Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sugestie endfarm


LeoRO
 Share

Recommended Posts

- Nume pe server: bzz


- Sugestie: Endfarm-ul sa fie legalizat, din ce stiu eu este interzis ca strica economia serverului, ce economie sa mai strice, daca la shop nu mai exista ender pearl-uri de vanzare, mai ales pe serverul de vanilla unde macar nu gasesti ender pearl-uri de cumparat/vandut sunt doar 6-7 iteme de vanzare la shop-ul ala. In legatura cu stricatul economiei pe vanilla, sunt mult mai multi factori care strica economia server-ului, de exemplu azi pe serverul de vanilla am gasit e end portal-ul, se putea sa nu dea aproape tot staff-ul care era on in acel moment /tp si sa caute end city-urile, sa le looteze si sa vand toate la un pret excesiv (nu ma refer la staff cu vandatul) in shop fiind doar itemele de baza pentru inceput, ca de, donatorii au fly si pot sa caute end city-urile usor, astazi am vazut ca un donator a gasit o gramada de elytra si shulker shell si dupa la vindea, aa dar stai ca e donator si are voie sa strice economia. Daca nu ma insel e prima generatie in care este interzis end farm-ul si joc mc pe b-zone de cand era b-zone mc server de tekkit. Nu mai are cu ce sa agraveze mai rau de cat este acum economia server-ului, daca vreti sa mai echilibrati economia adaugati o limita de bani. Insa un end farm nu mai agraveaza economia mai ales pe vanilla unde nici ender pearl-uri nu sunt la shop. O sa fie folosit doar pentru xp.


EDIT: Bine ca mi-am amintat, sper sa nu veniti cu un raspuns de genul ca face lag, end farm-ul in 1.11.2 nu mai foloseste pic de red stone si chunck-urile stau incarcat doar daca e cineva acolo


- Cum crezi ca va influenta acest lucru serverul?: Ar fi mai interesant, ar fi ceva mai normal si pe single player poti sa faci un endfarm. Ar ajuta doar la enchant.


- Side notes (parerea dvs. despre starea actuala a serverului): Un server frumos, il strica doar cateva lucruri mici.



SPER SA CITESTI PANA LA FINAL SI SA NU VII CU UN RASPUNS BANAL DE GENUL: REGULAMENTUL NU SE SCHIMBA! Da un motiv clar.


IA IN CALCUL REGULA ASTA PE VANILLA, DACA NU DORESTI PE PE SURVIVAL, PE VANILLA STAU PUTIN ALTFEL LUCRURILE.





Edited by Cr0wLey
Link to comment
Share on other sites

  • "Enderfarm-ul si netherfarm-urile (cu exceptia spawnerului de Blaze) sunt interzise."

Asta scrie pe forum in regulament. Enderfarm-ul nu este interzis doar la noi pe server. Este interzis pe multe servere ce detin o economie.

In primul rand enderfarmul aduce dupa sine nu doar xp foarte mult ci si lag indiferent ca este facuta cu sau fara sisteme de tip redstone, aduce si acele ender pearls care cu toate ca nu se gasesc la shop se pot vinde oricarui jucator.

In al doilea rand faza de azi cu portalul nu a fost doar vina staff-ului ca au dat /tp ci si a ta ca ai lasat jucatorii sa vina la tine. Cu membrii staff (eram eu si inca 2 admini si un moderator) am vorbit eu si le-am explicat despre looting din end. Cu toate acestea End-ul in sine este infinit deci se pot gasii End City-uri intr-o veselie. Playerii o sa tot looteze inteleg ca unii au acces la /fly (donatorii) o sa ma gandesc daca o sa scot accesul la /fly in end.

In al treilea rand ca tot am vazut ca ai scris ca avem la shop doar 6-7 iteme, shop-ul este inca in constructie sa zic asa totusi acele iteme au fost decise de mine si ownerul serverului ca fiind singurele care sa fie vandute la shop (ce se gaseste mai greu si esentialul).

Pe singleplayer faci ce vrei totusi acolo pot sa construiesti ce te duce pe tine capul este total un motiv cam pointless.

Enderfarm-ul ramane ilegal. Regulamentul fiind GLOBAL. O sa vorbesc cu ownerul despre acest lucru.

 

Edited by Bozo1
Link to comment
Share on other sites

1.Cred ca nu intelegi, poate or mai fi servere cu end farm diferit, dar te asigur eu ca 80% sunt legale, pe precedentul server pe care am jucat era leagl, chiar am si facut unul si serverul era de 300+ playeri, nu-l zic ca nu vreau sa fac reclama, iti zic in particula server-ul daca nu ma crezi, dar te rog sa-mi zici tu un server unde este ilegal, acolo era limita la bani pana la 300k si nu era probleme cu economia mai deloc. Sa trecem la xp, si ce daca te ajuta cu xp? Nu e ceva in neregula sa enchantezi lucruri? Iar in legatura cu vandutul ender pearl-urilor la playeri, cine crezi tu ca o sa cumpere de la playeri cand din a doua zi 70% poate chiar mai multi din playeri au avut acces in end, te asigur eu ca marea majoritate si-au lasat un cont cu /sethome acolo.

2.Nu are nici o legatura ca e vina mea, ti-am demonstrat ca economia se poate strica mult mai mult decat o strica un endfarm, care nu o strica mai deloc. Apropo eu am acceptat doar la un player care ma tot dispera, ca a acceptat el la restul nu e treaba mea.

3 Nu ma intelege gresit, imi place ca shop-ul sa fie cu mai putine iteme, e mai dificil.

 

Astept raspunsul de la un OWNER

Edited by Cr0wLey
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.