Jump to content
MaddoxX

Propuneri Server

Recommended Posts

Aici veti posta daca aveti propuneri pentru server, daca doriti sa bagam sau sa scoatem ceva.

Veti posta in continuarea acestui post prin apasarea butonului Reply

Cu stima si respect MaddoxX @ BB.B-Zone.Ro

Deci asi propune o ideie .

Toti playeri care vor admini sa fie testati de un Administarot+ care stie regulamentul cap coada .Dece ?

Pentru ca nu toti se vor descurca sa administreze servar-ul asa cum trebuie ....pai tocmai vin copii de 8-9-10-11-12...ani si cica au experienta 7 ani ,cum sa ai atata se jucau counter strike de la 5 ani sa fim seriosi.Drept urmare ar fi bun gen un plugin cu admin in proba ....Acel player care da testul o sa fie intrebat din regulament si ce trebuie sa faca daca doi playeri se cearta sau doi admini etc ...va da-ti seama voi.

Deci asi propune o ideie .

Toti playeri care vor admini sa fie testati de un Administarot+ care stie regulamentul cap coada .Dece ?

Pentru ca nu toti se vor descurca sa administreze servar-ul asa cum trebuie ....pai tocmai vin copii de 8-9-10-11-12...ani si cica au experienta 7 ani ,cum sa ai atata se jucau counter strike de la 5 ani sa fim seriosi.Drept urmare ar fi bun gen un plugin cu admin in proba ....Acel player care da testul o sa fie intrebat din regulament si ce trebuie sa faca daca doi playeri se cearta sau doi admini etc ...va da-ti seama voi.

Inteleg ce zici si imi place, oricum era deja treaba cu un test pe care trb sa il parcurga dar o sa adaug si asta cu Admin in proba. Foarte buna propunerea.

Salut, ai putea face un fel de event de genul in fiecare sambata sau vineri sa dai cate 1500 de credite..

Ar fi o chestie.Nu ar fi ok ca la prima cerere sa le dai slot nu admin.....si dupa ceva gen 20 de ore si o saptamana dupa ce detine slot sa aiba admin,si dupaia la 100 up,si tot asa.

Salutare, Am adaugat Admin in proba ca si grad... Daca persoana acceptata se descurca va primi HELPER !
Si cu acel event cu credite... Nu si sa va spun de ce... intr-o seara 2 admini isi dadeau credite asa ca am scos de tot comanda, pana rezolv problema cu comanda, si anume sa o pot folosii doar eu dar imi da o eroare la compilare.

Ok mai am o idee sa faci event cu V.I.P De la ora 00:00 pana la 8:00

Bine. Chiar am sa fac doar ca o sa pun de la 23 sau 22. ma mai gandesc ;)

Sal madox poti sa scoti "unstucku" ? sa nu ne mai deblockeze automat pentru ca oneori ajungi sub mapa si e aiurea . Si nush cum dar cateodata cand dai sa iei piesa si esti langa ea se duce vreo 2 metri in fata ..

• Upvote 1

Salut, Fara unstuck te-ai bloca in piesa. Si singura mapa in care cazi sub ea e castle. Si cand zici ca iei piesa si se duce in fata e pentru ca tu esti langa piesa si o iei si ca sa o tragi trb sa apesi pe click stanga, iar tu cand iei piesa de aproape ea se duce la o disnata mai mare de tine, asa e normal :D

Salut . Maddoxx ai putea implementa un plugin de unstuck fara a te misca si muta piesa intr-un loc gresit . Am gasit acum cateva zile pe un sv acest fel de unstuck (te blochezi in piesa si nu te poti misca ) si e valabil la Build Time unde toti pot construi si muta . Daca iti place ideea pot incerca sa fac rost de plugin.

Si ar putea fi necesar si un plugin de help deoarece unii admini poate nu sunt atenti pe chat . Ai putea folosii pluginul de la indungi . Bafta !

O propunere destul de buna
Eo propun sa se bage un plugin in care cand scrii /regulament pe chat sau sa ti-l dea la inceput cand intrii pe sv si sa scrie acolo tot regulamentul. Deoarece ar fi mai usor pt admini sa il citeasca cand vor pe sv si ca playerii sa fie rugati sa citeasca acel regulament deoarece foarte multi fac fs si toate alea + ca ar fi o idee buna ca admini cand uita ceva din regulament sa scrie pur si simplu /regulament si sa vada acolo tot ce au de vazut :)
P.S: Stiu ca este foarte greu , dar nea =] tu la ce magii faci :))

Imi place si mie ideea , este chiar o propunere buna , si a ta sami asa playerii ar mai citi regulamentul eu sunt PRO la toate astea.

• Upvote 1

Propun ca Bb.B-Zone.Ro sa aibă un server de discord

cum adica discord ?

• Upvote 1

E o aplicație in care putem vb pe grup despre sv , sau despre alte lucruri . De asemenea putem vorbi si in privat Aplicația este si pe telefon ( android ios , windows ) cat si pe calculator

Edited by Mafiotu

Contra .

• Upvote 1

Tot , contra nu cred ca e nevoie de asa ceva .

• Upvote 1

Asta nu te priveste pe tine , madox o sa aibe grije .