Jump to content

Problema tastatura - CTRL


South TheoNeuer
 Share

Recommended Posts

Ce problema ai?: Mi se blocheaza des CTRL-u' la tastatura.
O scurta descriere a situatiei: Mi se tot blocheaza CTRL-ul de la tastatura fara sa fac nimic, orice tasta as apasa, sistemul executa CTRL+tasta apasata. Exemplu, daca apas A, sistemul executa comanda CTRL+A.

Am cautat solutii peste tot, am incercat multe, dar nimic n-a mers. Ce am incercat:

- am schimbat tastatura (fara succes)

- am folosit un program numit SharpKeys cu care am dezactivat ambele CTRL-uri pe rand sa vad care este cel cu problema. Am vazut ca doar CTRL stanga are probleme, asadar l-am dezactivat (cu succes)

- am folosit diferite combinatii de taste gasite pe internet precum [CTRL] + [CTRL] + [ALT] (fara succes)

Care-i problema in asta? Ma joc jocuri FPS precum CSGO unde CTRL stanga este o tasta foarte importanta. Nu pot sa raman fara aceasta tasta. Din cate am observat, CTRL dreapta nu-mi face probleme, doar cel din stanga. As fi fost rezolvat daca dezactivam aceasta tasta cu SharpKeys, dar am explicat de ce nu o fac.

Sistem de operare: Windows 7 SP1
Screenshot: Nu am ce screenshot sa pun.
Alte precizari: Daca am postat in categoria gresita, imi cer scuze. Sper sa gasesc o rezolvare. De precizat ca nu mereu se blocheaza, are unele perioade. De dimineata ma jucam fara probleme.

Edited by uV TheoNeuer
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.