Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Parere/Recomandare/Intrebare PC.


Recommended Posts

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: 3.200/3.400 lei.

  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): -

Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: -

Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: No

La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: Gaming.

Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: Un GTA V, CS:GO, Battlefield 1 pe low daca este, overwatch.

Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Nu conetaza.

Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): Da dar mai incolo.

Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): Luna aceasta.

În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Nu.

Alte precizari: Am ales aceste componente si vreau sa imi adaugati o placa de baza compatibila cu Memoria sau daca este o schimb si compatibila cu procesorul cel mai important.

@, Uite: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2414770/

O placa de baza compatibila as dori cu acel procesor si daca mai este ceva de schimbat sa-mi spuneti va rog.

Link to comment
Share on other sites

E slaba configuratia pt un buget de 3400 lei, tu ti-ai pastrat vreo 600 lei pentru placa de baza. Placa de baza nu influenteaza performanta, se ia pt dotari ( porturi usb, sata sloturi pci-e, etc .) sau pt rezistenta la overclock. Tu nu ai buget de overclocking.

 

Uite:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2415034/

 

Pe viitor, recomand si un SSD.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@, Ok, Mersi pentru timpul acordat oricum, Cred ca acel wishlist o sa-l achizitionez.

@, Dar daca ar fi sa-mi cumpar acum si un SSD? S-ar merita unul la 120 GB?

Edited by Valad
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.