Jump to content

Drogul [ PERICOL PENTRU TOTI ]


psihidelick
 Share

Recommended Posts

Drogul este foarte nociv!!! Pe langa ca provoaca dependenta, si intrii in starea de "fericire" m/ , cine stie ce prostie faci :-J

tigarile provoaca dependenta din cauza gudronului, asa ca daca vreti sa va apucati de fumat(ceea ce nu va recomand) cautati tigari cu cat mai putin gudron, deoarece:

Cand fumezi, intra in corp gudronul care provoaca "de[endenta" intr-un fel. Dupa ce fumezi o saptamana, corpul sa obisnuit cu cantitatea aceea de gudron, iar daca nu fumezi, corpul automat iti "cere" acea cantitate de gudron

Daca esti fumator "inrait" si incerci sa te lasi, pot aparea anumite efecte:

1. tremuri ca dependentu

2. Simti ca nu mai rezisti

3. Te doare capul

 

Cat despre alcool, chiar il recomand, dar nu angeli, whiskey s.a.m.d.

Un pahar de vin ALB(nu rosu), pe zi este sanatate

 

ATENTIE: Cand bei paharul cu vin este recomandat(daca bei 1) sa pui jumatate vin, jumatate sifon sau apa minerala

Link to comment
Share on other sites

stiu ca este o prostie chestia asta si NU incercati chestia asta niciodata .... dar sa stii ca unele droguri ... ex marijuana se foloseste ca tratament :) .... in medicina

Da, se foloseste in medicina.. dar nu asa cum spui tu, ca nu-ti da un joint sa-l fumezi, se foloseste intr-o anumita cantitate, concentrata.

Link to comment
Share on other sites

"Copii , nu intrati in lumea drogurilor suntem deja prea multi" - ca bine zicea omu asta.

Pai frate ... cand va aud "SPUNETI NU DROGURILOR" / "NU PUN EU MANA PE ELE" asa o ardeam si eu inainte sa trag prima oara , si dupa ce am tras .... nu le mai las.

Am tras pentru senzatie , si nu am ajuns la complicatie .... bine spunea qaz cu "Ma dor dintii" .... nu mai dati sfaturi ce sa faci de azi pe maine sau alte chestii gen droguri , daca nu ai simtit nici o data senzatia , aveti grija ce faceti ca va ardeti usor , gaborii de la noi daca sunt corupti nu inseamna ca sunt si prosti...

Link to comment
Share on other sites

Va spun eu ca dupa ce fumezi un Purple Diesel SINGUR SINGUREL fara "tovarasi tai" o sa adormi in locul in care l-ai fumat iar a 2-a zi o sa-ti juri ca nu mai vrei.

Edited by HIRO
Link to comment
Share on other sites

Va spun eu ca dupa ce fumezi un Purple Diesel SINGUR SINGUREL fara "tovarasi tai" o sa adormi in locul in care l-ai fumat iar a 2-a zi o sa-ti juri ca nu mai vrei.

Degeaba fumezi, in cazul asta. Sunt de parere ca un joint la timpul lui.. nu face rau nimanui,decat frustratilor care sunt crescuti de parinti comunisti.

Link to comment
Share on other sites

Degeaba fumezi, in cazul asta. Sunt de parere ca un joint la timpul lui.. nu face rau nimanui,decat frustratilor care sunt crescuti de parinti comunisti.

Atunci daca un joint nu dauneaza de ce mai ai facut topicul??

Dupa un joint vine al doilea, doar de curiozitate, al treilea si pan la urma ajungi sa ai nevoie de ele...

 

:-J

Link to comment
Share on other sites

Atunci daca un joint nu dauneaza de ce mai ai facut topicul??

Dupa un joint vine al doilea, doar de curiozitate, al treilea si pan la urma ajungi sa ai nevoie de ele...

 

:-J

vai dmn

...........................................................

 

...........

Link to comment
Share on other sites

O serie de astfel de substante din cate stiu pot fi folosite si in medicina pt lucruri benefice dar unele creeaza dependenta si folosite in exces duc la o serie de boli,depresii,crize,etc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.