Jump to content

[Portofoliu] oRoxii


Roxy
 Share

Recommended Posts

Probleme la text, cam mari. Și eu sunt la fel.

Redimensionarea îmi place.

Border-ul, încearcă să-l pui pe negru, 1 px și centre, ok? Nu prea dă bine cu alb și nu știu câți îl folosesc.

Edited by Machia
Link to comment
Share on other sites

@, textele le pun după bunul plac al celui care-mi cere să îi fac un avatar/logo/semnătură.

Borderele pe negru sunt cele mai urâte, dau senzaţia de "gol" dacă pui un avatar la profil.

Edited by Victory oRoxii
Link to comment
Share on other sites

Aham. Se poate și mai bine, nu după placul fiecăruia. :)

Dacă ar fi să te iei după fiecare, un simplu text, un blur și o pune pe forum.

 

Revenind.

 

Textul secundar, niciodată deasupra textului principal. Cel mai bine ca acest text secundar să fie pus sub cel principal pe soft light, 80%, pe undeva la mijlocul celui principal. Cum am eu la avatar.

Border-ul alb de multe ori deranjează sau nu dă bine pe lucrare, de asta spuneam de negru.

Edited by Machia
Link to comment
Share on other sites

Pentru un începător lucrezi bine numai că ai o mică problemă la integrarea textului în imagine , nu orice font , orice culoare se potrivesc la un background iar la acest lucru mai ai de lucrat , nu vreau să iei aceaste cuvinte ca pe niște criticii sunt doar ideii constructive.

Link to comment
Share on other sites

 

5. Topicurile vechi, în care nu s-a postat mai bine de 7 zile vor fi închise. În caz ca membrul care a creat inițial topicul va dori deschiderea lui, aceasta se va realiza prin trimiterea unui PM designerilor comunitătii.

Nu s-a mai postat in acest portofoliu mai mult de 7 zile. Pentru redeschiderea topicului, contacteaza un designer.

Locked.

Link to comment
Share on other sites

  • Kaban unlocked this topic

Din 2016 n-am mai postat, wow! După atâția ani, n-am renunțat la pasiunea față de Photoshop! Ba chiar, am exersat și m-am dezvoltat pe mai multe ramuri (digital drawing, lightroom, logo creation, etc).

 

Aici sunt câteva poze realizate cu telefonul + lentilă micro (150x250 - dacă vreți ceva avatar de aici, feel free to take them)

0pfcHs0.png GHcLq6R.png vhCXgK2.png pGiSajc.png iDSnSSb.png UHQkuH1.png C1RCTY5.png 0z56xd5.png Hi1PP7x.png O0R7dMB.png PKmgwNL.png 7fMWYte.png SnVcvT9.png AB8ruf5.png gfjF0Qz.png

Pozele de mai sus fac parte dintr-o temă pentru facultate. Le-am micșorat dimensiunile pentru a nu sta 5 ore la upload. :) 

 

qi8hvhs.png

Acesta este Feliuță, protagonistul paginii "Studenție pe felie" - de pe Facebook.

 

ofYuzjh.png 

Aici sunt niște creații realizate cu tableta grafică în Manga Studio 5. Mai am mult de lucru pe partea aceasta, nu am talent "natural", ci învăț din tutoriale! :) 

 

IdSOXXT.jpg 

O tentativă de inGamePhotography (For Honor) și editat puțin în Photoshop și Lightroom.

 

KGG7jYL.png

Aceste stickere sunt realizate în Illustrator pentru research lab-ul din care fac parte :) 

 

chiAuDE.png

Logo-ul pentru B-Olympics, Spring 2021.

 

9laoowy.png

oGqhQbT.png

3bEEyTH.png

Niște tentative pentru B-Olympics, Spring 2021. Nu știu dacă sunt variantele finale. 

 

Cam atât, momentan.

Vreau să vă distribui faptul că din simplele avatare cu blur de pe acest forum (dați la pagina 1 să vedeți de unde am plecat), am reușit să îmi dezvolt skill-urile și nu m-am rezumat doar la image editing. Sper ca portofoliul meu să fie o inspirație pentru alte persoane și sper că veți lupta pentru ceea ce vă place! Eu sunt într-un proces continuu de învățare, așa că aștept feedback!

Edited by oRoxii S4F
Link to comment
Share on other sites

Creații noi! 09.05.2021 :) 

Asta e o temă la Design Grafic și de Interfețe, un joculeț pentru telefon.

 

Primele 5 imagini sunt cadre din diferite momente ale jocului (Welcome Screen; Login; Character Creation; Game Creation (What a peaceful day...); Prezentarea unor situații - Iulius fiind în prim plan dacă l-am alege pe el protagonist, mai jos sunt alți protagoniști)

WU2BfKZ.png AVCQWl5.png exuNzIx.png xt9AZJv.png S1EGXjM.png

 

Protagoniștii și diferite outfits :) 

7paaQxx.png otsgHES.png eQU0Jct.png

Programe folosite: Photoshop și Xd

 

Infografic :) 

exH4bo6.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Din 2016 pana acum e o mare diferența de arta sa zicem asa, lucrări foarte frumoase, unele chiar simple dar care arată foarte frumos și bine muncit. 
Felicitari, +1.

Link to comment
Share on other sites

  • Roxy locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.