Jump to content

R.I.P Vinnie - Ex Supervisor RPG1 & Actual RPG4


F0rever

Recommended Posts

@@Eu sunt WiSsh din Moldova, Te stiu de 2 ani, de cand jucam si eu pe RPG1, ca ma mai ajutai si pe mine cu 5/10k acolo, greu se faceau banii. TOT RESPECTUL OMULE

CAt despre Zuzu, R.I.P si condoleante familiei.

 

DAr asa e pe B-Zone, mediatizam 1 saptamana un lucru intensiv iar dupa uitam totul... cum s-a facut si cu Wolverine, a zis vreunul ceva acum pe 29.01 sau pe cat e, de el? Nu, s-a uitat, asa o sa facet isi cu omul asta, nu toti, dar majoritatea scuipatilor si copiilor ce fac aici +1.

Nu va mai traiti viata in samp, m au disperat astia pe rpg4: evente, spam, ad etc. Ba, va duceti langa o icoana, spuneti o rugaciune si un gand bun pentru el si gata, asa e mai bine, decat in samp.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@@Eu sunt WiSsh din Moldova, Vreau sa spun ca pe SAMP tu si cu Mach mi-ati lasat cea mai de cacat impresie posibila ca jucatori, insa dupa ce am citit ce faci aici mi-am schimbat opinia despre tine. Ai tot respectul meu.

 

 

@, I-ai urat cuiva condoleante vreodata pentru ca a murit cineva pe care nu cunosteai personal, insa simpatizai cu persoana caruia i s-a intamplat nenoricirea? Exact.

Nu e nevoie sa ai o parere asa negativa despre faptul ca sunt multi care nu l-au cunoscut personal pe Vinnie, dar isi posteaza aici condoleantele pentru familie.

Vinnie a fost un jucator pe serverul asta de 7 ani, dintre care multi dintre ei i-a petrecut in staff, ajungand si Admin 6, si nu doar o data. E imposibil sa joci pe serverul asta de mai mult de 5 luni si sa nu fii auzit numele Vinnie cel putin o data, de aia multi dintre noi suntem socati. Eu l-am cunoscut personal si am pastrat legatura 3 ani si inafara jocului foarte des, am vorbit chiar si cu cateva zile inainte sa se intample ce s-a intamplat, si am fost socat sa aflu vestile. Dar in loc sa fac un post lung pe forum mi-am spus condoleantele familiei prin alte mijloace.

 

Ce incerc sa spun e ca o parte giganta din comunitatea astea au interactionat cu el, fie ca au fost sanctionati de el, fie ca au avut intrebari legate de joc, iar Vinnie i-a ajutat, si multi dintre ei au fost colegi cu Vinnie atat pe /f cat si pe /c. E normal sa isi exprime condoleantele aici, decat sa nu spuna nimic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ro25ingb0000999902133685 - Ron

Ro89ingb0000999902265908 - eur

Numele posesorului este Rusu Petre Gabriel

Banca ING

 

 

Aceste conturi apartin familiei lui Vasile Nistor (Vinnie), toti cei care sunt dispusi sa ofere un mic sprijin 5lei-10 lei, cat poate fiecare, din putin se face mai mult. Dumnezeu sa-l ierte, sa-i fie tarana usoara.

 

Link to comment
Share on other sites

@@Eu sunt WiSsh din Moldova, Te stiu de 2 ani, de cand jucam si eu pe RPG1, ca ma mai ajutai si pe mine cu 5/10k acolo, greu se faceau banii. TOT RESPECTUL OMULE

CAt despre Zuzu, R.I.P si condoleante familiei.

 

DAr asa e pe B-Zone, mediatizam 1 saptamana un lucru intensiv iar dupa uitam totul... cum s-a facut si cu Wolverine, a zis vreunul ceva acum pe 29.01 sau pe cat e, de el? Nu, s-a uitat, asa o sa facet isi cu omul asta, nu toti, dar majoritatea scuipatilor si copiilor ce fac aici +1.

Nu va mai traiti viata in samp, m au disperat astia pe rpg4: evente, spam, ad etc. Ba, va duceti langa o icoana, spuneti o rugaciune si un gand bun pentru el si gata, asa e mai bine, decat in samp.

 

 

nu ai inteles mesajul, majoritatea spun asta pentru a oferi un plus de bucurie familiei care vede ca atator oameni chiar le pare rau pentru o moarte, cum a spus cineva mai sus, sora lui citeste mesajele astea cand nu are ce face

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi borasc toata pula pe cadavru lu mata cu toti ceilalti din topicul asta, asa cadou, daca oamenii astia incearca sa transmita un ultim mesaj catre cei care l-au cunoscut, te trezesri tu in biserica mortilor matij sa vii cu astfel de mesaj, decat sa mananci cacar aiurea marsh in mortii matii si mai da o tura de trucker fomistu puli, n-am cum sa nu iti iau toti mortii cand vad astfel de specimene proaste, nustiu cum crucea mami voastre va mai tine Dumnezeu pe acest pamant.

 

 

 

Rest in Peace camarade.

l-ati cunoscut in joc, nu si in realitate, nu ati facut armata impreuna, nu ati mancat din aceiasi farfurie, eu cred ca ati dus-o putin la extrem. nu e sigurul care moare, sunt altii care mor in strada pentru ca nu au o casa, pe aia nu ai de gand sa ii ajuti?

si da, am facut haz de necaz pentru ca ati dramatizat prea rau, crezi ca el se simte mandru ca stia ca mergeti voi intr-un joc la cimitir si "va rugati"?

nu vad totusi care este problema ta in legatura cu posturile mele.

 

Link to comment
Share on other sites

l-ati cunoscut in joc, nu si in realitate, nu ati facut armata impreuna, nu ati mancat din aceiasi farfurie, eu cred ca ati dus-o putin la extrem. nu e sigurul care moare, sunt altii care mor in strada pentru ca nu au o casa, pe aia nu ai de gand sa ii ajuti?

si da, am facut haz de necaz pentru ca ati dramatizat prea rau, crezi ca el se simte mandru ca stia ca mergeti voi intr-un joc la cimitir si "va rugati"?

nu vad totusi care este problema ta in legatura cu posturile mele.

 

Nu vreau sa fac panarama pe aici, dar esti un distrus... atata un copil fara viitor. NU gandesti deloc...si cu mentalitatea asta vai de tine. Ai un fel de svastica la profil... si nici macar nu sti ce inseamna... asemenea distrus nu am mai vazut. Si daca l-am cunoscut intr-un joc ce? or cum este o pierdere mare si pentru noi cei care l-am cunoscut si pentru toata comunitatea, ma refel la online ;) Scuze pentru ca ma cert aici dar nu am putut sa nu ii zic nimica distrusului asta

Link to comment
Share on other sites

Wow.. I was very shocked to see that the RPG4 server name has been changed to "Remember Vinnie". I didn't know what it meant, I thought he retired but after reading the forum, I'm very sorry to hear about this.


I did not know him very well as a friend but back from the old RPG1 days, he was a good and respectful guy with a "no-nonsense" attitude.


RIP ZuZu and my heart goes out to his friends and family.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fac panarama pe aici, dar esti un distrus... atata un copil fara viitor. NU gandesti deloc...si cu mentalitatea asta vai de tine. Ai un fel de svastica la profil... si nici macar nu sti ce inseamna... asemenea distrus nu am mai vazut. Si daca l-am cunoscut intr-un joc ce? or cum este o pierdere mare si pentru noi cei care l-am cunoscut si pentru toata comunitatea, ma refel la online ;) Scuze pentru ca ma cert aici dar nu am putut sa nu ii zic nimica distrusului asta

Cred ca iq-ul tau nu iti permite sa vezi ca acela nu este simbolul nazist ci grammar nazi. Eu zic sa iti iei o ruleta si sa iti masori cuvintele, ca nu cred ca ne permitem nici macar in gluma replici de genu "distrusule". Pe langa asta gramatica ta lasa de dorit, si nu cred ca am sa iti acord foarte multa atentie.

Eu mi-am spus parerea in legatura cu acest deces zi dramatizarea lui pe forum, daca nu iti convine ceva imi poti ascunde posturile.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa iti vezi de treaba ta, fratele si sora lui nu cred ca ii place sa citeasca ceea ce ai scris, decat sa-ti pierzi doua munite din viata sa scrii acestea, mai bine fa altceva. Nu cred ca toti au facebook la un membru din familie sau posibilitatea de a merge personal la ei acasa, incearca fiecare sa posteze un mesaj si sa transmita ca sunt cu gandul la ei, chiar daca a murit un "oarecare" si nu trebuie sa plangi dupa fiecare pentru ca viata asa cum o primesti la fel de usor iti poate fi luata, totul e la mana Domnului. Acest om a facut ceva pe comunitatea aceasta si chiar daca nu prea multa luma la cunoscut, la multi le pare rau, era un tanar care avea posibil multe visuri de dus la bun sfarsit, si lupta de castigat, pacat ca nu el a fost castigatorul.... sau poate ca el, doar el si familia lui stiu ce era in sufletul lui, si cum isi calcula timpul pentru a avea grija si de el si de aceasta comunitate la care a muncit din prima zi in care a aparut pe aceasta "lume" pana la sfarsitul ei, pacat ca cei din aceasta "familie virtuala" nu s-a implicat prea mult, cu aceasta am terminat.

 

Traiti fiecare clipa de parca ar fi ultima, viata-i o c***a si trebuie sa stii sa o f**i, numai bine.

 

 

 

Sa-i fie tarana usoara.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.