Jump to content

Sondaj Updates / Updates Poll #1


Kelton
 Share

Sondaj Updates / Updates Poll #1  

1316 members have voted

  1. 1. Doriți adăugarea de vehicule personale la waruri? / Do you want us to add personal vehicles in wars?

  2. 2. Doriți adăugarea unui sistem de Deathmatch War? / Do you want us to add a system of Deathmatch War?

  3. 3. Doriți modificarea sistemului de vehicule personale? / Do you want us to modify the personal vehicle system?



Recommended Posts

fJiHtO1.png

Română

Dorim încercarea unei mai bune colaborări cu jucătorii noștri, așadar vrem să aflăm dacă ați dori sau nu adăugarea următoarelor updateuri. Vă puteți argumenta răspunsul pro sau contra în comentarii în mod civilizat precizând de ce ați vrea sau de ce n-ați vrea un astfel de update, eventual și o posibilă alternativă dacă e cazul.

1. Adăugarea vehiculelor personale la waruri, update inspirat de aici https://forum.b-zone.ro/topic/237639-propunere-sistem-de-war

În mare parte ar fi vorba de un sistem disponibil gangsterilor să-și adauge vehicule personale (fără biciclete, avioane, bărci sau vehicule speciale) pe durata warului respectiv. Aceste vehicule se vor comporta precum vehiculele de facțiune (asta înseamnă că nu vor primi damage, veți primi la fel eject din ele când stați prea mult pe turf în ele).

2. Deathmatch War (Waruri pe alianțe doar pentru ganguri)

Deathmatch War este un war complet diferit de cele de pana acum. La acest war vor participa toate gangurile simultan, organizate pe diferite alianțe. Se vor putea forma alianțe de maxim 3 ganguri și va trebuie sa faci parte dintr-o alianta pentru a putea participa. Warul va avea locația http://i.imgur.com/vssyFo6.png, in centrul hartii, într-un virtual world diferit de 0 pentru a nu deranja pe nimeni. La acest tip de war nu va mai conta timpul petrecut pe turf ci doar killurile. Jucatorii vor fi respawnati langa turf și nu vor mai trebui să meargă cu vehicule de la HQ la turf. Nu vor fi disponibile vehicule pe turf. Câștigătoare va fi prima alianță care atinge un număr de 1000 killuri (numărul va putea fi ajustat în funcție de cât de repede se ajunge la el). Jucatorii vor avea o comanda la dispozitie prin care vor putea parasi war-ul.

3. Modificări economice vehicule personale

Ce implică:
- renunțarea restricției de a vinde vehiculul altor jucător cu mai mult de prețul din Dealership. Asta înseamnă că veți putea vinde vehiculul cu (aproape) orice sumă doriți.
- implementarea conceptului de stoc pentru vehicule (da, știu că nu e un concept nou și n-am inventat noi roata, dar nici alții n-au făcut-o). Asta înseamnă că Dealershipul nu va mai avea stoc infinit ci va exista un număr limitat de vehicule de un anumit tip. Vehiculele mai scumpe vor avea un stoc mai mic iar cele mai puțin utilizate și mai slabe un stoc mai mare.
Ce-ar însemna această modificare? De îndată ce stocul unui anumit vehicul e epuizat nu va mai putea fi cumpărat acel vehicul din Dealership (până când stocul nu e reumplut de admini). Între timp tipul respectiv de vehicul va putea fi cumpărat doar de la alți jucători care au deja acel vehicul ori din Shop. Teoretic acest lucru ar ajuta jucătorii să intre din nou în piața afacerilor cu vehicule și să scoată diverse profituri, lucru care momentan nu prea e posibil.

Să vă dau și un exemplu concret:
Un Infernus costă în acest moment $1.620.000. Momentan serverul nu-ți permite să vinzi Infernusul cu mai mult decât costă și foarte rar poți face un profit. Trebuie să găsești un Infernus ieftin și să-l poți vinde puțin mai scump. În multe cazuri jucătorii își cumpără direct din Dealership Infernusul pentru că e mai benefic pentru ei și își permit deoarece au bani.

Cu acest update dacă stocul la Infernus o să fie 0 jucătorii nu-și vor mai putea cumpăra această mașină din Dealership și va trebui s-o cumpere de la alți jucători care o dețin. Respectivul deținător de Infernus va putea apoi să ceară lejer peste $1.620.000 cât costă Infernusul pentru că respectivul nu mai are alte locații de unde să-l cumpere (decât din Shop sau alți jucători).

Partea bună ar fi că mulți ar putea face afaceri cu vehicule după asta. Partea proastă e că jucătorii ar cheltui mai mulți bani pe unele tipuri de vehicule decât costă acum.




Cam atât deocamdată. Așteptăm feedbackul vostru, fie el pozitiv sau negativ. Vrem să vedem dacă ne îndreptăm în direcția în care ați vrea și voi să mergem :)
Puteți vota pentru fiecare update în parte dacă ați dori să-l vedeți sau nu.

English


We want to start a better collaboration with our players, so we want to find out if you want us to add the following updates. You can argument your answer with pro or against in the comments in a civilized way stating why or why not you would like such an update, eventually also a possible alternative to it if this is the case.

1. Adding personal vehicles at wars, update inspired from here https://forum.b-zone.ro/topic/237639-propunere-sistem-de-war

Mainly this is a system for gangsters to add personal vehicles (without bikes, planes, boats or special vehicles) during war time. These vehicles will act in the same way as faction vehicles (meaning that they won't take damage, you will get ejected from them if you stay too long on the turf).

2. Deathmatch War (Alliance wars for gangs)

Deathmatch War is a unique war from the ones we currently have. At these wars all gangs will participate at the same time, organized in different alliances. You can form alliances of maximum 3 gangs and you need to be part of an alliance to participate. The war will take place here http://i.imgur.com/vssyFo6.png, in the center of the map, in a virtual world different from 0 in order to not disturb anyone. At this type of war the time spent on the turf will not matter, only the kills. The players will be spawned near the turf and cannot go with vehicles at this war. There will be no vehicles on the turf. The winner will be the first alliance that reaches 1000 kills (this number can be adjusted depending on how fast it is reached). The players will have a command to leave the war.

3. Economic modifications for personal vehicles

What this implies:
- giving up the restriction to sell a vehicle to other players with the maximum price of that from the Dealership. This means that a vehicle can be sold with (almost) any sum of money you like.
- implementing the concept of vehicle stock (yes, I know this is not a new concept and we didn't invent the rules, but neither did others). This means that the Dealership will no longer have infinite stock and there will be a limited number of each vehicle type. More expensive vehicles will have fewer stock than the ones less used and those less used will have a higher stock.
What would this modification mean? Once the stock of a vehicle is empty you can no longer buy that vehicle from the Dealership (until the stock is filled by admins). Meanwhile that vehicle type can be bought from other players that already have it or from the Shop. Theoretically this will help players get back into business with vehicles and make profits, which for the moment you can't really do.

Let me give you a concrete example:
An Infernus costs at the moment $1.620.000. Right now the server doesn't allow you to sell the Infernus at a higher cost than that from the Dealership and you can rarely make profit. You have to find a cheap Infernus and sell it with more money. In many cases players buy directly from the Dealership an Infernus because it is better for them and they can afford it.

With this update if the Infernus stock is 0 then players cannot buy this car from the Dealership and will have to buy it from players that already own it. So the Infernus owner can then ask for his car more than $1.620.000 because the player has no other places where to buy the car from (only from the Shop or other players).

The good thing would be that many can make deals with vehicles after this. The bad thing would be that players would spend more money on certain vehicles than they spend now.




This is it so far. We await for your feedback, be it positive or negative. We want to see if we are heading in the direction you want us to :)
You can vote for each individual update if you want us to add it or not.

 

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte bune ideile!

Link to comment
Share on other sites

Prima nu prea sunt de acord.

De ce? Pentru ca:

1. De ce mai exista masinile de la factiune.

2. Unii sa zicem ca au Infernus, altii nu au, unii beneficiaza de o viteza a vehiculului mai mare si imediat ajung pe turf, fata de altii care sa zicem nici macar Sandking nu au.

Link to comment
Share on other sites

Modificarea sistemului de dealership este una destul de buna. Am vrut sa fac o asemenea propunere, dar nu am facut-o pentru ca eram sigur ca v-a fi respinsa.

Deja sunt prea multe vehicule pe server si ar cam trebui sa nu mai putem cumpara din DealerShip.

 

Update-ul la gang-uri nu ma prea intereseaza pentru ca nu sunt fan al acestor factiuni, am votat cu DA pentru cei care vor acest sistem.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca prima varianta, adica primul posibil update ar fi cel mai ok. De ce? Cum a zis si Beyond, probabil ramai fara masini la HQ, si mna, nu poti sa mergi pe turf, ca trebuie sa stai pana cand se da un FVR, sau vine cineva dupa tine, sau ceva complicat, iar daca s-ar baga sistemul asta cu vehicule personale, n-ar mai fi asa spam pe [/f] gen ''FVR@@@@@'', si asa mai departe.

Al doilea si al treilea nu prea mi se par chiar asa de folositoare.

Prea multe update-uri ar strica. Jucatorii sunt obisnuiti cu un sistem, e totul ok, dar pe urma daca se tot implementeaza altele, jucatorii renunta la joc, si pe urma de la 1000 de playeri (in orice anotimp), scade la 600-700 de jucatori. Parerea mea este ca asta e cauza.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de acord cu toate cele 3 propuneri:

- vehiculele personale ajutau înainte foarte mult la war, acum e aiurea când se pierde timp cu fvr

- un nou tip de war, ceva nou și fun pe servere

- o să putem face în sfârșit profit din vânzarea de mașini

Link to comment
Share on other sites

Toate sunt geniale și superbe , eu sincer nu prea am înțeles 2 dar sună foarte tare , am votat la toate " Da / Yes " , 1 mi se pare foarte tare și 3 ar fii un avantaj pentru mine pentru că deja am aproape toate mașinile premium ! Eu sper să fie adăugate toate!

@ , tu realizezi că dacă un membru are infernus / bullet / sultan ...etc. etc. [ Mașină rapidă ] , ceilalți pot da G sau ... , cum se face deobicei , se aplică schema " All in one car " , deci toți stau pe un infernus [ surfing ] și ajung rapid toți , tu nu prea gândești . Apropo e imposibil ca nici un membru să nu aibă Infernus sau o mașina rapida , pe RPG4 toți au masini bune deoarece pe B-Zone banii se fac foarte rapid , și dacă nu , sigur liderii vor investi într-un Infernus sau o mașină rapidă .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█████████
░░███████░░░░░░░░░░███▒▒▒▒▒▒▒▒███
░░█▒▒▒▒▒▒█░░░░░░░███▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒███
░░░█▒▒▒▒▒▒█░░░░██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
░░░░█▒▒▒▒▒█░░░██▒▒▒▒▒██▒▒▒▒▒▒██▒▒▒▒▒███
░░░░░█▒▒▒█░░░█▒▒▒▒▒▒████▒▒▒▒████▒▒▒▒▒▒██
░░░█████████████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
░░░█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
░██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▒██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██▒▒▒▒██
██▒▒▒███████████▒▒▒▒▒██▒▒▒▒▒▒▒▒██▒▒▒▒▒██
█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▒▒▒▒████████▒▒▒▒▒▒▒██
██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
░█▒▒▒███████████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
░██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█
░░████████████░░░█████████████████

 

 

Edited by CBN Kenssy
Link to comment
Share on other sites

Frumoase idei pentru update-uri!

Imi place propunerea cu "vehicule personale la war", are o mafie baricada pe un pod iar tu liber poti sa treci cu Monster-ul peste ei.

 

Salut, Kelton a zis ca vor fi adaugate doar masini normale, fara masini speciale, avioane, barci.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu adaugati elicopterele personale, bicicletele, nu are rost sa adaugati update-ul, o sa fie doar masini personale pe turf..

 

Stunt-urile s-ar face prea usor cu Nrg..

Link to comment
Share on other sites

Poate singura care mă tentează este acel DeathMatch War, dar de ce să se mai adauge încă o posibilitate de război între mafii când ei au deja war ? Dacă tot se adaugă, să se adauge pentru celelalte facţiuni.


Maşini personale la waruri ?


Nu contează că deja este lag de rupe la waruri, mai se bagă şi mai multe maşini să fie şi mai mult lag, nu ? Nu este o idee bună, ajung maşinile care sunt acum, şi aşa este mult lag.


Poate că sună tentant la prima vedere propunerea cu DealerShipul, dar gândiţi-vă că în timp un Infernus o să ajungă să coste foarte mult, preţuri exagerat de mari. Sunt unii playeri egoişti care nu o să lase din preţ, şi aşa o să facă toţi şi o să ajungă în ceva timp ca un Infernus să coste 6kk, exagerat de mult.



Vă plangeţi că la war este lag, cu mai multe maşini cum credeţi că o să fie ?


Edited by RW PauL
Link to comment
Share on other sites

Mi se par niste idei foarte bune, in special a 3-a. Ar fi foarte bine sa fie ca inainte, sa se faca bani din afaceri cu masini, ca acum cu ele nu mai faci nici un ban, maxim ce poti scaote pe o afacere e 50-100 k daca ai noroc, dar asa se vor face din nou multe afaceri cu masini si se va scoate profit si din aceste afaceri.

 

Pro la toate 3.

Edited by KrakeNN
Link to comment
Share on other sites

O sugestie eficienta ar fi ca de la nivel 5, masinile de tutorial sa dispara, iar jucatorii sa fie obligati sa cumpere vehicule noi de la alti jucatori, ori de la Dealership. Aceasta sugestie vine ca un ajutor in plus pentru marirea pietei auto. Va dau un exemplu: Eu, pe RPG2 la level 27 inca am masina de tutorial si nici o alta masina. Eu nu vad vreun motiv pentru care sa-mi iau o alta masina, daca deja am una cu care ma pot deplasa. Asa gandesc foarte multi. De ce sa-si ia o masina, daca au una cu care se pot deplasa. Asadar, cu aceasta idee, de la level 5, masinile de tutorial vor disparea, iar jucatorii vor putea cumpara o masina noua ori de la dealership, ori de la jucatori. Tineti cont ca-n dealership masinile uzuale, ca de exemplu, landstalker sunt foarte ieftine si toti isi pot permite unul, asadar, de ce sa nu incercam sa marim piata auto ca pe comunitatea rivala? De ce sa nu imbunatatim relatiile dintre jucatori cu aceasta ocazie? De ce sa nu profitam de o economie mai stabila?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.