Jump to content

Problema afisare.


Recommended Posts

niste recomandari de placa de baza? tot mini itx, lga 1150, sa mearga la fel ca cea actuala..m

O schimbi degeaba, trebuie sa poti sa dai jos bateria CMOS. Gandeste-te ca bateriile alea se consuma la 2-3 ani uneori si trebuie schimbate. E imposibil ca producatorul sa fi conceput placa de baza astfel incat sa nu poti schimba amarata de baterie CMOS, care este identica cu cea ce se pune la ceasuri, 2032.

Link to comment
Share on other sites

O schimbi degeaba, trebuie sa poti sa dai jos bateria CMOS. Gandeste-te ca bateriile alea se consuma la 2-3 ani uneori si trebuie schimbate. E imposibil ca producatorul sa fi conceput placa de baza astfel incat sa nu poti schimba amarata de baterie CMOS, care este identica cu cea ce se pune la ceasuri, 2032.

vreau sa iau alta placa, bateria nu stiu cum sa o dau jos.. e lipita in interiorul unei folii. mai bine iau alta placa, pinul ala de la slot l-am scos mai tare si cred ca nu mai merge deloc oricum
Link to comment
Share on other sites

Uite:

http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-h97n-wifi/

 

 

Stai asa. Tu ai Socket 1555, nu 1550. Chipsetul B75 nu a fost folosit pe 1550..Vei gasi greu ceva nou, in Romania nu prea gasesc.

 

 

socket 1550? e 1150.. sau inseamna acelasi rahat?

nu vreau nimic nou, vreau o placa de baza sa mearga cu piesele astea, atat..

Link to comment
Share on other sites

@@T h i e f,Socket 1550 inseamna Soclu 1550. Ca ii zici Socket 1550 sau 1550, e acelasi lucru. Placa ta de baza este MSI B75IA-E33, nu? Ei bine, este pe socket 1555, deci trebuie sa cauti o placa de baza cu acest socket...Problema e ca nu prea se mai gasesc noi, nu stiu cum e in UK.

da, e placa aia. sincer nu inteleg, sunt cam prost ori nu inteleg.. lga 1150 e socketul care e pe placa asta, iar tu ziceai ca e 1550.. e acelasi tip de socket cu o alta denumire?

h81m-p33 nu e buna?

Link to comment
Share on other sites

deci pot sa imi iau adio de la pc? :))

sa mor eu de inteleg, eu vad ca scrie socket 1150 pe h81.. nu 1550. de asta zic, nu inteleg de ce zici ca e 1550 cand scrie 1150.. sunt prost la partea asta.

Edited by T h i e f
Link to comment
Share on other sites

deci pot sa imi iau adio de la pc? :))

sa mor eu de inteleg, eu vad ca scrie socket 1150 pe h81.. nu 1550. de asta zic, nu inteleg de ce zici ca e 1550 cand scrie 1150.. sunt prost la partea asta.

Eu am spus ca ai socket 1555, nu socket 1550. Placa ta de baza actuala are chipset B75, nu H81. Chipsetul B75 a fost folosit pe socket 1555. Da-mi modelul procesorului tau ca sa-ti arat ca si Intel spune pe pagina lui ca e socket 1555.

 

Si nu, nu e bun de aruncat PC-ul. Trebuie sa mai gasesti ceva placi de baza pe socket 1555, chiar daca s-a folosit doar intre 2011 si 2012. Cauta mai bine in magazinele din UK, eventual SH.

Link to comment
Share on other sites

@T h i e f, Nu-l las ca nu stie nimeni. Nici mie nu imi merge primu slot PCI-e de pe placa de baza.

Oricum, iti dau T/C si mai vb noi.

 

Edit: Ti-l las asa, dar iti zic ca nu stie nimeni si e degeaba.
Dai bump cand poti si daca nu e nimic in 2 saptamani ii dau t/c

Edited by CBN Koverino
Link to comment
Share on other sites

@, nu prea gasesc dedeman aici, o sa vad pe ebay sau amazon si dau comanda, mersi.

da' nu prea cred ca e de la placa.. pe PC-ul unde nu merge 270x-ul, merge un 750ti si un r9 380 perfect.

iar pe pc-ul care am 380-ul, 270x-ul merge perfect pe el, o explicatie logica nu gasesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.