Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema program filmat


Alex10Rpg3

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor:

1. Cand filmez un videoclip cu PlaysTV si pun pe yt se vad 2 bari negre in stanga si dreapta, am inteles ca trebuie sa am rezolutia setata pe maxim sa nu se mai vada, am un monitor 1280x1024 si in samp am rezolutia 1280x1024x32, spuneti-mi cum fac sa o setez pe cea maxima pentru mine.
2. Am si eu nevoie de un program de filmat care filmeaza high quality si care nu ocupa multi Mb /videoclip, usor de folosti. (Am incercat obs si nu imi merge deloc)


Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

1. Pai sa afli ce rezolutie maxima are monitorul te duci pe desktop > Click dreapta > Screen Resolution > La resolution te uiti sa vezi ce rezolutie ai acolo cea mai maxima, dar daca ai monitor full hd si placa ta video nu suporta s-ar putea sa filmezi in lag, dar ca sa rezolvi barele alea negre trebuie sa ai un program de editare.

2. Iti recomand OBS.

 

Link to comment
Share on other sites

A. Am un monitor mai vechi, mai exact LG Flatron W1942S, placa video este Asus GeForce GTX 950 Strix DirectCU II 2GB DDR5 cu 128bit si WINDOWS 10
Nu inteleg de ce imi filmeaza 720p in loc de 1080p

B.

1. OBS Imi filmeaza blackscreen
2. Ii dau open cu MPC-HC si vad low quality
3. Cum il pun pe yt daca se vede blackscreen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.