Jump to content

Aplicatii Helperi - CLOSED


StereoON
 Share

Recommended Posts

On 4/5/2016 at 9:11 PM, StereoON said:

Viata Reala:

- Nume: Florin

 

- Varsta (minim 14 ani): Am facut 18 in septembrie anul trecut ;)

 

- Clasa: XII C 

 

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Economie

 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Autocaracterizarea mea ar suna astfel: Florin, un tanar baiat in varsta de 18 ani, nascut intr o frumoasa zi (cred) de septembrie, sub semnul Fecioarei. In ciuda zodiei, nu am in caracter moale, ca al unei "fetite", ba dinpotriva, sunt o persoana care nu se lasa coplesit de emotii, sun destul de tare si nu arat punctele "slabe". Nu abandonez niciun plan si nu ma dau batut niciodata , singurele lucruri la care ma dau batut sunt contrazicerile inutile, daca vad ca nu am cu cine sa ma inteleg. Imi place sa glumesc, treaba merge mai bine cand esi bine dispus. Am si defecte. Sunt una din persoanele alea lenese care, cand au ceva de facut(treburi pentru sine), dar nu foarte important, putand lasa pe mai tarziu, dar saritor cand vine vorba de a oferi ajutor altor persoane, astfel, lasand lenea deoparte si actionand 

  

 

Viata virtuala:

 

- IGN (In game nick):ConnerRM

 

 

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore

 

 

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Ajutarea noilor playeri sau a celor vechi , atunci cand au nevoie de ajutor  si pastrarea unei atmosfere linistite pe server

 

 

- De ce vrei aceasta functie?: De aproximativ o saptamana de cand m am reapucat, nu am vazut niciun helper

 

 

- De cat timp joci Minecraft?: 2012-2014 , in 2014 chiar obtinand grad pe acest server

 

 

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am

 

 

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Admin la Katzuno 

 

 

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?: Da

 

 

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): 17 ore si 50 minute

 

 

- Alte precizari: Multumesc!

 

Link to comment
Share on other sites

Model cerere:

 

 

 

 

Viata Reala:

 

 

 

 

 

- Nume:Davide

 

 

- Varsta (minim 14 ani):19 ani.

 

 

- Clasa: Anul I de facultate.

 

 

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): IEA in cadrul USAMV Bucuresti.

 

 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut,numele meu este Davide. Sunt un tip caruia ii place sa socializeze si sa se simta bine. Imi place sa fiu saritor si sa ajut la nevoie cu orice sunt capabil sa ofer. Stiu sa descurc situatii si sa ma fac inteles. Urmez regulile care mi se impun si nu ma abat de la cuvantul superiorilor mei. Onestitatea de care dau intotdeauna dovada cred ca ma fac sa fiu placut de oameni, si de obicei am nevoie de cateva minute sa ma integrez unui grup nou. In timpul liber ma joc jocuri video, citesc sau scriu poezii.

 

 

 

 

 

Viata virtuala:

 

 

 

 

 

- IGN (In game nick):ZeTeK

 

 

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Cate imi permit ziua respectiva, in jur de 3-4 in medie.

 

 

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Helperii sunt acei membrii ai staff-ului care sunt intotdeauna la indemana jucatorilor, orice problema sau nelamurire ar avea acestia. Rolul unui helper implica de la a asculta problema unui jucator si a gasii o solutie potrivita si pana la mentinerea serverului in conditii optime de functionare, precum oprirea spam-ului si alte inconveniente de care se poate ocupa acesta.

 

 

- De ce vrei aceasta functie?:Consider ca inca detin capacitatea de a fii la indemana jucatorilor, exact ca in vremurile bune, in care am dat dovada de sarguinta si indeletnicire. ZeTeK's still got it.

 

 

- De cat timp joci Minecraft?:De la varsta de 14 ani. Katzuno era proaspat in functie si serverul mergea mai bine ca niciodata. Kepa, Renkozaur, si toti ceilalti OG's,mi-e dor de voi baieti !

 

 

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am primit asa ceva.

 

 

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Da, sunt fost admin++ in generatia Katzuno.

 

 

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?:Desigur.

 

 

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): 13 ore si 3 minute. In 3 zile de cand m-am reapucat.

 

 

- Alte precizari: Mi-a parut rau initial ca am renuntat la server. Era locul unde legasem multe prietenii si unde ma simteam bine in fiecare zi. Dorul de toate experientele astea m-a adus inapoi la voi si vreau sa le retraiesc din plin. #MAKE B-ZONE GREAT AGAIN.  I fucking love all of you. 

 

 

ZETEK'S STILL GOT IT.

Edited by ZeTeK POST
Link to comment
Share on other sites

- Nume: Calin

 

 

- Varsta (minim 14 ani): Am 15 ani.

 

 

- Clasa: a 9 a

 

 

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Profilul Teologic

 

 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Buna, sunt Calin si am 15 ani si sunt din Fagaras . De fel sunt o persoana harnica si cu bun simt. Cei din jur se pot baza pe mine deoarece stiu sa ma descurc mai cu orice. Jocurile preferate sunt SA:MP, League of Legends, CS:GO, GTA 5, intr-un cuvant cele distractive. In timpul, liber imi place sa me ralaxez citind si practicand sporturi. Sunt sociabil cu cei din jur si calm. Pot purta discuti lungi cu cei din jur. Fac sport de perfomanta, inot, pentru a ma mentine in forma. Hobby-ul meu preferat este gatitul. Imi place sa fac lumea din jur fericita. Cel mai mult imi place sa privesc filme inpreuna cu parintii mei. Sunt o fire relativ distractiva, haioasa doar atunci cand este nevoie. In weekend, imi place sa ies in oras cu prietenii mei la o pizza si un suc. Singurele lucruri pe care efectiv le urasc sunt lipsa de respect si oamenii falsi. Pe viitor, m-am hotarat sa dau la facultatea de insotitor de bord. La scoala, am mediile de 10 9. Am luat locul 1 pe clasa. Seara ne strangem la calculatoare si ne punem sa jucam CS:GO, SA:MP si asa mai departe. Prefer sa am 2-5 prieteni adevarati decat 10-20 falsi. Sunt o fire prietenoasa cu toate felurile de persoane. Pun suflet pe tot, pe desen, pe SAMP si pe toate lucrurile mici. Urasc sa fiu in centrul atentiei. Pot spune ca am cei 7 ani de acasa. Personalitatea mea cuprinde: prietenie, seriozitate si veselie. Sunt o fire energica, chiar foarte energica. Cand vine vorba de munca totul se schimba total. Mai pot spune ca sunt o fire foarte prietenoasa. Imi plac lucrurile ciudate cum ar fi "GO" este un joc de tip table. Sunt un om inteligent, deoarece pe langa "GO", joc si sah, unul dintre jocurile mele preferate. In unele cazuri pot spune ca am mult umor. Cam asta a fost prezentarea mea.

 

 

 

 

 

Viata virtuala:

 

 

 

 

 

- IGN (In game nick): VidiricW0W

 

 

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Acordez 3-4 ore pe zi.

 

 

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperii se ocupa cu ajutarea membrilor noi care nu stiu comenzile sau nu stiu ce fac comenzile si "modereaza" serverul.

 

 

- De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca vreau sa ajut server-ul si ca sunt destul de activ.

 

 

- De cat timp joci Minecraft?: De un an dar am facut niste pauze.

 

 

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am (cred)

 

 

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

 

 

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?: Da dar inca mai invat cateva.

 

 

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): Am jucat 16 ore si 7 minute dar cred ca s-au resetat ca stiu ca acum cateva luni jucam mai mult.

 

- Alte precizari: Multumesc Anticipat.

Edited by eB Vidiric
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

 

 

 

 

 

- Nume:Duma Georgian

 

 

- Varsta (minim 14 ani):19

 

 

- Clasa:a 12-a

 

 

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Electrică

 

 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Păi, ma numesc Duma Georgian, prietenii ma strigă George sau Georgică.Sunt o persoană inventivă, nu stau să pierd toata ziua in casa..Mai si joc cate ceva, dar cu limita. Avem o copilarie, haideti sa profitam de ea la maxim, cine mai poate.

 

 

 

 

Viata virtuala:

 

 

 

 

 

- IGN (In game nick):THEprofesor81

 

 

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Cateodata 2 3 ore, cateodata si mai mult

 

 

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Intretine linistea pe server si ajuta raspunde la probleme jucatorilor incepatori.

 

 

- De ce vrei aceasta functie?:Vreau sa mentin inistea pe server si sa ajut playerii incepatori, si sper ca in viitor sa pot ajuta si la inbunatatirea serverului.

 

- De cat timp joci Minecraft?:Sincer nu pot sa mai imi aduc aminte, cam de 7 8 ani , dar cu pauze.

 

 

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Mai un kick, mai un mute

 

 

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Cea mai mare functie care am detinut-o pe server a fost de Moderator. Si ca owner l-am prins le Moshu.

 

 

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?:Eu consider ca da, in caz ca voi mai uita cate ceva , voi indrazni sa intreb ceilalti colegi care au o functie mai inalta ca mine.Sau voi verifica regulamentul.

 

 

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ):1 zi, 6 ore

 

 

- Alte precizari:Profitati de aceasta viata frumoasa cat timp aveti ocazia!

Edited by THEprofesor81
Link to comment
Share on other sites

  • ThePlug locked and unlocked this topic

- Nume:Stefan

- Varsta:13 ani

- Profil:-

- Hobby-uri: 1. imi place sa joc jocuri 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):ma numesc Dogaru Stefan Razvan  am 13 ani  si sunt in clasa a 7 a .sa socializez  imi place sa imi fac prieteni eu de obicei joc minecraft , roblox ,cs 1.6  etc .. ?

________________________________

Server:mc.b-zone.ro

- Nickname:Stefan

- Timp jucat (/ontime):48ore 10minute 45 secunde

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?: eu cred ca un membru staff se ocupa cu ajuarea palyer-lor noi .

- De ce iti doresti functia?: imi doresc functia de Helper pentru a putea ajuta pe toata  lumea de pe sever.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?joc minecrafit pe pc de cateva saptamani dar stiu sa fac multe chesti pentru ca m - am jucat si pe telefon mult timp . Am intrat pe server pe data de 08-11-2021 la ora 22:21

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?: Nu am primit nici o sanctiune  pana acum

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?: nu am mai avut nici o functie pe server dar nici pe comunitate

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3): /home , /pay , /tp , /fly si /vote 

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?: sincer , nu am gasit nici un lucru care nu imi place 

Edited by Stefannnnn
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2019 at 7:33 PM, ConnerRM S4F said:

 

Real Life:

 

- Nume:Laurentiu

- Varsta:16 ani

- Profil:Turism si alimentatie

- Hobby-uri:

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Dupa parerea mea sunt o persoana amuzanta,dornica de a capata experiente noi si a-si face prieteni ,careia ii place sa ajute oameni. Ma consider destul de creativ,amuzant dar corect si serios cand este nevoie .Nu iau in considerare daca cineva este prieten cu mine ,sau daca mi-a dat ceva, ii voi aplica sanctiunile necesare ,regulile sunt pt. toata lumea .

 

Server:

 

- Nickname:gamer1235

- Timp jucat (/ontime):100h

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?un membru staff se ocupa cu mentinerea chatului curat ,ajutarea jucatorilor si a da sanctiuni celor care incalca regulamentu.

- De ce iti doresti functia? imi doresc sa ajut jucatori si sa ajut si personalul

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? joc mc de 6 ani si pe sv de 5 ani

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? am primit cateva ban-uri pe sv vechi

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? nu

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) /ah ,/pch,/l,/g,/jobs 

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?  nu am asa ceva

Link to comment
Share on other sites

Introducere

 

Daca aplicatiile sunt deschise, inseamna ca avem nevoie de colegi noi si capabili sa ingrijeasca un numar vast de jucatori.
Pentru a aplica aveti nevoie de minim 16 ani, 48 de ore jucate pe server si cunostinte despre modul de joc si sisteme.

De asemenea, trebuie sa fiti la curent cu regulamentul in vigoare si cu sanctiunile existente.

 

Cererea o postati ca reply la acest topic.

 

Model de aplicatie:

 

Real Life:

 

- Nume:Cosmin

- Varsta:16

- Profil:Mate-info

- Hobby-uri:pescuitul si fotbalul

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt un tip care e destul de treaba. imi place sa vorbesc cu altii si de multe ori glumesc cu ei . respect fetele  chiar daca unele nu ma respecta. de la 5 ani fac fotbal si de la 9 ani am descoperit prima data minecraftul. pe server imi petrec destul de mult timp mai ales cand sunt liber. (in secret iubesc o fata pe nume amaliaishere)

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:Coco1310

- Timp jucat (/ontime):2 zile si 6 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Indiferent de grad un membru staff trebuie sa ii ajute pe ceilalti

- De ce iti doresti functia? De prima data de cand am intrat pe server mi-a placut si acum vreau sa ajut la cresterea lui.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? de 9 ani si pe server de 2 zile si 6 ore

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? am primit un mute de la amaliaishere ca nu am pus anunt ca vand ceva

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? nu, e prima data

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) pet-urile, comorile si mobii care dropeaza bani

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? pet-urile si job-urile is faine.economia punctelor e prea ridicata ar trebui sa se faca puncte putin mai usor sau sa se ieftineasca shopul punctelor

Link to comment
Share on other sites

  • ThePlug locked and unlocked this topic

- Nume:Adrian

- Varsta:21

- Profil:-

- Hobby-uri: c# , reverse engineering

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):ma numesc Adrian,nu-mi place sa ma autocaracterizez , nu-mi place sa ies in evidenta , in schimb ceea ce imi place este sa invat cat mai multe.

________________________________

Server:mc.b-zone.ro

- Nickname:hhhhh

- Timp jucat (/ontime):12 zile

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?: sa ajute jucatori & comunitatea

- De ce iti doresti functia?: pentru a ajuta jucatori in caz de au anumite probleme.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? : prima data m-am jucat minecraft acum 6-7 ani de curiozitatea insa n-am jucat constant :)) , pe server ma joc de anul acesta 

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?: ---

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?: ---

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3): /home , /pay , /tpa , /ah , /vote 

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?: totul este ok , e o atmosfera placuta.

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Adrian.

- Varsta: 20.

- Profil: Relații Internaționale și Studii Europene.

- Hobby-uri: fotbal, alergat, sala de forță.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Mă numesc Adrian, locuiesc în Iași și am minunata vârstă de 20 de ani. Îmi place să îmi petrec timpul liber ieșind prin oraș, sau de ce nu, jucându-mă Minecraft, GTA Online, Legaue of Legends sau CS:GO. Sunt student în anul 2 la Facultatea de Filosofie din Iași, așa că dacă mă pun pe scris prea mult pe aici s-ar putea s-o luați razna. Îmi place foarte mult să șofez bolidul pe care îl dețin, să înot, să glumesc, dar să fiu și serios atunci când e nevoie. Sunt după principiul "Respectă ca să fii respectat!".

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: xWanteD (Beleaua).

- Timp jucat (/ontime): 3 days, 15 hours.

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?: Un membru staff se ocupă cu ajutarea playerilor, dar totodată se ocupă și de chestiile tehnice ce țin de server (depinde de grad).

- De ce iti doresti functia?: Deoarece îmi place să ajut și nu o să am fly la început. =))).

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?: Pe server joc de aproximativ 2 saptămâni, iar Minecraft am jucat cam de prin 2011, bineînțeles, cu pauze de ani de zile.

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?: N-am primit că-s băiat model.

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?: Am fost helper pe RPG2 pe SAMP, dar sincer să fiu nu mai știu nici ce nume aveam că aveam vreo 15 ani.

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3): sistemul ăla de când mori cu chestul, boost-urile și itm-le oferite în /p și /pshop, sistemul de vezi la furnale abis.

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?: Nu prea am așa minusuri de menționat.

 
Link to comment
Share on other sites

  • ThePlug unpinned and pinned this topic

 

 

 

 

- Nume: Manea Andrei

- Varsta: 21 de ani

- Profil: Angajat

- Hobby-uri: Plimbarile si caini.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt o fire ambitoaoasa respectoasa si parolista, caruia nu i plac glumele proste si doreste sa cunoasca noi persoane.

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:AndreiMOfficial

- Timp jucat (/ontime):12z

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Cu pastrarea linisti pe server si rezolvanea probleme aparute.

- De ce iti doresti functia? Deoarece este o sansa noua pentru mine si cred ca sunt potrivit pentru aceasta functie.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?Joc minecraf de la versiunea 1.7.2 cu cateva pauzi si pe server de la versiunea 1.14 .

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? Am primir muuuuuuuuuuulte sactiuni de mute. {RoziS a zis }

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? Nu din pacate nu am avut acesta sansa.

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3). Sisteme mele preferate sunt ; jobs, ah si pet.

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, Preturile turf-urilor si al unor iteme din /shop.

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? O recalculare a lor si la turf sa aiba un pret fix.

Link to comment
Share on other sites

- Nume: Calin

 

 

- Varsta (minim 14 ani): Am 18 ani.

 

 

- Clasa: Am terminat scoala

 

 

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Profilul Teologic dar am terminat

 

 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Buna, sunt Calin si am 18 ani si sunt din Fagaras . De fel sunt o persoana harnica si cu bun simt. Cei din jur se pot baza pe mine deoarece stiu sa ma descurc mai cu orice. Jocurile preferate sunt SA:MP, League of Legends, CS:GO, GTA 5, intr-un cuvant cele distractive. In timpul, liber imi place sa me ralaxez citind si practicand sporturi. Sunt sociabil cu cei din jur si calm. Pot purta discuti lungi cu cei din jur. Fac sport de perfomanta, inot, pentru a ma mentine in forma. Hobby-ul meu preferat este gatitul. Imi place sa fac lumea din jur fericita. Cel mai mult imi place sa privesc filme inpreuna cu parintii mei. Sunt o fire relativ distractiva, haioasa doar atunci cand este nevoie. In weekend, imi place sa ies in oras cu prietenii mei la o pizza si un suc. Singurele lucruri pe care efectiv le urasc sunt lipsa de respect si oamenii falsi. Pe viitor, m-am hotarat sa dau la facultatea de insotitor de bord. La scoala, am mediile de 10 9. Am luat locul 1 pe clasa. Seara ne strangem la calculatoare si ne punem sa jucam CS:GO, SA:MP si asa mai departe. Prefer sa am 2-5 prieteni adevarati decat 10-20 falsi. Sunt o fire prietenoasa cu toate felurile de persoane. Pun suflet pe tot, pe desen, pe SAMP si pe toate lucrurile mici. Urasc sa fiu in centrul atentiei. Pot spune ca am cei 7 ani de acasa. Personalitatea mea cuprinde: prietenie, seriozitate si veselie. Sunt o fire energica, chiar foarte energica. Cand vine vorba de munca totul se schimba total. Mai pot spune ca sunt o fire foarte prietenoasa. Imi plac lucrurile ciudate cum ar fi "GO" este un joc de tip table. Sunt un om inteligent, deoarece pe langa "GO", joc si sah, unul dintre jocurile mele preferate. In unele cazuri pot spune ca am mult umor. Cam asta a fost prezentarea mea.

 

 

 

 

 

Viata virtuala:

 

 

 

 

 

- IGN (In game nick): VidiricW0W

 

 

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Acordez 3-4 ore pe zi.

 

 

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperii se ocupa cu ajutarea membrilor noi care nu stiu comenzile sau nu stiu ce fac comenzile si "modereaza" serverul.

 

 

- De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca vreau sa ajut server-ul si ca sunt destul de activ.

 

 

- De cat timp joci Minecraft?: De ceva ani dar am facut niste pauze.

 

 

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am (cred)

 

 

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Da, moderator++ pana la versiunea 1.11

 

 

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?: Da dar inca mai invat cateva.

 

 

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): Am revenit deci nu am multe ore.

 

- Alte precizari: Multumesc Anticipat.

Edited by v i d i r i c
Link to comment
Share on other sites


- Nume:Emilia 
- Varsta:19
- Profil: Chimie (facultate)
- Hobby-uri: gătitul, cititul 
- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt o persoana comunicativa, dornica de a ajuta persoanele care au nevoie de idei legate de lucrurile pe care nu le înțeleg. Imi place sa gătesc in timpul liber, sa citesc cărți cu tematica romantica și fantezie. Joc minecraft de la 15 ani, am idee cum funcționează jocul și ce e de făcut. 
__
 
Server:
 
- Nickname: Emilia151120
- Timp jucat (/ontime): 116 ore
- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?
Răspuns: Cu ajutarea playerilor in diferitele lor probleme si rezolvarea conflictelor .
- De ce iti doresti functia?
Răspuns: Pentru a putea ajuta si alte persoane precum si eu am fost ajutata la rândul meu. 
- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? Răspuns: Joc Minecraft de 8 ani cu o pauza de câteva luni, pe server de 2 luni.
- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? Raspuns: Jail doar o data 
- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? Răspuns: Nu am avut funcții.
- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) 
Răspuns: Jobs, Ah si pet.
- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,
  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?
Răspuns: Prețurile puțin ridicate de pe shop si playeri care nu sunt tocmai drăguți.

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Vlad

- Varsta: 22

- Profil: Transporturi Politehnica Bucuresti an 4

- Hobby-uri: Masinile, Minecraft, Plimbari, Sala

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma consider o persoana serioasa, cu spirit de echipa si spirit de gluma, imi place sa ajut oamenii in general, nu suport oamenii prosti dar ma descurc cu ei .

Joc Minecraft de cand a aparut, de la 11 ani, cu pauze evident . Stiu cum functioneaza Minecraftul, am mai fost admin si pe acest server si pe alte servere, am avut si eu server dar nu a functionat din cauza ca nu am avut sustinere financiara, deci stiu cum functioneaza si cum se editeaza pluginurile . (majoritatea)

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: iSektor

- Timp jucat (/ontime):  azi fac 48 ( in 3 zile de jucat )

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? : Consider ca toti membrii staffului trebuie sa fie primitori, si sa ii ajute pe toti ceilalti participanti la joc, si sa rezolve disputele intre playeri intr-un mod cat mai profi .

- De ce iti doresti functia? : Imi doresc functia pentru ca am destula experienta, imi place sa ajut, si stau destul de mult timp conectat pe server .

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? : De cand aveam 11 ani ( 2011 )

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? : Nu am primit, sau cel putin nu imi amintesc daca am primit vreodata mai demult .

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? : Pe serverul asta am fost admin ( pe vremea lui Katzuno ), am fost owner pe serverul pe care l-am avut acum cativa ani, si Admin/Moderator pe alte servere acum multa vreme (nu mai stiu cum se cheama a trecut destul de mult de atunci) .

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3)  : GrupManagerul facut forta rau, Ah, /p .

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server :

Nu imi place ca unii playeri au ferme imense de diferite lucruri si se strica economia serverului ( ah e plin de elitra si alte chestii, daca pune cineva un stack de lemn pe ah nu este deloc important si nu il cumpara nimeni )

  - Si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? Interzicere de ferme sau alte chestii monstruase care creeaza beneficii prea mari unor playeri .

Link to comment
Share on other sites

- Nume: Vlad Georgică
-Varsta:  24 ani
-Profil: Anul 4, inginerie si management in domeniul comunicatiilor militare
-Hobby: jocuri, fotbal.
-Autocaracterizare : Consider ca sunt o persoana prietenoasa, imi place sa ii ajute pe altii indifenrent de nevoi.imi place sa joc jocuri video de orice tip de la minecraft, euro truck simulator la call of duty, pubg.
 

Server:

- Nickname: Gvlad97
- Timp jucat (/ontime): 186 ore
- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: aproximativ 4-5 ore, depinde de zi .

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?: Un membru staff ajuta playeri, raspunzandu-le la intrebari legate de server, bug-uri, pastrand astfel linistea si bunastarea pe server.

- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece petrec destul de mult timp pe server si doresc sa ajut la imbunatire si dezvoltarea serverului   

- De cat timp joci Minecraft?: Prima data am jucat la versiunea 1.8 cu pauza pana in ianuarie cand am descoperit serverul B-zone. :D.

- Sanctiuni primite de la staff:Nu am primit nici o sanctiune.

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3): ah, jobs si pet
- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie ?: Nu
- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,
  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?: Preturi mari pe shop, consider ca ar trebui facut un shop pentru cei care sunt incepatori sa isi poate vinde itemele(dirt,cobble) iar pretul sa fie unul care scade in fuctie de cat de mult vinde. Ex: prima vanzare de dirt, 1 stack- 640, a 10a vanzare  de dirt 1 stack 480, cu 10% mai putin.
 

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Radu

- Varsta:15

- Profil: Stiinte ale naturii

- Hobby-uri: Sa ma joc pe calculator si sa ies afara la plimbari sau in excursii

- Autocaracterizare:Eu sunt Radu o persoana foarte calma ne putem intelege foarte bine si sa fim prieteni imi place sa ajut oameni si sa le dau sfaturi dar cand trebuie si este nevoie sunt sunt serios si tratez totul ca atare si respect regulile in rest sunt o persoana vesela care zambeste mereu si te poti intelege de minune cu mine.

 

Server:MC.B-ZONE.RO

 

- Nickname:raduc

- Timp jucat (/ontime):in total pe server am 7.23 zile si ma joc aproximativ 4 5 ore pe zi uneori chiar mai mult

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Din perspectiva mea cred ca un helper trebuie sa mentina pacea si intelegerea intre playeri pe server sa ajute playerii cu intrebari daca nu stiu ceva si mai ales pentru incepatorii care abea au intrat sa le explice daca au intrebari pentru o experienta cat mai buna

- De ce iti doresti functia? Pentru ca dintotdeauna mi a placut sa ajut persoane si sa le dau sfaturi sau sa le explic lucruri pe care nu le stiu si cred ca ma pricep la asta deoarece sunt o persoana calma

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? minecraft joc de aproape 7 ani si pot sa zic ca este jocul copilariei mele si imi place foarte mult si pe acest server joc de aproape o luna

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?am primit un warn cand am intrat pe server deoarece am facut o ferma pe care nu am stiut ca nu am voie sa o fac dar de atunci nu am mai primit nicio sanctiune

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?Nu pana acum nu am mai avut nicio funtie si sper ca voi avea

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) /home /fly /tp /vote /crates

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, Imi place absolut tot la server este foarte bun conceput si foarte distractiv pentru playeri

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Simion

- Varsta: 15

-Clasa: a-10-a

- Profil: Filologie

- Hobby-uri: cand la tobe, ma joc,ies pe afara,etc.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):

Sunt un baiat calm,care poate tine o conversatie cu toata lumea,pot sa fiu si categoric,cand este cazul.Sunt bland cu oamenii si vreau mereu ca toti din jurul meu sa se simta bine.

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: YoloTroll27

- Timp jucat (/ontime): 61h

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?

▶️Pastrarea linistii si pacii intre jucatori.

▶️Se asigura mereu ca toti playerii sunt bine.

▶️Din cand in cand ii verifica sa nu triseze.

 

- De ce iti doresti functia?

Ma simt capabil sa pot duce aceasta functie,plus ca daca o voi avea va trebui sa fiu mult mai responsabil si cu mine si cu cei din jur.

 

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?

Minecraft joc de mic,pe server am intrat in data de 28.03.2022.

 

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?

2 tempmute-uri (15 min,5 min)

 

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?

Nu,niciodata!

 

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3)

💠toporul berserk

💠ah-ul

💠fly-ul

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server,

🚫shop-ul e foarte scump!

 

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?

‼️sa putem vinde si noi cateva iteme pe shop (sugar cane,bambus,stick,cactus,iron,etc.)

 

_______________________________

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Mihai Daniel

- Varsta: 21

- Profil: 

- Hobby-uri: gaming-ul, muzica, cantatul 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, eu sunt Daniel (Dani), 21 de ani, am 1.82, par saten. Imi plac animeurile si sunt o fire emotiva, stiu de gluma, timid ( pana ajungi sa ma cunosti), se mai  intampla cateodata sa vorbesc prea  mult si sa fiu putin enervant, cateodata mai am tendinta de a exagera cu glumele.

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: OtakuLover0

- Timp jucat (/ontime): https://prnt.sc/IzUeliZ-R6F3 (53h)

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff?  Un membru staff are rolul de a  tine sub supraveghere playerii, sa ii pedepseasca cand este cazul dar si sa ii ajute atat cat se poate.

- De ce iti doresti functia? Vreau sa ajut la dezvoltarea serverului atat cat  pot si cum pot.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? Minecraft joc de 7/8 ani (cu o pauza de 2 ani din motive personale)

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? mute 5 minute

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? Am detinut functia de admin (dar pe alta comunitate), pe comunitatea b-zone momentan nu.

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) /f ; /fly ; /aparate   

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server:  putina bataie de cap cu acele "puncte".

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?    Momentan nu am vreo idee.

 

_______________________________

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume:Mario

- Varsta:aproape 17

- Profil:turism si alimentatie

- Hobby-uri:agricultura 

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):ma numesc Mario si am 17 ani,stau in Iasi si imi place agricultura,calculatoarele,bucataria si calatoria de mult timp caut un server de minecraft adecvat si l-am gasit si imi doresc foarte mult sa intru in staff sa ajut persoane

________________________________

 

Server:

 

- Nickname:M1G2A

- Timp jucat (/ontime):18 ore 

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? ajute membri noii si fara experienta in servere precum : comenzile de inceput daca este nevoie si craftarea itemelor

- De ce iti doresti functia?imi doresc aceasta functie pentru a ajuta membri 

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server?joc minecraft din versiunea 1.6 si pe server nu stiu exact dar cred ca am o saptamana de cand joc sau mai mult

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit?am primit jail pentru ca am iesit de pe server sa nu ma omoare varul meu 

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate?nu dar imi doresc foarte mult

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) playeri pentru ca sunt foarte respectosi si ajutatori 

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server, imi place absolut totul 

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate?nu exista nimic de rezolvat la server imi plac toate lucrurile 

 

Link to comment
Share on other sites

Real Life:

 

- Nume: Dumi

- Varsta: 22

- Profil: Educatie Fizica si Sport 😅

- Hobby-uri: Sportul in general

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salutare! Numele meu este Timofte Dumitrel. In prezent sunt inscris la master, in cadrul Facultatii de Educatie Fizica si Sport din Iasi. Profesez pe acest domeniu. Imi plac activitatile sportive, in special SKI-ul, drumetiile si sporturile de apa. Persoana energica, nu imi place sa stau mult pe loc si de asta caut mereu activitati interesante de facut. Ma mai joc uneori jocuri pe PC deoarece timpul liber imi permite si imi mai aduce aminte de copilarie.

________________________________

 

Server:

 

- Nickname: DumiTimofte

- Timp jucat (/ontime): 2 zile, 12 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un membru staff? Depinde de gradul fiecaruia, dar principala activitate este de a ajuta playerii si de a mentine un mediu cat mai ok pe server.

- De ce iti doresti functia? Pentru a ajuta serverul sa se mai dezvolte, a ajuta ceilalti membrii din STAFF si de ce nu, suna bine.

- De cat timp joci Minecraft, si de cat timp joci pe server? Am cativa ani bun, evident multe pauze. Pe serverul actual joc de cateva zile, cand eram mic am mai jucat pe un server a B-zone.

- Ce sanctiuni ai primit pana acum, daca ai primit? N-am primit

- Ai mai detinut functii staff pe serverul nostru? Dar pe comunitate? Pe fostul server am fost moderator. Pe comunitate am facut parte din BB TEAM(cand se juca counter 1.6 era server de BaseBuilder)

- Care sunt sistemele tale preferate de pe server? (Minim 3) :misiunile sunt super interesante, faptul ca daca lovesti peretii cu pumnul iti iei damage, sistemul de /ah.

- Care sunt lucrurile care iti plac cel mai putin la server: /shop ul este slab rau, nimic interesant pe el si foarte scump. Foarte mare lag in /hub. /rtp sau /wild costa. Faptul ca /turf e ceva diferit, lumea nu stie cum e treaba cu protectiile, e interesant, dar greu pentru un incepator.

  si cum sugerezi ca ar putea fi rezolvate? Primele 3 chestii se pot rezolva prin adaugarea a mai multe lucruri/scoaterea lor si micsorarea preturilor. Ultimul eu zic ca ar fi necesar un tutorial, mai ales ca servereul da foarte mult a varianta SAMP

Link to comment
Share on other sites

  • ThePlug changed the title to Aplicatii Helperi - CLOSED
  • ThePlug locked and unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.