Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[TUTORIAL] Cum sa faci cerere pentru interviu/pachete de anunturi.


SQ NoTe
 Share

Recommended Posts

Salutare B-Zone! Eu sunt NoTe[CAPITANU] si datorita numarului mare de mesaje primite pe server, de genul "Cum fac cerere pentru interviu" sau "Cum fac cerere pentru pachete de anunturi" m-am hotarat sa va arat cum puteti face o cerere pentru interviu sau pachete de anunturi.

In primul rand, trebuie sa intram pe forum.b-zone.ro.
MWIDtTq.png

Dupa aceasta, intram pe San Andreas Multiplayer.

ceHmttw.png

Acum, intram pe serverul nostru (RPG1.B-ZONE.RO), acest tutorial este facut pentru jucatori serverului RPG1, dar poate fi parcurs si de ceilalti jucatori ai comunitatii.

agejt69.png

Acum, Peacefull Faction > News Reporters.

fGWlxso.png

Acum am ajuns la topicul News Reporters unde putem face cererea dorita, de interviu sau pachete de anunturi.

Xe712jT.png

TUTORIAL CERERE INTERVIU

 

Primul pas parcurs este copierea modelului de cerere.

pwv1MA9.png

Acum trebuie sa punem in aplicare modelul dat pe prima pagina apasand pe butonul "Reply to this topic".

1ZlrhFL.png

Dupa aceasta, trebuie sa copiem modelul dat pe prima pagina in caseta alaturata. Eu am facut niste marcaje dupa care voi ar trebuii sa va luati.

gs3dHRh.png

Acum vom vorbi despre cel mai greu pas, unde unii jucatori se incurca, acesta fiind RPG Bar-ul.

Ce trebuie sa facem?

- Intram pe website, acesta fiind www.rpg.b-zone.ro.

- Apoi dupa ce ne-am logat, avem in partea dreapta o bara unde scrie "My Stats", apasam pe acest buton de unde vom putea luat RPG Bar-ul.

fxoTPPG.png

- Acum vom copia selectia din casuta "Cod Forum".

Oypqs9m.png

- Dupa copierea selectie din casuta "Cod Forum", o lipim in caseta de unde am copiat modelul dat.

XwiCQOG.png

 

TUTORIAL CERERE PACHETE DE ANUNTURI

 

Aceiasi pasi ii aplicam si aici, in primul rand, trebuie sa copiem modelul dat special pentru pachete de anunturi.

*ATENTIE* Sa nu copiati modelul de la "Cerere Interviuri". Dupa copierea modelului dat, il aplicam la fel ca la

cerere interviurilor, lipindu-l in caseta alaturata.

H6pefEm.png

Aici ar fi trebuit sa va uitati pe prima pagina la preturile pachetelor de anunturi, acesta fiind:

 

- Pachet 1 = 4.500$

- Pachet 2 = 7.500$

- Pachet 3 = 15.000$

- Pachet 4 = 20.000$

 

1) La campul "Nume" va puneti numele din game.

2) La campul "RPG Bar" parcurgeti aceiasi pasi parcursi mai sus la "CERERE INTERVIU".

 

3) La campul "Tipul de anunt dorit" puneti tipul de anunt dorit, acestia fiind:
- Pachet 1 = 10 anunturi.

- Pachet 2 = 20 anunturi.

- Pachet 3 = 30 anunturi.

- Pachet 4 = 40 anunturi.

 

4) La campul "Anuntul dorit", trebuie sa aveti un anunt asemanator cu acesta: - NoTe[CAPITANU] ofera rent la casa cu ID X, la doar Y$. Vino si tu la [/findbiz X].

 

5) La campul "Numarul de pachete de care am beneficiat saptamana asta", desigur cred ca fiecare stie ce ar trebui sa apara acolo, dar ca sa nu apara probleme, o sa va explic ce trebuie sa scrieti. Aici trebuie sa apara numarul pachetelor de care ati beneficiat, de exemplu daca eu am facut saptamana asta doar o singura cerere de pachete de anunturi acolo o sa apara 1/2, sper ca ati inteles.

 

6) La celelalte campuri cred ca fiecare dintre voi stie ce are de facut, acolo trebuie sa cititi prima pagina, daca ati citit pagina puneti "Da", iar la modificarea anuntului eu va recomand sa puneti "Da", deoarece reporterul va corecta anuntul in asa fel in cat sa fie corect.

 

Acesta a fost tutorialul meu, daca apar probleme ma puteti contacta atat pe forum (PM) cat si in joc cand ma vedeti online. Echipa News Reporters va multumeste pentru apelarea la serviciile noastre si va indruma sa o faceti mai des. Eu am fost NoTe[CAPITANU] si daca v-am ajutat sau daca va placut munca mea depusa, ma puteti ajuta apasand butonul +1.

 

#NR FORZA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.