Jump to content

[Portofoliu] HaWx


Hawx
 Share

Recommended Posts

#New.

 

soXFj8n.gifgPMyJYO.gifEA2Nvzp.gifmJ9DQXc.gift0wrCaY.gif

 

@, Mersi de sustinere, stiu ca folosesc cam des acelasi font, dar acum incerc sa invat mai mult in After Effects.

Edited by TLG Hawx
Link to comment
Share on other sites

M-ai rugat sa-ti las o parere, luand in calcul ultima data cand ti-am lasat o parere la portofoliu, adica acum aproximativ 2 luni tot ce pot sa observ e ca ai evoluat foarte mult. Nu stiu, te-ai inspirat mult din stilul de lucru al lui Levy, inclusiv cu avatarele realizate in AE, nu zic ca e un lucru rau, eu zic ca au iesit bine, aici doar Levy te poate critica pentru ca el e cu AE. Ce pot sa zic e ca inca mai trebuie sa lucrezi la TEXT, adica avatarele fara text arata bine, problema e cand adaugi un text. Nu mereu un text arata bine in footerul lucrarii trebuie sa vezi unde se integreaza cel mai bine, stiu si eu? Plimba-l dintr-o parte in alta, de sus in jos pana vezi ca intra intr-un loc si zici "Smecher, aici se potriveste!". La ultimul set de avatare nu prea am ce comenta, adica sunt simple, nu mi-a placut niciodata stroke-ul acela, ti-o zic si tie si i-am zis-o si lui Levy, dar gusturile nu se discuta. Continua sa lucrezi, incearca sa faci si niste logouri si incearca sa-ti dezvolti propriul stil de lucru.

Ai evoluat mult in ultimele 2 luni, bravo. Spor la treaba in continuare.

Link to comment
Share on other sites

@@KidOfficial, mersi. @, multumesc. @@Fiveo, iti multumesc multumesc de sustinere si de sfaturi, am sa incerc sa-mi imbunatatesc cat pot de mult pot textul. Despre partea cu Levy, asa e, il cunosc de pe RPG4 si mi-au placut mult lucrarile lui si l-am rugat sa ma mai ajute putin acolo, mai ales in partea aceea cu AE.

 

Link to comment
Share on other sites

@@Fiveo,Eu l-am sustinut in treaba asta cu design-ul pe Hawx, intr-adevar i-am dat intregul meu pack de design, ce-l facum acum recent, mai putin psd-urile si creatiile salvate. In AE omul s-a invatat mai mult singur si ma bucur, ca incepe sa invete singur, in loc sa vina sa ma bata pe mine la cap "Ba Levy, vreau sa ma apuc de AE, ceva sfaturi?", ca si eu la fel ca toata lumea am descarcat AE nu stiam cu ce se mananca, dar am incercat si chiar acum continui sa invat si vreau sa invat programul acesta, pentru ca sunt multe plugin-uri si diferite chestii cu care te poti remarca printr-o creatie, trebuie doar sa ai imaginatie si sa incerci sa descoperi.

@, Ai inceput sa prinzi culoare, in comparatie cum lucrai atunci in seara aia cand m-ai luat pe skype. :)) Dar ce a spus si Fiveo, incearca sa-ti dezvolti un stil propriu, vezi si tu ca daca te iei dupa mine sare baietii la gatul tau, ca ma copiezi si totodata ma incalzeste lucrul asta, ca apreciaza lumea stilul meu de lucru si ca-l gasesc special la mine. :)) In fine, continua sa lucrezi si atentie cu fonturile, ai o groaza de fonturi din pack-ul meu si intr-adevar, eu mi-am mai adaugat cred ca vreo 5000 de fonturi pana acum si presupun ca ai mai adaugat si tu, ti-am dat sursa de resurse etc. Unde voiam sa ajung e ca din toata tocana aia de fonturi, nu am mai mult de 10 fonturi care le stiu si le folosesc, ca mai caut in anumite situatii un font diferit e cu totul alta situatie, dar pe avatare, cand lucrez static prima si prima data folosesc fonturile stiute si folosite de catre mine, nu mi se pare ca arata okey, atunci caut alt font, dar in primul si in primul rand pentru a lucra bine, trebuie sa-ti placa tie ce-ti faci si ce creezi, eu lucrez dupa propriul meu gust, nu dupa al altora, daca unii au gusturi proaste si eu consider cererea lor o tampenie, nu le raspund, ii ignor, prefer sa lucrez pentru putine persoane si calitativ, decat sa lucrez pentru tot haremul si toate gusturile tampite si inutile.

Acum in legatura cu After Effects-ul ai grija ce si cum creezi, primele tale lucrari pe care le-am vazut nu mi s-au parut cine stie ce, adica nu aveai looping infinte absolut deloc, cand creezi ceva, nu trebuie sa dai senzatia de inceput/sfarsit si nu trebuie sa iasa effectele in evidenta, daca nu stii sa le aplici, effecte minore, care sa dea o nuanta de eleganta. Mai intai creezi un avatar in Photoshop, blurul de acum si effectele puse mi se par super okey, imi place, e asemanator cu blurul meu, dupa care introduci avatarul in after effects si-l modifici, unora le poate suna complicat, dar de fapt e foarte usor dupa ce te obisnuiesti, totul necesita rabdare, daca te cuprinde pasiunea de a inova ceva, nu mai esti atent cat dureaza sau ai senzatia aia "mai am oleaca si termin", e cu totul o senzatie diferita, una mult mai placuta.

Astept sa vad ce o sa mai faci, nu uita ca inca te urmaresc.

Link to comment
Share on other sites

  • Andrada locked this topic
  • Hawx unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.