Jump to content

Problema - Laptop - Placa video


Recommended Posts

  • Ce problema ai?: Bun, deci, detin windows 10 si de curand am dat o restaurare la windows. De atunci, unele jocuri imi merg mult mai greu, fps-uri cu -30 mai putine, etc. Trebuie sa instalez driverele pentru placa video, sau s-au instalat automat? Am mai descoperit ceva, faptul ca am 2 placi video.

  • O scurta descriere a situatiei, trebuie sa spui clar ce componente ai: Am precizat mai sus. Din cate am vazut in proprietati, acestea sunt cele 2 placi video pe care le am : click. Nu prea ma pricep, ar trebui sa dezactivez una dintre ele? Sau in caz ca trebuie instalate driverele, unde le gasesc ?

Screenshot/Video: Click - detaliile laptop-ului.

Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Nu am gasit ceva asemanator.

Link to comment
Share on other sites

Posibil ca laptop-ul să folosească acel Intel, care e integrata, în locul radeonului. Trebuie să intrii în BIOS și să selectezi placa ta video.

 

Din ce am vazut la DirectX Display Diagnostic Tool, intel-ul il foloseste pentru "display", si radeon-ul pentru "render", sigur trebuie sa fac asta?

Link to comment
Share on other sites

@@Rawless VIP,Nu trebuie. Va folosi singur dedicata in jocuri si alre programe care folosesc procesarea grafica. In rest, foloseste integrata pt a economisi baterie.

 

Instaleaza driverele placii video de pe site-ul producatorului, windowsul iti pune doar ceva generic.


Posibil ca laptop-ul să folosească acel Intel, care e integrata, în locul radeonului. Trebuie să intrii în BIOS și să selectezi placa ta video.

Posteaza cand stii ce vorbesti, nu doar ca sa te afli in treaba.

Link to comment
Share on other sites

@, am cautat pe site-ul lor driverele, insa am gasit o multitudine aici, si nu specifica pentru ce tipuri sunt, am incercat cu una si imi da eroare, iti las datele TW sau poti cauta tu pentru specificatiile de mai sus? Te rog frumos.

Edited by Rawless VIP
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.