Asteptam propunerile voastre legate de forum aici: https://forum.b-zone.ro/forum/202-forum-suggestions/

Welcome to B-Zone Community

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more!

This message will be removed once you have signed in.

AlexCez

What is "v.b-zone.ro"? / Ce este "v.b-zone.ro"?

52 posts in this topic

Dragi jucatori,

Dorim sa anuntam inceperea lucrului la un nou tip server pentru comunitatea B-Zone, un server de GTA V. In urma cu putin timp, o comunitate de modderi a lansat "GT-MP", o platforma asemanatoare SA:MP, unde se pot crea servere private.

v.b-zone.ro este varianta noastra a acestui tip de server, cu un gamemode la care inca lucram intens pentru a il duce spre finalitate.

Serverul va rula un mod de joc RPG (asemanator serverelor de SA:MP), cu o economie putin mai mica decat cea de acolo. In ceea ce priveste joburile, factiunile si sistemele speciale VOI veti fi cei ce veti decide ce vreti vrea sa vedeti pe server.

Atentie! Momentan, serverele de GT-MP sunt accesibile doar jucatorilor ce au o copie a jocului Grand Theft Auto: V originala! Nu stim daca developerii clientului au in plan accesul pentru versiunile piratate.

Mai multe veti puteti descoperi singuri instaland clientul GT-MP de aici: GT-MP Client  si conectandu-va la v.b-zone.ro.

Daca doriti sa raportati o un bug gasit o veti putea face deschizand un topic aici respectand modelul: https://forum.b-zone.ro/forum/5446-bug-reports/

Daca doriti sa sugerati noi update-uri pentru server, va rog sa o faceti aici deschizand un nou topic aici respectand modelul: https://forum.b-zone.ro/forum/5445-server-suggestions/

English:

Dear players,

We are pleased to announce the begining of a new type of server for the B-Zone community, a GTA V server. Not so long ago, a modders community launched "GT-MP", a platform similar to SA:MP, where there can be created private servers.

v.b-zone.ro is our version of this kind of server, with a gamemode that we've been working hard to finalize.

The server will run a RPG gamemode (simmilar to those on the SA:MP servers), with a bit smaller economy that the one there. Regarding jobs, factions and special systems YOU are the one who will decide what you want to see on the server.

Attention! Currently, the GT-MP servers are accesible only by players who have a genuine copy of Grand Theft Auto: V. We don't know if the developers are planning to give access to pirated versions too.

You can find more by yourself by installing the GT-MP client from here: GT-MP Client and connecting to v.b-zone.ro.

If you want to report a bug, you can do it by creating a topic here respecting the model: https://forum.b-zone.ro/forum/5446-bug-reports/

If you want to make a suggestion for the server, you can do it here by creating a topic here respecting the model: Daca doriti sa sugerati noi update-uri pentru server, va rog sa o faceti aici deschizand un nou topic aici respectand modelul: https://forum.b-zone.ro/forum/5445-server-suggestions/

Edited by paulyks
10

Cum naiba descarc aia? Nu vad nici-un download...

Edited by Peace
0

Frumos, am o intrebare. Daca am ban permanent pe multiplayer pe gta V (ma refer ca pot cere contul unui prieten de gta v, doar sa joc pe b-zone, pe serverul de gta v. El are ban permanent pe online ca a bagat hack de bani, stiti voi ce este) este posibil?

0

@@South Alin, AA, ok, perfect. In cazul asta vin si eu pe server, macar gta v daca samp nu mai joc :)):P. Mersi de raspuns.

0

Developeri de la GTA N au spus clar ca nu vor accepta o copie cracked niciodata.

0

Developeri de la GTA N au spus clar ca nu vor accepta o copie cracked niciodata.

Foarte naşpa..

Câte sloturi are serverul?

0

Foarte naşpa..

Câte sloturi are serverul?

Apropo, Rage MP permite si cracked, legat de sloturi nu stiu.

0

@croky , știi cumva ce versiune de cracked trebuie pentru Rage MP?

EDIT: M-am interesat şi ai nevoie de versiunea 1.36 , pe care o poţi lua de la ei de pe site am impresia.

Edited by Bercea17 ToV
0

On 29.04.2017 at 11:16 AM, Bercea17 ToV said:

@croky , știi cumva ce versiune de cracked trebuie pentru Rage MP?

EDIT: M-am interesat şi ai nevoie de versiunea 1.36 , pe care o poţi lua de la ei de pe site am impresia.

adica poti juca gta_v mp cracked? adica fara sa dai ban pe el? :>

0

Chiar asteptam de ceva timp ca cineva sa ia initiative sa faca un server de GTA5. Mult succes guys. Daca e,va ajut cu tot ce pot,gen testing daca e.

0

4 hours ago, Deli said:

Chiar asteptam de ceva timp ca cineva sa ia initiative sa faca un server de GTA5. Mult succes guys. Daca e,va ajut cu tot ce pot,gen testing daca e.

am intrat dar nu era nimeni

sper sa se populeze :)

Edited by EleMenTalL
0

@EleMenTalL încă nu s-a deschis oficial, mai au o groază de lucrat până să fie jucabil GM-ul.

0

Sa speram ca intre timp nu se inchide GTA:N-ul.

1

13 hours ago, lexutzu said:

Sa speram ca intre timp nu se inchide GTA:N-ul.

pana atunci fecior, pana atunci! =)) 

0

Acum instalez si ma bag pe server sa vad ce si cum e pe acolo.
De mult astept un astfel de server pentru GTA V.

Pe Sa:Mp deja sunt doar copii (9-16 ani maxim) si nu mai ai ce face. Macar aici sa joc daca Sa:Mp nu o mai fac.

1

Am trecut pe platforma GT-MP.

Cei care doresc sa intre pe server, trebuie sa foloseasca clientul de aici.

In cazul in care ati facut ultimul update la joc, clientul nu mai merge si nu ati facut backup, las link catre downgrade pentru Steam si Social Club 

Edit: Acum clientul suportă noul update.

Edited by paulyks
1

Daca cumpar gta 5 pentru pc pe dvd am cod de activare acolo nu? Dar dupa ce il activez 1 data cu contul rockstar pot sa intru de pe alt pc cu gta 5? Sau daca vreau sa schimb wimdows si instalez din nou gta 5 imi este activat in continuare cu acel cont rockstar? Multumesc anticipatm

0

@Emerad ToV, cu keyul de pe DVD îți vei face un cont de social club. După ce îți faci contul de social club, te vei putea juca chiar și după reinstalarea windowsului.

0