Jump to content

Fumatul dăunează


qazdawn
 Share

Recommended Posts

Fumatul iti distruge viata , + iti prapadesti banii pe tigari inloc sa-ti iei ceva bun si frumos care sa ai in plus de la fumat mori repede , bunicumeo merge la spital din sapt in sapt ca a fumat cand era 14 ani deci ... a fumat vreo 8 ani :D ... ehee dupa s-a oprit si acuma e in spital din sapt in sapt :D.

Link to comment
Share on other sites

toti cei care vorbiti sunteti in necunostinta de cauza! Deci fumatul f.rar(o tigare pe zi) nu influenteaza cu nimic organismul si nu ai stari de voma sau ceva

Despre 2 tigari pe pauza ce sa zic(nu te duce capul daca faci asa ceva)

De 10 lei imi cumpar 2 kebab si o sticla de suc si beau si mananc:)

Daca vorbeai tu in cunostinta de cauza, nu aveai nick-uri de genul " drogathu' ",sau porcarii de genul asta. Uita-te in ograda ta, inainte sa te uiti in ograda vecinilor.

Link to comment
Share on other sites

Fumatul este intradevar ca un drog, e bine sa " sti cum e " sa fumezi pentru ca mai mult ca sigur prima data n-o sa-ti placa, si e posibil sa nu vrei sa mai incerci, dar, depinde f mult si de oamenii din jurul tau, daca ei te indeamna sa fumezi, e greu sa rezisti tentatiei de a fuma. Totul tine de personalitate..

Link to comment
Share on other sites

Nu va apucati. Va spun yo. Daca nu stiti sa trageti in piept nici NU INCERCATI! Eu prima data nu stiam s trag in piept si am tras in gat si in gura si dupa nu am mai putu vb o zii de durere.. + ca era amar. Daca stiti sa trageti in piept nu simtiti nimic oricum.. E o porcarie :-J.. Am fost prost ca am tras,i nici ca o sa mai trag. :-J

P.S.: O tigare ia 3 minute din viata, un trabuc 10min, o bagheta un minut si un joint 5min.. Daca tot vreti sa va distrugeti viata mai bn dati 1leu / 5grame, trageti pe nas. Muriti mai rpd :). Sau dai la vene tata.

Edited by Skorpio
Link to comment
Share on other sites

Uni fumeaza pentru ca se cred '' smecheri '' pentru ca fac aceasta activitate.

Eu am inceput acum 2 ani si inca nu m-am lasat , nu ca nu pot doar ca nu vreau.

Simplu fapt ca scot fum ma amuza , multi prieteni din anturajul meu fumeaza.

Asta poate fi una dintre cauze dintree care eu am incput.

Link to comment
Share on other sites

sincer,am 16 ani,fumez de 2 ani si pana akuma nu am avut nici pe dreq,sincer nu va recomand sa va apucati,pe mine ma facut sa ma apuc anturajul in care sunt,toti prieteni mei fumeaza si pana la urma m-am apucat si eu!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.