Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[HTML & PHP & CSS] - Template


D4N1EL
 Share

Recommended Posts

Descriere: Este un template facut de mine, ca un fel de orar, cu putin design, arata destul de bine.

Poze / Video

Link download. Link download (google)

Alte precizari: Este facut de mine, daca nu va place ceva va rog sa nu va manifestati (injuraturi, jigniri), as dori sa imi spuneti o parere despre acest template. (Pagina contine (din fisierul orar.rar) fisierele: aindex.php + astyle.css + 0.jpg)

Script:

 

HTML:

 


<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link href="astyle.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<title>
<?php
echo date("Y-m-d")?> </title>
</head>
<body align="center">
<p id="paragraf"><strong id="demo"> </strong>
<?php
echo date("Y-m-d")?>
<strong id="demo1"></strong>
</p>
<div id="div1"><p id="pa">Luni: <br /> Ora1 Ora2 Ora3 Ora4 Ora5 Ora6</p></div><br>
<div id="div2"><p id="pa">Marti: <br />Ora1 Ora2 Ora3 Ora4 Ora5 Ora6</p></div><br>
<div id="div3"><p id="pa">Miercuri: <br />Ora1 Ora2 Ora3 Ora4 Ora5 Ora6</p></div><br>
<div id="div4"><p id="pa">Joi: <br />Ora1 Ora2 Ora3 Ora4 Ora5 Ora6</p></div><br>
<div id="div5"><p id="pa">Vineri: <br />Ora1 Ora2 Ora3 Ora4 Ora5 Ora6</p></div><br>
<script>
var day;
switch (new Date().getDay()) {
case 0:
day = "Duminica";
break;
case 1:
day = "Luni";
break;
case 2:
day = "Marti";
break;
case 3:
day = "Miercuri";
break;
case 4:
day = "Joi";
break;
case 5:
day = "Vineri";
break;
case 6:
day = "Sambata";
}
document.getElementById("demo").innerHTML = "Astazi este " + day;
</script>
<hr />
<script>
var myVar = setInterval(myTimer, 1000);
function myTimer() {
var d = new Date();
document.getElementById("demo1").innerHTML = d.toLocaleTimeString();
}
</script>
</body>
</html>

 

 

CSS:

 


div {
width: 100px;
height: 100px;
background: url("0.jpg");
-webkit-transition: width 2s;
transition: width 2s;
border: 1px solid #f3ad44;
color: #8b6833;
align: center;
box-shadow: 0 10px 15px 0 rgba(0, 0, 0, 0.2), 0 6px 20px 0 rgba(0, 0, 0, 0.19);
text-shadow: 1px 1px darkblue;
}
#div1 {
transition-timing-function: cubic-bezier(0.55, 2.49, 0, -0.17);}
#div2 {transition-timing-function: cubic-bezier(0.55, 2.49, 0, -0.17);}
#div3 {transition-timing-function: cubic-bezier(0.55, 2.49, 0, -0.17);}
#div4 {transition-timing-function: cubic-bezier(0.55, 2.49, 0, -0.17);}
#div5 {transition-timing-function: cubic-bezier(0.55, 2.49, 0, -0.17);}
div:hover {
width: 300px;
opacity: 0.6;
color: #464f54;
color: white;
text-shadow: 1px 1px 2px black, 0 0 25px blue, 0 0 5px darkblue;
box-shadow: 0 10px 15px 0 rgba(0, 0, 0, 0.2), 0 6px 20px 0 rgba(0, 0, 0, 0.19);
}
#paragraf {
border: 2px solid #a1a1a1;
padding: 10px 40px;
background: #dddddd;
width: 300px;
border-radius: 25px;
text-align: center;
padding-left: 850;
color: white;
text-shadow: 1px 1px 2px black, 0 0 25px blue, 0 0 5px darkblue;
}
#paragraf:hover{
background: linear-gradient(to right, red,orange,yellow,green,blue,indigo,violet);
border: 2px solid #dddddd;
}
body {
background: url("0.jpg");
}
#facut
{
color: white;
text-shadow: 1px 1px 2px black, 0 0 25px blue, 0 0 5px darkblue;
}
#pa
{
opacity: 2;
}

 

 

Daca vrei sa inveti si tu html/php/css/js/mysql www.w3schools.com este locul potrivit, eu de acolo am invatat.

Edited by D4N1
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea foarte slabut. Decat sa te chinui sa inveti ce vrei tu sa inveti acolo de la 0, mai bine incerci sa inveti BOOTSTRAP, parerea mea ca te ajuta mult mai mult. Iti pot arata doua site-uri facute de la 0 de mine in bootstrap. Unul il poti vedea la My sites aici pe b-zone, este despre prison break.

 

 

Daca doresti sa te ajut si sa te mai invat chestii, imi poti scrie oricand pe privat.

 

P.S: Schimba url-ul arhivei, pune ":" dupa http.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parerea mea foarte slabut

Este primul meu template, doar nu fac ceva maret din prima =)))) o sa vad daca o sa te contactez in privat, mersi pentru atentinarea de la link, salut


+ nu merge nici un link de le profilul tau...

Link to comment
Share on other sites

Simplu şi frumos. E frumos pentru un prim template, este mai bine ca la primul meu template :))


Revenind, Puteai să pui pe mijloc totul, ar arăta mai frumos şi elegant, puteai să alegi o fotografie să se potrivească şi să umple tot fundalul.


Pentru partea de jos, puteai să faci un footer şi să pui informaţiile şi linkurile.


Continuă şă lucrezi. Nu contează ce crede celelalt, important e să îţi placă ţie. Keep up the work.


Edited by Mentosan nWo
Link to comment
Share on other sites

@, Nu stiu ce link-uri am la profil, probabil cele vechi de 2 ani de cand n-am mai intrat pe acest forum.

Uite aici, si sa nu se creada reclama http://prisonbreakonline.org, acesta este ultimul site facut de mine, de la 0 ca al tau, nu in wordpress, blogger, joomla sau alte platforme unde dai install la un template si ai obtinut un site cu 1000 de erori in el.

 

Oricum, succes

Link to comment
Share on other sites

O poza sau demo, ca preview?

 

 

Poze / Video: In fisierul .rar din download am pus si poza. (orar_poza.png)

Asta da dovada ca postezi doar ca sa iti faci posturi pe forum.

 

 

Simplu şi frumos. E frumos pentru un prim template, este mai bine ca la primul meu template :))

Revenind, Puteai să pui pe mijloc totul, ar arăta mai frumos şi elegant, puteai să alegi o fotografie să se potrivească şi să umple tot fundalul.

Pentru partea de jos, puteai să faci un footer şi să pui informaţiile şi linkurile.

Continuă şă lucrezi. Nu contează ce crede celelalt, important e să îţi placă ţie. Keep up the work.

 

Mah, multumesc pentru incurajare, am incercat sa pun pe mijloc totul... (align="center" || css: align: center; ) dar nu mergea... daca mi-ai spune ti-as ramane recunoscator.. (sunt incepator putin :)) asa ca sa nu razi)

Link to comment
Share on other sites

 

Asta da dovada ca postezi doar ca sa iti faci posturi pe forum.

 

Mah, multumesc pentru incurajare, am incercat sa pun pe mijloc totul... (align="center" || css: align: center; ) dar nu mergea... daca mi-ai spune ti-as ramane recunoscator.. (sunt incepator putin :)) asa ca sa nu razi

 

De parca-mi tin de foame posturile pe forum.

ON: Doar ti-am sugerat sa pui si un preview, ca sa nu descarcam tot felul de arhive in pc, fara macar sa stim daca ne place continutul. Eu daca nu am antivirusul instalat si iti descarc tie arhiva, exista probabilitatea ca eu sa ma aleg cu pc-ul bulit de catre continutul postat de tine. Ai dreptul sa deduci ce vrei din ceea ce ti-am scris.

Link to comment
Share on other sites

Ai 24 H sa dai edit si sa pui o poza sau ti'l mut la Cos de gunoi.

 

Pozele le pui sa stim ce downloadam, nu downloadam sa stim ce downloadam ca asa n'are logica. Daca vad ca nu arata bine, nu downloadez. Asa daca downloadez, ce rost mai are poza când vad direct site'ul. Citeste prima propozitie.

Edited by Hatake
Link to comment
Share on other sites

 

 

Poze / Video

 

Ai 24 H sa dai edit si sa pui o poza sau ti'l mut la Cos de gunoi. Pozele le pui sa stim ce downloadam, nu downloadam sa stim ce downloadam ca asa n'are logica. Daca vad ca nu arata bine, nu downloadez. Asa daca downloadez, ce rost mai are poza când vad direct site'ul. Citeste prima propozitie.

Nu va intaleg... nici nu va uitati peste topic, si esti moderator pana la urma...


Cand apesi pe Poze / Video te da pe poza, ce e asa de greu... nu stiu -_-

Link to comment
Share on other sites

Nu va intaleg... nici nu va uitati peste topic, si esti moderator pana la urma...

 

Cand apesi pe Poze / Video te da pe poza, ce e asa de greu... nu stiu -_-

Nu am vazut acel link deoarece de pe telefon nu se observa. Si ma intreb oare de ce in model am pus ":" dupa poze/video? Ca sa nu faci exact ce ai facut acolo. Uita'te si la celelalte creatii sa vezi cum se posteaza pozele. Edited by Hatake
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.