Jump to content

Aplicatii Helperi - CLOSED


StereoON
 Share

Recommended Posts

Aplicatiile pentru Helper au fost deschise, dati reply mai jos cu modelul dat,

pentru a fii acceptati. Varsta minima 14 ani! Succes tuturor!

 

-Aplicatiile se inchid si la Builderi si la Helper pe 30.12.2016. Pentru teste ma contactati

In-Game!

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Vasile


- Varsta(minim 16 ani): aproape 15


- Clasa: X


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Nu sunt la liceu


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Vasile, am 15 ani si sunt din Calarasi, Moldova. Imi place sa imi fac prieteni si sa cunosc oameni noi in fiecare zi. Imi place sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu o fac. Cred ca am din toate calitatile cate ceva, asta inseamna ca sunt un om integru, care vrea ceva de la viata. Hobby-urile mele sunt: fotbalul, gaming-ul si innotul. Imi place sa ies zilnic cu prietenii si sa ma distrez. Sunt o fire ambitioasa, prietenoasa, amabila, glumeata, cu simtul umorului si nu ma supar din orice.




Viata virtuala:



- IGN (In game nick): so0unDy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ofera sfaturi si raspunde la intrebarile date de noii veniti si se ocupa cu buna functionare a serverului.


- De ce vrei aceasta functie?: Nu am detinut-o niciodata. Am avut un trecut destul de murdar in trecut.


- De cat timp joci Minecraft?: De 3 ani jumate.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Detin Sponsor permanent.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Nu pot sa fac poze, nu am tastele f1, f2 etc.


- Alte precizari: Va rog, o sansa. Nu voi mai injura. M-am schimbat.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Vlad


- Varsta(minim 16 ani):15(aproape 16 ani)


- Clasa:a IX-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Mate-Info


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Salutare, ma numesc Vlad si am aproape 16 ani!Joc pe acest server de aproape 4 ani si am experienta!Mi-a placut foarte mult acest server fiindca avea un staff foarte primitor si bun(si acum tot la fel este) si pentru playerii cu care puteai vorbi si cu care te puteai distra.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Altario


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:3-4 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Helperul se ocupa cu ajutarea playerilor atunci cand au nevoie


- De ce vrei aceasta functie?:Fiindca am experienta si voi face orice pentru a fi cel mai bun helper


- De cat timp joci Minecraft?:de aproape 4 ani(de cand am inceput sa joc pe svu' asta)


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Desigur


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Da, Helper si Builder


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played):1 ora, pentru ca s-a dat wipe


- Alte precizari:Sper sa fiu acceptat


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume:Rares Oprea

- Varsta(minim 16 ani): 14

- Clasa: a VIII-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Nu, dar vreau sa ajung la Mate-Info.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt un baiat simplu , îmi place sa lucrez in echipa, am cei 7 ani de acasa si respect pe cine ma respecta. Nu îmi plac persoanele care se dau pe lângă tine pentru a obține ceva sau persoanele care îți sunt prieteni si pe la spate te vorbesc.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):TyrT23

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Functia de helper se ocupa cu ajutarea playerilor ce nu se pot descurca sau sa ii indrume spre o decizie buna.

- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece vreau sa ajut serverul, am mai avut aceasta functie pe server, dar nu stiu cum nu o mai iau, asa ca vreau sa o iau de la capat.

- De cat timp joci Minecraft?:De aproximativ 5-6 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Tpa kill si deconectare in timpul pvp-ului

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Da, am detinut funcitia de helper, iar acum detin functia de lider si de sponsor.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da, l-am citit de 5 ori.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2zie, 16 ore 5 minute.

- Alte precizari:Sper sa mi se mai acorde o sansa pentru functia de helper, si sa nu o pierd ca ultima oara deoarece am invatat bine comenzile si regulamentul.


Viata Reala:

- Nume:Rares Oprea

- Varsta(minim 16 ani): 14

- Clasa: a VIII-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Nu, dar vreau sa ajung la Mate-Info.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt un baiat simplu , îmi place sa lucrez in echipa, am cei 7 ani de acasa si respect pe cine ma respecta. Nu îmi plac persoanele care se dau pe lângă tine pentru a obține ceva sau persoanele care îți sunt prieteni si pe la spate te vorbesc.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):TyrT23

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-4 ore.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Functia de helper se ocupa cu ajutarea playerilor ce nu se pot descurca sau sa ii indrume spre o decizie buna.

- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece vreau sa ajut serverul, am mai avut aceasta functie pe server, dar nu stiu cum nu o mai iau, asa ca vreau sa o iau de la capat.

- De cat timp joci Minecraft?:De aproximativ 5-6 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Tpa kill si deconectare in timpul pvp-ului

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Da, am detinut funcitia de helper, iar acum detin functia de lider si de sponsor.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da, l-am citit de 5 ori.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2zie, 16 ore 5 minute.

- Alte precizari:Sper sa mi se mai acorde o sansa pentru functia de helper, si sa nu o pierd ca ultima oara deoarece am invatat bine comenzile si regulamentul.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume: Ovidiu

- Varsta(minim 16 ani): 14 ani.

- Clasa: a 8-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): -

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, ma numesc Ovidiu am 14 ani si stau in judetul Iasi, imi plac jocurile video cu asta imi ocup timpul liber, cand am chef si timp mai ies cu prietenii in oras sau cu bicicleta prin diferite zone din Iasi. Sunt de fier amabil si respectuos, merg dupa devizia "Respecta ca sa fii respectat". Acesta sunt eu in cateva cuvite.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): Kennith

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore in timpul saptamanii 3-4 in weekend.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper ajuta playeri noi cu informatii de orice tip, si se ingrijeste de chat, pe chat trebuie sa fie numai vorbe frumoase si fara spam.

- De ce vrei aceasta functie?: Vreau sa contribui la dezvoltarea serverului.

- De cat timp joci Minecraft?: joc Minecraft din primele versiuni pe atunci eram un puradel si am crescut cu Minecraftul in mana.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu. SI nici nu voi fi.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da. 2

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 13 ore... dar voi fi mai activ.

- Alte precizari: Multumesc, voi fi foarte mandru daca voi primi o sansa, daca voi fi acceptat va voi face mandri.


Edited by Luther
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Nefliu Roobert-Cristian


- Varsta: 15 ani


- Clasa: a IX-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Stiintele Naturii


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut!Eu sunt Robert,am 15 ani, locuiesc in Bucuresti, Sectorul 6, Crangasi, ascult Rap(numai cu mesaj gen Cedry2k, Nimeni Altu, Bug Mafia uneori si unreori si Parazitii)sunt politicos, dornic sa ajut, imi place sa socializez, ma adaptez repede si mai sunt si prietenos!



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): l171


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi? :pana acum putin pentru ca a fost perioada tezelor dar de acum inainte cred ca 1-3 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper? :ajuta jucatorii cu comenzi, sfaturi dar nu si cu iteme si construiesc cladiri/orase pentru infrumusetarea serverului dar aduc si jucatori noi


- De ce vrei aceasta functie?:deoarece imi doresc ca ajut cat mai mult se poate serverul


- De cat timp joci Minecraft?:7-8 ani cred


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):un kick pentru injurat mi se pare


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:pe serverul B-zone nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: dapp(sau cel putin asa cred :D)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 4 ore



Edited by l171
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Alex


- Varsta(minim 16 ani):17 ani


- Clasa: a-11-a C


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Stiintele Ale Naturii (chimie biologie)


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):sunt o persoana linistita ,amuzanta cu simtul umorului si imi place sa ma implic in orice si sa ajut persoane.Nu imi place ca o persoana sa isi bata joc de mine sau altceva.Sunt creativ ,imi place biologia,chimia si putin matematica.Sunt de fire mai timid si inimos.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Snip3rRO


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 5 ore pe zi (daca sunt la scoala) si 10 ore daca sunt in vacanta.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:un helper se ocupa cu pastrarea linistei pe server ,ajutarea playerilor (daca ei nu stiu anumite comenzi sau detalii despre server) ,raportarea bugurilor sau a problemelor , sa aducem playeri noi si sa fim cat de seriosi posibil.


- De ce vrei aceasta functie?:vreau aceasta functie deoarce imi place sa ma implic mult si sa ajut serverul.


- De cat timp joci Minecraft?: 10 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):doar Kick


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Da ,sunt acuma Sponsor pe server.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 13 ore si 30 min (am mai avut un cont cu 5 zile dar contul este banat deoarece este buguit ,iar cei din staff mi-au transferat toate itemele si constructiile pe contul :Snip3rRO)


- Alte precizari:sper sa fiu ales si imi place serverul!!


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Valentin


- Varsta(minim 16 ani): 16


- Clasa: a X-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Mate-info


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut,ma numesc Valentin si am 16 ani,eu sunt o persoana curioasa si prietenoasa dar in unele cazurii foarte ambitioasa,invat la liceul Calatis-Mangalia,avand 16 ani si 10 clase in urma,imi place sa explorez foarte mult de accea ma si joc minecraft de 6 ani,mai exact din anul 2010,de obiecei imi place sa ascult muzica cand ma joc,fapt care rezulta ca imi place muzica si gamingul dar asta nu inseamna ca nu ies si pe afara,ba chiar am o viata sociala stabila insotita de multi prietenii care la randul lor sunt si iei gamerii, bun cam atat am avut sa spun despre mine,multumesc de timpul acordat.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): SnikySS


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-6h


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu ajutare playeriilor si mentinerea atmosfereii placute din joc,fara injuraturii si spammerii,etc.


- De ce vrei aceasta functie?: Imi doresc aceasta functie deoarece cred ca m-am jucat destul timp minecraft si sunt demn de aceasta functie.


- De cat timp joci Minecraft?: 6 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie ?:Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, l-am inspectat.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2 zile si 6 ore , am folosit /ar check


- Alte precizari: Nu.


Edited by SnikySS
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Lesan Bogdan


- Varsta(minim 16 ani): 16 ani. (Data nasterii: 09.09.2000)


- Clasa: a 10-a, Markgrafenschule, Altensteig - Germania.


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Eu studiez Limba Germana intensiv, alaturi de Limba Engleza, Matematica, MNT (Chimie), Biologie, Ethik (Etica) si WUI (Informatica).


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut! Eu sunt Bogdan, un baiat din Altensteig, Baden-Württemberg, Germania. Sunt un baiat glumet, imi place sa imi fac prieteni noi mereu si sa cunosc oameni, imi plac foarte mult jocurile si sa ii respect pe cei din jurul meu, chiar daca ei nu ma respecta la fel de mult si cred cam am din toate câte ceva, asta înseamna ca sunt un om integru si stiu ce vreau de la viata, sa reactionez ca atare atunci când trebuie, asta înseamna ca ai discernamant si nu lasi pe nimeni sa te calce în picioare, dar ca orice om am si mici defecte de care nu ma pot debarasa de ele cat as încerca, adica nu pot pune la fund asa cum zice în popor si tratez ca atare fiecare amanunt, chiar daca realizez ca nu e bine sa ma enervez din orice fleac, dar asta e firea mea si totusi ma bucur ca sunt asa.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): BBogdy


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Aproximativ 3-4, avand un program pana la ora 12:45 (ora Germaniei, 13:45 ora Romaniei)


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper se ocupa cu acordarea de informatii, cu ajutarea jucatoriilor la preoblemele pe care acestia le intampla si cu stabilirea unei relatii de prietenie intre STAFF si jucatori.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece cred ca ma descurc cu aceasta functie si imi place foarte mult sa ajut oamenii care sunt la ananghie.


- De cat timp joci Minecraft?: De aproximativ 2 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Kick: /t aiurea.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): http://imgur.com/a/C5Vam


- Alte precizari: Sper sa fiu ales pentru functie. Va voi promite ca nu va voi dezamagi. Voi respecta decizia dumneavoastra. O zi/seara minunata in continuare.


Link to comment
Share on other sites

- Nume:Dan Mehedeniuc


- Varsta(minim 16 ani):20


- Clasa: Am terminat scoala.


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Am terminat liceul.


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Numele meu este Dan Mehedeniuc si am varsta de 20 ani, implinesc 21 pe 3 aprilie. Sunt o persoana foarte activa, prin activa ma refer la faptul ca nu prea imi place sa lenevesc si sa pierd vremea, tocmai din acest motiv imi ocup timpul liber cu diferite activitati cum ar fi sportul, iesirile cu prietenii, cititul si nu in ultimul rand activitatile virtuale, respectiv jocurile video, jocul meu preferat fiind Minecraft, acest joc mi-a captat atentia acum cativa ani in urma si in prezent sunt la fel de interesat de el, in fiecare zi gasesc ceva nou de facut. Ca personalitate sunt o fire foarte pozitiva, nu imi place sa imi petrec timpul langa oamenii negativi care se planga tot timpul deoarece au o toxicitate pentru mine, ma fac sa ma simt negativ, acest lucru ma obliga sa ma detasez imediat de ei. Nu imi plac oamenii care incearca sa atraga atentia prin mijloace urate si violente. Nu duc lipsa de oameni in viata mea, sunt o persoana extraordinar de sociala, de cele mai multe ori imi place sa fiu singuratic, fara drama, agitatie, complicatii. Sunt o persoana iubitoare de animale, in special cainii, am o legatura speciala cu ei, imi palc si pestii ( sa ii mananc ). Imi place sa calatoresc si daca as avea posibilitatea asa calatori peste tot in lume, in special in Dubai, mi-ar placea sa am o vacanta fara sfarsit acolo. Sunt foarte calculat, pun tot ce am mai bun in ceea e fac, oricine ma cunoaste poate sa confirme asta. Am un job frumos, petrec zilnic 8 ore acolo. familia este prima prioritate in viata mea. Motto'ul meu in viata este " Daca vrei ceva cu adevarat, trebuie sa muncesti din greu sa il primesti, nu exista scurtaturi '". Timpul petrecut in lumea virtuala mi-a imbunatatit capacitatea de a comunica iar jocurile video mi-au imbunatatit capacitatea de a lucra in echipa.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):turBAT


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Vreo 4-5 ore.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Cu ajutarea playerilor intr-un anumit mod si nu numai.


- De ce vrei aceasta functie?:Doresc aceasta functie deoarece am avut-o de doua ori pe serverele de minecraft B-zone, si vreau sa indrum playerii in modul meu.


- De cat timp joci Minecraft?:De 4 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu exista sanctiuni.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Da, in generatia lui Katzuno si KaZep, Cata.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played):Deabea ieri m-am logat pe server, am 2 ore.


- Alte precizari:Bafta, sper sa primesc un raspuns pozitiv.


Link to comment
Share on other sites

Viața Reala

 

-Nume:George

-Vârstă(minim 16):16(aproape 17)

-Clasa: a X-a

-Profilul la care studiați( daca sunteţi la liceu):sunt la profesionala...Profil: Turism si Alimentație

-Autocaracterizare(Minim 50 de cuvinte):Salut! După cum ați văzut ma numesc George, am 16 ani si sunt din Boldești-Scăieni, Prahova. Îmi place sa ma bag cu seama cu toata lumea si sa vorbesc cu multa lume pentru ca îmi place sa comunic. Hobby-urile mele sunt: Comunicatul, Jucatul pe calculator, plimbările, si mule altele...Nu ma supăr din orice.. sunt un om cu simțul umorului...imi mai place sa fac si niște glume câteodată.

 

 

Viața Virtuala

 

​-IGN(In game nick):TeenTheKid

​-Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi: 4-5 ore

​-Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Ajuta ceilalți playeri cu anumite lucruri, de asemenea si pe cei nou-veniți...ii îndrumă sa facă ce este mai bine!

​-De ce vrei aceasta funcție?:Vreau sa ajut serverul si pe toți membri ai acestui server daca au nelămuriri in legătură cu anumite lucruri.

​-De cat timp joci Minecraft?: De 6-7 ani.

​-Sancțiuni primite de la helperi / Moderatori / Admin(minciunile vor fi sancționate cu interdicția permanenta la alte funcții pe server):Recunosc ca am mai primit mute si kick...din unele motive...din cauza ca eram provocat de alți membri mai vechi...si am fost bleg ca i-am băgat in seama...daca nu i-as fi băgat in seama nu as mai fi primit kick...dar ce sa faci... asta e viața!

​-Ai mai deținut funcții pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generație (alți onerii ex, : Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)? :Nu

​-Ai citit regulamentul serverului si poți aplica sancțiunile "ca la carte"?" :Da.

-Timp petrecut pe server(apare când intri pe server sau comanda /ontime la lifetime played):11h 36 min...poza nu pot sa fac ...

​-Alte precizări: Sper sa primesc acest grad pentru ca mi-l doresc de mult timp si ar fi un bun cadou de anul nou!

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume: Beni

- Varsta(minim 16 ani): 16 ani

- Clasa: a 10-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Electro

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut, ma numesc Ovidiu am 16 ani , imi plac jocurile video cu asta imi ocup timpul liber, cand am chef si timp mai ies cu prietenii in oras sau la un fotbal,handball. Sunt amabil si respectuos, merg dupa proverbul "Respecta ca sa fii respectat"

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): trednot

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore in timpul saptamanii 3-4 in weekend.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper ajuta playeri noi cu informatii de orice tip, si se ingrijeste de chat, pe chat trebuie sa fie numai vorbe frumoase si fara spam.Helperul trebuie sa ajuta playeri noi cu tot feul de informatii legat de server.

- De ce vrei aceasta functie?: Vreau sa contribui la dezvoltarea serverului si aspectul lui.

- De cat timp joci Minecraft?: joc Minecraft din primele versiuni si am crescut cu Minecraftul in mana.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu. SI nici nu voi fi.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: DA . 2

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 8 ore cand voi face acest topic ... dar voi fi mai activ.Poate cand veti citi acest topic voi avea in jur de 15.

- Alte precizari: Multumesc, voi fi foarte mandru daca voi primi o sansa, daca voi fi acceptat va voi face mandri.Multumesc inca odata

 

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume: Boef Bogdan

-Varsta: 17 ani

-Clasa : a 11-a

-Profil: Tehnologic(electrotehnica automatizari)

-Autocaracterizar : In opinia mea , sunt o persoana prietenoasa , amuzanta , careia ii place sa ii ajute pe altii.Sunt o persoana pasionata de jocuri careia nu ii va pasa de o persoana apropiata din joc/viata reala care a comis o ilegalitate pe server , sau care mi-a oferit anumite obiecte , ii voi aplica sanctiunea fara sa stau la discutii.Ascult orice tip de muzica .

 

Viata virtuala:

- IGN : BOGDAN2000

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: aproximativ 5-6 ore .

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Un helper ajuta playeri , raspunzand la intrebari legate de server, bug-uri , combate folosirea hackuri-lor si a programelor ilegale , pastrand astfel linistea si bunastarea pe server.

- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece petrec destul de mult timp pe server si ajut player-i , raspunzand la intrebari , chiar daca pe moment sunt inca un player obisnuit.

- De cat timp joci Minecraft?: De aproximativ 2-3 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu am primit nici o sanctiune

-- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie ?: Nu

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, l-am citit.

- Timp petrecut pe server : 18 h

-Alte precizari: Momentan nu am alte precizari de facut.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Gabriel Moise

- Varsta(minim 16 ani): 16

- Clasa: a XI-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Profilul - Real, Specializarea - Stiintele Naturii

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Gabriel Moise, sunt nascut pe 27 Februarie, 2000 si locuiesc in municipiul Constanta. Eu consider ca sunt rabdator, de incredere, un pic ambitios si uneori amuzant. Imi place foarte mult sa lenevesc, dar cand stiu ca trebuie sa fac ceva, nu ma lasa constiinta sa stau linistit o clipa. De asemenea, respect persoanele straine si ma astept sa fiu si eu respectat la randul meu, dar daca nu sunt tratat la fel, ci din potriva, sunt dispretuit, se pierde respectul meu fata de acea persoana. Imi fac obiective clare si, de obicei, le indeplinesc. Am multe asteptari de la lume si nu imi place sa fiu dezamagit. Sunt un om sincer, nu imi place sa mint si nici sa fiu mintit, prefer adevarul, chiar daca poate fi dezamagitor. In educatie am medii destul de bune, nu au fost ani in care sa termin sub 9, media la purtare mereu a fost 10, chiar si in clasele de liceu. Materiile preferate ale mele sunt matematica, fizica, informatica si chimia. Imi place sa petrec timpul la calculator si ma fascineaza domeniul informaticii si cate lucruri poti face dintr-un simplu semnal de prezenta sau absenta al curentului, dar si spatiul cosmic isi face un loc la fel de important in preferintele mele. Ca muzica pe care o ascult, prefer EDM, mai specific, Drum&Bass, dar ascult si alte genuri muzicale, precum Rock, Rap sau Metal, iar trupa mea preferata este Pendulum, dar pe langa aceste genuri muzicale imi plac si OST-urile, iar eu sunt de parere ca Hans Zimmer este cel mai bun in a compune muzica unui film sau joc video. Imi plac foarte mult masinile, in special cele Muscle.


Viata virtuala:



- IGN (In Game Nick): Gabian

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Cam 4 ore minimum in zilele libere.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Sunt de parere ca un helper trebuie sa mentina echilibrul pe server si sa nu fie haos intre jucatori, dar si sa ii ajute in anumite situatii, precum crafting.

- De ce vrei aceasta functie?: Doresc sa ajut in dezvoltarea si mentinerea serverului.

- De cat timp joci Minecraft?: Din 2011, probabil din versiunea Beta 1.6.6.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu-mi amintesc sa fi luat nicio sanctiune, cel putin nu inca.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Am citit regulamentul serverului. - 2

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): /ontime spune ca am "1 Day 4 Hr 39 Min"

- Alte precizari: Nu am alte precizari.

Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Poppa


- Varsta(minim 16 ani):16


- Clasa: a 10 a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Sanitar


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Am 16 anii clasa a 10 a , stiu sa ajut persoanele ,joc lol de 5 ani de zile si as vrea sa fiu helper pt ca as vrea sa ajut serverul asta sa devina mare



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Nutella177


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 14/24


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Sa ajute jucatorii noi,sfaturi si sa mentina liniste pe server


- De ce vrei aceasta functie?:Pentru a ajuta serverul


- De cat timp joci Minecraft?: 5 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):nu am fost sactionat niciodata


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1d-6h-19min


- Alte precizari:Imi doresc acest grad pentru a ajuta serverul


Edited by PanicZone17
Link to comment
Share on other sites

Aplicatiile au fost inchise. Cel mai probabil raspunsul il veti primi dupa data de 02.01.2017.

 

Recomand sa recititi regulamentul (click pt regulament) serverului deoarece a suferit mici modificari.

 

 

Acceptati pentru teste: Snip3rRO, SnikySS, TeenTheKid, Bogdan2000, Gabian, Nutella17

Edited by TibiStanciu AIM
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: George


- Varsta: 15 ani aproape 16.


- Clasa: X-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Stiintele Naturii


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut bună seara. Numele meu este George, mă întreb în vârstă de 15 de ani și sunt din București. Pot să spun că eu sunt pasionat de automobile și că aștept cu nerăbdare 18 ani pentru a da un permis. Sunt un calm care nu tolerează nesimțire și lipsă de respect pe care încercați, dacă este posibil, să nu dezamăgim oamenii din jurul meu un nebun ei.Nu rapid asculta orice problemă. Am învățat de-a lungul timpului să nu acționeze atunci când sunt supărați sau supărat, astfel încât de fiecare dată cred că înainte de a acționa și poate fi considerat chiar un perfectionist, nu-mi place să fac greșeli în ceea ce fac și îmi place să fie apreciat atunci când fac ceva bun, mai degrabă ca toată lumea. Cu toate acestea, nimeni nu este perfect și eu nu fac excepție, uneori prea tare pe oamenii din jurul meu și mă enervez atunci când sunt criticați de oameni care cred că au dreptate sau atunci când anumite persoane ar face orice pentru tine rani.Sunt un caracter grav, ele sunt întotdeauna atent la cel mai mic detaliu al meu sau pe cei din jur și trata în detaliu în mod serios, încercând să-l îndrepte, dacă este necesar, pentru a clasifica ca parte a unei calități pozitive detaliate. Îmi place respect, fiecare pas din viața mea se face cu respect pentru alții, dar pentru mine, deoarece merge pe principiul că, dacă nu te respecti, altele nu au obligația de a face acest lucru. Am spus mai sus că seriozitatea este punctul meu forte, am uita uneori grave defecte în cursul fiecare defect este calculat, nu este greșit. La fel ca și fiabilitate vine pentru prima dată în viața mea, precum și bunul simț și de respect. Pe lângă toate acestea, nu cred că sunt un fel de dictator după această biografie, dar, de asemenea, caracteristici, cum ar fi omului social, întotdeauna îmi place să fie acceptate de către alții într-un grup de oameni, acest lucru se datorează faptului că tot timpul am ' m în căutarea de a tăia o stare de bine văzut în fiecare grup din care fac parte. Îmi place legea, nu permit altora să calce în picioare, prin urmare, sunt colectate cu atenție tot timpul pe care oamenii din cercul meu de prieteni. Pentru că eu sunt un iubitor al legii, și un om sunt bine catalogate, îngrijite și curate din punct de vedere al caracterului. Totul in viata mea are un loc special și este dispus astfel încât să nu fie un dezastru în viața mea. Ca o descriere morală, eu pot spune fericirea mea și părinții mei ca un adolescent care nu sunt supuse efectului "efectiv" din această generație Fitos, suferință, viclean, beat, etc .. drogati Sunt o persoana calma, serioasa, uneori prea grave, uneori la concluzia că acest lucru ar putea fi un defect de calitate. Nu-i rău la glume mi intretin familia sau prietenii mei, să încurajeze disciplina, respect reciproc și bunul simț, care astăzi, după părerea proprie, se poate găsi numai într-o proporție de 40%. Nu-mi place să fac pe cineva sa se simta prost / descurajat, întotdeauna mi-a plăcut pentru a ajuta oamenii care au nevoie și merită! În viața reală, la fel ca în acest joc, aleg prietenii mei foarte atent pentru că astăzi, '' mai bine să aibă dușmani decât '' prieteni '' cu ghilimele de rigoare. În viață, este motto-urile mele: "Respectarea să fie respectate '' și '' Cine munceste are" .Acest mi-a fost auto-referințe, sper că nu te-am plictisit.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Drinaru


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi? :Acum ca am mai mult timp acord 4-5 ore/zi.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper? :Helperul se ocupa cu ajutarea playerilor, raspunde la interbari, Ii ajuta sa construiasca samd.


- De ce vrei aceasta functie?:Doresc aceasta functie deoarece cred ca mi se potriveste, imi place sa ajut oamenii din orice punct de vedere.


- De cat timp joci Minecraft?:De foarte multi ani, mai mult de 5.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Mute, kick si un ban deoarece am fost nesimtit.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Pai am castigat VIP la un event si de 2 ori Builder, gradul actual.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Nici nu se pune problema.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 zi si 5 ore.


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Robert


- Varsta: 16 ani


- Clasa: 10a ,Nu fac scoala in Romania(Grecia)


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): IT


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Sunt un baiat de 15 ani.Am cei 7 ani de acasa.Vad Minecraft-ul ca un hobby care ma relaxeaza,este o placere sa ajut alti jucatori si pe cei incepatori.Sunt prietenos si pot lua decizi in privinta jucatorilor care triseaza.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): Robert_TG


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore (Scoala este importanta pentru mine si trebuie sa ofer timp si pentru invatat)


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Ajuta alti jucatori,Incearca sa faca experianta altor playeri cat mai placuta pe server.


- De ce vrei aceasta functie?: Chiar si daca nu primesc helper,imi place sa ajut alti jucatori sau incepatori, si nu voi inceta sa ii ajut chiar daca nu primesc gradul de Helper.


- De cat timp joci Minecraft?: Joc Minecraft din 2010.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Am primit Ban pe numele Robert_Gaming pentru ca admin-ul credea ca am kill aura.Ban-ul a durat 1 saptamana .Dupa sa dovedit a fi o neintelegere.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Da am detinut functia de Helper++.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da am citit tot regulamentul.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): Deoarece am facut o pauza cu minecraft-ul pentru o vreme, timpul meu petrecut pe server nu este chiar mare : 15 Hours and 30minutes(In momentul cand am depus cererea)


- Alte precizari: -------------------------------


Edited by RobertTG
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Andrei.


- Varsta(minim 16 ani): 21.


- Clasa: Am terminat liceul.


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): -


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt rabdator, tin la glume, imi place sa fac atmosfera buna, corect, urasc cand cineva ma calca pe bec, cand se comporta aiurea sau isi da aere de superior. Sunt o persoana careia ii place sa se implice si sa ajute cu ce poate pe oricine.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick): iProBlack


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 5-10 ore.


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Ajuta playerii incepatori sa se descurce cu jocul, craft-urile, raspunsuri la intrebari pe care nu le cunosc sau au dubii.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece imi place sa ajut playerii care nu au prea multa experienta si cred ca sunt destul de rabdator pentru a explica unui copil ce trebuie sa faca in acea situatie.


- De cat timp joci Minecraft?: Aproximativ 4 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am primit nici o sanctiune.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, pe acest server nu.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur.


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 18 ore si 16 minute, deocamdata. http://i.imgur.com/OT1Yxu4.png


- Alte precizari: Va multumesc.


Edited by ByeKo
Link to comment
Share on other sites

- Nume: Victor Ursu


- Varsta: 15


- Clasa: A 9a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): IT


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut! Ma numesc Victor Ursu. Am 15 ani si ziua mea de nastere este pe data de 16. Sunt elev in clasa a 9-a . Despre mine pot spune ca sunt inalt si slab. Ochii mei sunt de culoarea capruii. Nasul meu este mic. Sunt un baiat inteligent, linistit, fericit si sincer. Culoare mea favorita este mov. Mancarea mea preferata este pizza si steak-ul. Sportul meu favorit este basketul si hobby-ul meu este de a face design pe photshop si sa joc SAMP in timpul liber. Sunt pasionat de gaming, inca de la varsta de 9 ani cand mi-am cumparat primul joc. Eu joc basket la scoala la care invat Liceu Teoretic''Ion Creanga'' din municipiul Chisinau. Imi place foarte mult la scoala. Obiectul meu preferata de la scoala este engleza. Eu cred ca prietenii sunt foarte importanti pentru noi. Nu cred ca as putea trai fara prietenii mei! Imi place foarte tare sa-mi fac noi prieteni cu care sa-mi petrec timpul si sa invat din greseli. Dar cand m-a cert eu sunt trist. Iubesc sa fiu alaturi de prietenii mei si sa joc cu ei basket . Eu am un frate mai mare. El are varsta de 20 ani. El este prietenos si inteligent. Eu imi iubesc parintii! Sunt niste parinti foarte buni. Eu sunt foarte apropiat cu familia mea si cu fratele meu mai mare. Imi place foarte tare cand petrec timpul cu familia mea mai ales la sarbatori. Mie-mi place foarte tare sa ma uit la filme si sa ascult muzica cand am timp liber.Genurile mele preferate de muzica sunt hip-hop, rap caviar, si cloud rap deoarece le gasesc relaxante. Imi plac filmele de comedie. Pe langa asta mie-mi place sa calatoresc. In afara de Minecraft ma mai joc CS:GO, GTA V, Dota 2,. Eu cu familia mereu imi petrec vara si sarbatorile in Germania. Eu locuiesc in R.Moldova, Chisinau. Eu am 3 cainii si o pisica. Tara mea preferata este Germania deoarece acolo imi sunt rudele si e foarte frumoase acolo. Mereu incerc sa ma uit in partea corect ca sa nu ma las batut si sa lupt pana castig. Imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrul neterminat daca m-am apucat de el si sa imi organizez planurile din timp. Sunt mereu dispus sa sa invat lucruri noi. Inainte de a face ceva, ma gandesc foarte bine. Apreciez ajutorul primit de fiecare data de la persoanele drage si nu voi uita niciodata ca l-am primit. Imi place sa respect lumea dar in acelas timp vreau si eu sa fiu respectat. Incerc de fiecare data sa imi fac treaba cat mai bine pentru a ii multumi pe cei din jur. Sunt gata mereu sa invat cate ceva de la oricine. Eu cred in mine, si sper ca sa am un viitor foarte bun. Imi iubesc familia si prietenii. Visul meu cel mare e sa ajung un admin pe acest server. Cam atat am avut de spus despre mine, va multumesc! O seara/zi placuta!



IGN (In game nick): Zadrotu


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 3-5 Ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperul, aceasta functie ajuta jucatorii care au probleme sau au niste intrebari.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece imi place foarte mult sa ajut jucatorii de pe aceasta comunitate.


- De cat timp joci Minecraft?: Din 2011


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Am primit mute si kick, nu mai tin minte bine.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, n-am detinut alte functii pe B-Zone MC


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 17 Ore, pe viitor o sa am mai multe ore jucate.


- Alte precizari: Multumesc de timpul acordat!




Edited by Yams
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Oprea Beniamin


- Varsta(minim 16 ani): 16 ani


- Clasa: a X-a


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Electro


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Buna ziua, ma numesc Oprea Beniamin , am 16 ani si sunt din Alesd. Sunt o persoana calma , respectuoasa si imi place sa cunosc mult oamenii noi.Sunt putin timid, nu foarte mult, nu sunt foarte vorbaret dar daca e sa ajut pe cineva , cu mare placere.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):trednit


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:3ore pe zi


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu aspectul server-ul , sa ajuti playerii care au nevoie de sfaturii/informatii despre server.Sa arate bine server-ul si nu fie plin cu cuvinte negative.Are rolul de a mentine linistea pe server , de a media probleme jucatorilor si de a ajuta jucatorii.


- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece tot joc atat pe server macar sa il si ajut in acelas timp cat si server-ul si alti playeri.


- De cat timp joci Minecraft?:De cand a aparut versiunea 1.6


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu,din pacate


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Desigur


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 day 2h 24 min


- Alte precizari: Sper sa primesc acest loc pe server, multumesc frumos !


Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume:Bogdan


- Varsta(minim 16 ani): Am frumoasa varsta de 17 ani.


- Clasa: -


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu) :-


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Ma numesc Bogdan. Am frumoasa varsta de 17 ani si sunt nascut la data de 05/12/1998. Sunt din orasul Baia mare. . Sunt un baiat respectuos, intelegator, destept, calm, serios si iubitor. Imi iubesc foarte mult parinti. Sunt foarte punctual si imi place foarte mult ca si cel cu care trebuie sa fac o treaba sa fie punctual. Nu imi plac certurile sau sa intru in probleme, si nu vreau sa intalnesc asa ceva. Ma descurc bine la scoala, iar in timpul liber imi place sa ma joc un joc multiplayer cu prietenii, imi place sa duc treburile pana la bun sfarsit, sa nu las lucrul neterminat daca m-am apucat de el si sa imi organizez planurile din timp. Imi plac foarte mult filmele de actiune si de aventura. Am niste hobby-uri: Sa ies afara cu prieteni, sa joc SAMP, sa joc cs 1.6, cs:go si multe alte jocuri, imi place sa joc Fottbal, si practiv Judo.Ma integrez foarte repede in colectiv. Sunt o persoana de incredere si comunicativa. Si c-am atat am de spus despre mine o sa vedeti pe parcurs daca o sa fiu acceptat.



Viata virtuala:



- IGN (In game nick):Furio


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:3-4


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Sa mentin linistea pe server, sa mediez probleme cu jucatorii si de ii a ajuta.


- De ce vrei aceasta functie?: Sa ajut playerii, sa ii sanctionez daca vorbesc urat sau folosesc coduri, si ca ma consider potrivit pentru aceasta functie, ma pricep cu comenzile cu toate acestea, mai am admin si pe cs 1.6 si am avut si sv de mc. Sunt pasionat de aceasta comunitate 'b-zone' joc si samp pe ea.


- De cat timp joci Minecraft?:3 ani.


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Nu am.


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Nu. Sper sa fie asta prima, am detinut doar pe cs 1.6/samp.


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da, am citit (2)


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 9 ore si 2 minute, dar de acum promit ca voi fi foarte activ.


- Alte precizari: Multumesc pentru citirea aplicatiei mele de helper, si sper sa ma primiti in staff.


Edited by Furio Legend
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:


- Nume:Popovici Silviu

- Varsta(minim 16 ani):16 ani

- Clasa: a-X-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Liceul Tehnologic"Aurel Vlaicu" Lugoj, Domeniul Electric.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Buna, ma numesc Popovici Silviu am 16 ani, sunt din Lugoj judetul Timis, imi place sa ajut lumea, sunt de treaba, sunt amuzant.


Viata virtuala:


- IGN (In game nick):Magma344

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:2-3 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Un helper trebuie sa fie activ sa ajute playeri daca au o nelamurire, sa aibe grija de chat.

- De ce vrei aceasta functie?:Deoarece am mai fost si imi doresc sa fiu din nou.

- De cat timp joci Minecraft?:2 ani

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):In trecut da de la Blep_blop, dar pe 1.11 nu am luat de la nimeni.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Da,helper pe versiunea 1.8

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?:Da

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 2 zile

- Alte precizari:Astept raspunsul Staff-ului.

Edited by Magma344
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:



- Nume: Szabo Joszef Lorand


- Varsta(minim 16 ani): 18 ani


- Clasa: 12


- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Colegiul Tehnic Valeriu Braniste Lugoj profil: Electronica si automatizari


- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut sunt Lorand prietenii imi spun Loly si am varsta de 18 ani . Ma pot caracteriza astfel : sunt amuzant,uneori timid,de treaba sunt o fire calma. Stiu sa respect oamenii , daca sunt respectat si eu respect la randul meu , stiu sa vorbesc cu oamenii si in caz de ceva stiu sa raman calm!.


Viata virtuala:



- IGN (In game nick): LoOly


- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore


- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: De a ajuta playerii veniti noi pe server sau si pe cei vechi,a da sfaturi si a tine chatul curat.


- De ce vrei aceasta functie?: Deoarece imi place sa ajut oamenii si sa dau sfaturi bune


- De cat timp joci Minecraft?: 5 ani


- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu


- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu, dar imi doresc !


- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da


- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 1 zi si 4 ore


- Alte precizari: Sper sa fiu acceptat !


Edited by LoOly
Link to comment
Share on other sites

Viata Reala:

- Nume: Tanase Mihai

- Varsta(minim 16 ani): 16

- Clasa: a-!X-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Mecanic auto.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Sunt un tip destul de treaba, calm si responsabil. Sunt glumet, sunt prieten cu toti playerii si am ajutat pe fiecare cu ce am putut. Nu cred ca am suparat pe nimeni pana acum, fara ca ei sa ma supere la randul lor. Cand este nevoie sunt serios si corect in tot ce pot. Imi place sa socializez(mai ales pe jocuri) si sunt destul de vioi:). Eu imi pot face meseria netinand cont de pile sau de alte prostii.Oricine incalca regula trebuie sanctionat. Sunt strict.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): Thirteen

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Depinde, 3-4

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Cu raspunderea la intrebarilor playerilor !

- De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca ma reprezinta.

- De cat timp joci Minecraft?: 2.3 ani.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu, n.am primit nimic .

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Ai citit regulamentul serverului si poti aplica sanctiunile "ca la carte"?: Da.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /ontime la lifetime played): 22 Ore 30 Minute

- Alte precizari: Multumesc, pentru timpul acordat!

Edited by Thirteen
Link to comment
Share on other sites

  • Moshu changed the title to Aplicatii Helperi - OPEN
  • ThePlug changed the title to Aplicatii Helperi - CLOSED
  • ThePlug featured, locked and unlocked this topic
  • Spookie09 locked this topic
  • Moshu unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
  • ThePlug unpinned and pinned this topic
  • ThePlug locked and unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.