Jump to content

Interviu #58 - Ciccio - Ex RPG TTB Leader


Skipper
 Share

Recommended Posts

Skipper: Salut, Ciccio! În primul rând doresc să știu care este numele tău, câți ani ai și unde locuiești.


Ciccio: Salut Skipper! Numele meu real este Alex,am 25 de ani si in prezent locuiesc in Iasi.


Skipper: Ce îţi place să faci adeseori în timpul tău liber?


Ciccio: Joc tenis de camp si imi place sa calatoresc.


Skipper: Ai vreun hobby? Dacă da, care este acela?


Ciccio: Da, tenisul de camp si anumite sporturi extreme.


Skipper: Obişnuieşti să urmăreşti meciurile de fotbal? Dacă da, al cărei echipe de fotbal eşti fan?


Ciccio: Nu, nu am rabdarea necesara sa urmaresc un meci de fotbal cap-coada.


Skipper: Ce părere ai despre Bobo, fondatorul comunitătii B-Zone?


Ciccio: Un om practic, la obiect, interesele sale personale sunt in stricta legatura cu interesele comunitatii si lucrul asta se reflecta in deciziile luate de acesta. E un om realizat din punct de vedere profesional.


Skipper: Care este părerea ta ce privește partea tehnică legată de forum care este făcută de către DaniSteptu?


Ciccio: Am o parere foarte buna, il stiu pe Dani de cand facea filmulete pentru B-zone, din punctul meu de vedere este perfect pentru aceasta functie.


Skipper: Ce părere ai despre Kelton, administratorul serverelor RPG?


Ciccio: Kelton e un baiat calculat, un baiat asumat. Faptul ca este si hotarat este exact plusul care la facut administratorul serverului principal de samp. Calitatea principala pe care consider ca o are este omenia. Stie sa asculte si sa fie corect.


Skipper: Ce părere ai despre TheKillerFish, cel care face parte din echipa staff-ului ce lucrează la update-urile serverelor RPG?


Ciccio: Face o treaba excelenta ca scripter, e prompt, inteligent, capabil si persuasiv. Imi place ca e genul de om care isi asuma deciziile.


Skipper: Ce părere ai despre BlackThief ce se ocupă cu website-urile serverelor RPG?


Ciccio: Am o parere foarte buna, in prezent website-ul este usor de folosit si foarte eficient datorita lui.


Skipper: Ce părere ai despre Adi007, cel care face parte din echipa staff-ului ce lucrează la update-urile serverelor RPG?


Ciccio: De asemenea am o parere buna si despre Adi, ultimele update-uri sunt bine venite, aduc nouati semnificative.. sistemul de /requestevent este superb.


Skipper: Când și cum ai auzit de B-Zone?


Ciccio: Am auzit de b zone prin intermediul netului. Ma ocupasem in acea perioada de propria comunitate pe care o dezvoltam mai mult pentru Cs 1.6. Dupa ce am vandut comunitatea, intrucat descoperisem ulterior samp-ul, am inceput sa joc pe bzone.


Skipper: Câţi jucători erau pe vremea când te-ai apucat?


Ciccio: Circa 100-200, in medie online pe server.


Skipper: Ai fost lider The Tsar Bratva în trecut, cum erau acele vremuri, ne poţi povesti câte ceva de pe atunci?


Ciccio: Cat timp am fost lider am deosebit Tsar Bratva de orice alt gang prin activitatile diverse din cadrul gang-ului, prin protejarea factiunilor pasnice, prin originalitate si respectarea rank-ului. Toate rank-urile mari din factiunea mea au ajuns lideri sau/si admini. De ce? Pentru ca ii ajutam pe cei care au potential sa il exploateze la maxim.


Skipper: Poţi să ne enumeri câţiva membrii din The Tsar Bratva de pe acele vremuri?


Ciccio: Da,o sa-i enumar pe cei mai importanti de atunci: Krups, Sarpe, Karim, RobiBerto, Mc1, Alright, RaresNr1, Pitbull07, TomHagen,


Skipper: Ce comparaţie ne poţi face dintre GameMode-ul de atunci şi cel actual?


Ciccio: Acum serverul este foarte bine pus la punct, game modul este mult mai bine scriptat si mult mai efectiv.


Skipper: Cum vezi comunitatea B-Zone peste 2 ani?


Ciccio: In continua dezvoltare. Staff-ul va duce mai departe toate aspectele comunitatii.


Skipper: Vezi în viitorul apropiat deschiderea celui de-al 5-lea server de sa:mp, RPG5?


Ciccio: Da, in anul 2017 garantat vad al 5-lea server de sa:mp.rpg5.


Skipper: Ce îţi place cel mai mult de pe serverele B-Zone? Ce sisteme?


Ciccio: Sistemul de rob si cel de event mi se par cele mai "speciale" ca sa zic asa.


Skipper: Ce ai dori să vezi pe serverele B-Zone în viitorul apropiat?


Ciccio: Un server de hard-roleyplay, stiu ca e greu ce mi-as dori, dar asta e.. :))


Skipper: Cum ţi se pare până în momentul de faţă secţiunea "Interviews", crezi că trebuie schimbat ceva?


Ciccio: Nu, sectiunea Interviews din punctul meu de vedere este moderata de cine trebuie si cum trebuie. Tin sa va arat aprecierile mele pe aceasta cale.


Skipper: Ce părere ai despre organizaţia Illuminati?


Ciccio: Exista, e evident, si merita sa mai citesti din cand in cand despre asta, in schimb e bine sa privesti totul ca pe o poveste, nu e bine sa te consumi pe tema asta intrucat mai toate lucrurile sunt in umbra/nu se stie mai nimic concret.


Skipper: Pe vremea când te-ai apucat tu de serverul principal RPG să joci şi până în momentul de faţă, mai sunt playeri care joacă de atunci şi până în prezent?


Ciccio: Da, dar nu are rost sa-i enumar deoarece nu vreau sa omit din ei.


Skipper: Pentru final, ce ai să le transmiţi tuturor jucătorilor ai comunităţii B-Zone?


Ciccio: Nu fiti parsivi, respectati ceilalti jucatori, distrati-va in conformitate cu regulile, fiti cat se poate de principiali. Cum va expuneti modul de a gandi in acest joc este exact si felul de a gandi in realitate. Intr-o oarecare masura, ce reflectati in acest joc este o latura si din caracterul/personalitatea voastra.



Acesta a fost interviul meu alături de Ciccio. Aştept păreri din partea voastră!


Link to comment
Share on other sites

Cand m-am apucat se samp prima oara, a fost in ianuarie 2013 si atunci am participat pt prima data la un event organizat chiar de catre Ciccio.

Era la el acasa pe Richman si genul era SdPistol 1vs1 si nu stiam cum sa procedez, murind din prima clipa. :))

Link to comment
Share on other sites

un interviu ce nu-și are rostul în primul rand, mai bine ar fi dacă ai acorda un interviu unul adevarat mafiot de pe RPG1, care are mafia si armele în sange, nu pămpălai.

Link to comment
Share on other sites

Frumos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

good interview nice !

 

 

 

Fain interviu

 

 

 

Frumos

 

 

 

Frumos interviu.

 

 

 

Frumos interviu, mulțumim!

 

 

 

Frumos interviu, felicitari !

 

 

 

Fain.

 

 

 

Frumos.

 

Dacă o să mai văd astfel de comentarii se va lăsa cu sancţiuni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Interviu #58 - Ciccio - Ex RPG TTB Leader
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.