Jump to content

[Portofoliu] oRoxii


Roxy
 Share

Recommended Posts

31.05.2016

Jm15nQF.pngX6AllMt.pngR6sgZxO.pngoXwuNE7.png64wBhtO.pngzUNCuMx.pngJrkVVzR.pngcyqxZ2N.pngTgXfEel.pngPnwlrhH.pngoLFZuqx.pngKetHETD.png

 

01.06.2016

4GK65FD.pngNaueNYH.png6Q8fpzS.png7tjQoDJ.pngiOJrJPG.png9LNqV0L.pngUqnJF1B.png14e2X6v.pngAIF9vUL.pngnccdPNy.pngdyR5fM1.pngm27wVPf.pngZiRUMyK.pngcN1W4DI.pngfhGmvsJ.png

 

Poate că unele poze nu sunt chiar aşa reuşite deoarece sunt 'novice' în Photoshop, ştiu să fac şi GIF-uri, Logo-uri, Semnături... :D

Aştept păreri/critici!

Edited by UltrasVictory oRoxii
Link to comment
Share on other sites

Bun...

Mai ai de lucrat la text si la blur

 

Îți propun să te mai uiți la niste tutoriale...

 

Textele alea micie pe 8 sau 9 px, ca mărime... (Cum am mai spus), si de o culoare cât de cât asemnatlare cu stock ul

 

Sper ca vei mai învața.

 

Te pupa colegu' din SFSI :*

 

A, da... Stroke ul nu îl mai pune colorat sau alb cu soft light(cum e acolo cred), pune-l pe negru

Edited by Paynne v12
Link to comment
Share on other sites

Frumoase lucrarile,felicitari.

Link to comment
Share on other sites

Mici probleme la redimesionare si la text, recomand niste tutoriale.

 

Eu cred că mai mari :))

// Fără ceva tutoriale nu cred că vei evolua prea curând. În locul tău mi-aș fi deschis un portofoliu după ce aș fi trecut de nivelul de începător.

Edited by Dragon
Link to comment
Share on other sites

Ok, in primul rand, scapa de acel Border pe care-l faci dintr-un layer si pam, ai border transparent. Recomand un astfel de border, dar pe negru, stii tu la ce ma refer + sa nu-l pui pe overlay/soft light ca nu il mai ai. Aaa, da. Sa nu il mai pui pe 3-4 px ca se vede urat, un border cu urmatoarele setari "1px, black, Normal" va da mult mai frumos peste acele imagini si cam peste toate. Cat despre text, nu am ce sa zic, doar ca textele pixelate, in cazul tau fontul Wendy nu are ce sa caute pe o dimensiune foarte mare, recomand pe "10px". De obicei, fonturile mici pixelate pe "Sharp" nu dau bine, pune pe "None" de sus, cred ca stii ce zic. In fine, astea sunt sfaturile mele, succes in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Pai,mai ai mult de lucrat,blurul il faci prea luminos,redimensionezi foarte urat,textul la fel,setarile de la drop shadow sunt 1-0-1,daca vrei sa ai un blur decent,pune si niste gradinte metalice,2 mai exact,unu pe lighten si pe o opacitate de 20%,respectiv unu pe hard light si o opacitate de 20%,adauga si brightness/contrast pe 15 si 21.

Link to comment
Share on other sites

  • Kaban unlocked this topic
  • Roxy locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.