Jump to content

Server Rules 6.0


Kelton
 Share

Recommended Posts

@@AIM NewLife, man, inteleg, sa stii ca unii isi pun codul chiar si din frustrare, pentru ca mai nou este la moda ca in fecare mafie sa existe cate o "racheta" codata care sa iti distruga toata mafia de unul singur si automat, cand iti iei asa bataie de la 1-2-3 membrii, unii incearca sa isi puna codul sa faca fata. Fac o mare greseala, intr-adevar, dar ban permanent este prea drastic. 30 de zile eu zic ca ajung, sau daca nu ajung, sa se faca 60 de zile, dar in niciun caz permanent. Unii chiar regreta mult dupa ce isi iau ban si ban-ul de 30 de zile, pe cei mai multi ii ambitioneaza sa joace corect. In orice caz, in fiecare seara se da cel putin un ban pentru cheats, daca ar fi ban permanent ar fi o pierdere destul de mare. Deci, ban de 30 de zile este mai mult decat suficient.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Salut!

O propunere: Fiind lider, nu de foarte mult timp, fără să știu am foarte mulți „șmecherii„ în facțiune. Aș vrea să îi puteam sancționa măcar cu fw, dacă cu demitere nu putem. Adică uneori au niște glume nasoale, nu cred că ați vrea acum să vă înșirui niște exemple. Să zicem că suntem la o discuție la o masă, se trezește unu să facă el glume, X explică ceva și Y începe să facă glume.

O altă propunere:. - Propun când ești în timpul ședinței, orice dar orice deranjare a ședinței să se sancționeze cu fw, până la demitere. Acum toată lumea întreabă „de ce?” - De ce? Pentru că mi s-a luat, fac ședință odată la 2 luni, și nici atunci, și membri nu au bun simț, să stea fără să scrie nimic în chat, mor 10-20 de minute, să nu zică nimic. Nu îmi place, asta dă dovadă de nesimțire. Uite, să zice, doar să zice, se face ședință în staff, cu lideri/admini. Owner-ul explică niște situați, și să se trezească unu ” r/e ce să fac bă bine tu? , WRONG ”, ” c/ ești nab mă” iar după să zică ”wrong”, vă spun eu că nimănui nu i-ar conveni. Unde e respectul? Și aici țin să menționez că nu mă interesează că li se strică fh cu un FW, am fost și eu la ședințe, și nu am deranjat deloc. Nu mi se pare normal. E ca și cum suntem la școala în timpul orei, se trezește unu la jumătatea orei ” ce faci bă ?”. Și multe alte exemple. Nu știu dar eu cel puțin nu mai suport, ori fac ședință ori ce fac? Orice deranjare FW, nu mă interesează că e wrong, că nu a vrut că nu știu ce.

 

O altă propunere: Am văzut câteva propuneri, cum ar fi: să se micșoreze timpul între rank, NU! De ce? Pentru că așa dacă ai face rank 5 în 50-60 de zile? Unde ar mai fi farmecul? Stau așa o lună, două și mă trezesc cu rank 5, este foarte bine cum este acum, așa ai vedea la toată lumea in fh rank 5, și nu toți sunt capabili de asta. Ca să ajungi rank 5, trebuie să muncești, eu zic că să vezi acum un rank 5, este respectat mai ales și să fie de mult timp. Nu intră unul în facțiune, peste 2 luni se trezește rank 5, așa ar fi toate facțiunile rank 5. Așa fiecare membru a luat rank 5, pac demisie și aleluia. Intră in 4-5 facțiuni fac rank 5, și pa, demisie. Așa toti membri or să se plimbe prin facțiuni. Așa dacă ai stat 150 days și ai rank 5 luat recent, vă zic eu că nu îți mai vine să îți pui demisia. Și prinzi drag de facțiune! Eu zic ca perioadele dintre rank-uri să rămână la fel.
O altă propunere: Să se sancționeze pentru DM! Da. Adică mie unul mi s-a luat, mă plimb și eu, și dintr-o dată vezi o mașină plină de DM-iști. Cu ce mă ajută că le dau wanted? Și vin polițiștii și îi arestează. Pentru 3.000 de secunde, se plâng ei? Sau pentru 20.000$ care îl dau pe free? Vă spun eu că nu. Să se sancționeze pentru DM. Eu înțeleg că există poliție pe server? Dar pentru ce? Pentru 10-20 de minute care le stai în jail, și poate iei și free, te duci GS, armă si pac din nou DM, așa toată ziua. Eu zic să se înceapă să se sancționeze din nou DM-ul. Să se facă o comandă, [/suspendgun ID] și să fara licenta de arma 5-10 ore, vă zic eu că se potolesc instant. Dacă stai 4-5 ore să joci, și bubui de fiecare dată din cauza DM-iștilor înebunești vă spun sincer.
O altă propunere: Am văzut câteva propuneri cum că, să poată subliderul să răspundă la aplicații și poate și reclamații. Aici nu sunt de acord. De ce? Pentru că dacă subliderul acceptă pe cineva care avea interdicție, sau să zicem că poate subliderul nu citește aplicația acelui aplicant, și acel aplicant a înjurat în aplicație, cine este sancționat subliderul sau liderul? Vă spun eu că liderul, din această cauză: ”- orice greșeală majoră a Subliderului poate avea consecințe directe asupra funcției dumneavoastră de Lider.” și de ce să fiu eu sancționat ca lider? Măcar dacă sunt sancționat să fiu sancționat pe greșeala mea, eu zic că subliderul nu trebuie să se amestece în treburile liderului, aici mă refer la aplicații, și reclamați. Dacă la o reclamație Subliderul răspunde total aiurea? Cine este sancționat subliderul sau liderul? Liderul. Așa că nu sunt de acord cu această propunere. Și dacă se va aplica vă spun eu că mulți lideri nu o să își mai pună sublideri, neavând încredere.
O altă propunere: Din nou am văzut foarte multe propuneri cum că ar trebui ca subliderul să aibe o anumită perioadă în facțiune, sau un anumit rank. Nu prea sunt de acord cu acest lucru. De ce? Ce credeți că dacă va fi implementată această regulă ca viitorul sublider să aibă o anumită vechime în facțiune pentru a putea fi promovat la funcția de sublider nu o va face? Tot ce o să fie în minus cu această regulă va fi doar că, viitorul sublideru nu va mai primi funcția de cum intră în facțiune. Nu cred că ar crește șansele altora pentru această funcție, daca X are rank 5 de 200 de zile de exemplu, sau dacă are nu știu ce vechime etc. Cum spune și regula: ”- puteți acorda gradul de Sublider oricărui jucător care credeți că-l merită atâta timp cât deține nivelul minim necesar și are o aplicație decentă. ” așa că nu văd de ce ar mai trebui o anumită vechime pentru această funcție de sublider. Nu cred ca va crește șansele nimănui pentru a lua sublider, eu cred că vor fii mai mulți nervi. Așa că, dacă liderul vrea să pună pe X, sublider, acesta va face zile/rank, și tot va fi sublider, și nu văd de ce ar mai trebui regulă. În fine. Bine acum știu că majoritatea pun un sublider îl tin 2 saptămâni și după îl schimbă, dar acum am vorbit doar pentru cei care pun un sublider și îl păstrează pe acesta o perioadă bună de timp. Cred că, cum este acum este cel mai bine.
  • Dacă una sau chiar toate propunerile din acest set, vi se par folositoare, +1 ! Eu zic că sunt chiar bune, chiar dacă unele sunt și din script, ține-ți cont de ele.

Edited by N i c o l a s
Link to comment
Share on other sites

Propun sa nu se mai dea FW/demitere etc pentru jigniri aduse jucatorilor, membrilor altor factiuni etc, ci doar staffului. Hai serios acuma, suntem pocaiti sau ce naiba? nu mi se pare corect sa fiu demis din factiune pentru "fm", "dute-n ..." etc, ori sa se cenzureze tot, ori sa nu se mai dea sanctiuni, se cenzureaza doar partial, nu mai stie omu ce se cenzureaza si ce nu si nici ce este sanctionabil si ce nu. + BAN PERMANENT PENTRU ORICE FEL DE COD, DE LA PRIMA ABATERE, FARA POSIBILITATEA DE A PRIMII UNBAN.

Usor ca daca da ban cu no unban nu mai face bobo $$

 

Si o sugestie la server ar fi ca atunci cand este sv 1000/1000 sa primeasca kick top 30 jucatori cu cel mai mare numar de ore pe sleep, asa s-ar face loc pentru jucatorii activi.

 

Filmare la posturi pentru DM/DB.

 

Acordarea de lider/sublider doar celor cu rank 4+, zic ca 1-2-3 sunt prea mici, asa ar fii cineva capabil.

 

Banul pentru cheats ca aimbot renko no recoil troll hack sa fie de 60 zile, asa cei ce dau magie o sa se gandeasca de 2 ori inainte.

 

Sa poti intra pe contul cuiva pe PROPRIUL RISC , dar sa nu ai aceasi factiune ca el.

 

Bun, jignirile nu sunt sanctionate , nu?

Eu zic sa fie asa:

Daca jignesti pe cineva, si pe el il deranjeaza si iti face post sa fie sanctionat, daca nu atunci sa nu primesti nimic, de ex staff-ul, nu e corect ca ii spui de tanti ma-sa unui admin si iei ban si daca zici unui jucator normal asta ramai cu gandul.

 

Parerea mea este ca sanctiuniile sunt bune, o palma la timpul potrivit face minuni, asa ar fi mai mult respect intre playeri, putem lua exemplu viata reala, cand era Ceausescu nu stateai la cersit ca te lua militia, nu mergeai la furat ca acolo iti ramanea sufletu, si acum poti face ce vrei ca tot acasa ajungi.

 

Salut si numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Subliderul sa fie ales din factiune.. Why? Because why not. Oricine considera liderul insa sa fie din factiune, nu mi se pare normal ca mie sa mi se scoale sa-l pun pe vasilescu37 sublider doar ca il cunosc " si ca am baza in el ". Poate exista membrii in factiunea respectiva care au 7-8 luni sau ba chiar un an de cand sunt acolo si nu au sansa la promovare pentru ca liderul isi aduce prietenii..

Link to comment
Share on other sites

That is good to hear.It will be far better for players as well as others staffs.As you said it will be in Romanian only but I would like to request you to try in English also(If possible) because there are many English players.

-->> Thank you for the Information.

Link to comment
Share on other sites

Aș avea patru propuneri:

 

1. În facțiuni să se dea sub-lider celor care au măcar un rank 3 acolo, în cazul în care nu există să se aleagă dintre rank 1-2. Nu este corect să vină în facțiuni sub-lider din afară care au intrat doar pe pile și care nu au habar cu ce se "manancă" facțiunea respectivă, sau în mafie să se aducă codați care să intre doar să salte mafia.

2. Permiterea modurilor de Vegetație - OFF, te ajută destul de mult dacă ai PC slab și nu oferă cine știe ce avantaje..

3. Adăugarea unei reguli prin care să NU se mai ofere sub-lider celor care abia au făcut nivel 5 și câteva ore, cum e pe RPG4, un minim nivel 15 acolo, cum este cerința minimă pentru mafie.

4. În cazul în care nu-ți merge un program atunci când ești luat la teste, gen mie nu mi-a mers Supremo în trecut și am luat ban aiurea, ar fii bine ca în astfel de situații să ți se ofere șansa de a folosi alt program, gen ești luat cu Supremo, nu-ți merge, te ia cu Tw sau ce mai există.

5. Liderii care resping fără motiv aplicațiile să fie sancționați, înțeleg este greu să răspunzi la multe aplicații, dar gândiți-vă la cei care sunt la început, au stat 24/24 on să facă ore au aplicație bună și primesc respins fără motiv, măcar să afle care este motivul respingerii.

@@AIM NewLife, Cea mai proastă idee ever, se poate întâmplă și să fie vreo desincronizare sau lag, dai într-unul puțin mai bizar, direct ban, să ținem cont și că există admini care nu-și au locul în staff.

Edited by WG SUPRANATURAL
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca foarte multa lume si-a manifestat interesul in a se schimba regula de alegere a subliderului, iar in calitate de sublider de pe RPG1, am vrut sa-mi arat si eu punctul de vedere. Nu cred ca este OK sa se ingradeasca din puterea discretionara a liderului, implicit in a-i fi interzis sa aleaga pe oricine sublider. Atata vreme cat acel om a fost votat de staff si membri factiunii, cel putin teoretic, ar trebui sa stie ce e de facut pentru binele factiunii.

Nu ma intelegeti gresit, maine daca as lua lider, as alege sublideri doar din factiune fara sa ma gandesc, insa nu cred ca este musai sa fie reglementat acest lucru. Atata vreme cat ii oferi increderea liderului si il votezi, ar trebui sa ii respecti deciziile ulterioare pana la capat.

Un lider vorbea mai sus despre respectul membrilor fata de lider la sedinta. Poate daca ar ramane asa regula de alegere a subliderilor, ar vedea si membri factiunii cat sunt de respectati de noul lor lider, pentru ca respectul trebuie sa vina si din partea celor cu functii.

Personal, eu si o colega de factiune am primit in urma cu 2 luni functia de sublider de la noul lider, fiind membri in factiune cu rank 3, respectiv 5. Asadar, se poate. Exista si oameni care aleg sublieri din factiune, fara sa aiba vreo remuscare. Cu alte cuvinte, decat sa mai votati pe cel mai cunoscut sau mai stiu eu cum pentru lider, mai bine ati gandi in perspectiva si ati alege pe cineva de buna credinta care intradevar vrea binele factiunii si nu isi urmareste interesele sale si ale anturajului sau.

Legat de posibilitatea ca subliderii sa raspunda la aplicatii si reclamatii, nu cred ca ar fi o idee rea sa raspunda la aplicatii, atata vreme cat acestia sa raspunda pentru actiunile lor, existand niste sanctiuni prestabilite. La reclamatii, pana la urma, avand in vedere ca doar liderul are posibilitatea de a sanctiona, nu cred ca este necesar sa se bage si ceilalti. Mai sus se punea problema increderii in sublideri. Daca i-ai dat rank 6, nu ai incredere in el sa raspunda la aplicatii?! Pune pe altcineva atunci. Sunt foarte multe aplicatii, in special la pasnice, si nu cred ca liderii ar refuza o mana de ajutor. Important e ca in prealabil, cei 3 din conducere sa stabileasca un set de valori si criterii in functie de care sa se accepte / respinga jucatori.

Legat de posibilitatea ca subliderii sa dea rank, nu stiu daca toti subliderii sunt pregatiti pentru asta. Cred ca pentru inceput ar fi OK sa poata promova jucatori cel mult pana la rank 3. Unii lideri nu isi aleg subliderii asa cum trebuie si sunt sanse ca eci din urma sa promoveze membri imediat dupa ce s-a indeplinit minimul doar pentru a avea factiunea de partea lor si, de ce nu, a avea cateva voturi in plus la o viitoare votare, cand liderul va demisiona.

Edited by psoN
Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Mai multe exemple cu, cuvintele jignitoare, limbajul vulgar, si sanctiunile acestora in parte.. fiind-ca unii admini au pareri diferite sau fac favorizari in privinta anumitor cuvinte de gen 'sa ma pis pe familia ta'... unii admini considera ca nu se ia nimic, desi totusi este o jignire destul de grava, nu e ca si cum ai zice 'esti un prost'.

Edited by TGC
Link to comment
Share on other sites

Razvane, cum sa nu mai existe banuri date aiurea cand tu banezi pe presupuneri?

 

Foarte adevărat ce zice fratele PhaX. Tu dai banuri aiurea crezând că cine nu ratează cartușul are v2, v3, good sau mai știu eu ce alte versiuni de coduri. Păi să-ți spun ceva Kelton, tu prin banurile astea acordate aiurea gonești playerii de pe server pentru că lovești în cel mai frumos sistem de pe server, și anume la mafii. Adminii sunt aleși aiurea, numai cu r5 pașnice sau departamente.. păi băi Kelton.. nu așa se face, ai văzut cum se fac testele tw? Adminii tăi care nu greșesc banează pentru www.truesilentaimbot.com (site-ul nostru vechi).. genul ăștia de admini parcă ar părea mai presus decât unii admini care intră la tine în pc și îți ascultă playlist-ul de muzică (am întâlnit admin care mi-a intrat în pc să-mi facă tw și omul îmi asculta melodiile și scria în notepad să îl las să facă ss la playlist să și-l facă și el la fel..). La ce te mai poți aștepta de la asemenea admini? Poate că îmi ștergi comentariul ăsta, dar gândește-te că acorzi multe banuri aiurea pentru dovezi care nu există în timp ce alții rup codul pe la wars. Ați spus că băgați anticheat, unde e? Probabil că merită așteptarea anticheat-ul ăsta, poate nu o să mai dai ban pe propriile filmări(glumă). Și altceva ce ar mai fii de spus, probabil că ar trebui să mutați locația war-ului de duminică de la fermă pentru că n-avem toți pc-uri rachetă să ne ducă war-urile pe b-zone. Poate că prin mesajul ăsta te trezești și tu și pui un staff capabil, măcar niște admini care trecut și prin mafii nu numai pașnice și departamente care dacă îi bagi în OSF spun că ai deschis codul. Să știi că m-am chinuit să îți scriu acest mic roman, sper să nu-mi ștergi mesajul sau dacă o faci, rezolvă problemele reale ale serverului.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton,

Parerea mea este ca ar trebui asprite sanctiunile pentru comportament si limbaj. Multi jucatori au un limbaj vulgar si sunt nesimtiti, iar pentru ca nu primesc sanctiuni aspre sunt intamplator acceptati in factiuni. Acolo isi manifesta comportamentul si suferintele dar ,,nu poate fi sanctionat doar pentru atat". Si uite asa membrii acelei factiuni ajung sa isi dea demisiile din cauza lui sau isi fac nervi aiurea.

 

Sub-liderii.

Alta problema este cea legata de promovarea sub-liderilor. Eu propun asa:

Promovare sub-lider Hitmen Agency- se cere ca inainte de a primi aceasta functie respectivul sa fi detinut minim rang 3 timp de 2saptamani in acesta factiune.

Promovare sub-lider factiuni pasnice-se cere ca inainte de a primit aceasta functie respectivul sa fi detinut minim rang 3 timp de 2saptamani in factiunea respectiva sau intr-o alta factiune de acelasi tip(adica la SI si Taxi).

Promovare sub-lider PD-se cere ca inainte de a primit aceasta functie respectivul sa fi detinut minim rang 3 timp de 2saptamani intr-o factiune de tip PD.

Promovare sub-lider National Guard-se cere ca inainte de a primit aceasta functie respectivul sa fi detinut minim rang 3 timp de 2saptamani in National Guard.

Promovare sub-lider FBI-se cere ca inainte de a primit aceasta functie respectivul sa fi detinut minim rang 3 timp de 2saptamani in FBI.
La mafii se vor putea promova sub-liderii indiferent de perioada sau rang-ul lor.
Interdictii pentru sub-lideri la departamente, hitmen agency si factiuni pasnice.
-jucatorul ce urmeaza sa fie promovat nu trebuie sa fi avut in ultimele 6luni demitere sau mai mult de 2xFW pentru limbaj,comportament sau DM
-jucatorul nu trebuie sa aiba mai mult de 2sanctiuni grave in ultimele 8luni(ajail sau mute de peste 60minute, ban)
-daca jucatoul a fost in trecut promovat direct sub-lider si nu a tinut functia minim 2luni atunci nu poate sa primeasca iarasi functia
-daca jucatorul a iesit din factiune cu peste un an in urma dar a avut un rank suficient de mare, el nu poate fi promovat la sub-lider
Acesta este doar un schelet a ceea ce cred eu ca ar fi un lucru bun. Daca sunteti de acord va invit sa dati +1.
Edited by Marius16
Link to comment
Share on other sites

C-bugul sa fie interzis total, pentru ca se duce cheful cand te duci la paintball si te tine unu numai in c-buguri. Chestia lui Ademar cu live-urile mi-se pare o porcarie. Adica atunci cand mergi la un live, mergi sa glumesti si sa te distrezi cu prietenii. Ca pana la urma nu intereseaza pe nimeni de unde sunt eu, cati ani am sau cum ma inteleg cu prietenii mei :)) Si propunerea lui Fabian e cea mai buna pe care am vazut-o despre factiune, ar fi superb sa se puna si in aplicare.

Link to comment
Share on other sites

 

@@Kelton, Salut!

O propunere: Fiind lider, nu de foarte mult timp, fără să știu am foarte mulți „șmecherii„ în facțiune. Aș vrea să îi puteam sancționa măcar cu fw, dacă cu demitere nu putem. Adică uneori au niște glume nasoale, nu cred că ați vrea acum să vă înșirui niște exemple. Să zicem că suntem la o discuție la o masă, se trezește unu să facă el glume, X explică ceva și Y începe să facă glume.

O altă propunere:. - Propun când ești în timpul ședinței, orice dar orice deranjare a ședinței să se sancționeze cu fw, până la demitere. Acum toată lumea întreabă „de ce?” - De ce? Pentru că mi s-a luat, fac ședință odată la 2 luni, și nici atunci, și membri nu au bun simț, să stea fără să scrie nimic în chat, mor 10-20 de minute, să nu zică nimic. Nu îmi place, asta dă dovadă de nesimțire. Uite, să zice, doar să zice, se face ședință în staff, cu lideri/admini. Owner-ul explică niște situați, și să se trezească unu ” r/e ce să fac bă bine tu? , WRONG ”, ” c/ ești nab mă” iar după să zică ”wrong”, vă spun eu că nimănui nu i-ar conveni. Unde e respectul? Și aici țin să menționez că nu mă interesează că li se strică fh cu un FW, am fost și eu la ședințe, și nu am deranjat deloc. Nu mi se pare normal. E ca și cum suntem la școala în timpul orei, se trezește unu la jumătatea orei ” ce faci bă ?”. Și multe alte exemple. Nu știu dar eu cel puțin nu mai suport, ori fac ședință ori ce fac? Orice deranjare FW, nu mă interesează că e wrong, că nu a vrut că nu știu ce.

 

O altă propunere: Am văzut câteva propuneri, cum ar fi: să se micșoreze timpul între rank, NU! De ce? Pentru că așa dacă ai face rank 5 în 50-60 de zile? Unde ar mai fi farmecul? Stau așa o lună, două și mă trezesc cu rank 5, este foarte bine cum este acum, așa ai vedea la toată lumea in fh rank 5, și nu toți sunt capabili de asta. Ca să ajungi rank 5, trebuie să muncești, eu zic că să vezi acum un rank 5, este respectat mai ales și să fie de mult timp. Nu intră unul în facțiune, peste 2 luni se trezește rank 5, așa ar fi toate facțiunile rank 5. Așa fiecare membru a luat rank 5, pac demisie și aleluia. Intră in 4-5 facțiuni fac rank 5, și pa, demisie. Așa toti membri or să se plimbe prin facțiuni. Așa dacă ai stat 150 days și ai rank 5 luat recent, vă zic eu că nu îți mai vine să îți pui demisia. Și prinzi drag de facțiune! Eu zic ca perioadele dintre rank-uri să rămână la fel.
O altă propunere: Să se sancționeze pentru DM! Da. Adică mie unul mi s-a luat, mă plimb și eu, și dintr-o dată vezi o mașină plină de DM-iști. Cu ce mă ajută că le dau wanted? Și vin polițiștii și îi arestează. Pentru 3.000 de secunde, se plâng ei? Sau pentru 20.000$ care îl dau pe free? Vă spun eu că nu. Să se sancționeze pentru DM. Eu înțeleg că există poliție pe server? Dar pentru ce? Pentru 10-20 de minute care le stai în jail, și poate iei și free, te duci GS, armă si pac din nou DM, așa toată ziua. Eu zic să se înceapă să se sancționeze din nou DM-ul. Să se facă o comandă, [/suspendgun ID] și să fara licenta de arma 5-10 ore, vă zic eu că se potolesc instant. Dacă stai 4-5 ore să joci, și bubui de fiecare dată din cauza DM-iștilor înebunești vă spun sincer.
O altă propunere: Am văzut câteva propuneri cum că, să poată subliderul să răspundă la aplicații și poate și reclamații. Aici nu sunt de acord. De ce? Pentru că dacă subliderul acceptă pe cineva care avea interdicție, sau să zicem că poate subliderul nu citește aplicația acelui aplicant, și acel aplicant a înjurat în aplicație, cine este sancționat subliderul sau liderul? Vă spun eu că liderul, din această cauză: ”- orice greșeală majoră a Subliderului poate avea consecințe directe asupra funcției dumneavoastră de Lider.” și de ce să fiu eu sancționat ca lider? Măcar dacă sunt sancționat să fiu sancționat pe greșeala mea, eu zic că subliderul nu trebuie să se amestece în treburile liderului, aici mă refer la aplicații, și reclamați. Dacă la o reclamație Subliderul răspunde total aiurea? Cine este sancționat subliderul sau liderul? Liderul. Așa că nu sunt de acord cu această propunere. Și dacă se va aplica vă spun eu că mulți lideri nu o să își mai pună sublideri, neavând încredere.
O altă propunere: Din nou am văzut foarte multe propuneri cum că ar trebui ca subliderul să aibe o anumită perioadă în facțiune, sau un anumit rank. Nu prea sunt de acord cu acest lucru. De ce? Ce credeți că dacă va fi implementată această regulă ca viitorul sublider să aibă o anumită vechime în facțiune pentru a putea fi promovat la funcția de sublider nu o va face? Tot ce o să fie în minus cu această regulă va fi doar că, viitorul sublideru nu va mai primi funcția de cum intră în facțiune. Nu cred că ar crește șansele altora pentru această funcție, daca X are rank 5 de 200 de zile de exemplu, sau dacă are nu știu ce vechime etc. Cum spune și regula: ”- puteți acorda gradul de Sublider oricărui jucător care credeți că-l merită atâta timp cât deține nivelul minim necesar și are o aplicație decentă. ” așa că nu văd de ce ar mai trebui o anumită vechime pentru această funcție de sublider. Nu cred ca va crește șansele nimănui pentru a lua sublider, eu cred că vor fii mai mulți nervi. Așa că, dacă liderul vrea să pună pe X, sublider, acesta va face zile/rank, și tot va fi sublider, și nu văd de ce ar mai trebui regulă. În fine. Bine acum știu că majoritatea pun un sublider îl tin 2 saptămâni și după îl schimbă, dar acum am vorbit doar pentru cei care pun un sublider și îl păstrează pe acesta o perioadă bună de timp. Cred că, cum este acum este cel mai bine.
  • Dacă una sau chiar toate propunerile din acest set, vi se par folositoare, +1 ! Eu zic că sunt chiar bune, chiar dacă unele sunt și din script, ține-ți cont de ele.

 

Propunerile lui Nicolas chiar ar trebui adaugate. Mi se par super bune.

 

Propunere: Chiar daca sunt lider am vazut ca se accepta destul de multi jucatori inactivi.Ar trebui sa se adauge o regula prin care sa accepti un jucator numai daca are cateva ore jucate. ( Daca suntem in data de 20, sau aiba 20 de ore jucate.) Si tot la capitolul asta propun ca daca un membru nu are minim 1 ora jucate pe zi sa poata fi demis.

 

Propunere: Sa se scoata regula prin care un lider daca ia 3/3LW ia 60 FactionPunish. Daca un lider este de 2 ani si face cateva greseli ca na e omenesc sa faca greseli, dupa 2 ani de lider iese si cu 60 FP? Nu mi se pare corect.

Link to comment
Share on other sites

Foarte adevărat ce zice fratele PhaX. Tu dai banuri aiurea crezând că cine nu ratează cartușul are v2, v3, good sau mai știu eu ce alte versiuni de coduri. Păi să-ți spun ceva Kelton, tu prin banurile astea acordate aiurea gonești playerii de pe server pentru că lovești în cel mai frumos sistem de pe server, și anume la mafii. Adminii sunt aleși aiurea, numai cu r5 pașnice sau departamente.. păi băi Kelton.. nu așa se face, ai văzut cum se fac testele tw? Adminii tăi care nu greșesc banează pentru www.truesilentaimbot.com (site-ul nostru vechi).. genul ăștia de admini parcă ar părea mai presus decât unii admini care intră la tine în pc și îți ascultă playlist-ul de muzică (am întâlnit admin care mi-a intrat în pc să-mi facă tw și omul îmi asculta melodiile și scria în notepad să îl las să facă ss la playlist să și-l facă și el la fel..). La ce te mai poți aștepta de la asemenea admini? Poate că îmi ștergi comentariul ăsta, dar gândește-te că acorzi multe banuri aiurea pentru dovezi care nu există în timp ce alții rup codul pe la wars. Ați spus că băgați anticheat, unde e? Probabil că merită așteptarea anticheat-ul ăsta, poate nu o să mai dai ban pe propriile filmări(glumă). Și altceva ce ar mai fii de spus, probabil că ar trebui să mutați locația war-ului de duminică de la fermă pentru că n-avem toți pc-uri rachetă să ne ducă war-urile pe b-zone. Poate că prin mesajul ăsta te trezești și tu și pui un staff capabil, măcar niște admini care trecut și prin mafii nu numai pașnice și departamente care dacă îi bagi în OSF spun că ai deschis codul. Să știi că m-am chinuit să îți scriu acest mic roman, sper să nu-mi ștergi mesajul sau dacă o faci, rezolvă problemele reale ale serverului.

 

Link to comment
Share on other sites

@@Aime, Scuze ca ma bag, nu te cunosc personal dar crezi ca Kelton dupa multi ani de admin da sanctiuni pe presupuneri =))? Daca ar fii asa, in maxim 1 an am avea 0 playeri deci vorbiti aiurea. In legatura cu adminii, e normal ca niciun admin nu stie la inceput cum se face un test TW, dupa ce capeti un pic de experienta te descurci, daca il luam exemplu pe @@THELiAR, aka veninul codurilor, omu asta a banat 140 de codati si nu stiu zau daca erau aiurea acele banuri. Unii dintre voi va plangeti ca X are coduri cand chiar voi aveti toate codurile posibile la 20 de lei, nu ma refer la tine, nu te cunosc. Era la modul general.

Link to comment
Share on other sites

@@Aime, Scuze ca ma bag, nu te cunosc personal dar crezi ca Kelton dupa multi ani de admin da sanctiuni pe presupuneri =))? Daca ar fii asa, in maxim 1 an am avea 0 playeri deci vorbiti aiurea.

 

 

Păi eu zic că dă și banuri aiurea, am văzut filmare cu cineva, acel cineva având v2, îi dau filmare la kelton, n-are cod, dau filmare cu unu curat, are cod.

Dacă ai fi fost în mafie nu mai comentai, ai în FH doar facțiuni pașnice, ce mai vrei să-ți zic? N-ai fost la un TW în viața ta cred.

Edited by raZeN SiLENT
Link to comment
Share on other sites

Modifica regula aia cu c-bugu , sa il faci interzis , cred si eu ca te-ai saturat la cate pm-uri ai primit

 

 

Interzicerea totala a c-bug si modificarea interdictiei la subLider sa fie mai scurta

 

 

Interzicerea totala a c-shotului.

 

 

Sugerez să interzici definitiv C Bug-ul. Prea mulți retardați care îți strică plăcerea jocului cu tot felul de buguri.

 

 

Interzicerea C-bugului. Unii nici nu dau primu glont ca au apasat pe c.

 

 

@@Kelton, O idee ar fi cea ca C-bug-ul sa fie scos si sanctionat din nou.

 

 

Am o sugestie , sa nu se interzica chiar de tot c-bugu` ca il poti face ,cand il faci odata sa iti de-a 1/10 si cand faci 10/10 sa-ti dea kick pentru c bug.

 

 

Daca n-ar mai fi c_shot n-ar mai exista mafiotii care se cred ""zei"" ma. Oricum asta cu interzicere cshot si cbug si aia a lui Fabian cu Sub-lider Rank 3+ si Raspuns de la lider pentru respingere la fiecare aplicatie mi-se par cele mai bune propuneri.

Si sa se sanctioneze si adminii ca liderii, nu sa primim raspuns-uri de genu:

mlrSzBX.png

Link to comment
Share on other sites

@@Aime, Scuze ca ma bag, nu te cunosc personal dar crezi ca Kelton dupa multi ani de admin da sanctiuni pe presupuneri =))? Daca ar fii asa, in maxim 1 an am avea 0 playeri deci vorbiti aiurea. In legatura cu adminii, e normal ca niciun admin nu stie la inceput cum se face un test TW, dupa ce capeti un pic de experienta te descurci, daca il luam exemplu pe @@THELiAR, aka veninul codurilor, omu asta a banat 140 de codati si nu stiu zau daca erau aiurea acele banuri. Unii dintre voi va plangeti ca X are coduri cand chiar voi aveti toate codurile posibile la 20 de lei, nu ma refer la tine, nu te cunosc. Era la modul general.

Înseamnă că și tu ești începător dacă spui vorbele astea. A banat THELIAR 140 codați, ok? Și pe câți dintre ei i-a banat corect? Pe mine spre ex. m-a banat pentru un proiect în vb.net cu numele TSA V1 făcut la caterincă cu niște CheckBox-uri cu nume de cod, dar fără scripturi. M-a banat și m-a pus să-i dau proiectul ăsta prin pm, i l-am dat și tot banat am rămas. So, nu știu de ce vorbești fără să știi cum e de fapt. Dacă aș avea admin pe serverele astea v-aș da lecții la TW. ,,Kelton după mulți ani de admin dă sancțiuni pe presupuneri,, exact cum ai auzit, dă ban-uri pentru paranoia sa numită Silent. Dacă unul face un + mai mare la war și scoate video, clar ăsta are silent, dați-i ban, fără discuții la ăsta. Vrei să-ți pun și poze de pe slack?

Edited by Aime
Link to comment
Share on other sites

N-ai cu cine vorbi, e clar. Las-o balta. =))

Păi n-ai prietene ce vorbi, normal. Când vi se spune adevărul băgăm emoticoane de laugh, logic. Realitatea e alta băi IamGold, pune-ți IamSilver mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Cateva schimbari la regulament, in ceea ce priveste limbajul, n-ar strica. Adica eu am luat 3/3 FW pentru "_)_" asta, mi se pare ceva aiurea. Cred ca pe multi ar deranja cuvantul "prost" decat acel semn. (Aici nu vreau sa zic ca "prost" trebuie sanctionat. Am vrut sa spun ca semnul ala ii mult mai banal decat "prost")

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.