Jump to content

[PORTOFOLIU] Jorddy


Sir Dave
 Share

Recommended Posts

photoshop-109x104.png.adimg.mw.147.png

Salut! Eu sunt NiGGaR. de pe RPG2.B-ZONE.RO si m-am gandit sa imi arat si eu creeatiile aici. Sunt la inceput, abea azi am inceput sa ma descurc mai bine in PhotoShop si sper sa devin din ce in ce mai bun pe parcursul portofoliului si sper sa ma sustineti.

Va anunt de pe acum ca vor aparea mai multe poze decat ce veti vedea acum.

RbCgl8P.jpgjl0t52h.jpg7tS6U3a.jpg9ei66MP.jpg

Link to comment
Share on other sites

Esti prost omule.... Am vorbit cu un admin Designer si asta e al doileqa, iar el a zis ca sa il fac pe asta si ca alalalt e sters. Cine esti tu sa imi zici sa ma las? Marr destept ce esti, vreau sa iti vad creeatiile.

Link to comment
Share on other sites

Iar am revenit cu alte creeatii. Stiu ca nu sunt cine stie ce, dar va rog sa imi spuneti la ce sa mai lucrez.

WIe2ucA.jpg1dlMVPC.jpgnVPu4qf.jpg

 

Iar la aceasta am facut pana aiic, dar nu stiu cum sa salvez sa se vada GIF. Ma poate ajuta cineva prin Skype cum sa fac?

iaGnFBV.gifNu, nu la asta :D La asta am fost ajutat de JaSSeM dar nu mai tin minte cum, sa o salvez. La asta am nevoie de ajutor.

282XVKo.gif

Link to comment
Share on other sites

@,

 

Ii dai Save for Web.

Asa, legat de avatare, nu mai pune Gradient pe Text sau daca pui, pune cu culoarea stockului, pe care o gasesti pe stock.Borderul incearca sa-l pui pe negru pe 1px sau alb cu Soft Light.Textul secundar nu-l pune cu acelasi font ca si cel principal, incearca Visitor.Bafta!

 

Edited by South Lodgy
Link to comment
Share on other sites

@,

 

Ii dai Save for Web.

Asa, legat de avatare, nu mai pune Gradient pe Text sau daca pui, pune cu culoarea stockului, pe care o gasesti pe stock.Borderul incearca sa-l pui pe negru pe 1px sau alb cu Soft Light.Textul secundar nu-l pune cu acelasi font ca si cel principal, incearca Visitor.Bafta!

 

Mers, atunci pun o culoare fixa pe text?
Link to comment
Share on other sites

@, .. Nu sunt eu designer sau cine știe ce, însă, însăăă, încearcă să nu mai pui atâta gradient overlay, încearcă o culoare simplă, de preferat să se afle și pe stock culoarea pe care vrei s-o pui pe text, încearcă să pui stroke 1px și să fie negru, textul secundar ”b-zone”, dacă pui fontu 04b03 încearcă să pui size-u mai mic, gen 8, și încearcă să poziționezi mai bine textu', și dacă tot pui drop shadow, pune 1 20 1 sau 1 0 1, 90 angle și opacity 100%.

Link to comment
Share on other sites

@, .. Nu sunt eu designer sau cine știe ce, însă, însăăă, încearcă să nu mai pui atâta gradient overlay, încearcă o culoare simplă, de preferat să se afle și pe stock culoarea pe care vrei s-o pui pe text, încearcă să pui stroke 1px și să fie negru, textul secundar ”b-zone”, dacă pui fontu 04b03 încearcă să pui size-u mai mic, gen 8, și încearcă să poziționezi mai bine textu', și dacă tot pui drop shadow, pune 1 20 1 sau 1 0 1, 90 angle și opacity 100%.

Mersi mult de sugestie, dar opacity e mereu 100% si 1 0 1 si cu 90 angle.

Link to comment
Share on other sites

@, Salut, Nu sunt eu nustiu ce designer dar as vrea sa-ti dau cateva sfaturi. Si eu am inceput cu avatare mai "Urate" Dar m-am axat pe mai multe tipuri. Idem KARAM, Nu mai pune gradient Overlay atat de intens, ca la avatarul tau actual, cel mai probabil tie iti place, dar pe acelasi stock, incearca sa pui un text cu alt font, EX:Bebas/Code Bold astea sunt fonturi ca la avatarul meu. Incearca daca tot pui efecte scantei sau alt ceva, dar cand le pui fale sa se potriceasca cu stock-ul, sa aiba culoarea apropiata si in ultimul rand: Nu mai pune Stroke pe text, sau daca pui sa fie de 1 px pe black. Exerseaza si tine-o tot asa! Succes pe Viitor.

Link to comment
Share on other sites

@, Salut, Nu sunt eu nustiu ce designer dar as vrea sa-ti dau cateva sfaturi. Si eu am inceput cu avatare mai "Urate" Dar m-am axat pe mai multe tipuri. Idem KARAM, Nu mai pune gradient Overlay atat de intens, ca la avatarul tau actual, cel mai probabil tie iti place, dar pe acelasi stock, incearca sa pui un text cu alt font, EX:Bebas/Code Bold astea sunt fonturi ca la avatarul meu. Incearca daca tot pui efecte scantei sau alt ceva, dar cand le pui fale sa se potriceasca cu stock-ul, sa aiba culoarea apropiata si in ultimul rand: Nu mai pune Stroke pe text, sau daca pui sa fie de 1 px pe black. Exerseaza si tine-o tot asa! Succes pe Viitor.

Mersi mult, o sa ma stradui sa le fac cum ai zis tu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.