Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Aplicatii Helperi - CLOSED


StereoON
 Share

Recommended Posts

Viata Reala:



- Nume: Iota Emil


- Varsta:15


- Clasa: ix-b


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Electric


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Ma numesc Iota Eugen Marian Emil si am varsta de 15 ani locuiesc in comuna Giubega studiez la liceul tehnologic de transporturi auto craiova sunt un baiat cu cei 7 ani de acasa un baiat descurcaret si de treaba, serios si activ in tot ceea ce face, am simtul umorului.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): MixDJmix


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 1-3 ore depinde.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Sa ajute playerii la nevoie sa raporteze probleme aparute in joc sa fie activ in joc si sa fie vorbaret sa fie o atmosfera placuta.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece pot sa indeplisc conditiile.


- De cat timp joci Minecraft?:2-3 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Niciuna.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Da pe Titan fostul srv care s-a inchis am fost Admin si Helper.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Dap


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): am verificat cu /ar check si am 10 ore.


- Alte precizari:Bafta!


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Sorin


- Varsta: 15 ani


- Clasa: IX


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Anul acesta voi intra, mate-info.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Sorin, am 15 ani, locuiesc in Bucuresti. Imi place sa ma joc pe calculator, dar sa fac si sa programez si sa descopar lumea IT, de-asemenea imi place sa ma joc Minecraft ajungand sa cunosc multe lucruri interesante despre el, imi place sa ies pe-afara, sa ma distrez.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Yurz


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Minim 11h, nu sunt distrus ( :) ) doar ca imi place minecraft si vreau sa construiesc, sa descopar noi sisteme pe redstone..


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Dupa nume 'Helper'-ul este acel 'Supra-Jucator' care ajuta pe cei noi, dar si pe cei cu vechime pe server pentru a le arata ceea ce nu inteleg.


- De ce vrei aceasta functie?: Vreau aceasta functie pentru ca tot petrec 11h pe minecraft ca sa ajut jucatori si sa fiu la datorie cand cineva are nevoie de mine, sa pedepsesc (dupa regulament) jucatorii care incalca ordinul dat de owner si vreau sa ajut comunitatea.


- De cat timp joci Minecraft?: Joc de vreo 3 ani..


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am avut.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, as vrea ca acesta sa fie primul meu grad.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, da pot.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 9,9h (dar voi petrece mult mai mult timp pe aceasta comunitate)


- Alte precizari: Va multumesc pentru timpul acordat acestei aplicatii, sper sa luati decizia cea mai buna! Va pup.


Edited by Yurz
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Dumitru Andrei - Razvan


- Varsta: 16


- Clasa: a-9-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Profil Tehnic Productie Media ( pentru cei ce nu stiu Televiziune )


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Andrei, am 16 ani, multa lume imi spune Bozo sunt o fire sociabila, sunt nascut in Bucuresti locuiesc in cartierul Crangasi, un cartier frumos si linistit dupa parerea mea si invat la Liceul Tehnic Gheorghe Asachi imi place sa ajut pe cine pot, sunt glumet de fel am practicat mai multe sporturi pana la varsta de 15 ani dar dupa aceea din lipsa de timp a trebuie sa renunt. am practicat Karate, Tir, Bascketball. Sunt un tip care spune pe fata daca ceva nu ii convine nu imi place sa judec persoanele, imi place muzica de orice fel inafara de manele.


Cam asta as putea sa spun despre mine si sper sa fac o impresie buna :) .



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Mitrut


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Pe zi stau cam 2-3 ore, poate si mai mult depinde de timpul meu liber


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Se ocupa cu acordarea de ajutor jucatorilor, pastreaza linistea pe server, ajuta jucatorii cu anumite comenzi etc.


- De ce vrei aceasta functie?: Doresc aceasta functie deoarece ma simt pregatit si stiu ce inseamna sa fii parte dintr-un staff si pentru ca imi place sa ajut playerii mai ales cum si ei ma ajuta pe mine sau pe altii astfel formand o comunitate mai buna


- De cat timp joci Minecraft?: Joc Minecraft de 2 ani din cate mai tin bine minte. Am avut si pauze, am jucat de distractie si pentru dezvoltarea creativitatii


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Inafara de kick pentru Ad nu am primit alte sanctiuni


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu am mai detinut vreo functie, cei drept va fi si prima functie daca o sa fiu acceptat


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da! Am citit regulamentul (2)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Timpul total este de : 2 Zile 3 Ore si 22 de Min


- Alte precizari: Doresc sa fiu acceptat si sa iau parte in staff. Va multumesc si o zi buna :)


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Stefan


- Varsta:14


- Clasa: 8-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu) -


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt serios ,atent ,ambitios,nu mint(asta-i bine),om de cuvand.Uneori fac caterinca dar numai cu prieteni.Sper sa va convina tipul meu de persoana.Ma impac bine cu prietenii sunt o persoana non-violenta . Pot ajunge si la violenta doar la un anumit punct.Sunt o persoana generoasa care doreste mereu binele oricarei persoane si care vrea sa defineasca binele determinand orice persoana sa devina prietenos :D cu cei din jur si sa nu triseze in special. Mi-e numi cam convine tipul acestor persoane deoarece nu mai exista egalitate intre jucatori.Dar in plus eu sunt fan muzici rock ,dar urasc sa ascult manele.Imi place sa joc basket,si sa ma joc pe PC.( Pai normal:D)



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Garfield025


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Pai stau foarte mult pe server in jur de 5 ore cam asa deobicei raman ultimul pe server(noaptea).Stau cam mult ...


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Pai rezolva unele probleme ale playerilor referitoare la comenzi sau nedumeriri despre server.Si mai important pastreaza ordinea in server{curata raul din radacina(hacker)}


- De ce vrei aceasta functie?:Mi-am dorit de mult timp pe acest server sa fiu Helper chiar daca as fi incercat .Imi doresc macar ca serverul sa fie perfect (sa nu existe probleme ) pe server.


- De cat timp joci Minecraft?:5 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Dap,anul trecut am folosit ca un bleg killaura si am luat ban temporar ( de atunci m-am invatat minte)


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu, dar am facut anul trecut o cerere .Nu am fost acceptat(Am meritat sa nu fiu atunci)


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da l-am citit-(2)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 zi 7 ore 34 min



Edited by Garfield025
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Gabriel


- Varsta:14


- Clasa: 8


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):--


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Dupa parerea mea, sunt un baiat linistit. Imi place place foarte mult sa ascult muzica dar nu manele si chesti de genu. Imi place mult sa joc minecraft pentru a construi si descoperi lucruri noi si pe care nu le stiam. In plus imi place foarte mult sa joc fotbal.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):TheAssassins


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:2-3 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Eu cred ca helperi se ocupa cu ajutarea playerilor care nu se descurca sau nu stiu anumite lucruri


- De ce vrei aceasta functie?:Vreau aceasta functie pentru a ajuta serverul si pleyeri incepatori


- De cat timp joci Minecraft?:2 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Sincer sa fiu nu doar ca am primit mute 2 minute


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu si sper ca asta sa fie prima


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:DA


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 10 Day 13H 42 Min


- Alte precizari:Va multumesc ca mi-ati citit cererea si sper sa primesc postul. Va pup.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Minciu Stefan


- Varsta:14 ani jumate!


- Clasa: a 8 a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Nu sunt inca.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Salut.Ma numesc Stefan si am varsta de 15 ani, locuiesc in Bucuresti un oras mizerabil, dar cu fete frumoase, acum sa vorbim despre mine.eu sunt o fire mai calma nu ma enrvez repede din orice lucruri banale, sunt sociabil dar nu cu oricine,imi place fotbalul foarte mult atat de mult in cat il practic la Echipa Mircea Eliade, este a 3 ea echipa a stelei, eu tin cu steaua de mic se expica ca tin cu steaua stand aprope de stadioul Ghencea.Sunt o persoan? foarte istea??, curajoas?, harnic?. Îmi place foarte mult munca în echip?, îmi place s? fiu liderul unui grup. Pl?cerea mea este s? fiu organizat, s? am toate puse la punct, s? ?tiu când trebuie s? fac unele decizii. Totodat? sunt o persoan? ambi?ioas?, gândesc mereu c? fac ce e bine, dar am ?i unele defecte, ca orice om. Sunt câteodat? un om sup?r?cios, cel mai mare defect al meu, irascibil ?i vreau s? fiu mereu în centrul aten?iei oriunde merg, prin faptele mele.Mai pot spune faptul ca nu imi place sa plagiez dupa alti oameni, ci sa imi fac singur de lucru. Alte defecte ale mele sunt c? sunt lene? în unele situa?ii, o ard pe caterinc?, când e serioas? treaba. Cam atât despre mine, o sa ma cunoasteti pe parcurs.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):StefanAlecs


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Cam 3ore.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Cu ajutare playerilor noi pe server.


- De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca imi place sa ajut playeri noi , si sa imi fac prieteni noi.


- De cat timp joci Minecraft?: De 2 ani si ceva.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu am primit nici o sanctiune.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu!


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da 2.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 12ore jucate.


- Alte precizari:Multumesc pentru citirea aplicatiei.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Ioța Emil.


- Varsta:15 ani.


- Clasa: X - b


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Electrică.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):


aceasta este descrierea mea Salut, mă numesc Ioța Eugen Marian Emil, am vârsta de 15 ani, m-am nascut pe data de 03.02.2001, sunt elev la Liceul Tehnologic De Transporturi Auto Craiova, recent trecut în clasa a X - B,sunt brunet,cu ochii căprui,mereu preocupat de aspectul său fizic,sunt o fire creativă,dornică,glumeață,timidă și un pic leneș, principalul meu este să mă țin de acest liceu și să realizez ceva-n viață de preferat a-și vrut sa devin Șofer De Tir acest vis îl am decând eram un puști,am cei 7 ani de acasă știu să respect persoanele mature pe care le întalnesc,Hobby-ul meu principal este să joc fotbal cu prietenii sunt o persoană cu capul pe umeri, o persoană calmă si ambițioasă,îmi place să ascult multe genuri de muzică printre care se enumeră si Manelele.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):MixDJmix


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: În jur de 1-3 ore.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Cu ajutare playerilor noi veniți, votarea serverului zilnic, sprijinirea playerilor, organizarea event-urilor, sancționarea playerilor cu coduri, sancționarea jucaotrilor care folosesc limbaj vulgar și care nu respectă regulamentul.


- De ce vrei aceasta functie?: Pentru că este o funcție foarte importantă si trebuie să dai foarte multă importanță si eu mă pot descurca cu acest lucru.


- De cat timp joci Minecraft?:2-3 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Am primit 2-3 mute 1 pt anunturi pe /g si 1 pt limbaj copilaresc.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu pe acest server.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da -2.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 13 ore.


- Alte precizari:BEAU BERE =)).


Link to comment
Share on other sites

- Nume: Ioana

- Var sta: 13

- Clasa: a-7-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Nu sunt la liceu

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Numele meu este Ioana.Am 13 ani si sunt dintr-un orasel din judetul Bacau numit Onesti.Imi place sa stau cu prietenii mei si sa ma joc minecraft.Deobicei sunt glumeata dar uneori sunt foarte serioasa in momentele potrivite.Imi place sa ajut oamenii.II respect pe cei din jur.

 

 

- IGN (In game nick): Lucy0110

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2 ore.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Un Helper se ocupa cu ajutatul playerilor cand au o nelamurire.

- De ce vrei aceasta functie?:Vreau sa ajut playerii.

- De cat timp joci Minecraft?: 7 ani

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am sanctiuni.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 10 zile si 5 ore cu 43 de voturi.

- Alte precizari:Multumesc pentru timpul acordat.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Florin


- Varsta:14 ani


- Clasa: a 7 a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu) :-


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Salut.Voi incepe prin a ma prezenta.Ma numesc Florin am 14 ani si sunt elev in clasa a 7 a.Inca de cand eram mic jucam minecraft din timpurile lui pe 1.5.2.Eu sunt o persoana linistita si destul de timida am cam rezolvat problema aceasta dar inca nu complet.Mie nu imi place sa ma cert sau sa produc discomfort celor din jur.In general ajut lumea si sunt prietenos.Imi respect prieteni si colegi(deobicei nu injur dar cand ma enervez mai tare regurg si la aceste cuvinte).Hobbyurile mele sunt:Forbalul,Tenisul You Tube am avut un canal cu 150 de abonati dar acum am luat-o de la 0 cu alt canal.Sunt mereu punctual si sunt o persoana vioare.Acum sa trecem si la caracterizarea fizica:Sunt inalt am in jur de 1,67 M inaltine parul shaten spre blond inchis,am ochi caprui.Sunt un baiat linistit normal ca toti cei din jur si imi place mereu sa imi fac prieteni noi,uneori ma mai cert cu uni dar ne impacam si socializam foarte repede.Eu locuiesc in orasul Vatra-Dornei/Judetul Suceava un oras aflat la munte cu multe partii de ski si activitati in aer liber Va recomand din toata inima sa il vizitati.Aici la Vatra-Dornei avem si o baza de tratament foarte renumita in aceasta parte a tarii.Mie imi place foarte mult genul muzical dubstep si la scoala ma descurc decent spre bine adica am cam 8,90-9 mediile generale.Pai aceasta a fost autocaracterizarea mea am spus cam totul despre mine


Ps:Nu prea ma pricep la auto portrete si chestii de genul.Multumesc pentru timpul acordat.Bafta!



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Florinos


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:cam 3-4ore(de obicei mai mult dar zilele aceastea am fost plecat si nu prea am avut timp de joc)


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Eu stiu ca un helper se ocupa cu ajutarea playerilor noi si care intampina dificultati cu serverul,daca nu se descurca sau nu are acces la unele comenzi anunta un grad mai mare Ex mod,admin owner daca este cazul.


- De ce vrei aceasta functie?:Eu as vrea aceasta functie pentru ca ma consider o persoana capabila care joaca destul de mult si cu experienta in servere de bukkit si comenzi.


- De cat timp joci Minecraft?:Eu joc minecraft cam de 4-5 ani nu mai stiu exact dar este destul de mult timp.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin -nu am primit nici-o sanctiune pana in prezent.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu nu am mai detinut dar recent am donat pentru sponsor nu e important nu cred ca se puncteaza la aceasta categorie,


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da l-am citi de 4 ori si am inteles tot regulamentul daca este nevoie voi da un test sau ceva.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played):Prin comanda /ontime am stat 11 ore si 3 minute dar v-am mai spus nu am avut timp in aceste zile si saptamani sa ma joc pentru ca am fost plecat


PS:voi fi activ cam 6 ore pe zi precum si astazi .


- Alte precizari:Pai nu mai am nimik de spus m-am caracterizat si am dat informatile in game.



Edited by Florinos
Link to comment
Share on other sites

Viaţa reală :

Nume : Adelina

Vârstă : 14 ani

Clasa : a-9a

Profil : Ştiinţe ale naturii

Autocaracterizare : După părerea mea, sunt o fire sociabilă, corectă şi dinamică. Iubesc muzica, actoria,voluntariatul şi medicina. Un defect al meu ar fi faptul că, îmi fac o anumită impresie (despre o persoană) fără să o cunosc. Ca încheiere, aş spune că sunt o 'grammar nazi' şi că iubesc să ajut oamenii, în felul meu.

 

Viaţă virtuală :

 

IGN : Adeeh

1)Cât timp acorzi server-ului B-ZONE pe zi ?

În jur de 5-6 ore.

 

2)Cu ce crezi că se ocupă un helper?

Un helper se ocupă atât cu ajutatul jucătorilor, cât şi cu menținerea ordinei şi decenţei pe chat/ şi server.

 

3)De ce vrei această funcţie?

Îmi doresc funcţia de helper, deoarece am foarte mult timp liber şi mă pot ocupa de playeri, sancţionându-i şi îndrumându-i.

 

4)De cât timp joci Minecraft?

Joc de aproximativ doi ani.

 

5)Sancţiuni primite: nu îmi amintesc să fi primit kick/mute ori altceva.

 

6) Ai mai deţinut funcţii pe serverul B-ZONE Minecraft chiar şi în altă generaţie ?

Nu, nu am deţinut nici o funcţie.

 

7)Ai citit regulamentul server-ului şi poţi aplica acțiunile '' ca la carte'' ?

desigur

 

8) Timp petrecut pe server : 9 ore şi 13 minute .

 

9) Alte precizări : -

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Popovici Emanuel


- Varsta(minim 16 ani):17


- Clasa: 11A


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): stiintele naturii


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): hello lume; ma numesc popovici emanuel a.k.a. Meme si sunt dintr-un satuc din botosani, imi place sa imi petrec timpul cu prieteni mei, sa joc fotbal( cui nu ii place), sunt comunicativ, imi place sa joc minecraft si sa imi pierd timpul pe acest server ;), sunt o persoana calma si muncitoare si imi place sa fiu mereu corect. Si ce pot sa mai spun ...nu imi place sa vorbesc despre mine dar sper sa ajung in staff-ul acestui server pe care joc de 2 ani.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):gamer


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: nu prea stiu, in jur de 7-8 ore ca e vacanta , si putin dupa ora 12 cam o ora sau doua


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:pai... acorda ajutor player-ilor si informatii privind serverul, aplicand sanctiunile cuvenite


- De ce vrei aceasta functie?: Pentru a ma implica mai mult pe acest server, deoarece mi se pare un server grozav si care poate ajunge popular


- De cat timp joci Minecraft?: de 3 ani, am jucat un an pe single player, ca nu prea ma pricepeam


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):nici macar odata, cateva kick-uri doar :))


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: nup


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da-2


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 5d , 18h, 44min


- Alte precizari:multumesc pt timpul acordat si sper ca voi putea ajuta cu ceva ...



Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Gheorgheoiu Razvan


- Varsta:18


- Clasa: anul I - facultate


- Profilul la care studiati: Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune din cadrul ASE - Bucuresti


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Gheorgheoiu Razvan, am 18 ani si sunt o persoana calma, intotdeauna pregatita sa accepte noi provocari. Pasiunile mele sunt fotbalul ( am activat la echipa satului natal in liga a 4-a) si jocurile ( in principal FIFA, PES , Minecraft, seria CoD etc.). Sper ca aplicatia mea pentru postul de "helper" va fi luata in considerare pentru ca doresc sa ajut alti jucatori si sper ca munca pe care o voi depuna sa aduca notorietate acestui server.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): ElCucuy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Pot spune ca petrec cel putin doua ore zilnic pe acest server.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: In opinia mea, un helper are rolul de a ajuta alti playeri si de a-i sanctiona pe cei care se comporta necorespunzator pentru ca atmosfera de pe server sa fie una placuta.


- De ce vrei aceasta functie?: Imi doresc aceasta functie deoarece vreau sa ajut playerii, in special pe cei incepatori pentru simplul fapt ca acestia sa se intoarca si urmatoarea zi pe server, ducand astfel la o populare mai mare a acestuia.


- De cat timp joci Minecraft?: Joc Minecraft de aproximativ un an.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu imi amintesc sa fi primit vreo sanctiune pe server.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da-2.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 12 zile, 7 ore si 57 de minute.


- Alte precizari: Nu am alte precizari.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Alin Burcea


- Varsta(minim 16 ani):16


- Clasa: X


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Tehnologic


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Ma numesc Alin Burcea,locuiesc in Judetul Arges,comuna Recea,am 16 ani si sunt un baiat cinstit si serios.Am 1m si 70 de centimetrii,parul imi place pescuitul,minecraft,naruto.Sunt elev la Liceul Tehnologic Costesti.Imi place sa ajut alti playeri ori de cate ori am ocazia si e nevoie.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Daca


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:10 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Ajuta playerii si ii sanctioneaza pe cei care nu respecta regulamentul


- De ce vrei aceasta functie?:Pentru a ajuta playerii


- De cat timp joci Minecraft?:4 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):kick si mute


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 7D,15h,34 minute


- Alte precizari:-


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Cristache Stefan


- Varsta(minim 16 ani):Am 14 ani sper sa nu fie o problema :D


- Clasa: 8-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Nu sunt la liceu dar abia astept


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt o persoana care face glume uneori cam proaste .Sunt o persoana ambitioasa uneori matura in anumite situati .Iubesc Basketul deoarece reprezinta lucrul in echipa de cea ce noi avem nevoie cu adevarat. Imi place sa merg pe skateboard. Sunt fan al rock-ului si al Nightcore (nu ma judecati:D).Sunt un Baiat simplu fara pretenti , in timpul jocurilor ma supar recunosc si de asta cred ca are nevoie o persoana sinceritate . Sper sa ma acceptati am incercat de multe ori sa aplic ca helper si nu am fost acceptat.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Garfield025


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Am inceput destul de rar , dar m-am reapucat in timpul scoli voi intra in weekend sper macar sa am timp :D Si deobicei petrec 3- chair 4 ore de multe ori sau 2 depinde


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:El ajuta playeri la anumite preobleme (comenzi)si trebuie sa inlature serverul de hackeri,


- De ce vrei aceasta functie?:Imi doresc macar sa-mi acceptati ca de nu stiu cand timp va tot dau cereri:D Si vreau sa ajut serverul . Macar sa fiu de folos,


- De cat timp joci Minecraft?:Joc de 4 ani Minecraft


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):S-a intamplat acum 2 ani cu un admin si am folosit hack recunosc dar a fost pe alt cont ca sa intelegeti :D si nu mai folosesc.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu dar as vrea eu:D


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da-2 Asta-i poveste veche :D


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2 zile 22 de ore si 46 de min ( sper sa nu fie o problema)


- Alte precizari:Sper sa ma acceptati. Am inceput de ceva timp sa ma schimb sa devin alta persoana si sa fiu corect . Asta trebuie sa faca multe persoana chiar daca nu inteleg . Multumesc ca mi-ati citit topicul. Asa pe la final:D


Edited by Garfield025
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Vlad


- Varsta(minim 16 ani): 20


- Clasa: anul 2 facultate


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Computer Science (Coventry Anglia)


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Vlad, am terminat mate-info intensiv informatica la un colegiu din Galati si acum sunt anul 2 la Coventry University pe profilul Computer Science. Stiu sa programez in cam toate limbajele de programare dar sunt specializat in C# C++ Python si Java. In timpul liber imi place sa-mi spun "gamer". Joc diferite jocuri( CS:GO, Paladins, Overwatch, Hearthstone si desigur Minecraft). Am o pasiune nebuna pentru masini si tot ce inseamna roti si motor.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): VladsNyK


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 5-6h


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:ajuta lumea cand este nevoie. Ii explic de unde poate lua sau cum sa crafteze un item. Are grija ca serverul sa ruleze normal


- De ce vrei aceasta functie?: Petrec mult timp pe server si cred ca am capatat destula experienta


- De cat timp joci Minecraft?: 2-3 ani (not sure!)


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: da-2


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 22h 31min


- Alte precizari: Am jucat mult pe sv asta dar se daduse wipe si am renuntat pentru o vreme dar m-am intors cu forte noi !


Edited by SnyK
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:


- Nume: Teodor

- Varsta(minim 16 ani): 16

- Clasa: Nu am.

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Am finisat liceul.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, mă numesc Teodor, am vârsta de șaisprezece ani și jumatate și locuiesc în București. În timpul liber îmi place să petrec timpul afară cu prietenii mei,dar, și în jocuri, sunt o persoană socială îmi place sa îmi fac prieteni pe oriunde mă duc, dar nu orice fel de prieteni. Hobby-ul meu este fotografiatul in natură deoarece ma calmează și ma simt forte bine după ce vin din parc cu niște fotografii satisfacătoare cât pentru mine cât si pe langă ceilalți. Îmi mai plac și foarte mult provocările, daaaa.... provocările sunt o obsesie de-a mea fară ele m-aș plictisi și nu aș avea nici-o realizare de realizat. Îmi mai place să mă relaxez jucându-mă la calculator sau să mă uit la un serial/film de acțiune cu multe încurcături și schimbari bruște de situație in momentul culminant deoarece îmi dă o așa frustrare plăcuta. Îmi mai place și să citesc deoarece îmi pot imagina lucrurile exact cum îmi doresc eu și asta face aproape tot ce citesc foarte interesant mai putin matematica,mhm.... matematica este necesară nu zic nu, dar, până la o anumită limită adică cu-i i-a plăcut matematica de la liceu, cel putin mie nu.Distractia nu lipsește nicaieri unde mă duc dacă sunt cu persoana/persoanele potrivite, cateodată ma mai distrez chiar și cu părintii în unele cazuri.Toata viata am fost un pic mai leneș și a trebuit mai mereu să fiu inpins de la spate dar poate e doar adolescența, cred. Cam atatea lucruri interesante despre mine.


Viata virtuala:


- IGN (In game nick): Squatch

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 Ore.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper este un membru al stafului care are grija de probleme mai minore ale playerilor pe server pentru a ii scuti pe admini sa iroseasca timpul cu probleme mai putin inportante.Ei mai ajuta si playeri incepatori cu informati uni chiar si financiar alti chiar cu anumite functi si ii ajuta sa intre in factiuni.

- De ce vrei aceasta functie?: Imi doresc aceasta functie deoarece vreau sa arata stafului MC ca, chiar sunt capabil si pot fi de incredere, imi doresc sa ajut playeri atat financiar cat si cu rezolvarea problemelor care le intanpina atat playeri cei noi cat si cei vechi pe server,vreau sa ajut la dezvoltarea serverului si sa opresc lumea sa faca atatea reclamati pe forum si sa le arat cum sa joace corect si fara hackuri care iti ofera avantaje.Niciodata nu am sperat la functi mari cum ar fi cele de helper sau admin, tot timpul am stat in banca mea si am tacut, acuma doresc sa ajut serverul sa se dezvolte intr-o directie pozitiva.

- De cat timp joci Minecraft?: Joc minecraft de aproape 2 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Da am avut Admin pe un alt server de Minecraft care se include in B-Zone.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2H+

- Alte precizari: Multumesc mult si sper sa-mi acorda-ti o sansa, am experienta necesara.

Edited by Squatch
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Vasile


- Varsta(minim 16 ani):Am 17 ani.


- Clasa: 11-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Profilul uman. In tara mea este si asa ceva, nush in Romania cum e.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Ma numesc Vasile , sunt din Calarasi si am 17 ani. Imi place sa imi fac prieteni noi mereu si sa cunosc oameni in fiecare zi. Imi place sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu ma respecta la fel de mult. Cred ca am din toate calitatile cate ceva , asta inseamna ca sunt un om integru si stiu ce vreau de la viata, sa reactionez ca atare atunci cand trebuie, asta inseamna sa ai discernamant si sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare, dar ca orice om am si mici defecte de care nu ma pot debarasa de ele cat as incerca. Hobby-urile mele sunt: Fotbalul, innotul si jocurile video. Imi place sa ies cu prieteni zilnic in oras si sa ma distrez. Sunt o fire ambitioasa , prietenoasa , amabila , glumeta , cu simtul umorului si nu ma supar din orice. Imi place foarte mult sa incerc lucruri noi si am capabilitatea de a fi de acord cand gresesc si de a-mi recunoaste greseala. Nu sunt genul de om care se injura cu toata lumea , se poarta urat cu ceilalti si nu respecta pe nimeni. Sunt un tip care face totul cu cap pentru a fi toata lumea multumita si sunt sigur intotdeauna pe ceea ce fac. Imi place foarte mult sa fac sport , sa imi petrec timpul cu prietenii , si sa ma joc SA:MP. Atunci cand ma joc SA:MP uit de toate grijile acumulate de zi cu zi si ma simt implinit cand obtin ceea ce doresc. Sunt un om care nu tine cont de starea materiala a oamenilor si imi place sa am prieteni de toate gradele , indiferent daca sunt saraci sau bogati , destepti sau mai putin destepti. Ma adaptez la toate situatiile si incerc sa le fac exact cum trebuie pentru a nu gresi. Nu imi place sa las lucrurile neterminate sau sa le aman. Sunt foarte sociabil, ma atasez foarte repede de oameni, imi place sa lucrez in echipa , iar daca este nevoie ma descurc si singur. Apreciez foarte mult oamenii sinceri si care imi spun adevarul si urasc oamenii care ma vorbesc pe la spate. Va multumesc pentru timpul acordat si sper ca voi fi acceptat.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): so0unDy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore in fiecare zi.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: In primul rand le raspunde playerilor incepatori la intrebari, mai da si kick-uri. In general se ocupa cu buna desfasurare.


- De ce vrei aceasta functie?:Sincer, am inceput sa joc de pe vremea lui Katzuno si injuram ca spartu si nu aveam sanse. Acuma m-am calmat si sper sa mi se ofere o sansa.


- De cat timp joci Minecraft?:De 4 ani jumate.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am cateva mute-uri si un ban de 7 zile in cateva luni.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Momentan detin Sponsor permanent.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da. Il stiam deja.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu am tastele f1, f2 etc.


- Alte precizari: Sper sa fiu acceptat, imi pare rau pentru injuraturile mele si toate cele. O zi buna.



Link to comment
Share on other sites

Viață Reală:


-Nume: Alexandru

-Vârstă(minim 16 ani): 16

-Clasă: a 10 a

-Profilul la care studiați(dacă sunteți la liceu): Mate info, intensiv informatică.

-Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Pentru început numele meu este Alexandru, locuiesc în apropierea orașului Ploiești, în județul Prahova.Sunt elev la "Colegiul Național "Spiru Haret" din Ploiești în clasă a X a B pe profilul real Matematică-Informatică, intensiv Informatică.În prezent, ocupația cea mai de preț a mea este scoală și informatica. Informatica fiind una dintre obiectele mele favorite, pentru că această își găseste aplicații în toate domeniile vieți.Despre mine pot spune că sunt un băiat prietenos, glumeț,la locul lui, sociabil, activ și foarte serios în cadrul activitătilor și îndatoririlor.Îmi face plăcere să socializez ,integrându-mă cu usurintă.De asemenea sunt și o fire ambitiosa, odată ce îmi propun ceva depun efort și perseverentă pentru a ajunge unde mi-am propus.Timpul liber mi-l petrec jucându-mă pe calculator , ieșind cu prietenii la o plimbare, un suc etc.Hobby-ul meu principal este bodybuildingul deoarece consider că este esențial să ai un stil de viată sănătos și să îți dezvolți musculatura.Pe langă acesta mai am și alte hobby-uri, acelea fiind handbalul și fotbalul de stradă. Mereu invăt lucruri noi din absolut orice experientă. Nu mă dau bătut ușor, indiferent de situație. Ascult orice gen de muzică (excepție manelele), în special muzică hip-hop și cea house.Nu îmi place să fiu luat drept un fraier, așadar, merg pe motto-ul "Respectă și vei fi respectat".Când cineva mă ajută, încerc să returnez acel ajutor oricât de nesemnificativ ar fi și într-un timp cât mai scurt deoarece intenția și bunăvointă contează cel mai mult pentru mine.Tipul de persoană obiectivă mă definește și consider că este un punct forțe care mă va ajută în viitor.


Viață virtuală:


-IGN (În game nick): Poke

-Cât timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:3-4 în vacanță.

-Cu ce crezi că se ocupă un Helper?: Un helper are responsabilitatea de a oferi asistentă jucătorilor care au nevoie în rezolvarea problemelor sau a nelămuririlor acestora.Pentru această funcție trebuie să predomine răbdarea și capacitatea de a te face înțeles într-un mod cât mai ușor. Cuvântul "help" ilustrează în cel mai corect mod ocupația helperilor.

-De ce vrei această funcție?: M-am gândit să aplic la această funcția din dorință de a fi de folos jucătorilor aflați la nevoie.Fiind o persoană responsabilă, vreau să am cât mai multe îndatoriri iar această funcție îmi permite.

-De cât timp joci Minecraft?: Din 2012 cu ușoare pauze până în prezent.

-Sancțiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sancționate cu interdicția permanență la funcții pe server) :-

-Ai mai deținut funcții pe Minecraft B-Zone, chiar și în altă generație (alți owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

-Ai citit regulamentul serverului și poți aplică sancțiunile "că la carte"?: Da -2.

-Timp petrecut pe server ( apare când intrii pe server sau comandă /ontime la lifetime played): 32H.

-Alte precizări:Cheers! :)>-

Edited by PoKeMoN
Link to comment
Share on other sites

  • Moshu changed the title to Aplicatii Helperi - OPEN
  • ThePlug changed the title to Aplicatii Helperi - CLOSED
  • ThePlug featured, locked and unlocked this topic
  • Spookie09 locked this topic
  • Moshu unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug unpinned and pinned this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.