Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Recomandare PC


 Share

Recommended Posts

  1. Buget: 1200 lei

  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): -

Rezolutia monitorului pe care va fi folosit: -

Aveti nevoie de monitor? :- 

Aveti nevoie de periferice? :-

Pentru ce va fi folosit PC-ul (Gaming/Office/Multimedia)?: gaming

Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: dota, lol, h1z1, gta 5*, rust etc.

Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: -

Cand vei face achizitia?: peste 1 saptamana sau 2

Alte precizari: vreau recomandari de pc intregi, in special vreau sa fie de pe altex.ro/emag/mediagalaxy, am gasit acest pc click e pe 64 de biti sau doar pe 32?; pot sa joc jocurile de mai sus pe el la medium/low ? mersi!

Edited by drE jR AKA South
Link to comment
Share on other sites

@, Salut bozgore ITI RECOMAND SA MAI ASTEPTI PLUGUSORU SI ASTEA. PC asta il am si eu, merge GTA 5/V cu medium PERFECT, iar daca filmez(eu folosesc bandicam) merge in 50-60 FPS cam asa. Este un PC OKEY http://www.altex.ro/sistem-it-myria-live-v34-intel-core-i3-4160-3-6ghz-6gb-1tb-nvidia-geforce-gt-730-2gb-ddr3-linux

PC asta i

Este o ragalie. IGPU din I5 Haswell este mai performant decat pastaia aia de placa video. Nu te mai baga daca nu cunosti. Postare stearsa, daca mai continui asa, vei primi warn.

 

 

@,Stii ca 1200 lei nu sunt bani de PC de jocuri, nu? Vei lua un rahat, ori mai strangi macar 2000 lei, ori iei componente SH, ori iei o consola. Iar link-urile nu merg.L-am corectat eu.

Edited by BdDr
Link to comment
Share on other sites

Este o ragalie. IGPU din I5 Haswell este mai performant decat pastaia aia de placa video. Nu te mai baga daca nu cunosti. Postare stearsa, daca mai continui asa, vei primi warn.

 

 

@,Stii ca 1200 lei nu sunt bani de PC de jocuri, nu? Vei lua un rahat, ori mai strangi macar 2000 lei, ori iei componente SH, ori iei o consola.

 

am consola deja, pai il iau pe ala si mai cumpar piese daca e nevoie, e bun ala de pe link? cel de pe altex postat de mine

Link to comment
Share on other sites

 

am consola deja, pai il iau pe ala si mai cumpar piese daca e nevoie, e bun ala de pe link? cel de pe altex postat de mine

Altex nici macar nu spune ce placa video are. Daca are APU + o ragalie de placa video, sunt bani aruncati. Mai bine iei ceva cu integrata acum si iei mai incolo si placa video. Pe piese, unele magazine ofera asamblare pt 30 lei.

Link to comment
Share on other sites

Altex nici macar nu spune ce placa video are. Daca are APU + o ragalie de placa video, sunt bani aruncati. Mai bine iei ceva cu integrata acum si iei mai incolo si placa video. Pe piese, unele magazine ofera asamblare pt 30 lei.

 

placa cica e Radeon R7 l m-am uitat pe youtube la un gameplay gta 5 si merge in 50 de fps-uri la medium, daca as lua pc-ul ala mi-ar merge gta 5 in 50 de fps? cs go ar merge macar in 60/70? pai placa e integrata

Link to comment
Share on other sites

@,

are vreo legatura asta cu placa aia video?

nu vreau sa joc jocuri mari man.. nu am nevoie de un PC EXTREM DE BUN, vreau doar sa joc cs go/lol/dota/h1z1 atat.

 

+ am gasit astea

"Ei bine,acest pc-u duce tot ce mi-am dorit, League of Legends pe very high 100FPS, CS:GO Very High, GTA V pe normal fara strop de lag. Multi Tasking, nici nu mai zic. Cred ca e pc-u perfect pt cineva ce doreste jocuri casual, ca lol sa cs:go. Il recomand !"

 

"Sunt mai mult decat sigur ca cei ce vor acest PC vor sa joace jocuri ca, LoL, CS;GO, HearthStone,Fifa 14,Minecraft. SI ei bine se MERITA, se MERITA.In LoL pe Very High 100-120 FPS.Pe CS;GO 100. FIfa 14 pe Very High se misca FARA PIC DE LAG. De minecraft si hearthstone nici nu mai zic. Eu am mai testat si Skyrim si ei bine si aici pe High se misca foarte fluid fara vreo urma de lag.Acum vreau sa testez GTA V daca merge si voi reveni cu un comentariu ulterior. Oricum acest PC isi merita toti banii."

 

exact jocurile alea vreau sa le joc si eu

e adevarat ce zic aia acolo?

 

Edited by drE jR AKA South
Link to comment
Share on other sites

@,GTA 5 merge cam cu 20 fps mai mult la inceputul jocului, in orasul ala cu zapada. Daca tu esti multumit de performanta placii aleia, atunci n-ai decat s-o cumperi. Insa ofera un raport performanta/pret extrem de prost. Ia PC-ul cu GT 730 atunci.

 

N-are cum sa fie adevarat ce e acolo. Majoritatea celor care isi cumpara PC-uri ( mai ales ieftine ) si n-au nicio treaba cu ele, si le lauda aiurea si dau performante false. Poate pe 320x480 ar avea ce zice ala acolo.

Edited by BdDr
Link to comment
Share on other sites

@,GTA 5 merge cam cu 20 fps mai mult la inceputul jocului, in orasul ala cu zapada. Daca tu esti multumit de performanta placii aleia, atunci n-ai decat s-o cumperi. Insa ofera un raport performanta/pret extrem de prost. Ia PC-ul cu GT 730 atunci.

 

N-are cum sa fie adevarat ce e acolo. Majoritatea celor care isi cumpara PC-uri ( mai ales ieftine ) si n-au nicio treaba cu ele, si le lauda aiurea si dau performante false. Poate pe 320x480 ar avea ce zice ala acolo.

adica daca iau pc-ul ala ma trezesc cu 40 fps? pe lol cu high

Link to comment
Share on other sites

@,Cam asa merge LOL pe Very High ( cum zicea tipul ala ), adica 30-35 fps, in niciun caz 100 fps.

faza e ca ala mai si filmeaza, ii ia vreo 5 fps cand filmeaza?

eu daca il cumpar joc pe medium

Link to comment
Share on other sites

@,Depinde cu ce filmeaza. Poate sa-i ia si 20 de fps. Daca-l iei pt medium, e de ajuns.

ultima intrebare ar fi:

http://www.altex.ro/sistem-it-myria-xaction-14-intel-pentium-g3220-3-0-ghz-6gb-1tb-nvidia-geforce-gt-730-2gb-ddr3-linuxasta sau pe cel cu amd ?

 

CS GO o sa joc pe medium chiar low, doar sa nu aibe lag, nu vreau sa filmez si alte prostii doar sa joc, lol la fel daca nu merge bine pe very il dau la medium, gta 5 nu cred ca o sa mearga bine decat pe low, esti de acord cu astea?

 

Link to comment
Share on other sites

@,Ti-am zis deja, cel cu Intel si GT730.

 

S-ar putea sa se descurce daca zici ca n-ai pretentii, mai scazi si din rezolutie, un 800x600 la nevoie si aia e, isi face treaba. In GTA 5 nu exista low/very low, cel mai mic nivel de detalii este normal. Exista Ultra ( dar nu la toate optiunile )/Very High/High/Normal.

Link to comment
Share on other sites

@, mersi boss!

 

Sistem creat special pentru gaming si aplicatii multimedia, dotat cu un procesor Intel Pentium Dual Core de ultima generatie G3220, platforma Haswell, 6GB DDR3 1600 memorie si placa video din seria noua nVidia GT 730 2GB 128bit, compatibil chiar cu cele mai noi jocuri. Ofera suport Direct X11, iar conectivitatea HDMI asigura o rezolutie Full HD.

am gasit si asta la el

e pe 64 de biti nu?

mai pe scurt mananca rahat astia cu descrierea asta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

@,Procesorul este pe 64 bits, are mai mult de 4GB RAM, deci da, ii poti pune sistem de operare pe 64 bits linistit. Insa mananca cacat, asta e logic pt ca:

 

Nu e sistem conceput special pt gaming

Nu are procesor din ultima generatie de la Intel, e un procesor aparut in 2013.

Placa video nu va face fata la cele mai noi jocuri, e o placa video din categoria de jos facuta tot in 2013.

Link to comment
Share on other sites

@,Procesorul este pe 64 bits, are mai mult de 4GB RAM, deci da, ii poti pune sistem de operare pe 64 bits linistit. Insa mananca cacat, asta e logic pt ca:

 

Nu e sistem conceput special pt gaming

Nu are procesor din ultima generatie de la Intel, e un procesor aparut in 2013.

Placa video nu va face fata la cele mai noi jocuri, e o placa video din categoria de jos facuta tot in 2013.

 

mersi frate, daca o sa il cumpar pe asta o sa mai fac un topic cu ce piese sa inlocuiesc

nu inchide topicul poate mai isi spune cineva parerea

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.