Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Aplicatii Helperi - CLOSED


StereoON
 Share

Recommended Posts

Viata Reala:



- Nume: Vasile


- Varsta(minim 16 ani): aproape 15


- Clasa: X


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Vasile, am 15 ani si sunt din Calarasi, Moldova. Imi place sa imi fac prieteni si sa cunosc oameni noi in fiecare zi. Imi place sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu o fac. Cred ca am din toate calitatile cate ceva, asta inseamna ca sunt un om integru, care vrea ceva de la viata. Hobby-urile mele sunt: fotbalul, gaming-ul si innotul. Imi place sa ies zilnic cu prietenii si sa ma distrez. Sunt o fire ambitioasa, prietenoasa, amabila, glumeata, cu simtul umorului si nu ma supar din orice.




Viata virtuala:



- IGN (In game nick): so0unDy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ofera sfaturi si raspunde la intrebarile date de noii veniti si se ocupa cu buna functionare a serverului.


- De ce vrei aceasta functie?: Nu am detinut-o niciodata. Am avut un trecut destul de murdar in trecut.


- De cat timp joci Minecraft?: De 3 ani jumate.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Detin Sponsor permanent.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu pot sa fac poze, nu am tastele f1, f2 etc.


- Alte precizari: Va rog, o sansa. Nu voi mai injura. M-am schimbat.



Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Strauneanu Robert


- Varsta(minim 16 ani): 17 in mai putin de o luna.


- Clasa: 10


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Stiintele naturii.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Robert, am 16 ani si locuiesc in orasul Brasov, sunt o persoana deschisa si de treaba. Imi place sa ma distrez, sunt un om cu simtul umorului, optimist, ambitios, tenace si cu spirit de echipa. Timpul liber mi-l petrec intr-un mod diversificat, deoarece niciodata nu mi-a placut monotonia. Imi plac iesirile in oras cu prietenii, filmele, excursiile si in general tot ce tine de socializare si distractie. Imi place muzica, ascult in special rap, dubstep iar cateodata manele. Ador animalele de companie, in special cainii si pisicile dar si animalele mai mici cum ar fii papagalii si hamsterii. Nu imi plac glumele proaste sau fara rost, nu le pot suporta. Daca cineva imi face ceva rau vreodata, niciodata nu ii voi intoarce moneda, mereu judec dupa proverbul "Razbunarea este arma prostului". Sunt pasionat de gaming si fotografie iar visul meu este sa ajung fotograf. Imi place de asemenea sa ma integrez in grupuri, de fiecare data sa incerc din rasputeri sa multumesc lumea, indiferent de ce mi se cere. Cam atat am avut de spus despre mine, mai departe va las pe voi sa ma cunoasteti.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): FalcoN35


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 5 ore, chiar mai mult, am cu cine sa ma joc.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper ajuta playerii la orice au nevoie, le raspunde la intrebari si se ocupa de cei cu un limbaj nepotrivit pe chat.


- De ce vrei aceasta functie?: O doresc deoarece vreau sa ajut playerii cat pot pentru ca sunt destul de activ pentru asta, si sa pastrez atmosfera placuta a serverului.


- De cat timp joci Minecraft?: Din 2012, cam de 5 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Pot aplica sanctiuni, nu cred ca pot "ca la carte" daca sunt la inceput, dar o sa invat daca-mi dati o sansa.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 9h 10min acum, am atat pentru ca abia am inceput sa joc pe acest cont, premium.


- Alte precizari: Am mai avut un cont cu numele FalcoN, nu mai joc pe acela deoarece era non-premium, acesta este premium.



Link to comment
Share on other sites

- Nume: Theodor Eduard


- Varsta(minim 16 ani): 15 cu 8 luni.


- Clasa: 8


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): inca sunt la scoala


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Eduard, si imi place sa ma distrez, sa ajut oamenii si deobicei sunt un pic prea serios. Prietenii imi spun ca am spirit de echipa . timpul liber il petrec pe la calculator deci ma puteti vedea mai mereu online (cand nu sunt la scoala)



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): ElitePlays


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 8-9 ore, chiar mai mult, am cu cine sa ma joc.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper ajuta playerii la orice au nevoie, le raspunde la intrebari si se ocupa de cei cu un limbaj nepotrivit pe chat.


- De ce vrei aceasta functie?: O doresc deoarece vreau sa ajut playerii cat pot pentru ca sunt destul de activ pentru asta, si sa pastrez atmosfera placuta a serverului.


- De cat timp joci Minecraft?: Din 2013, dar am luat o pauza si acum am revenit.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am primit odata ban pentru ca am injosit un server, si o data kick.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Pot aplica sanctiuni, nu cred ca pot "ca la carte" daca sunt la inceput, dar o sa invat daca-mi dati o sansa.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 zi pe contul acesta si pe WatchItPlays am 2 zile si 4 ore acum.


- Alte precizari: Mai am un cont cu numele de WatchItPlays dar nu mai joc cu el


Link to comment
Share on other sites

Viața Reală:

 

- Nume: Alexandru

- Varsta(minim 16 ani): 17.

- Clasa: 11.

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Bio-Chimie.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Mă numesc Alex, am frumoasa vârsta de 17 ani, sunt din Jud.Buzău, oraşul Râmnicul Sărat unde locuiesc. Sunt o fire serioasă, respectoasă, curajoasă dar şi foarte sociabilă şi de încredere. Ador să-mi fac noi prieteni, să mă inţeleg bine cu ei şi să-mi petrec timpul liber. Îmi place să ascult muzică şi să ies afară cu prietenii. Îmi place să ajut, sunt serios (când trebuie) şi amuzant (tot când trebuie), ştiu să ascult de cei cu rang mai mare, am cei 7 ani de acasă. Merg pe principiul "Respectă pentru a fi respectat". Întotdeauna am fost de părere că pentru a fi respectat, lucru ce mulţi şi-l doresc, trebuie şi tu la rândul tău să-i respecţi pe cei din jur indiferent de aparenţe. Îmi place să-mi petrec timpul liber în compania prietenilor mei sau în casă. Sunt pasionat de fotbal, merg la antrenamente aproape zilnic ca să ajung un fotbalist renumit. Nu îmi plac oamenii care mint sau cei aroganţi. Nu mă las deloc, vreau mereu să câstig deoarece sunt foarte ambiţios. Hobiurile mele sunt SA:MP-ul, logic dar am şi un hobi ceva mai special acela fiind fotbalul, şi nu orice fel de fotbal, ci fotbal românesc adevărat. Cei ce nu ştiu ce este acesta, aici se încadrează Miuţa Baraj, Româneasca şi altele. Acest sport îl practic de la vârsta de 10 ani şi am obţinut rezultate destul de bune la unele concursuri atât în cantonamente cât şi cu "prietenii din spatele blocului". Sunt bun la suflet în tot ceea ce fac. Întotdeauna fac ceea ce consider că este bine şi îmi place să mă gândesc de două ori asupra unei decizii. Îmi place să cred că sunt o persoană de treabă şi care face mereu o impresie bună. Ştiu să lucrez în echipă, să comunic, să mă port frumos faţă de un coleg / prieten / tovarăş / amic sau chiar orice altă persoană care n-o cunosc. Îmi place sportul, mai ales să alerg sau să mă plimb cu bicicleta singur sau cu prietenii. Ţin la glume însă când este vorba de treabă serioasă, treabă serioasă să fie, sunt un băiat care se tine de cuvânt.

 

Viața virtuală:

 

- IGN (In game nick): Cosmarul

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Vreo 5-6.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutorul playerilor începători cât și cu cei mai avansați care nu știu ceva anume.

- De ce vrei aceasta functie?: Ca să ajut server-ul să se dezvolte, să ajut playerii.

- De cat timp joci Minecraft?: Minecraft joc de pe la vârsta de 10 ani, dar am făcut o pauză de 1 an sau 2.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Cred că nu am nici o sancțiune, poate vreun Kick sau ceva, dar nu-mi aduc aminte.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 4 Days, 19 Hours, 20 Minutes.

- Alte precizari:Mulțumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

 

- Nume: Theodor Eduard

- Varsta(minim 16 ani): 15 cu 8 luni.

- Clasa: 8

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): inca sunt la scoala

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Eduard, si imi place sa ma distrez, sa ajut oamenii si deobicei sunt un pic prea serios. Prietenii imi spun ca am spirit de echipa . timpul liber il petrec pe la calculator deci ma puteti vedea mai mereu online (cand nu sunt la scoala)

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): ElitePlays

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 8-9 ore, chiar mai mult, am cu cine sa ma joc.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper ajuta playerii la orice au nevoie, le raspunde la intrebari si se ocupa de cei cu un limbaj nepotrivit pe chat.

- De ce vrei aceasta functie?: O doresc deoarece vreau sa ajut playerii cat pot pentru ca sunt destul de activ pentru asta, si sa pastrez atmosfera placuta a serverului.

- De cat timp joci Minecraft?: Din 2013, dar am luat o pauza si acum am revenit.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am primit odata ban pentru ca am injosit un server, si o data kick.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Pot aplica sanctiuni, nu cred ca pot "ca la carte" daca sunt la inceput, dar o sa invat daca-mi dati o sansa.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 zi pe contul acesta si pe WatchItPlays am 2 zile si 4 ore acum.

- Alte precizari: Mai am un cont cu numele de WatchItPlays dar nu mai joc cu el

 

 

Aplicatia ta este copiata. Esti respins.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Dan


- Varsta(minim 16 ani): 15


- Clasa: 9


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Muzica (Instrumental)


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, ma numesc Daniel , si locuiesc in orasul Sighisoara. Sunt un baiat mai linistit decat restul din jurul meu . Nu imi place sa caut motive de cearta sau ceva de genu. Imi place sa pun accent pe cea ce fac , adica nu imi place sa las un lucru neterminat. Imi place sa ii ajut pe cei din jurul meu , nu imi place sa las pe cineva sa se chinuie. Eu am inceput de la un timp sa cand la pian ( sunt incepator ) acesta e modul meu de a ma linisti cand sunt stresat, si asa incet cred ca o sa devin si eu un pic mai bun ... Sunt genul de persoana mai curajoasa , adica daca se intampla ceva , eu ma duc primu si dupa vin si eu . Cateodata mai si glumesc, dar nu dumbe poraste , da , cateodata nu mereu. Un lucru mai ciudat la mine este ca nu imi place sa spun direct ce ma supara cum fac altii, incerc sa repar asa incet ce ma supara si sa mentin foarte multi prieteni, motoul meu este ,,Gândeşte-te mult înainte de a spune sau de a face ceva; căci nu vei avea libertatea de a revoca spusele sau faptele tale.". Eu sunt felul de persoana care se imprieteneste cu oricine oricum ar fi el , nu sunt pretentios , adica daca nu imi faci ceva nu mai vorbesc cu el sau ceva de genu .



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Duraxel


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: ~5 ore sau mai mult


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper se ocupa cu indrumarea unui jucator spre calea cea buna, in a-l ajuta sa inteleaga regulamentul si cum sa se joace.


- De ce vrei aceasta functie?: Ca sa pot ajuta si eu jucatorii cum o fac helperii de acum, mereu imi place sa imi ajut partenerii de joc.


- De cat timp joci Minecraft?: Joc de 2 ani, mai mult single player, iar multiplayer am jucat pe un server necunoscut (chiar nu stiu de ce.. dar ma plictisesem), asa ca de curand am inceput sa joc aici, pe B-Zone MC.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Ajail 2 ore.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, de asta doresc una.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, am citit.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 3 Day 7 Hr 29 Min


- Alte precizari: Multumesc.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Andrei


- Varsta(minim 16 ani):14


- Clasa: 8


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Sunt inca la Scoala.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut! ma numesc Andrei, am 14 ani și locuiesc în satul Cernisoara. Sunt un băiat de treabă, cu cei 7 ani de acasă, inteligent, descurcăreț, mereu dispus să acord o mână de ajutor. Sunt o persoană serioasă care încearcă pe cât posibil să-și îndeplinească toate sarcinile. Îmi place să ies și să mă distrez cu prietenii, îmi place să mă joc SAMP, Minecraft și CSGO. Îmi plac filmele de acțiune, horror, animațiile. Nu îmi place să jignesc persoanele sau să fac pe cineva să se simtă prost. Îmi place să ajut persoanele care au nevoie și care merită ajutate. Nu suport glumele proaste la adresa mea, și mai ales la adresa familiei mele. Îmi place să fac parte dintr-un colectiv unit, să fiu înconjurat de prieteni și persoane pe care le respecți, și care te respectă. Întotdeauna caut să-mi formez un statut bine văzut in fiecare grup din care fac parte. Nu fumez, nu consum substanțe interzise, nu obișnuiesc să consum alcool, doar ocazional la ieșirile cu prietenii, sau în club.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Byrryandy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 4-5 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Helper = Ajuta în principal playerii.


- De ce vrei aceasta functie?:Sa ajut cat mai multi jucatori si sa invete cat mai bine regulamentul serverului.


- De cat timp joci Minecraft?: 1 an si ceva.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Cam 2 mute-uri


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 3d 18h 30 min


- Alte precizari: Multumesc.


Edited by RW Byrryandy
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume:Groza Andreas

- Varsta(minim 16 ani): 16 ani, 17 in decembrie

- Clasa: a 9a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Operator CNC ( clasa profesionala )

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt o persoana foarte sociabila, imi place sa vorbesc mult, dar doar despre lucruri preferate de mine. Sunt genul de persoana care apreciaza munca si nu se fereste de asa ceva. Cateodata imi place sa spun totul verde-fatis, dar mi-am cam dat seama ca nu ajuta mult asa ca incerc sa ma feresc de acest lucru. Obisnuiesc sa ma enervez repede daca se aduce vorba de lucruri care ma deranjeaza sau daca sunt intr-o stare naspa, in rest sunt foarte ok si se poate glumi cu mine in orice fel. Sunt un tip mai ciudat avand in vedere ca am hobbyuri pe care nu prea le are nici un baiat de varsta mea ( knifemaking,. blacksmithing, metal detecting, smelting blablabla) Imi place munca fizica si nu ma feresc de ea. Cam atat despre mine.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):ANDDYSMECERU

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 4-5 ore.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperii au un rol important pe un serveer, orice jucator care are nevoie de ajutor apeleaza la helperi, deci in principiu acestia ajuta jucatorii..

- De ce vrei aceasta functie?:Vreau sa ajung cineva pe comunitatea B-zone, consider ca este un tel pentru mine.

- De cat timp joci Minecraft?: Din 2012, aprilie parca.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am avut mute de cateva ori pentru spam / limbaj , ban am avut permanent odata acum o zi pentru iteme modate * primisem un item modat de la un admin si mi-a spus sa nu spun nimanui si sa l pastrez * , jail am avut odata pentru "grief", eram langa o casa si avuse jucatorul beacon fara protectie si ma gandisem sa il sparg, ca de ce nu ? Atat, din cate stiu.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, am fost doar simplu jucator..

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur, sunt capabil sa detin aceasta fuctie.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): - 5 days, 1 hour . Alte precizari: Multumesc pentru citirea aplicatiei mele.

Edited by ANDDY CODATU
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Toni


- Varsta(minim 16 ani): 17


- Clasa: 11-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Mate-info, info intensiv.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut! Ma numesc Toni, am frumoasa varsta de 17 ani si locuiesc in orasul Timisoara, oras frumos si destul de mare. Invat la Liceul Teoretic "Grigore Moisil" Timisoara, un liceu specializat in informatica. Sunt un baiat prietenos, calm si serios. Sunt foarte punctual si imi place foarte mult ca si cel cu care trebuie sa rezolv ceva sa fie punctual. Apreciez ajutorul primit de fiecare data si niciodata nu uit ca l-am primit. Niciodata nu uit de unde am plecat si nu intorc spatele celui care m-a ajutat. Respect standardele impuse de ceilalti, dar imi place ca si ale mele sa fie respectate. Incerc de fiecare data sa imi fac treaba pe cat mai bine posibil pentru a ii multumi pe cei din jur si, totodata, pe mine. Pe oriunde merg incerc sa las o impresie cat mai buna despre mine. Nu imi place sa intru in probleme sau sa ma cert. Daca intampin o problema, analizez cu atentie situatia si incerc sa gasesc o solutie. Stiu ce este respectul, ce inseamna a iti respecta colegii si a colabora cu acestia. Imi iubesc familia si tin la prietenii mei. Imi place sa ma distrez cu prietenii si sa facem diferite lucruri impreuna. Imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrul neterminat daca m-am apucat de el si sa imi organizez planurile din timp. Imi place sa ascult muzica si sa ma uit la filme. Genurile mele preferate de muzica sunt, rap, hip hop sau comerciala deoarece ma relaxeaza mult si ma face sa uit de probleme, griji si stres. Imi plac filmele de actiune, groaza, aventura si comediile. Ca sport prefer, fotbalul de performanta pe care il practic de 6 ani jumate. Imi place sa-mi fac noi prieteni si sa invat din greselile mele sau a altora. Am simtul umorului, dar niciodata nu intrec masura cu gluma. Ma integrez foarte repede in colectiv. Imi place sa vorbesc cu oricine, indiferent cine este ca doar toti suntem egali, nu e nimeni mai presus ca altul. Imi place sa ajut pe fiecare cum pot. Am multi prieteni de treaba alaturi de care ma simt bine si in largul meu. Sunt gata sa invat mereu cate ceva, oriunde si de la oricine. Nu imi place sa imi bag nasul in treaba altora, dar daca sunt rugat sa ajut, ajut. Apreciez seriozitatea si spiritul de echipa. Vreau sa realizez ceva in viata, dar in primul rand trebuie sa sper, sa cred si sa muncesc. Am o gandire logica si analizez cu maxima atentie fiecare pas pe care urmeaza sa-l fac. Pur si simplu, eu nu ma dau batut pana cand lucrurile nu ies asa cum doresc eu sa iasa. Nu conteaza cand, de ce si in ce fel voi rezolva treaba respectiva. “Respecta si vei fi respectat” este motto-ul pe care îl urmez, respect atât oamenii care îmi sunt inferiori, cât si superiorii mei. Cam atat despre mine sper sa ne cunoastem mai bine pe parcurs.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Dookie


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore, posibil mai mult in zilele libere.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutorarea jucatorilor incepatori, prin oferirea de raspunsuri la nelamuriri si probleme.


- De ce vrei aceasta functie?: Doresc sa ajut comunitatea sa se dezvolte si implicit si jucatorii acesteia.


- De cat timp joci Minecraft?: Aprox. 4 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am fost sanctionat.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Pe Minecraft nu, in schimb am fost Helper si Admin pe RPG3 B-Zone. Momentan sunt VIP, insa nu o consider o functie.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Normal, nu exista posibilitatea de a fi Helper fara a invata acel regulament de baza.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2 days, 3 hours (/ar check) || 1 day 19 hours (/ontime)


- Alte precizari: Am avut un grad destul de avansat pe B-Zone, stiu ce inseamna sa faci parte dintr-o echipa administrativa. Multumesc pentru timpul oferit.


Edited by Dookie
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Vasile


- Varsta(minim 16 ani): 15 ani impliniti


- Clasa: X


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Vasile, am 15 ani si sunt din Calarasi, Moldova. Imi place sa imi fac prieteni si sa cunosc oameni noi in fiecare zi. Imi place sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu o fac. Cred ca am din toate calitatile cate ceva, asta inseamna ca sunt un om integru, care vrea ceva de la viata. Hobby-urile mele sunt: fotbalul, gaming-ul si innotul. Imi place sa ies zilnic cu prietenii si sa ma distrez. Sunt o fire ambitioasa, prietenoasa, amabila, glumeata, cu simtul umorului si nu ma supar din orice.




Viata virtuala:



- IGN (In game nick): so0unDy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ofera sfaturi si raspunde la intrebarile date de noii veniti si se ocupa cu buna functionare a serverului.


- De ce vrei aceasta functie?: Nu am detinut-o niciodata. Am avut un trecut destul de murdar in trecut.


- De cat timp joci Minecraft?: De 3 ani jumate.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Detin Sponsor permanent.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu pot sa fac poze, nu am tastele f1, f2 etc.


- Alte precizari: Va rog, o sansa. Nu voi mai injura. M-am schimbat.


Edited by Waffen SS
Link to comment
Share on other sites

 

Viata Reala:

- Nume: Vasile

- Varsta(minim 16 ani): aproape 15

- Clasa: X

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Vasile, am 15 ani si sunt din Calarasi, Moldova. Imi place sa imi fac prieteni si sa cunosc oameni noi in fiecare zi. Imi place sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu o fac. Cred ca am din toate calitatile cate ceva, asta inseamna ca sunt un om integru, care vrea ceva de la viata. Hobby-urile mele sunt: fotbalul, gaming-ul si innotul. Imi place sa ies zilnic cu prietenii si sa ma distrez. Sunt o fire ambitioasa, prietenoasa, amabila, glumeata, cu simtul umorului si nu ma supar din orice.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): so0unDy

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ofera sfaturi si raspunde la intrebarile date de noii veniti si se ocupa cu buna functionare a serverului.

- De ce vrei aceasta functie?: Nu am detinut-o niciodata. Am avut un trecut destul de murdar in trecut.

- De cat timp joci Minecraft?: De 3 ani jumate.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Detin Sponsor permanent.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu pot sa fac poze, nu am tastele f1, f2 etc.

- Alte precizari: Va rog, o sansa. Nu voi mai injura. M-am schimbat.

 

 

Nu trebuie poza pentru timpul petrecut in joc. Avem comanda :D

Edited by Bozo1
Link to comment
Share on other sites

Atunci e ok. Nici nu mai tin minte care era. Am sponsor permanent si vreau helper sa ajut sv...

 

so0undy, nu vei fi acceptat, postezi degeaba, cred ca stii si motivele foarte bine.

Edited by Moshu
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Serban Alexandru Razvan


- Varsta(minim 16 ani): din pacate doar 15


- Clasa: VIII


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Alex, am 15 ani si sunt din Peretu, Teleorman. Imi place sa ajut playerii de pe server cu orice intrebare dar si sa contribui la un server mai bun prin avertizarea copiilor care injura sau fac lucruri nepermise in ciuda faptului ca nu am grad. Stiu ca pare ca ma laud, dar calitatile mele sunt: sunt destul de inteligent(am media 10) si ma pricep cat de cat la tehnologie Hobby-urile mele sunt: fotbalul, gaming-ul si scriptatul(deocamdata in html). Imi place sa ma distrez. In orice caz imi doresc sa ajut pe cine pot.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): PrOt3cToR


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 5-6 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ofera sfaturi si ajuta la eliminarea playerilor care sunt ”in plus” adica jignesc sau fac lucruri care-i deranjeaza pe ceilalti.


- De ce vrei aceasta functie?: Imi doresc sa ajut serverul cu ce pot, si sa am ica un scop in plus de a juca pe acesta.


- De cat timp joci Minecraft?: De 3 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am primit o singura data ban din prostia mea pentru ca am scris un localhost pe un semn si imi pare rau, dar voiam sa ii arat prietenului meu ceva.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, dar imi doresc.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played:astazi, 12.02.2016 ora 19:23 am 5 zile 12 ore si 35 minute.


- Alte precizari: Va rog din tot sufletul sa ma integrati in comunitate, deoarece imi doresc acest lucru.Multumesc de ascultare!


Edited by PrOt3cToR
Link to comment
Share on other sites

Aplicatiile s-au inchis. O sa alegem in decursului zilei de maine cel tarziu marti cei 3 jucatori care au fost alesi pentrul gradul de Helper

Edited by Bozo1
Link to comment
Share on other sites

ACCEPTATI:
Dookie
Cosmarul
FalcoN35

RESPINSI:
ANDDYSMECERUL (Trebuie sa iti schimbi comportamentul)
Byrryandy
Duraxel

PrOt3cToR (La fel comportamentul tau lasa de dorit)
so0unDy

Astept un pm in privat cu id-urile skype celor ce au fost acceptati. O zi frumoasa

Edited by Bozo1
Link to comment
Share on other sites

Aplicatiile sunt deschise! Cautam cativa jucatori care doresc functia helper pe server. Mult succes tuturor care aplica!!!

Edited by EyeKon
Link to comment
Share on other sites

- Nume: Antonio Both


- Varsta(minim 16 ani): Am varsta de 15 ani, in 7 mai fac 16.


- Clasa: Sunt in clasa a 9-a.


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Uman.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut ma numesc Both Antonio si am15 ani. Locuiesc in Cluj-Napoca. Inainte am trait in Oslo ( in capitala Norvegiei ). M-am mutat in Norvegia in anul 2013 cu tatal meu deoarece am zis sa-mi incep o viata noua si mai buna aici in Norvegia. Am inceput la o scoala pentru invatat limba, ea fiind una foarte dificila trebuie sa fii la acea scoala undeva la 1-2 ani dupa care iti poti continua studiile la o scoala norvegiana normala. Eu sunt in clasa a 9-a aici. Imi place foarte mult sistemul lor de invatamant, foarte dezvoltat din toate punctele de vedere. Sunt o fire glumeata, care tine la glume dar cand este necesar sunt si o fire foarte serioasa. Hobby-urile mele sunt fotbalul care-l practic de 2 ani in Norvegia la echipa Torridal IK si inotul care-l practic de la 10 ani din Romania. Imi place sa ies cu prietenii afara foarte mult, sunt o fire foarte sociala. Socializez cu toata lumea care ma respecta si sunt buni cu mine. .Imi place foarte mult muzica, ascult multe genuri de muzica cum ar fii "dubstep, pop, house si rap in special.Timpul liber mi-l petrec alaturi de familia/ prietenii mei, imi place sa ma uit la TV la Formula 1 deoarece am o pasiune ca si tatal meu, imi plac foarte mult masinile si vreau sa ajung sofer cu carnet de profesionist ca si tata. Imi plac masinile de tip BMW si cele de tip Jeep. Ma inteleg bine cu aproape toata lumea si incerc sa evit conflictele pe cat posibil. In rest ,ce mai pot adauga este ca sunt un om de incredere care nu trage tepe si vrea acelasi lucru in schimb. Cam atat despre mine, prefer sa las pe altii sa ma descrie .



Vreau sa spun ca Descrierea am copiat-o de pe web-site Rpg4.b-zone.ro de la profilul meu de la factiune, asta o folosesc de mult timp.




- IGN (In game nick): EROUL_Tuber


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 1 - 2 ore pe zi.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper se ocupa cu ajutarea jucatorilor care nu se descurca sau sunt incepatori.


- De ce vrei aceasta functie?: Vreau aceasta functie fiindca imi place sa ajut jucatorii si pe samp sunt helper pe Rpg4.b-zone.ro, dupa cum puteti vedea ca detin functia pe forum.


- De cat timp joci Minecraft?: Minecraft joc de 2 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Din cate stiu am primit doar un kick, chiar cand am intrat prima data pe server, nu stiam de comanda /ad si am intrebat daca imi vinde cineva carne pe chat global.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): O zi, 11 ore si 34 de minute.


- Alte precizari: Multumesc anticipat pentru citirea aplicatiei mele, astept cu nerabdare raspunsul chiar daca este pozitiv sau negativ.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

 

- Nume: Bogdan

- Varsta(minim 16 ani): 26

- Clasa: Am terminat liceul de mult.

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): -

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut! Mă numesc Bogdan, am vârsta de 26 ani și sunt din orașul Timisoara. Sunt o fire dinamică, foarte activă și cu minimul de cunoștințe în absolut orice domeniu. Această trăsătură am primit-o de la tatăl meu, toate persoanele mai în vârstă decât mine îmi spun asta zilnic când reușesc să mă auto-depășesc și eu văd acest lucruri ca fiind niște lucruri pozitive. Îmi place foarte mult să-mi petrec timpul cu adevărații prieteni și să mă plimb, indiferent că pe jos sau cu mașina. De asemenea îmi place foarte mult biliardul, care dintr-un simplu joc s-a transformat într-o pasiune. Zilnic petrec timp cu prietena mea și ne simțim bine împreună de aproximativ un an. La fiecare sfârșit de săptămână, eu și „squad”-ul meu facem tot felul de activități prin viața reală, motiv pentru care voi fi absent uneori în acest interval de zile. După ce voi termina liceul, voi merge la o academie de poliție, deoarece doresc îmi îndeplinesc visul de când eram copil. Prin intermediul liceului meu, pe lângă diploma de bacalaureat voi mai avea o diplomă de la un atestat care mă va ajuta foarte mult în viață, mai ales în domeniul turismului. Imi place sa ma distrez cu prietenii si sa facem diferite lucruri impreuna. Imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrul neterminat daca m-am apucat de el si sa imi organizez planurile din timp. Imi place sa ascult muzica si sa ma uit la filme. Imi place sportul, imi plac jocurile pe PC si cam tot ce tine de IT. Am terminat scoala la profil real, specializarea Mate-Info, la care am studiat in majoritatea celor 4 ani de liceu, tot ce tine de procesarea unui text sau a unei imagini, mai pe scurt tot ce tine de design. Mi-ar placea sa studiez la Bucuresti sau in afara tarii, insa mai am timp sa ma gandesc asupra deciziei, vreau sa ma apuc de facultate anul viitor . Imi place sa cred ca sunt o persoana de treaba si care face mereu o impresie buna. Intotdeauna am fost de parere ca pentru a fi respectat, lucru ce multi si-l doresc, trebuie si tu la randul tau sii respecti pe cei din jur indiferent de aparente. Stiu sa lucrez in echipa, sa comunic, sa ma port frumos fata de un coleg/prieten/tovaras/amic sau chiar orice alta persoane care nu o cunosc. Imi place sportul, mai ales sa alerg sau sa ma plimb cu bicicleta singur sau cu prietenii. Tin la glume insa cand este vorba de treaba serioasa, treaba serioasa sa fie, sunt un baiat care se tine de cuvant. As putea vorbii ore-n sir despre viata mea, dar nu cred ca este pe placul tuturor, si nu cred ca intereseaza pe toata lumea. Am vrut sa redau o particica din viata mea. Acesta sunt eu. Va multumesc pentru ca v-ati facut timp sa cititi despre mine.

 

Viata virtuala:

 

- IGN (In game nick): Another

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore, posibil mai mult in zilele libere.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutorarea jucatorilor incepatori, dar si implicarea in dezvoltarea comunitatii si a serverului, prin idei, sugestii si asa mai departe.

- De ce vrei aceasta functie?: Doresc sa ajut comunitatea sa se dezvolte si implicit si jucatorii acesteia.

- De cat timp joci Minecraft?: Aprox. 4 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am fost sanctionat.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur, este un lucru normal pe care ar trebui sa-l faca orice jucator atunci cand joaca pe o comunitate.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 Day, insa ma jucat si pe Vanilla

- Alte precizari: Multumesc pentru timpul oferit.

Edited by Another
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:


- Nume:Tian Tudorel Catalin


- Varsta(minim 16 ani):16 ani


- Clasa: a 9-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Liceul Tehnologic Matei Basarab,Profil:Agricultura


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt de treaba,folosesc un comportament adecvat, imi place sa imi fac prieteni noi, imi place sa ma inteleg bine cu oamenii,ii respect pe cei din jurul meu si stiu sa ma pun bine cu oamenii, nu imi place sa fac misto de altii, nu imi place sa fiu luat la misto, chestia asta ma deranjaza foarte mult, dar nu raspund cu aceeasi insulta, prefer sa-i ignor pe cei ce ma vorbesc de rau, ma injura sau fac misto de mine, sunt competitiv cand vreau sa obtin ceva dar nu-s capabil sa omor pe cineva pentru a reusii sa fac ceva ce vreau cu adevarat.


Viata virtuala:



- IGN (In game nick):TheRapperMC


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Acord minim 12 ore pe zi serverului B-Zone


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ajuta playerii,ii pedespeste pe cei ce incalca regulile,e activ pe server


- De ce vrei aceasta functie?: As vrea aceasta functie deoarece imi place foarte mult sa ajut playerii, sunt de treaba,si vreau sa fac parte din aceasta comunitate faina si prietenoasa.


- De cat timp joci Minecraft?: Joc minecraft de 7 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Mute.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu nu am detinut functii pe B-Zone.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da am citit regulamentul si sunt pregatit sa incep munca.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played):


- Alte precizari: Am spus tot ce am avut de spus in randurile de mai sus.


Link to comment
Share on other sites

- Nume:Groza Andreas
- Varsta(minim 16 ani): 16 ani, 17 in decembrie
- Clasa: a 9a
- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Operator CNC ( clasa profesionala )
- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt o persoana foarte sociabila, imi place sa vorbesc mult, dar doar despre lucruri preferate de mine. Sunt genul de persoana care apreciaza munca si nu se fereste de asa ceva. Cateodata imi place sa spun totul verde-fatis, dar mi-am cam dat seama ca nu ajuta mult asa ca incerc sa ma feresc de acest lucru. Obisnuiesc sa ma enervez repede daca se aduce vorba de lucruri care ma deranjeaza sau daca sunt intr-o stare naspa, in rest sunt foarte ok si se poate glumi cu mine in orice fel. Sunt un tip mai ciudat avand in vedere ca am hobbyuri pe care nu prea le are nici un baiat de varsta mea ( knifemaking,. blacksmithing, metal detecting, smelting blablabla) Imi place munca fizica si nu ma feresc de ea. Cam atat despre mine.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):ANDDYSMECERU
- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 4-5 ore.
- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperii au un rol important pe un serveer, orice jucator care are nevoie de ajutor apeleaza la helperi, deci in principiu acestia ajuta jucatorii..
- De ce vrei aceasta functie?:Vreau sa ajung cineva pe comunitatea B-zone, consider ca este un tel pentru mine.
- De cat timp joci Minecraft?: Din 2012, aprilie parca.
- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am avut mute de cateva ori pentru spam / limbaj , ban am avut permanent odata acum o zi pentru iteme modate * primisem un item modat de la un admin si mi-a spus sa nu spun nimanui si sa l pastrez * , jail am avut odata pentru "grief", eram langa o casa si avuse jucatorul beacon fara protectie si ma gandisem sa il sparg, ca de ce nu ? Atat, din cate stiu.
- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, am fost doar simplu jucator..
- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur, sunt capabil sa detin aceasta fuctie.
- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): - 5 days, 13 hours . Alte precizari: Multumesc pentru citirea aplicatiei mele.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume:Stanciu Gabi

- Varsta(minim 16 ani):14 ani

- Clasa: a 7-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Nu sunt la liceu.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Ma numesc Stanciu Gabriel, am 14 ani, sunt din orasul Lugoj, studiez la Scoala Gimnaziala Nr.4 Lugoj, sunt pasionat de gaming, sunt un baiat modest, intelegator, respectuos si glumet.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):Mondenu

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:2-3 ore.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Un Helper trebuie sa aibe grija de chat, sa ajute jucatorii.
- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece imi place sa ajut lumea.

- De cat timp joci Minecraft?:De 6 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Am primit kick de Magma344

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Desigur.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 18 ore.

- Alte precizari:Multumesc pentru atentie.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Florin dupa cum stiti unii din vi


- Varsta(minim 16 ani): Am aproape 17


- Clasa: X


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Economie pt ca bac


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Cum am mai spus, ma cheama Florin, am 16 ani fiind nascut in 20.09.2000 . Sunt elev in clasa a X la Liceul Tehnologic Virgil Madgearu din Rosiorii de Vede cu profilul economie, datorita specializarii la terminare dar si bac-ului care este usor dupa parerea mea, mai ales dupa noul model. Invat repede si uit greu. Prefer sa am multi amici dar doar cativa prieteni. Amici vin si pleaca, prietenii adevarati raman langa tine si te ajuta dupa putinta fiecaruia. In alta oridene de idei , ma consider un baiat putin deosebit de restul si nu prin aspecti ci prin ceea ce stiu sa fac.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):ConnerRM


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Am fost inactiv 1 an :D,dar acum ca nu mai joc samp pot acorda mai mult timp


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ajutarea playerilor si mentinerea linistii pe server


- De ce vrei aceasta functie?: Am mai fost in generatia trecuta alaturi de Katzuno, Mosladatorie,Radunno, Mihay, GamerulManiac aka Moshu


- De cat timp joci Minecraft?: de la prima versiune prin 2009-2010 daca nu ma insel


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu avem asa ceva


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Admin la Katzuno si op cateva zile pentru a crea spawn-uri, shop si warp-uri


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Inca mai stiu, dar o sa-l mai citesc, poate s-a schimbat ceva (2 daca mai este cifra )


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Azi am reinceput, dar in jur de 1-2 ore,dupa posibilitati


- Alte precizari: Sper sa ma reintorc printre voi si nu doar ca helper.


Edited by ConnerRM S4F
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Cernica Alexandru


- Varsta(minim 16 ani): 17


- Clasa: a 8-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): De anul viitor.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Numele meu este Alexandru , sunt din Romania, sunt din orasul Campina , am minunata varsta de 17 ani.Eu sunt o persoana serioasa, prietenosa, sociabila, modesta, amuzanta, creativa şi foarte vorbareata.Am cei 7 ani de acasa si traiesc dupa motto-ul "Respecta si vei fi respectat". Nu pot spune ca sunt un copil model la scoala, insa ma descurc minunat.Am foarte dezvoltat simtul umorului, dar nu exagerez. Imi place sa interacţionez verbal, imi place să descopar si sa încerce noi provocari si noi lucruri, îmi place sa lucrez in echipa cu prietenii noi. Îmi place sa ajut oamenii cu tot ce pot si, stiu cum sa ma comport in orice situatie critica. Îmi place să calatoreasc şi sa merg la diverse tabere / excursii. In timpul meu liber ies cu prietenii la fotbal sau la plimbare, dacă nu, sejurul acasă pe calculatorul meu, joc diferite jocuri.Genurile mele preferate in muzica sunt: dance, rap, hip-hop pentru că mă simt relaxant atunci cand ascult. Îmi place filmele de actiune, groaza, aventura si de comedie.Nu ma omor cu cititul, imi plac filmele mai mult. Spunand ca nu citesc, nu doar filmele mi se par mai interesante, si noi le dam atentie numai detaliilor care ne intereseaza, nu toate, multi au aceeasi opinie. Ca sport prefer, desigur, fotbal. Imi place să imi fac prietenii noi si să invat din greseli. Rareori sunt supărat sau demoralizat. Am un simt al umorului, dar niciodata de linie cu gluma. Nu-mi place când cineva isi bate joc de munca mea sau a altcuiva.Ma integrez rapid intr-un colectiv. Hobby-ul meu este SA: MP-ul pe PC. În afară de SA: MP ma joc Counter-Strike Global Offensive, FIFA si PES sau, in general, jocuri online, pentru ca ma pot juca cu prietenii mei.Sunt o persoana de incredere si care comunica.Eu sunt mereu dispus să învat lucruri noi. Nu-mi plac minciunile, mincinosii . Eu sunt un tip foarte energic si vesel. Îmi place să vorbesc cu oricine, indiferent de cine este. Îmi place sa ajut pe toată lumea . Am prieteni buni cu care ma simt bine ,inainte de a face ceva, ascult opinia fiecaruia, şi numai atunci cred ca ar trebui să fie facut acel lucru. Apreciez ajutorul primit de fiecare data şi niciodata nu uit ce am primit. Respectarea standardelor stabilite de altii imi plac, dar si mai mult imi place ca standerdele mele să fie respectate la randul sau. Mereu incerc sa fiu cel mai bun la locul meu de munca posibil, sa-i mulţumesc pe alţii si, de asemenea, pe mine. Oriunde merg incerc sa las o impresie buna ca si mine. Sunt mereu gata sa invat ceva, oriunde şi de la oricine. Ca planuri de viitor, am de gând să termin Liceul, sa iau cu succes permisul de conducere, si cine ştie în viitor în cazul în care eu sunt norocos să ma angajez într-un job platit bine,pe langa asta, am trecut clasa a XI-a anul acesta , doresc sa imi urmez visul de a fi programator IT . In examen la matematica am luat 9.50 si la romana 9.0 , nu sunt notele la care ma asteptam dar, asta este. Asta e tot ce am avut de spus despre mine şi restul de detalii despre mine care nu am reuşit sa le scriu se vor vedea în joc. Ma pot adapta la toate situatiile şi incerc să le fac exact cum trebui cat sa nu fiu sancţionat. Nu-mi place sa las lucrurile neterminate, anexez rapid la oameni, îmi place foarte mult sa lucrez cu prietenii, sunt foarte cinstit (nu mint, nu suport minciuna). Sunt un tip cu un simt al umorului, glumind cu cine se poate. Imi place sa obţin totul în viata şi intentionez adesea chiar daca esueaza. Eu sunt harnic, sarguincios si îmi place sa obţin totul pe munca mea, fara a primi mult ajutor de la oricine. Imi petrec timpul meu liber pe SA: MP, diferite jocuri, dar mai presus de toate imi place sa ies la plimbare cu BMX-ul meu.Eu spun ca este motivant pentru mine de a face multe realizari: ”Daca ai un vis, niciodată nu spune niciodata”. De asta vreau sa spun ca tot ceea ce credeti ca va pot oferi, înseamna totul este posibil, nu fac doar ce nu pot,intotdeauna ma motivează ceva bun. Eu nu sunt o persoana de natura gelosa, apreciez valorile si persoanle ce imi pot arata cat de mult pot face. Am fost învatat sa ii respect pe cei care merită asta, iar restul să ii tratez ca atare. Am incercat sa imi ajut prietenii si oamenii aproape mereu



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Bika


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Depinde 4-5 ore , in weekend mai mult!


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper se ocupa de playerii care au nevoie de ajutor !


- De ce vrei aceasta functie?: Doresc aceasta functie pentru a ajuta playerii care inca nu stiu cum este treaba cu acest joc .


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am primit sanctiuni


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur , orice jucator care joaca pe acest server consider ca ar trebui sa stie regulamentul.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu stiu exact , dar se poate verifica.


- Alte precizari: Descrierea este copiata de la contul meu de samp FABYFROM . https://www.rpg.b-zone.ro/players/general/FABYfrom


Link to comment
Share on other sites

  • Moshu changed the title to Aplicatii Helperi - OPEN
  • ThePlug changed the title to Aplicatii Helperi - CLOSED
  • ThePlug featured, locked and unlocked this topic
  • Spookie09 locked this topic
  • Moshu unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug unpinned and pinned this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.