Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema performanta laptop


seage
 Share

Recommended Posts

Nume:seage
Ce problema ai?: Am o problema cu laptopul meu. Acum ceva timp am observat ca imi scade performanta atunci cand este atatsat incarcatorul.

O scurta descriere a situatiei: Eram in CSGO fara incarcator, aveam undeva la 50-60 de fps. Am bagat incarcatorul, si imediat mi-au scazut fps-urile la 30., si aveam di drop-frame. Aceasta problema mi se intampla in mult mai multe jocuri, si chiar si borwser-ul se incarca foarte greu(adica internetul se misca lent).
Screenshot: Nu este nevoie.
Alte precizari: Am un laptop DELL LATITUDE E6400 , varianta cu nvidia quadro m160 si 4 GB ram.

Edited by seage
Link to comment
Share on other sites

@@seage,La ce placa video ai nu te poti astepta la performante mai mari in cs go. Bucura-te ca iti merge cs go :))

Stiu asta, nu am cerut pareri despre placa mea video, am cerut ajutor in legatura cu totul si cu totul altceva. Nu vad rostul acestui post.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa pui incarcat si lasal full, si testeaza, daca ies la fel, nu e vina incarcatorul. Deoarece incarcatorul da mai putin putere de baterie pentru sursa. Sau nu stiu. Sau e setat automat la placa de baza. Sa nu consuma mult energie. Daca setezi la maxima, nu mai incarca, se scade. Si intr-un final laptop stins.

Edited by DragonulVesel
Link to comment
Share on other sites

Incearca sa pui incarcat si lasal full, si testeaza, daca ies la fel, nu e vina incarcatorul. Deoarece incarcatorul da mai putin putere de baterie pentru sursa. Sau nu stiu. Sau e setat automat la placa de baza. Sa nu consuma mult energie. Daca setezi la maxima, nu mai incarca, se scade. Si intr-un final laptop stins.

Intra-devar, era vina incarcatorului. Am fost la un service si mi-au zis ca incarcatorul meu este de 65W, iar pentru laptop trebie 90W. Am luat unul nou. Cer T/C

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.