Jump to content

Problema white screen SA:MP, GTA San Andreas


Recommended Posts

  • Ce problema ai?: Cand intru in SA:MP,boom, apare un white screen si imi da crash, iesind din joc. In Singleplayer, apare de 2 ori acel white screen, dupa aceea apare logo-ul rockstar galben, respectiv albastru, inca un white screen iar dupa aceea apare meniul doar ca literele unde ar fi new game sunt albe si nu se disting, sunt pur si simplu niste patrate, am incercat sa umblu pe acolo prin meniu, intr-un final trebuia sa imi intre in joc, doar ca atunci urmeaza un crash, iesind din joc.

  • O scurta descriere a situatiei, trebuie sa spui clar ce componente ai: 1GB ram, procesor amd sempron 2400+, placa video VIA S3G UniChrome IGP

Screenshot/Video: Nu pot filma, PC slab. Aici este un video in care se intampla exact ca la mine in SA:MP doar ca lui nu ii da crash la final

Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Am incercat: setare compatibilitate cu alt windows, disable visual effects, run in 256 colors, run in 640x nu mai stiu ce rezolutie, 20 crackuri, downgrade cu patch-ul de pe site-ul oficial al sa:mp, schimbarea fisierelor din folderul script, reinstalarea jocului, stergea folderul gta.sa.set sau cum se numea(cel ce tine de rezolutie etc), hard acceleration enabled, driverele sunt la zi toate, data execution prevention, modificarea numelui folderului movies, chiar si stergerea sa, am incercat sa iau jocul de pe alte torrente, inlocuirea fisierelor audio, dezactivarea antivirusului, stergerea antivirusului, nu stiu ce sa ii mai fac. Precizez ca de fiecare data cand am incercat ceva si nu a mers, am facut setarea la loc. Am incercat sa fac toate "rezolvarile" deodata, fara sa reinstalez mereu jocul sau punand fisierele originale la loc, tot nu a mers. Windows-ul este XP, nu intrebati de ce, nu este PC-ul meu. Alte jocuri merg, gen Counter Strike 1.6 sau GTA Vice City, nu are alte probleme, erori.

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu o problema asemanatoare, dar nu imi dadea crash.Dupa un timp aparea ca se conecteaza la server-ul X.Incearca sa reinstalezi SA:MP sau GTA SA.Eu asa am facut si acum s-a rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Iţi recomand reinstalarea SanAndreeas-ului, şi ai grija ce crack bagi, crack-ul provoacă acel white screen! a apropo, în My Documentes ai folderul "GTA San Andreas User Files" Şterge-l şi apoi poţi intra în joc liniştit.

 

*Dezinstalarea SanAndreeas-ului nu iţi va şterge automat acel folder din My Documentes, v-a trebuii să o faci tu manual.

Edited by NemeSyS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.