

- IGN (In game nick): so0unDy

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Daca as fi acceptat 5 ore minim

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutarea playerilor incepatori si sfaturi.

- De ce vrei aceasta functie?: Anul trecut acest server era full, acum a scazut considerabil si vreau sa ajut la dezvoltare.

- De cat timp joci Minecraft?: 3 ani

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, am citit. (2)

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu stiu exact. Nu verific niciodata.

- Alte precizari: Bafta tuturor!

autocaracterizare copiată, măcar ai citit-o înainte?
Link to comment
Share on other sites

in alte aplicatii spui ca esti din Calarasi, aici spui ca esti din Borsa.

M-am nascut in Calarasi si acum stau in Borsa. De ce ma intreaba toti asta?
Link to comment
Share on other sites

Viata reala:

 

Nume: Teodorescu Alexandru Georgian

Varsta: 14 ani

Clasa: a 7-a

Profilul la care studiati: -

Autocaracterizare: Sunt o fire amuzanta, imi place sa ajut lumea si sa fac persoanele sa rada, nu ma pricep la mate, imi plac sportul, pc-ul (in general ma joc mc si cs), imi place muzica rap, imi place sa compun, sun o fire carismatica, am o sora de 17 ani care ma cam enerveaza si imi place mult serverul vostru <3 (nu o zic doar asa ;) )

 

Viata virtuala:

 

IGN: FabreGamer

Cat timp acorzi serverului pe zi?: Cam 3-4 ore

Cu ce crezi ca se ocupa un helper?: Cu ordinea si disciplina pe server cand nu este cineva cu grad mai mare on

De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca vad putin cam rar staff on si vreau sa ajut playerii

De cat timp joci minecraft?: De 3 ani

Sanctiuni: Luam cateodata kick pentru limbaj si mute...n-o sa se mai repete ;)

Ai mai detinut functii pe Minecraft B-zone?: Nope

Ai citit regulamentul serverului?: Da - 2

Timp petrecut pe server: 5 zile si ceva

Alte precizari: Sper sa mi se dea testul (in cazul in care sunt acceptat) candva cand voi fi si eu on ca sa nu pierd testul in cazul in care il dati in acelasi timp tuturor

 

Edited by FabreGamer
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Alexandru Cristian.


- Varsta: 14 ani.


- Clasa: Clasa a 7-a.


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu, inca.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt un tip de treaba, cu capul pe umeri. Cand este nevoie sunt serios, dar in general imi place sa fac caterinca si sa ma simt bine. Oricine vine la mine si imi cere ajutorul, il ajut cu cea mai mare placere, daca este ceva ce pot face pentru el. Sunt un tip de treaba pana la o limita, daca s-a trecut de acea limita, ma enervez si devin agresiv.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): OSULETZz


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Am stat o vreme foarte, foarte mult. Oricum, depinde cand ies de la scoala.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helper-ul se ocupa cu ajutarea playerilor inepatori, cu ajutarea problemelor lor si cu "pedepsirea" (mute, kick) playerilor care au un limbaj vulgar.


- De ce vrei aceasta functie?: Doresc aceasta functie, deoarece vreau sa ajut playeri noi, sa populez server-ul cu cati playeri pot.


- De cat timp joci Minecraft?: Probabil de 1 an si.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am primit ban pentru "Neraportare bug", am primit niste itm de la Creepy, m-a rugat sa nu spun adminilor de acest bug, kick, mute. (nu am injurat cu p..., piz..) :]]


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Inca nu, dar il voi citi imediat ce aplic.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 5D - 15h - 56 min.


- Alte precizari: Baftal0s.


Edited by OsuletzBOMBARDIERU
Link to comment
Share on other sites

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Inca nu, dar il voi citi imediat ce aplic.

 

Daca mergi pe premiza asta o sa iei helper probabil dar nu pe serveul asta . :)

Link to comment
Share on other sites

Lista cu cei acceptati si motiv:

 

Moshu - activ pe server

FabreGamer - activ pe server

 

Lista cu cei refuzati si motiv:

 

OSULETZz - nu a primit destul de multe voturi pozitive

so0undy - nu l-am vazut niciodata pe server.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Mirela


- Varsta: 16 ani


- Clasa: a X-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): mate-fizica


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt o fire sociabila,imi place sa ajut alti playeri in jocurile online,sunt corecta si onesta.Nu imi plac exprimarile jignitoare sau indecente iar pana acum am reusit sa impun respect prin felul meu de a fi .Joc Minecraft din 2014 ,pentru a ma relaxa si imi place ca si ceilalti jucatori sa se bucure de acest server frumos, pe care sunt tot din 2014 si de aceea nu incurajez disputele .



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): cool79


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 4-5 ore..uneori chiar mai mult


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: cu ajutarea playerilor incepatori ,cu oferirea de informatii care nu se regasesc mereu in meniul principal sau chiar explicarea comenzilor pe intelesul jucatorilor care nu stapanesc bine limba engleza si are grija sa fie respectate regulile serverului.


- De ce vrei aceasta functie?: Cum am mai spus,imi place sa ajut si cred ca din pozitia de helper as face-o mult mai bine avand mai multe permisiuni .


- De cat timp joci Minecraft?: joc din 2014


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): am primit o singura data kick..am intrebat daca are cineva un anumit item si am primit kick cerandu-mi-se folosirea /ad


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: nu,nu am avut alte functii..dar nici nu am mai aplicat pana acum.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 11 zile si 20 ore


- Alte precizari:Sper sa corespund cerintelor ,in caz contrar voi continua sa joc pe acest server pentru ca imi place extrem de mult dar si pentru ca fratele meu ,craiu22,13 ani ,a fost cel care m-a adus pe acest server.Felicitari pentru treaba buna!


Edited by cool79
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: so0unDy


- Varsta: 15 ani


- Clasa: a 8-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): -


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Ma numesc Vasile , sunt din Calarasi si am 15 ani. Imi place sa imi fac prieteni noi mereu si sa cunosc oameni in fiecare zi. Imi place sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu ma respecta la fel de mult. Cred ca am din toate calitatile cate ceva , asta inseamna ca sunt un om integru si stiu ce vreau de la viata, sa reactionez ca atare atunci cand trebuie, asta inseamna sa ai discernamant si sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare, dar ca orice om am si mici defecte de care nu ma pot debarasa de ele cat as incerca. Hobby-urile mele sunt: Fotbalul, innotul si jocurile video. Imi place sa ies cu prieteni zilnic in oras si sa ma distrez. Sunt o fire ambitioasa , prietenoasa , amabila , glumeta , cu simtul umorului si nu ma supar din orice. Imi place foarte mult sa incerc lucruri noi si am capabilitatea de a fi de acord cand gresesc si de a-mi recunoaste greseala. Nu sunt genul de om care se injura cu toata lumea , se poarta urat cu ceilalti si nu respecta pe nimeni. Sunt un tip care face totul cu cap pentru a fi toata lumea multumita si sunt sigur intotdeauna pe ceea ce fac. Imi place foarte mult sa fac sport , sa imi petrec timpul cu prietenii , si sa ma joc SA:MP. Atunci cand ma joc SA:MP uit de toate grijile acumulate de zi cu zi si ma simt implinit cand obtin ceea ce doresc. Sunt un om care nu tine cont de starea materiala a oamenilor si imi place sa am prieteni de toate gradele , indiferent daca sunt saraci sau bogati , destepti sau mai putin destepti. Ma adaptez la toate situatiile si incerc sa le fac exact cum trebuie pentru a nu gresi. Nu imi place sa las lucrurile neterminate sau sa le aman. Sunt foarte sociabil, ma atasez foarte repede de oameni, imi place sa lucrez in echipa , iar daca este nevoie ma descurc si singur. Apreciez foarte mult oamenii sinceri si care imi spun adevarul si urasc oamenii care ma vorbesc pe la spate. Va multumesc pentru timpul acordat si sper ca voi fi acceptat.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): so0unDy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 5 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutarea celor noi, sfaturi, kick si mute.


- De ce vrei aceasta functie?: Vreau ca acest server sa redevina ceea a fost.


- De cat timp joci Minecraft?: joc din 2013


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Momentan detin Sponsor permanent.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu merge sa fac screen.


- Alte precizari:Stiu ca am fost inactiv. Dar daca voi fi acceptat voi fi foarte activ.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Romeo


- Varsta: 13 ani


- Clasa: a 6-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):--


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Dupa parerea mea, sunt o persoana linistita,care ii place sa ajute oamenii.Sunt vesel, dar corect si serios cand este nevoie.Imi place fotbalul, deloc scoala:D si imi place sa ascult muzica, inafara de manele.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Yasuo


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Aproximativ 3-4 ore, numai in timpul saptamanii


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Ajuta playerii cu varietatea de comenzi, pastreaza linistea si ordinea pe server.


- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece par potrivit pentru ea si imi place sa petrec timpul online pe server, ajutand playerii


- De cat timp joci Minecraft?: De 4-5 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Decat 3 kickuri din cauza la caps


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da(2)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Scrie 6H,37Min, dar am mai jucat si acum 3 luni cu acelasi nick


- Alte precizari:Nu am


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Ionut


- Varsta: 13


- Clasa: a 7-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): -


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut! Sunt Ionut,am 13 ani si sunt din Galati. Nu sunt inalt, am par negru si ochi caprui. Eu ma consider o persoana inteligenta, intelegatoare, si sunt binedispus sa ajut pe oricine. Media mea generala este 10. In timpul liber stau pe calculator cu prietenii sau ies afara cu bicicleta.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): zKampeR


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3- 4 ore in timpul saptamanii, 5 ore in week-end


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Sa ajute jucatorii si sa faca ordine pe server.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece sunt activ si dimineata, si seara, aproape in fiecare zi si sunt binedispus sa ajut jucatorii.


- De cat timp joci Minecraft?: 3 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): mute si cateva kickuri


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Builder


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da - 2


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 3 zile 21 ore si 31 min


- Alte precizari: Multumesc ca mi-ati citit cererea si sper sa fiu acceptat!



P.S: De asemenea am adus 3 jucatori pe server : Zorok . Drudo si PandaZuu


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Vlad


- Varsta: 14 Ani proaspat impliniti.


- Clasa: a 8-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):--


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt un tip destul de treaba, calm si responsabil. Sunt glumet, sunt prieten cu toti playerii(in afara de Ossuletz) si am ajutat pe fiecare cu ce am putut. Nu cred ca am suparat pe nimeni pana acum, fara ca ei sa ma supere la randul lor. Ma enerveaza destul de tare aroganta si nu imi plac oamenii falsi. Cand este nevoie sunt serios si corect in tot ce pot. Imi place sa socializez(mai ales pe jocuri) si sunt destul de vioi:). Eu imi pot face meseria netinand cont de pile sau de alte prostii.Oricine incalca regula trebuie sanctionat. Sunt strict. :-J



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): JustHacky


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Acum vine vacanta deci am foarte mult timp la dispozitie.(4 ore pe zi) Pana acum m-am ocupat mai mult de scoala.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper trebuie sa ajute playerii, sa mentina linistea pe server si sa dea informatii despre comenzi .


- De ce vrei aceasta functie?: Eu ma consider o persoana responsabila si vreau sa arat ca pot mentine liniste pe server si sigur voi face o impresie buna. Deja eu m-am ocupat de cateva ori cu ajutatul playerilor cand staff-ul nu a fost online pe server.


- De cat timp joci Minecraft?: Joc Minecraft de prin 2012, primul meu server fiind b-zone, deoarece era non-premium.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am primit doar kick din motive de /ad pe chat. Nu se va mai intampla. :)


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da(2)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Am 15 h 29 min. 30 s , dar a fost resetat /ar-ul de cateva ori.


- Alte precizari: Multumesc pentru timpul acordat si sper ca am facut o impresie buna.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume: Emma

- Varsta: 14

- Clasa: a 7 a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): ---

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt o fire prietenoasa, nu stiu chiar ce sa scriu aici ; - ; . Imi place sa ajut playeri,sa joc survival,sa ascult muzica.

Imi pierd timpul cu League of Legends si Minecraft..

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): CutieCanadian

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Joc cu prietenii mei cateva ore pe zi, fiind aproape de vacanta stau destul de mult

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper se ocupa de playerii noi, ii ajuta cu ceea ce nu stiu inca despre server, dau advertismente,mentin serverul.

- De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca imi face placere ajut playerii ;)

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Cateva kick-uri pentru ca ma blocasem si s-a luat drept "fly"

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: L-am citit

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): - 10 ore si 15 minute

- Alte precizari: ---

Edited by Emmablurgh
Link to comment
Share on other sites

- Nume:Emil


- Varsta:15


- Clasa: IX-B


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Electric


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Ma numesc Iota Eugen Marian Emil am varsta de 15 ani, locuiesc in comuna giubega, sunt elev la liceul tehnologic de transporturi auto craiova sunt clasa a IX-B sunt un baiat de treaba, descurcaret, amuzant, serios, si am inceput sa ma maturizez in ultima vreme, sunt un baiat cu cei 7 ani de acasa in care spune verde in fata ce nu ii se pare bine.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):MixDJmix


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:3-5 ore depinde.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Prezentarea serverului celor noi, ajutarea playerilor, raportarea bug-urilor sau problemelor, aducerea playerilor pe server sa fie cat mai activ si serios posibil.


- De ce vrei aceasta functie?:Din ce-am prezentat mai sus.


- De cat timp joci Minecraft?:2-3 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Niciuna.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Am detinut functii pe un fost server de minecraft care s-a inchis de curand in martie pe b-zone


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da - (2).


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Comanda ontime numai este frecenta pe server.


- Alte precizari:Bafta!


Link to comment
Share on other sites

- Nume: Matei Ciprian


- Varsta: 14


- Clasa: a-7-a ( In Belgia)


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Sunt in primul an la un liceu bazat pe IT


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, numele meu este Ciprian si am 14 ani am 1.60 -1.65 metri si traiesc in Belgia intr-un orasel numit Ternat. Sunt un baiat de treaba imi place sa fac glume cu prietenii, sa mergem in oras la vreo pizza, shaorma etc... .Cum a spus mai sus traiesc in Ternat, un orasel situat la 20 kilometri de capitala Bruxelles. Ternat este un oras mititel, frumos, linistit si in fiecare 10 minute trec avioane pe langa casa mea care ma fac sa ma linistesc cateodata. Hobbyurile mele sunt fotbalul, minecraftul si Counter Strike Global Offensive . Daca am gresit ceva la punctuatie sau gramatica va rog sa ma iertati .




- IGN (In game nick): Sawubonai


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore. Scoala se termina la ora 4.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperul, tradus in romana > E ca un fel de profesor care ajuta noii playeri cu intrebarile puse si pedepsind playerii care au incalcat regulamentul.


- De ce vrei aceasta functie?: As dori aceasta functie pentru ca vreau sa incerc ceva nou, ceva mai deosebit si sa ajutam toti playerii cum putem.


- De cat timp joci Minecraft?: 3-4 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am sanctiuni.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 7 zile si 8 ore cu 44 de voturi.


- Alte precizari: Daca am gresit ceva la punctuatie sau gramatica va rog sa ma scuzati ! Multumesc de timpul acordat citirii acestei aplicatii.


Edited by Sawubonai
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:


- Nume: Cosmin

- Varsta: 14

- Clasa: a 8-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): -

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt un tip responsabil si care poate lua lucrurile foarte in serios uneori.Sunt glumet si ma inteleg bine cu toata lumea de pe server,ajutand mereu playerii cum pot.Nu fac discriminari si mereu judec oamenii in mod egal si corect.Oricine incalca o regula trebuie sa fie pedepsit.Nu imi plac oamenii falsi,pe interes si nu suport minciuna.Sunt mereu deschis si intelegator cu problemele celorlalti incercand sa caut cea mai buna solutie de fiecare data.


Viata virtuala:


- IGN (In game nick):qAviis

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:3-4 ore pe zi,deoarece intr-o saptamana am examen.in luna iulie voi putea sta mai mult timp conectat,deoarece termin cu toate examenele.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Un helper mentine ordinea si linistea pe un server si ajuta playerii incepatori sau cei care au neclaritati legate de server sau de joc.

- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece sunt momente ale zilei in care nu este niciun helper online si de cateva ori m-am ocupat chiar eu cu ajutatul acelor persoane si am observat multe conflicte pe server cand nu era niciun membru staff online.

- De cat timp joci Minecraft?:Joc de prin 2011,din versiunea 1.7 beta.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Doar kick pentru caps de vreo 2 ori

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played):5 Day,5Hr,27 Min.

- Alte precizari:Multumesc pentru timpul acordat citirii aplicatiei mele si sper sa ne intelegem daca o sa fiu acceptat.

Edited by Aviis
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Vlad Tache


- Varsta: 11


- Clasa: 5


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt priceput la Minecraft, La scoala am note bune, Sunt inalt, Sunt ascultator, Nu spun cuvinte vulgare, Ajut pe oricine.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): ZheKid


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-4 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu chat-ul si ajutorul la server


- De ce vrei aceasta functie?: Fiind ca vreau sa ajut acest server


- De cat timp joci Minecraft?: Aproximativ 2-3 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nici una


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: DA - 2


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 10 ore


- Alte precizari: Azi am intrat pe server si mi se pare foarte tare!


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Alex


- Varsta: 14 ani


- Clasa: A VIII-a.


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Liceul teoretic ''Pentru Rares''!


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Alex, locuiesc în orasul Chisinau si sunt nascut pe data de 10 Iunie 2001. În prezent învat în clasa a VIII-a. Pot spune ca sunt pasionat de masini. Sunt o fire calma, care nu tolereaza nesimtirea si lipsa de respect si care incearca, pe cat posibil, sa nu dezamageasca persoanele din jurul ei, nu ma enervez repede ascult orice problema. Am invatat de-a lungul timpului sa nu actionez cand sunt nervos sau suparat, asa ca de fiecare data gandesc inainte sa actionez si pot fi considerat chiar perfectionist, nu-mi place sa gresesc in ceea ce fac si imi place sa fiu apreciat atunci cand fac ceva bun, asa cum prefera toti. Cu toate astea, nimeni nu este perfect, iar eu nu sunt o exceptie, uneori sunt prea aspru cu persoanele din jurul meu si ma enervez atunci cand sunt criticat de persoane care au impresia ca au dreptate sau cand anumite persoane ar face orice pentru a te rani. Sunt o fire serioasa, sunt mereu atent la cel mai mic detaliu al meu sau al persoanelor din jur si tratez acel detaliu cu seriozitate, incercand sa-l indrept daca este cazul, pentru a-l cataloga ca un detaliu pozitiv facand parte din calitati. Imi place respectul, fiecare pas din viata mea este facut cu respect pentru cei din jur dar si pentru mine deoarece merg pe principiul ca daca tu nu te respecti, sa nu ai obligatia ca cei din jur sa o faca. Cum spuneam mai sus ca seriozitatea este punctul meu forte, uneori am scapari in care uit de seriozitate, bineinteles fiecare scapare este calculata, sa nu fie una gresita. La fel cum seriozitatea este pe primul plan in viata mea, la fel si respectul dar si bunul simt. Pe langa toate acestea, sa nu credeti ca sunt un fel de dictator dupa aceasta biografie, dar am si caracteristici precum cea de om sociabil, imi place mereu sa fiu agreat de cei din jur, intr-un grup de persoane, asta deoarece tot timpul caut sa-mi formez un statut bine vazut in fiecare grup din care fac parte. Iubesc legea, nu permit ca cei din jur sa o calce in picioare, de aceea sunt atent tot timpul ce persoane culeg in cercul meu de prieteni. Deoarece sunt un iubitor al legii, sunt si un om bine catalogat, ordonat si curat din punct de vedere al caracterului. Fiecare lucru din viata mea are un loc special si este ordonat in asa fel incat sa nu fie o harababura in viata mea. Ca descriere morala, pot sa spun, spre fericirea mea si a parintilor mei, ca sunt un adolescent care nu este supus efectului de ''turma'' al acestei generatii de fitosi, suferinzi, smecheri, betivani, drogati etc.., Sunt o persoana calma, serioasa, cateodata prea serioasa, concluzionand uneori ca aceasta calitate ar putea fii un defect. Nu suport glumele proaste la adresa mea, a familiei sau a prietenilor mei, incurajez disciplina, respectul reciproc si bunul simt care, in ziua de azi dupa propria parere, se mai gaseste doar intr-un procent de 40%. Nu imi place sa fac pe cineva sa se simta prost / descurajat, mi-a placut dintotdeauna sa ajut persoanele care au nevoie si merita! In viata reala, ca si in acest joc, imi aleg prietenii cu mare grija, deoarece in ziua de azi, ''mai bine sa ai dusmani, decat ''prieteni'' cu ghilimelele de rigoare. In viata, motto-urile mele sunt: ''Respecta ca sa fii respectat'' si '' Cine munceste are". Mai multe veti afla pe parcurs. Cunosc putin limba Engleza, sunt o persoana serioasa, prietenoasa, sociabila, modesta, amuzanta si foarte vorbareata. Sunt un baiat la locul meu, nu-mi place sa ma amestec unde nu-mi fierbe oala. Am simtul umorului foarte dezvoltat însa nu exagerez si ma opresc atunci când trebuie. Îmi place foarte mult sa interactionez cu oamenii verbal, îmi place sa descopar si sa încerc noi provocari sau lucruri noi, îmi place foarte mult sa lucrez în echipa, facându-mi tot odata noi prieteni. Îmi place foarte mult sa ajut lumea cu ce pot. Am un comportament demn de un colectiv respectuos, si stiu cum sa ma comport în orice situatie. Îmi place foarte mult sa calatoresc si sa descopar noi locuri. În timpul liber ies afara cu prieteni, ma plimb cu bicicleta, merg pe teren, joc tenis sau fotball sau ascult muzica . În mare parte îmi petrec timpul liber în fata calculatorului, prin diverse activitati ale mele pe internet am învatat foarte multe lucruri ce ma poate ajuta în viata reala. Sunt un mare addicted al muzicii, însa nu suport manelele sau muzica comerciala româneasca. Pe langa muzica sunt pasionat foarte mult de fotografie si de masini, unele dintre marcile preferate fiind Pagani,Marussia,BMW si Audi.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): DreQusor


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Pai sunt nou, dar joc in jur de 2-3 ore.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ajutarea playerilor noi, instruirea ceilorlalti mai mici, invatarea etc.


- De ce vrei aceasta functie?: Doresc aceasta functie, deoarece cred ca m-as descurca. Stiu cu ce se mananca minecraft-ul etc. Stiu comenzi + crafting etc.


- De cat timp joci Minecraft?: De aproape 1 an.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am primit.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, n-am detinut.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, consider ca pot.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu prea imi pasa ce e acolo, doar pot spune ca joc destul de mult.


- Alte precizari: Salut! - Sunt jucator de SA:MP foarte bun.


Link to comment
Share on other sites

  • Moshu changed the title to Aplicatii Helperi - OPEN
  • ThePlug changed the title to Aplicatii Helperi - CLOSED
  • ThePlug featured, locked and unlocked this topic
  • Spookie09 locked this topic
  • Moshu unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug unpinned and pinned this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.