Jump to content

Asus ROG G20-Power Supply and Max Temperature


Recommended Posts

Nume:ACDC
Ce problema ai?:Unde are sursa de alimentare pc-ul acesta si ce temperaturi suporta(daca este cunoscut pentru probleme cu temperatura, cat suporta maxim, etc, nu am gasit pe net)
O scurta descriere a situatiei:Vreau sa imi iau un pc nou si m-am gandit la acesta, m-am documentat ceva dar nu am reusit sa gasesc unde are sursa de alimentare(unele pc-uri sunt cunoscute pentru problemele ca au surse numite "pocnitori" care nu au protecti la subtensiune, supratensiune, etc sau nu sunt de calitate si crapa cu timp-ul, acest pc nu am vazut ca are susa in el si as vrea sa stiu daca chestia aia externa este buna, si cum se descurca cu racirea, daca sta bine cu temperaturile, unele pc-uri gen Dell au probleme cu sursele mai ales Optiplexuri-le)
Screenshot(daca se poate) -
Alte precizari:Vreau sa imi dati o parere daca are piese de calitate in el, ma intereseaza sursa de alimentare daca e de calitate, temperaturile, sistemul de racire(temperaturile maxime) si daca pot seta o anumita temperatura din ASUS Aegis sa nu o depaseasca (de exemplu nu as vrea sa depaseasca 75 de grade).

 

Uite aici un material video cu pc-ul demontat, tipul explica in parte toate piesele, dar nu vad sursa de alimentare, la inceput scoate din cutie o sursa externa, aceea este?

Si as mai vrea sa stiu cum duce jocurile din seria Asassins Creed, in special Unity si Syndicate.

Apropo, sistem pe piese nu vreau sa iau deoarece imi e sila/lene sa stau sa ma uit dupa toate piesele si nici nu prea stiu cum sa ma orientez sa fie compatibile intre ele, nu vreau sa ma trezesc porma ca procesorul are alt socket iar baza alt socket, memoria ram nu am timp sa o caut dupa mhz, etc.

Link to comment
Share on other sites

Un calculator extrem de slab si de scump. Arata frumos si atat. Fiind mic, la racire sigur nu va sta foarte bine. Sursa nu conteaza ca e pocnitoare, daca se strica nu gasesti alta aftermarket deoarece este special conceputa de Asus ca si forma pt a incapea. In jocuri se va descurca extrem de prost, CPU si GPU mediocre.

 

Vrei calculator de fite cu luminite si atat sau vrei calculator pe bune? Asta e defapt intrebarea.

Link to comment
Share on other sites

Un calculator extrem de slab si de scump. Arata frumos si atat. Fiind mic, la racire sigur nu va sta foarte bine. Sursa nu conteaza ca e pocnitoare, daca se strica nu gasesti alta aftermarket deoarece este special conceputa de Asus ca si forma pt a incapea. In jocuri se va descurca extrem de prost, CPU si GPU mediocre.

 

Vrei calculator de fite cu luminite si atat sau vrei calculator pe bune? Asta e defapt intrebarea.

Vreau pc sa joc jocuri calumea pe el, in special Unity si Syndicate, da nu la detalii low.

Si vreau sa ma lamuriti cu sursa, mi-au crapat 2 pc-uri din cauza surselor.

Edited by ACDCEugen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.