Jump to content

Noul sistem de sanctionare a playerilor


JusticeAssHole

Recommended Posts

Sunteti comunisti? Vreti revolutie ca in 89 intr-un mediu virtual?

 

Ba frate eu sincer chiar m-am chinuit sa va inteleg da nu pot, de ce? Pai hai ca va explic eu de ce intr-un mod foarte scurt si la obiect, de ce playerii care au detinut o functie in anii precedenti, si poate inca o mai detin pe aici nu posteaza? Si postati voi doar astia care ati pierdut functiile intr-un mod " nefiresc " . Liderii cu peste 1 an vechime, adminii care au acea functie de atata timp, helperi si etc, sau care au renuntat la functii de buna voie de ce nu se trezesc sa sara de cur in sus ca staff-ul e de vina si etc? Cand vi s-a acordat o sansa la helper, lider, admin nu mai era staff-ul al dracu, ca deh.. faceati si voi parte din el.

 

In alta ordine de idei, ca am vazut pe aici ca este vorba ca se intra pe " pile " ca nu stiu ce, ca sa ai functie trebuie sa ai " donator " si alte minunatii, pai ba si ca donator te-a pus staff-ul sa donezi? Ti-a bagat mana in buzunar cu forta? Nu tu ca player la momentul respectiv te-ai gandit sa donezi ca vrei avere in joc peste noapte? No.. ca ai donat ca te-a obligat staff-ul sa joci pe server, ba frate ai libertate sa gandesti, sa iei decizii singur, nu te-a obligat nici dracu sa donezi tu ca sa ai nu stiu ce pe server fara munca. Din atatea sisteme de a face gold si $$ pe server da' tu donezi ca asa vrei si dupa incepi sa plangi ca ti-ai bagat banii in joc.

 

Atata tam tam pentru ce? Daca ati fi fost capabili sa detineti in continuare functiile pe care le-ati avut si le-ati pierdut nu mai erati pe aici plangandu-va de mila unul altuia si v-ati fi vazut de joc linstiti. Si voi in cariera voastra pe acest joc n-ati profitat niciodata de nimic? De un bug, player sau ceva? Sa fim seriosi.. nu cred ca ati fost usa de biserica.

 

Fiecaruia dintre voi vi s-a acordat o sansa, nu ati stiut sa profitati de ea si sa o mentineti in posesia voastra asta e partea a 2 a.

 

Cat despre tine SilenCe gandeste-te bine cine te-a sapat, ce dusmani ai pe server.

 

#Sa inceapa hate-ul ca pup staff-ul in cur si ca sunt impotriva voastra. Nu sunt departea nimanui da' asta e purul adevar si nu vad de ce dracu va plangeti atat. Pup

 

Edit: Ba si inca ceva, voi traiti in saracia asta de joc? Va afecteaza cu ceva in viata reala? Doamne, mai ganditi ma inainte sa deschideti gura sau sa faceti ceva.

Link to comment
Share on other sites

Ba uite ca ma trezesc sa sar in sus vorbind in numele prietenului meu, care avea admin 4. Sa nu zic ca au mai postat si RzR- lider si legenda Hitman, Maxtreme, Silence- legenda NG si HA. Si mai sunt. Tot ce ai scris acolo nu are legatura cu ce vorbeam, asa ca e un post inutil :)) . Tocmai asta e ideea, ca NOI nu avem pile pentru ca NU donam. Kelton joaca dupa cum canta donatorii, ca mna, doar ii pun painea pe masa. :*

Link to comment
Share on other sites

@, tu vorbesti de pile? Deja aberezi de la acest subiect. Eu zic sa te retragi si sa plangi alaturi de Eddie.

Si mai am o intrebare pentru tine, draga mea, cand a pierdut Eddie functia de ce ai zis ca te lasi? Ca ti-ai pierdut pilele sau nu mai poti abuza linistita?

Nu mai comenta aiurea, daca Eddie a fost prost si nu a stiut sa tina de functie asta este. Te pwp. #lasa-tedejocestideajaba.

Link to comment
Share on other sites

Ba uite ca ma trezesc sa sar in sus vorbind in numele prietenului meu, care avea admin 4. Sa nu zic ca au mai postat si RzR- lider si legenda Hitman, Maxtreme, Silence- legenda NG si HA. Si mai sunt. Tot ce ai scris acolo nu are legatura cu ce vorbeam, asa ca e un post inutil :)) . Tocmai asta e ideea, ca NOI nu avem pile pentru ca NU donam. Kelton joaca dupa cum canta donatorii, ca mna, doar ii pun painea pe masa. :*

Bai tu asta fraera, ai uitat sa zici de mine.

 

Pentru Zenod forta fortelor necunoscute, ideea e ca s au întâmplat anumite nedreptăți, asta nu înțelegi tu, de aceea lumea se revolta. Ce i drept e ca nici ei nu înțeleg ca nu au ce face, dar ai scris dita mai romanul ca sa faci pe interesantul pe aici, fără sa știi cu adevărat niște fapte. Eu știu din proprie experienta cum merge treaba: ești "bine pus" (aviz la ghilimele, e doar un joc ca să ți explic băbește de ce le am pus), poți face pe cineva sa ia ban doar cu niște vorbe aruncate n vânt sau dovezi inventate.

 

Sau sa ți mai explic o treaba, cum se întâmplă printre admini: ai spus/făcut ceva care l afectează pe x dintre admini (unii trăiesc la maxim jocul), știi cum te face frumos? Te ia la teste, îți ia ip-ul, preda ip-ul cuiva care știe sa dea un ddos frumos, și buf, ban pentru necooperare teste. Ce dovezi ai sa te aperi? Ce dovezi ai sa susții ca x te vrea banat? Ești pa la revedere. Dar asta e alta discuție.

Link to comment
Share on other sites

Eu am donat sa îmi iau sparrow sa tai la war în 2014. Eu rămân la ideea de baza, dacă vrei te joci dacă nu. nu, viața e nedreapta, nu jocul. Mă duc sa fumez o țigară în cinstea acestui topic.

Învățați sa nu mai jucați pentru funcții etcetera, jucați sa va distrați dacă insistați, nu neapărat aici sau sa:mp.

Așa am alergat și eu acum 2 ani și mi-am pierdut atâta timp și am obținut un mare 0, acum ca joc doar de plictiseala vin toate de la sine, și nu mai plângeți de codați aia de nu aveți treaba cu mafiile va rog, aia de sunt banați nici 50% nu au coduri, iar codatii umfla conturile lui renko sa ia Best. .. csf, deci nu mai aruncați în admini ca nu iau aia ban, întâi nu mai folosiți ajutoare dacă vreți corectitudine, REVOLUTIONARILOR, mă refer de cei care au adus vorba de codați. Așa ca asta e alt subiect, singurul lucru de comentat e sa se facă mai multe teste înainte de o decizie dar nu hotărăsc eu asta.

Silence îmi pare rău prietene ca nu au dovezi dar pana la urma dacă știi ca ai greșit și doar pe scoți ochii. ..faci Cum crezi.

Nu sunt pupicurist, niciodată nu am fost, sunt același nesimțit căruia nu îi pasa de nimeni, mai neutru de atât nu găsiți.

 

 

 

AȘA CUM ZICE AVATARUL LUI RASTA. Stresul e din cauza ca va pasă, așa e și în viață :))

Dacă am jignit pe cineva.... înseamnă ca se simte cu musca pe căciulă, nu acuz pe nimeni de nimic în caz ca răsare vreun cavaler sa îmi comenteze ceva.

Link to comment
Share on other sites

 

Sunteti comunisti? Vreti revolutie ca in 89 intr-un mediu virtual?

 

Ba frate eu sincer chiar m-am chinuit sa va inteleg da nu pot, de ce? Pai hai ca va explic eu de ce intr-un mod foarte scurt si la obiect, de ce playerii care au detinut o functie in anii precedenti, si poate inca o mai detin pe aici nu posteaza? Si postati voi doar astia care ati pierdut functiile intr-un mod " nefiresc " . Liderii cu peste 1 an vechime, adminii care au acea functie de atata timp, helperi si etc, sau care au renuntat la functii de buna voie de ce nu se trezesc sa sara de cur in sus ca staff-ul e de vina si etc? Cand vi s-a acordat o sansa la helper, lider, admin nu mai era staff-ul al dracu, ca deh.. faceati si voi parte din el.

 

In alta ordine de idei, ca am vazut pe aici ca este vorba ca se intra pe " pile " ca nu stiu ce, ca sa ai functie trebuie sa ai " donator " si alte minunatii, pai ba si ca donator te-a pus staff-ul sa donezi? Ti-a bagat mana in buzunar cu forta? Nu tu ca player la momentul respectiv te-ai gandit sa donezi ca vrei avere in joc peste noapte? No.. ca ai donat ca te-a obligat staff-ul sa joci pe server, ba frate ai libertate sa gandesti, sa iei decizii singur, nu te-a obligat nici dracu sa donezi tu ca sa ai nu stiu ce pe server fara munca. Din atatea sisteme de a face gold si $$ pe server da' tu donezi ca asa vrei si dupa incepi sa plangi ca ti-ai bagat banii in joc.

 

Atata tam tam pentru ce? Daca ati fi fost capabili sa detineti in continuare functiile pe care le-ati avut si le-ati pierdut nu mai erati pe aici plangandu-va de mila unul altuia si v-ati fi vazut de joc linstiti. Si voi in cariera voastra pe acest joc n-ati profitat niciodata de nimic? De un bug, player sau ceva? Sa fim seriosi.. nu cred ca ati fost usa de biserica.

 

Fiecaruia dintre voi vi s-a acordat o sansa, nu ati stiut sa profitati de ea si sa o mentineti in posesia voastra asta e partea a 2 a.

 

Cat despre tine SilenCe gandeste-te bine cine te-a sapat, ce dusmani ai pe server.

 

#Sa inceapa hate-ul ca pup staff-ul in cur si ca sunt impotriva voastra. Nu sunt departea nimanui da' asta e purul adevar si nu vad de ce dracu va plangeti atat. Pup

 

Edit: Ba si inca ceva, voi traiti in saracia asta de joc? Va afecteaza cu ceva in viata reala? Doamne, mai ganditi ma inainte sa deschideti gura sau sa faceti ceva.

 

wut?

 

 

http://www.noua-metoda-de-sanctionare.ye.vc/#vot

 

votati ba votati, + am sa va las cateva poze, sa vedeti si voi o fata adevarata a lui kelton.

dcqZCkY.png

TCeqblT.png

1f1zc8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu am donat sa îmi iau sparrow sa tai la war în 2014. Eu rămân la ideea de baza, dacă vrei te joci dacă nu. nu, viața e nedreapta, nu jocul. Mă duc sa fumez o țigară în cinstea acestui topic.

Învățați sa nu mai jucați pentru funcții etcetera, jucați sa va distrați dacă insistați, nu neapărat aici sau sa:mp.

Așa am alergat și eu acum 2 ani și mi-am pierdut atâta timp și am obținut un mare 0, acum ca joc doar de plictiseala vin toate de la sine, și nu mai plângeți de codați aia de nu aveți treaba cu mafiile va rog, aia de sunt banați nici 50% nu au coduri, iar codatii umfla conturile lui renko sa ia Best. .. csf, deci nu mai aruncați în admini ca nu iau aia ban, întâi nu mai folosiți ajutoare dacă vreți corectitudine, REVOLUTIONARILOR, mă refer de cei care au adus vorba de codați. Așa ca asta e alt subiect, singurul lucru de comentat e sa se facă mai multe teste înainte de o decizie dar nu hotărăsc eu asta.

Silence îmi pare rău prietene ca nu au dovezi dar pana la urma dacă știi ca ai greșit și doar pe scoți ochii. ..faci Cum crezi.

Nu sunt pupicurist, niciodată nu am fost, sunt același nesimțit căruia nu îi pasa de nimeni, mai neutru de atât nu găsiți.

 

 

 

AȘA CUM ZICE AVATARUL LUI RASTA. Stresul e din cauza ca va pasă, așa e și în viață :))

Dacă am jignit pe cineva.... înseamnă ca se simte cu musca pe căciulă, nu acuz pe nimeni de nimic în caz ca răsare vreun cavaler sa îmi comenteze ceva.

Da, viata e nedreapta, dar dacă vrei sa produci o schimbare în rahatul asta de tara, nu o faci mai nedreapta într-un joc, ci încerci sa schimbi lucrurile și sa acționezi altfel.... ca dacă nu, de ce mai ramai aici? Sa fii la fel ca restul? Sa fii o copie? Sau sa fii o persoana care vrea sa facă ceva? La fel merge și b-zone ul, cum merge România, pe burta ca i bine. Dar adevărul e ca nu e bine, fii schimbarea, nu doar o gândi, ci acționează într un fel mai bun decât ceea ce vezi, pentru ca poți, se poate, dar ți se pare mai simplu sa faci tot ceea ce fac și ceilalți, dar ce rost are? Dacă ai o comunitate unde chiar EDUCI copii (lumea pune mai mult suflet aici decât în școală) aplica principiile corecte, fii cel care poți influenta o generație în ceva mai bun. Chiar dacă e mica, acest lucru va conta, pentru ca persoanele respective pot influenta mai departe în schimbarea căutată de noi, romanii. Evoluați, nu rămâneți pe loc.

 

#scuzati i urile puse aiurea, autocorrect ftw.

Link to comment
Share on other sites

Da, viata e nedreapta, dar dacă vrei sa produci o schimbare în rahatul asta de tara, nu o faci mai nedreapta într-un joc, ci încerci sa schimbi lucrurile și sa acționezi altfel.... ca dacă nu, de ce mai ramai aici? Sa fii la fel ca restul? Sa fii o copie? Sau sa fii o persoana care vrea sa facă ceva? La fel merge și b-zone ul, cum merge România, pe burta ca i bine. Dar adevărul e ca nu e bine, fii schimbarea, nu doar o gândi, ci acționează într un fel mai bun decât ceea ce vezi, pentru ca poți, se poate, dar ți se pare mai simplu sa faci tot ceea ce fac și ceilalți, dar ce rost are? Dacă ai o comunitate unde chiar EDUCI copii (lumea pune mai mult suflet aici decât în școală) aplica principiile corecte, fii cel care poți influenta o generație în ceva mai bun. Chiar dacă e mica, acest lucru va conta, pentru ca persoanele respective pot influenta mai departe în schimbarea căutată de noi, romanii. Evoluați, nu rămâneți pe loc.

 

#scuzati i urile puse aiurea, autocorrect ftw.

Eu am zis și mai sus, fiecare face ce vrea, nu e obligat sa rămână sau sa se joace, pe acest joc nu cauți dreptate, încerci sa nu provoci probleme, am învățat de mult asta. Trebuie sa cauți sa Îți faci tovarăși cu care sa te înțelegi bine. Eu am jucat doar pentru DM, de 4 ani joc doar sa împușc la war și sa rad cu prietenii, atât, și mai sunt cei care își bat capul sa ajungă ceva și atunci când calcă greșit și sunt pedepsiți încep sa sufere și sa își amintească ca sunt nedreptățiți și vai vai ca ce nesimțiți sunt adminii, kelton e incorect, vor doar bani blat..... nu donezi nu faci nimic :)

Mie nu îmi pasa, mă știi prea bine, așa ca nu îmi mai da mesaje pe whatsapp cu înjurături ca știi ca am dreptate :))

Așa ca băieți, vreți dreptate? Nu faceți probleme și cred ca se rezolva...zic.

 

#nocheatspls #waruricorecte #unbangigal

Link to comment
Share on other sites

Eu am zis și mai sus, fiecare face ce vrea, nu e obligat sa rămână sau sa se joace, pe acest joc nu cauți dreptate, am învățat de mult asta, cauți sa Îți faci tovarăși cu care sa te înțelegi bine. Eu am jucat doar pentru DM, de 4 ani joc doar sa împușc și atat și sa rad cu prietenii, atât, cei care își bat capul sa ajungă ceva și atunci când calcă greșit și sunt pedepsiți încep sa sufere, mie nu îmi pasa, mă știi prea bine, așa ca nu îmi mai da mesaje pe whatsapp cu înjurături ca știi ca am dreptate :))

Așa ca băieți, vreți dreptate? Nu faceți probleme și cred ca se rezolva...zic.

 

#nocheatspls #waruricorecte #unbangigal

Nu toți suferă aiurea când iau ban:(. Trestii a luat ban pentru spargere conturi (spargere din pl ca omul își scoate calculatorul din priza dacă vrea sa l stingă, zice ca sa se face), sau eu ca am vândut și distribuit coduri (deși le am făcut reduceri la fraieri pentru un mod smecher pe atunci, și acum, dar tot s au decis sa mănânce căcat ca vând wallhack).

 

Oricum, poza pusa de bateria duracell poate confirma căcatul care l am spus mai devreme: li se rupe pl de voi, fac ce vor și când vor, dacă vor, end of story, răspuns clar și concret, topic închis.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ce spun are legatura cu subiectul dar Domnul Dropzz , sublider LVPD si el nu stia care era masina de rank 3 la departament, i s-a pus pata pe mine, o vai draga ti-am comentat si te-am omorat, imi pare rau ca esti cop si ca nu pot face DM COP pe tine ca esti tu admin, csf si el, o zi mai tarziu dupa ce l-am omorat, teste TW, 4 oameni, 2 au luat ban, printre care si eu, amuzant, am luat ban pe niste texte. Am cerut parerea mai multor admini, "nu as fi dat ban pe asaceva". Si desigur Kelton, 2vA92L3.png?1

EU AM SCRIS ACOLO POT SCRIE NU CA AM SI SCRIS. Dar mna DE CE SA NE CERTAM CAND PUTEM SA NE IUBIM?

PS: Dropz ma bucur ca ai ramas fara admin, scarba.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ce spun are legatura cu subiectul dar Domnul Dropzz , sublider LVPD si el nu stia care era masina de rank 3 la departament, i s-a pus pata pe mine, o vai draga ti-am comentat si te-am omorat, imi pare rau ca esti cop si ca nu pot face DM COP pe tine ca esti tu admin, csf si el, o zi mai tarziu dupa ce l-am omorat, teste TW, 4 oameni, 2 au luat ban, printre care si eu, amuzant, am luat ban pe niste texte. Am cerut parerea mai multor admini, "nu as fi dat ban pe asaceva". Si desigur Kelton, 2vA92L3.png?1

EU AM SCRIS ACOLO POT SCRIE NU CA AM SI SCRIS. Dar mna DE CE SA NE CERTAM CAND PUTEM SA NE IUBIM?

PS: Dropz ma bucur ca ai ramas fara admin, scarba.

Lol, la tine chiar este ceva urat, se vede clar elemente de timp html acolo, ca si <table>, <td>,<tr>, cea ce a insemnat ca te-ai fi uitat intr-un tabel cu moduri interzise si scria toate alea, poftim cultura.

 

Link to comment
Share on other sites

@Kakuna, un admin nu e prostul tau prietene, nu suntem obligati sa verificam noi ce porcarii scri tu pe acolo. Numai comentati despre alte subiecte, strict doar de acest topic. Cum s-a zis mai sus, nu sunteti obligati sa donati.

wut?

tu sti ca daca intri pe forum, intri la regulament si apesi ctrl + s la regulament, il bagi pe un stick, cauti cu osf pe stick si pam pam, vezi tot ce scrie acolo, si tot in html. alea nu erau scrise de el, alea cand intrii pe un site si apesi f12 o sa vezi cam unele lucruri ce se vedeau si acolo, dar stai.. noi nu stim d'astea

@@Robica, ca sa cauti cu osf ma, beleste ochii aia cand citesti

Link to comment
Share on other sites

@@JusticeAssHole, o sa urmeze si de la mine ceva frumos. TheLiar, supra-numitul regele banului aiurea, s-ar putea sa va fac si eu o surpriza. Exista multe metode de a ascunde coduri, asa ca pot corupe foarte multi jucatori ;) . Eu zic sa va mai calmati. Kelton, fara dovezi nu poti face nimic, degeaba le ai tu daca nu le arati. Si eu pot sa zi ca am dovezi cu tine(poze) cand te masturbai in baie, dar nu le arat pentru ca persoana care le-a facut vrea sa ramana anonima :) . Happy acum?

 

P.S.: Astept warn+suspend, abia o sa imi grabesc treaba.

Link to comment
Share on other sites

@@Robica, Inceteaza in plm ca te transformi intr-un nolifer. Tind sa cred ca te schimba functia?

 

Am intrat si eu la cererea unor tovarasi in acest topic sa vad ce se mai intampla pe aceasta minunata comunitate. Nu mai sunt la actualitate cu nimic, dar ce am obserbat este faptul ca nu se mai ocupa nimeni de comunitate. ultimele updaturi au fost reprezentate de gift si cam atat=)). Nesimtirea conducerii atinge cote maxime prin decizii luate fara argumente. Pot spune ca sunt o persoana care a fost sanctionata ori de cate ori au vrut fie ca erau dovezi argumentative, fie ca nu. Dar tot de atatea ori i-am luat la pula si mi-am batut joc de ei :D.

 

Sile sefule, eu te sfatuiesc sa faci in continuare ilegale si sa te pisi pe ei :)).

 

PS: Lasati-va dragilor

Link to comment
Share on other sites

Pe lângă că toată lumea a posta aici şi nu a primit niciun warn / suspend, doar pe mine mă sancţionează (măcar dacă jigneam pe cineva). Nu mi se pare corect unde s-a ajuns. Suntem oameni, nu roboţi, terminaţi cu abuzurile ăstea şi cu superioritatea pe un joc virtual.

 

Nesimţire cât cuprinde din partea lui Odin. Boss, înţeleg că eşti vecin cu Kelton şi îţi permiţi multe, dar exagerezi.

 

https://postimg.cc/image/w9cegpfcv/

 

Odin, on 29 Nov 2016 - 2:05 PM, said:snapback.png

Tu ceri explicații, restu nu cer nimic. Și nu cred că vrei să sancționez tot serveru pentru tine.

Odin, on 29 Nov 2016 - 12:50 PM, said:snapback.png

Ok, hai ca facem altfel. Sa nu zici ca-s rau, iti las deschis topicul.

 

Care posteaza aici, primeste warn+suspend.

 

Cum vrei ca cineva să "ceară" ceva din moment ce TU ne ameninţi. Dacă eşti băiat de treabă, scoţi warn-ul şi încerci să îl convingi pe Kelton să facă lumină în acest caz. Este dreptu lui să vadă dovezile.

Iar pe Mach, l-aţi banat "no unban", dar a donat de fiecare dată când a vrut să revină fără să facă cererea de unban.

 

 

Eu am vorbit frumos, NU am jignit pe ABSOLUT NIMENI, aşa că nu spune 2 vorbe care se bat cap în cap. Ai văzut că am 6 warnuri, ai zis să mai ai unul, că de, suntem "prieteni".

 

Link to comment
Share on other sites

@Kelton hey ei ei ei ce spunem noi aici? Pai si daca eu iti spun ca am facut afaceri cu o conserva imi dai ban? Fara nici o dovada? Imi dai ban doar ca iti spune X ca am transferat suma lui cutare si motivul poate sa fie random? Pai m-apuc si eu sa intreb adminii ce transferuri au facut dusmanii si o sa dau un PM anonim cu un motiv bine intemeiat, fie ca este adevarat sau nu pentru ca din cate vad se pune botul grav la toti anonimii

dcqZCkY.png

and that's awsome...

TCeqblT.png

 

Link to comment
Share on other sites

Mie din păcate nu-mi permite educația să vă spun unora exact ce ar trebui să vă spun.

 

Majoritatea care postează aici sunt copii care încurcă comunitatea mai mult decât s-o ajute. Majoritatea comentați asupra unor lucruri de care nici nu aveți habar. Câți dintre voi știu de fapt cât timp și resurse investim noi în mod real în comunitate? Dacă chiar nu ne-ar păsa, n-ar fi mai ușor pentru noi să nu ne mai strofocăm deloc cu updateuri ori să încercăm să găsim metode de a face jocul mai plăcut? Putem aborda soluția rivalei dacă doriți, să facem un update la două luni de zile și atunci să fie vorba de bugfixuri dacă asta înseamnă o comunitate bună pentru voi.

 

Unii susțineți că facem updateuri de rahat. Ok, așa o fi din punctul vostru de vedere. Până una alta noi facem updateuri. Trebuie să înțelegeți că anumite updateuri durează până când sunt făcute. Scripterii sunt și ei oameni, nu roboți. Trebuie să-și încadreze munca pentru comunitate în timpul lor liber, după ce s-au dus la școală, după ce și-au terminat lecțiile/temele și după ce și-au terminat și ce alte activități mai au ei în ziua respectivă. Știu că e mai simplu să comentezi când nu muncești și doar te joci... Câți dintre voi merg la lucru ca să aibă vreo idee cum se fac banii? Cât timp îți dă mami și tati bani nu prea poți comenta cu privire la astfel de lucruri.

 

Cel mai enervat lucru posibil din partea unora e că vă așteptați la alții să facă treabă, dar voi să stați cu mâinile-n sân. A spus-o Rasta mai sus foarte bine, cel puțin ca intenție, că în practică noi nu avem cum să vă educăm. Corectitudinea, sinceritatea, comportamentul, astea toate se învață de la părinți și de la anturaj. Oricât aș vrea eu să educ pe cineva, nu am cum și am să vă explic și de ce. Eu nu am control real asupra persoanei respective. Degeaba îi spun că ceea ce face e rău pentru că nu există consecințe reale ca să înțeleagă asta. Degeaba îi dau ban că aia nu e o consecință reală. O consecință reală ar fi să i se interzică utilizarea calculatorului o săptămână de exemplu, ori o lună de zile. Cum crezi că se va comporta după asta plodul?

 

Nu mai cereți să facem lucruri pe care nici voi nu le-ați face ori nu le puteți face. E de sute de mii de ori mai ușor să te joci și să iei la mișto pe cineva decât să încerci să faci un bine, să contribui și tu la ceva. Dacă liderii n-ar mai accepta orice specimen în facțiuni cum credeți că ar fi jocul? Din păcate noi degeaba le tot zicem acest lucru pentru că-l iau în nume de rău. Degeaba le spunem să nu-și accepte prietenul codat care n-a jucat mai deloc de o bună bucată de timp și să accepte jucători simpli, corecți... că o ia în nume de rău. Cum vă așteptați să fie bine dacă voi nu vreți să contribuiți? Degeaba ne plângem de România... că schimbarea începe de la omul de rând. N-o să poată să facă schimbarea câteva sute de oameni dacă nu vor s-o facă câteva milioane. Ne cerem drepturi dar nu știm care ne sunt obligațiile.

 

Topicul acesta a fost deschis în ideea că a fost acordată o sancțiune fără a arăta persoanei respective dovezile. Acum puneți-vă voi în locul nostru. Primești un mesaj de la un jucător oarecare care-ți spune că are dovezi cu o persoană care face afaceri ilegale și te întreabă dacă poate fi păstrată în anonimat ca să-ți arate dovezile. În mesajul respectiv eram eu, jucătorul, Bobo și Odin. Din moment ce ne considerăm persoane corecte, i-am spus jucătorului că nu e nicio problemă, așadar ne-a dat dovezile. Dovezile respective au fost verificate, sursa a fost validată și am concluzionat că sunt dovezi reale și nu povești. De aici a apărut însă problema pentru jucătorul care nu vrea să-și recunoască fapta și face atât tam tam. Susține că n-a făcut nimic, la fel cum fac toți dealtfel, și că vrea dovezile, însă asta după ce și-a cumpărat unban cu gold. De regulă în 99% din cazurile astea când cineva își cumpără unban înainte să i se răspundă reclamației e vinovat. Lăsând asta la o parte, i-am explicat și lui frumos că nu poate primi dovezile cât și motivul pentru aceasta. Acum, ce unii nu înțelegeți e că nu avem obligație să arătăm dovezi în absolut toate situațiile. E comunitatea noastră la urma urmei, nu? Cât timp noi, conducerea comunității, am văzut respectivele dovezi, am confirmat că sunt reale, putem acorda sancțiunea corespunzătoare faptei reclamate. Dacă ar fi să publicăm dovezile am încălca promisiunea față de jucătorul respectiv. Chiar și dacă le-am cenzura tot și-ar da seama cine l-a dat de gol. Dacă voi nu vă știți alege prietenii cum trebuie și vorbiți pe unde nu trebuie despre afacerile voastre cine e de vină?

 

Ca să concluzionez, și cu asta n-am să mai răspund în acest topic pentru că efectiv nu-și are rostul, cu toții greșim. Eu cel puțin atunci când greșesc și știu sigur că am greșit îmi recunosc greșeala. S-a întâmplat de vreo câteva ori să revin asupra unor decizii deoarece nu eram suficient de bine informat în acel moment. Jucătorii respectivi știu asta. N-avem cum să vă mulțumim pe toți, mai ales pe cei care caută nod în papură pentru orice lucru, în loc să se maturizeze și să se comporte ca atare. Ca o întrebare de final, câți dintre voi, sincer vorbind, ar putea face o treabă mai bună ca noi în acest moment? Dacă puteți face o treabă mai bună, de ce n-ați făcut-o până acum?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.