Jump to content

Recomandare PC


Recommended Posts

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: 2000 lei

  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): Vreau sa imi iau alt pc,de la 0, nu pastrez nimic.

Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Am deja un monitor full hd, intrare vga, dvi , hdmi.

Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Nu, deja detin.

La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: Pentru gaming in general.

Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: Gta V, CS:GO, Sa:mp, dirt 3 etc. (Poate sa si filmez)

Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Da

Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): Nu

Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): Peste 6 zile. (13.02.2017)

În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Da

Alte precizari: Salut.

Link to comment
Share on other sites

 

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: 2000 lei
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): Vreau sa imi iau alt pc,de la 0, nu pastrez nimic.
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Am deja un monitor full hd, intrare vga, dvi , hdmi.
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Nu, deja detin.
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: Pentru gaming in general.
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: Gta V, CS:GO, Sa:mp, dirt 3 etc. (Poate sa si filmez)
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Da
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): Nu
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): Peste 6 zile. (13.02.2017)
  10. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Da
  11. Alte precizari: Salut.

 

Ți-am făcut un sistem în buget de 2126 ron, am depășit un pic prețul deoarece era aproape imposibil să îți pun în 2000 de lei componente de o calitate medie și în preț bun. Componentele sunt:

CPU: Intel Kaby Lake, Pentium Dual-Core G4560 3.5 GHz ( 2 nuclee, 4 thread-uri, performanțe similare cu un i3 Skylake )

GPU: Inno3D GTX 1050 2GB DDR5 128-bit.

MOBO(Placă de bază): GIGABYTE GA-B250M-DS3H ( Vei putea face upgrade la i5 mai târziu fără probleme cu această placă )

RAM: HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133 MHz CL14

HDD: WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB

PSU(sursă) : Sirtec - High Power EP-500BR II 80+ Bronze, 500w, suficientă pentru a ține acest sistem.

Carcasă: Segotep SG-CL, cu 2 ventilatoare incluse, pentru a asigura un airflow decent componentelor tale.

Dacă vrei să schimbi ceva în acest wishlist, poți opta în locul acelui GTX 1050 pe un RX 460 (varianta de 4GB) cu performanțe asemănătoare.

wishlist: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2435530/

Link to comment
Share on other sites

Menționasem că poate opta și pentru acel RX 460 în loc de GTX 1050 :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.