Jump to content

Interviu #53 - Clauddia - RPG2 Admin 3


Skipper
 Share

Recommended Posts

wfLrmkJ.png



Skipper: Bună Claudia! Îţi mulţumesc pentru că mi-ai acceptat invitaţia! În primul rând, ne poţi spune câte ceva despre tine?


Clauddia: Bună Skipper. Mersi şi eu pentru că mi-ai oferit această şansă de a-mi lua un interviu. Sigur, să facem cunoştinţă, zic.


Skipper: Care sunt preocupările tale în timpul liber?


Clauddia: În timpul meu liber, prefer să ies cu amicii mei la un film, o plimbare. Îmi place să alerg dar să şi desenez haine, mica mea pasiune. Acum cu începerea liceului, timpul meu o să fie mai limitat şi va trebui să renunţ la multe din activităţile mele de zi cu zi.


Skipper: Cum ai aflat de comunitatea B-Zone şi cum ţi s-a părut la început?


Clauddia: De comunitate am aflat de la fratele meu Luxsor, care încă mai joacă şi el. Mi s-a părut o comunitate foarte atractivă care a reuşit să mă facă să joc până în zilele de azi, datorită mulţimii de update-uri încântătoare.


Skipper: Ce te-a determinat să îţi faci cont pe serverul RPG2 şi nu direct pe primul server al comunităţii, RPG1?


Clauddia: M-am decis să joc pe RPG2, deoarece aici îl aveam pe fratele meu dar şi pe câţiva prieteni. Am spus că asta este o oportunitate pentru mine cunoscându-i pe ei, deoarece mă puteau învăţa toate lucrurile care trebuiau ştiute. Pe RPG1 nu aveam pe nimeni şi probabil acomodarea acolo ar fi fost mai grea.


Skipper: Cum au fost primele momente petrecute pe server?


Clauddia: Pot spune că au fost foarte frumoase primele momente de pe RPG2. Mi-am făcut prieteni noi, am învăţat lucruri noi. Cred că mulţi au trecut prin asta la început. Era o bucurie pentru mine să aflu chestii noi pe care le puteam împărtăşi cu alţii.


Skipper: Îţi mai aduci aminte persoanele ce ţi-au fost alături încă de la primii tăi paşi făcuţi pe server?


Clauddia: Da, sigur că-mi aduc aminte. Prima persoană care mi-a fost alături la început a fost fratele meu, Luxsor. Alături de mine au mai fost şi Cyber, ParadiseAce iar apoi mai târziu, PauL, Louis şi mai mulţi. Împreună cu ei m-am distrat cel mai bine şi n-am să uit asta.


Skipper: Cum era serverul în acele momente?


Clauddia: Pot spune că era mai diferit faţă de acum. Erau alte sisteme, alţi playeri. La început mi s-a părut mai distractiv acest joc.


Skipper: Ce părere ai despre Bobo, fondatorul comunităţii B-Zone?


Clauddia: Ce pot spune, am o părere bună. Îşi face treaba foarte bine şi mereu reuşeşte să aducă zâmbetul pe faţă jucătorilor.


Skipper: Care este părerea ta ce priveşte partea tehnică legată de forum care este făcută de către DaniSteptu?


Clauddia: De asemenea, şi el îşi face foarte bine treaba. Ştiu că am avut într-o zi o problemă, l-am contactat şi imediat a răspuns şi m-a ajutat. Respectele mele.


Skipper: Ce părere ai despre Kelton, administratorul serverelor RPG?


Clauddia: Şi naşul K îşi face bine treaba. Am o părere bună despre el, nu aş avea de ce să am un rea. Pare puţin cam sever dar cred că aşa trebuie să fie. Îmi place când mai dă nişte maxime la cererile de unban.


Skipper: Ce părere ai despre TheKillerFish, cel care face parte din echipa staff-ului ce lucrează la update-urile serverelor RPG?


Clauddia: Despre peşte, am o părere bună. Întotdeauna reuşeşte să aducă cele mai interesante update-uri şi nu cred că este uşor să facă asta. Se descurcă de minune, n-am ce obiecta.


Skipper: Ce părere ai despre BlackThief ce se ocupă cu website-urile serverelor RPG?


Clauddia: Şi BlackThief, de asemenea, îşi face bine treaba, ca toţi ceilalţi. A făcut cele mai bune update-uri pe website care cu siguranţă au fost lăudate de toţi.


Skipper: Care a fost primul tău job la care ai început să munceşti?


Clauddia: Primul meu job la care am lucrat, bineînţeles că a fost trucker. Munceam cot la cot cu prietenii mei, mai mult pentru distracţie, nu pentru bani. După, am început să lucrez şi pe la quarry dar mereu reuşeam să mă răstorn şi renunţam.


Skipper: Observ că prima ta facţiune de la înregistrarea ta pe server a fost LV Taxi, cine ţi-a fost lider în acele momente şi cum au fost clipele petrecute în facţiune?


Clauddia: Da, prima mea facţiune a fost LV Taxi. Pe acea vreme, lider era VaGa. Am petrecut momente frumoase acolo, deoarece toţi prietenii îmi erau alături. Şi Cyber, bineînţeles, era printre ei.


Am reuşit să dobândesc rank 2 şi lucrul ăsta mă bucurase deoarece era primul meu rank, prima facţiune.


Când s-a schimbat liderul, următorul “şef” a fost Franko care mi-a acordat primul şi singurul meu Faction Warn din log. Am fost supărată căci luasem dintr-un lucru banal. Când urma să iau rank 3, am luat fw. Acest lucru m-a făcut să-mi pun demisia.


Skipper: Ai reuşit să dobândeşti rang 5 în Paramedics, cred că nu a fost aşa de uşor, cum au fost clipele petrecute în facţiune?


Clauddia: După ce am fost în LS Taxi, am decis să încerc facţiunea Paramedics. Mi-a plăcut mult cu ce se ocupa şi am spus să-mi încerc norocul. Am dat testul cu liderul AndyCosmin, unde am reuşit să-l trec cu brio. Când eu am luat rank 3, liderul s-a schimbat, acesta fiind N0f1s. Am ajuns la rank 5 fără FW, unde am fost trecută şi pe lista legendelor. Am fost alături de cel mai bun prieten, Paul, care şi el a dobândit rank 5. Mi-am făcut treaba bine, l-am ajutat şi pe lider cât am putut şi pot spune că a fost o perioadă foarte frumoasă.


Skipper: În acest moment eşti lideră a agenţiei de asasini, te aşteptai să obţi o asemenea funcţie?


Clauddia: Sinceră să fiu, nu m-am aşteptat să iau. După 4 luni de rank 6 şi 9 luni petrecute în total în facţiune, am decis să intru în Taxi LS, pentru a-mi ajuta un amic. După fix 2 săptămâni petrecute în taxi, am aflat că DennisAsr urma să lase liderul. M-a propus şi pe mine pe listă pentru că l-am ajutat şi mi-am făcut cel mai bine treaba în facţiune, rank 4 apoi 6 fără FW. A fost un lucru minunat să primesc lider la cea mai dorită facţiune de pe server.


Skipper: Cum ai reuşit să îţi alegi cei 2 sublideri pentru a te ajuta la conducerea facţiunii?


Clauddia: Unul dintre subliderii mei a fost chiar primul meu lider, Ghiţă. Din motive personale s-a lăsat şi a trebuit să îl înlocuiesc. În prezent am doar un sublider, fiindcă cel de-al doilea a fost promovat la admin 4 şi a trebuit să iasă. Consider că îmi e de ajuns un singur sublider. Cel pe care îl am, Nic, se descurcă foarte bine şi mă ajută când am nevoie.


Skipper: În ce stare se afla facţiunea când ai fost numită lideră?


Clauddia: Facţiunea se afla într-o stare mai libertină dacă pot spune aşa. Fostul lider a fost foarte îngăduitor iar membrii deja o luaseră pe alte căi. Mulţi spun că de când sunt eu lideră, facţiunea s-a schimbat în bine. Într-adevăr, am pus multe reguli noi şi stricte deoarece vreau ca facţiunea să rămână mereu sus unde îi este locul. Vreau ca numele ei să fie mare iar toţi să ştie că este cea mai agreată şi dorită cum a fost dintotdeauna.


Skipper: În prezent observ că faci parte din STAFF-ul serverului RPG2, actuală Admin level 3, cum ţi-ai început cariera în STAFF?


Clauddia: Da, aşa se pare. Pot spune că mi-am început cariera în staff ca oricine, luând helper. Din păcate, nici prima oară dar nici a doua nu am reuşit să dobândesc această funcţie. Când am vrut să renunţ şi să nu mai aplic, bunii mei prieteni de pe atunci m-au sfătuit să încerc şi de data asta pentru că a treia oară este cu noroc. Aşa a şi fost, a treia oară am luat helper.


Skipper: Te aşteptai să obţii funcţia de Helper?


Clauddia: Cum am spus şi mai sus, chiar nu mă aşteptam să mai iau helper. Am văzut că de două ori am fost respinsă şi asta a fost. A treia oară cu noroc pentru mine, am luat helper şi aşa mi-am început debutul în staff. Am fost bucuroasă că am reuşit să dobândesc această funcţie şi am încercat să muncesc cât mai mult şi bine, să ajut pe toată lumea.


Skipper: Care a fost reacţia ta atunci când ai fost promovată la Admin level 1?


Clauddia: Nici admin 1 nu mă aşteptam să iau. Am fost foarte bucuroasă când am aflat. În sfârşit, rodul muncii mele ca helper a fost recompensat.


Skipper: Datorită muncii tale pe care ai făcut-o pentru server ai fost răsplătită la funcţia de Admin level 2, te aşteptai?


Clauddia: Ca admin 1, am reuşit să mă acomodez rapid cu noile comenzi şi a fost chiar ok. Am fost foarte activă, mi-am făcut treaba şi am ajuns să iau admin 2. Chiar nu mă aşteptam, şi asta a fost o surpriză pentru mine.


Skipper: În prezent faci parte ca Admin level 3 în cadrul STAFF-ului serverului RPG2, credeai că o să ajungi până aici?


Clauddia: Sinceră să fiu, la admin 3 chiar nu mă aşteptam. Când s-a postat statistica şi am văzut că am fost promovată, am crezut că nu este adevărat. Este un drum lung până la admin 3. Multă muncă, activitate, prinderea codaţilor şi toate cele.


Skipper: Cum te înţelegi cu colegii din STAFF?


Clauddia: Pot spune că mă înţeleg foarte bine cu toţi. Sunt câţiva cu care nu prea am aşa tangenţe dar este ok. Noi suntem uniţi şi împreună încercăm să facem treaba cât mai bună şi cât mai bine pe RPG2.


Skipper: Ce aşteptări mai ai în continuare, fiind în acest moment Admin level 3?


Clauddia: Aşteptări mari nu prea am, las totul să vină de la sine. Am să-mi fac treaba în continuare şi cât mai bine şi cine ştie, poate în viitor rodul muncii mele se va răsplăti şi de această dată.


Skipper: Cum ţi se par update-urile realizate de către staff?


Clauddia: Mi se par foarte bune update-urile. Din ce în ce mai atractive şi mai sporitoare pentru servere.


Skipper: Crezi că este bună alegerea celor 4 Supervisori? (RPG 1 Odin (Royce), RPG 2 Casso, RPG 3 Kobo, RPG4 Marik)


Clauddia: Consider că este bună alegerea, mai ales pe RPG2. Casso îşi face foarte bine treaba şi cred că şi ceilalţi supervisori, la fel. Doar nu erau aleşi pe ochi frumoşi ci pe munca şi activitatea lor depusă în tot acest timp în folosul comunităţii.


Skipper: Cum ţi se pare evoluţia serverului RPG4 de la deschiderea acestuia şi până în prezent?


Clauddia: Nu prea am urmărit evoluţia lui dar consider că este una bună. Am înţeles că sunt constant 300 playeri ceea ce înseamnă că este un lucru bun.


Skipper: Te-ai gândit vreodată să renunţi la comunitatea B-Zone?


Clauddia: Da, chiar am avut de multe ori în cap această idee de a mă lăsa. Uneori, caracterul unor playeri mi-a ridicat nervii la maxim şi am avut aşa dorinţa de a pune stop jocului. Oricum, în curând chiar am să mă las deoarece va urma o perioadă grea şi aglomerată în viaţa mea şi timp nu voi mai avea.


Skipper: Pe vremea când te-ai apucat tu de serverul RPG2 să joci şi până în momentul de faţă, mai sunt playeri care joacă de atunci şi până în prezent?


Clauddia: Da, chiar mai sunt unii player care încă mai joacă şi în prezent. Chiar şi fratele meu, PauL şi mulţi alţii o mai fac.


Skipper: Pentru final, ce ai să le transmiţi tuturor jucătorilor ai comunităţii B-Zone?


Clauddia: Deci, mulţumesc din nou Skipper pentru că m-ai ales să-ţi răspund acestui interviu. Celorlalţi, vă doresc un an nou şcolar, că tot a început azi “jail” cum spun unii, să aveţi parte de zile bune şi să vă jucaţi frumos, fără coduri şi să fiţi şi voi mai înţelegători. Lăsaţi invidia, nu aveţi de ce să o purtaţi! Toate cele bune!




Acesta a fost interviul meu alături de Clauddia. Aştept păreri din partea voastră!


Link to comment
Share on other sites

La prima vedere mi s-o parut fetita un transexual somaldoc..la a doua e cam la fel. SA VINA PUSTII DE 12 ANI S-O PUPE-N CUR!!!!

 

*apreciez munca Skipper, really da nu mai fa cu toti analfabetii :D

Nu stiu care e analfabetul aici :)) am mai auzit din astia ca tine, lumea continua sa se dezvolte in cadrul tehnologiei, daca esti tare in tasta, te astepti sa fii considerat dur, no, nu'i asa, daca esti tare'n tasta, esti un copil esuat ca toti ceilalti ;)

 

On: felicitari pentru realizarea interviului.

Link to comment
Share on other sites

Interesant

 

Sper să nu mai văd astfel de comentarii realizate doar pentru +1 pentru a nu trece la sancţiuni.

 

 

 

@RW Sorin, Stai jos, ai 4. N-ai inteles ce-a vrut sa zica Constantin

 

Aici nu este topic de discuţii, îi puteai spune asta printr-un PM, nu să dai reply aici.

 

Aviz pentru ceilalţi, postaţi doar ceea ce aveţi de spus despre interviu, nu pentru +1 şi despre orice altceva.

Edited by Skipper
Link to comment
Share on other sites

@, Nu cred ca esti tu in masura sa spui cum trebuie realizat un interviu. Acest domn' Skipper se descurca excelent, este singurul care stie sa faca un interviu de nota 10, parerea mea.

Revenind la interviu; este unul foarte reusit, foarte bine realizat, dupa ce l-am terminat de citit am realizat ca, Clauddia chiar este o fata de nota 10, si tu esti un reporter de nota 10 Skipper, stiu ca stii asta. Felicitari, respect.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.