Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Server Rules 6.0 part 2


Kelton
 Share

Recommended Posts

Controale pentru toti membrii comunitatii. Mai multi codati ai gasii in pasnice decat in PD :)

 

Post-hunterii, sa se faca ceva cu ei. Nu mi s-a parut niciodata normal, sa-mi fac cineva post dupa 2 zile de cand l-am omorat / arestat / etc. el avand nevoie doar de o poza sau un video de cateva secunde. Am uploadat un video de 6,5 GB pe Youtube in o ora cu net-ul meu ( maxim 640kb/s...e jalnic) si ei stau sa treaca timpu poate nu mai am dovezile.

Sanctiuni dastrice pentru post-hunteri, sa se invete minte!

Link to comment
Share on other sites

Ideea cu lăsarea controalelor doar pentru mafii este bună dar totuși recomand să fie adaugate și excepții. Când spun excepții spun că in eventuala situație in care un jucător este in paintball, event etc și există posibilitatea să folosească coduri, atunci să fie permis ca acel jucător să fie luat la control.

 

De asemenea insist ca la comportament non rp să fie adăuga-te mai multe exemple pentru a fi mai clar pentru jucători.

Câteva exemple care văd că sunt omise in poză:

 

intrarea într-o clădire când se trage asupra ta

/heal când se trage asupra ta.

 

*Aprob și propunerea jucătorului care a postat deasuprea mea, trebuit făcut ceva cu post-hunterii ei fiind una dintre problemele majore ale comunității.

Aș propune o interdicție temporară care să fie aplicată de adminii level 3+ jucătorilor care să spunem că au făcut conturi secundare doar ca să facă post sau alte motive stabilite de admini.

Edited by AndriiPopa
Link to comment
Share on other sites

Este un regulament bun. Se inteleg toate mai putin chestia "Anunturi publice" "Nu sunt permise(sanctiune:kick)" Acolo scrie organizari de evenimente, din ce am inteles eu nu am voie sa fac eveniment

Asta pentru că există sistem de evenimente (/requestevent), nu dai /ad ca să anunți un eveniment.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere este mult mai bun decat cel precedent si este mai ok sa se afle pe RPG .

Cei mai multi dintre playeri mai ales cei incepatori nu il gasesc nici pe cel de la factiunii/ganguri/departament , asta era cu atat mai greu sa il gaseasca .

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca de la controale nu ar trebuii sa fie nimeni scutit, chit ca este civil, membru de factiune pasnica, politist, gangster sau Hitman, oricine poate folosi coduri / moduri ilegale.

 

Cred ca sunt mai multi civili codati decat mafioti.

 

In legatura cu sanctiunile in general, am inteles, reducem sanctiunile initiale dar le crestem pe cele finale, la ce ma refer?

Exemplu: dupa un anumit numar de mute-uri, sa sanctionam cu mute(300 min +) sau ban.

 

Pace.

Edited by xEpical VODA
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa se adauge si o regula prin care sa nu se mai acorde ban daca urmele de coduri sunt mai vechi de 6 luni.Am patit-o pe propria piele, am luat ban pentru aim folosit in aprilie si ban-ul in decembrie, 8 luni..M-au luat 5 admini la tw si al 6 lea mi l-a descoperit ca a stat 20 min in osf.

Am jucat curat pe toata perioada jucata in ganguri si sa iau ban pe urme de cod de 8 luni pe care le-am folosit 5 minute pe alt server e aiurea rau.

Parerea mea.

 

Epical e corupt.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, sunt în NG de 3 ani, nu am fost în altă facțiune pentru că sincer doar aceasta mă atrage, în 3 ani de când merg pe wanted am dat de mulți codați și nu toți erau gangsteri :). Nu suport codații, de aceea sunt de părere că acest control trebuie să fie pentru toți jucătorii de pe server indiferent că e gangster, membru de departament, civil sau pașnic.

 

În rest regulamentul este perfect și cred că toată lumea îl poate înțelege.

+

Link to comment
Share on other sites

Am o parere foarte buna despre acest regulament, dar nu sunt de acord cu "Controale in PC doar la mafioti". Cum au spus si ceilalti membrii ai serverului, si un civil sau un membru dintr-o factiune pasnica/pd poate sa aiba in PC moduri ilegale/coduri. In orice caz, regulamentul este bine gandit si abia astept sa fie introdus Felicitari !

Edited by BonZy VODA
Link to comment
Share on other sites

Este un regulament bun. Se inteleg toate mai putin chestia "Anunturi publice" "Nu sunt permise(sanctiune:kick)" Acolo scrie organizari de evenimente, din ce am inteles eu nu am voie sa fac eveniment

 

E vorba că nu ai voie să publici pe /ad că organizezi un eveniment. Evenimentele se o

 

O propunere pentru admini, sa prezinte si un video cum ca ai fi "codat" din game.. prea profita adminii de asta si te i-a la control.. nu cred ca ii place nimanui sa ii rasfoiasca PC-ul. Stii foarte bine cum am luat ban aiurea de la Dropzz ala, mai facea si spam cu time au trecut 3 minute=ban pana sa descarc nustiu ce prostie de program ca nu vrea tw.

 

Adminii nu au voie să ia jucătorii la control fără motiv. Există un regulament intern pe care trebuie să-l respecte atunci când fac asta.

 

@@Kelton, ca sa multumesti si "doamnele" acestea suparate ca nu se fac controale civililor si celorlate factiuni ar fi o idee sa introduci o regula precum: "Controalele se vor face doar in cazul in care adminii nu pot stabili in mod direct daca jucatorul vizat detine sau nu coduri." Si ar mai fi o idee sa introduci si treaba asta "Controalele se vor face pe un motiv bine intemeiat" ca sa nu se trezeasca oamenii luati la teste aiurea. Odata ce ai scos raportul adminilor mi se pare ca regula e destul de ok.

 

Aviz "suparatelor" nu e nevoie de control pentru a vedea daca un jucator are sau nu coduri. Rest in pace !

 

Așa se întâmplă acum. Vom vedea dacă păstrăm controalele pentru toți sau doar pentru gangsteri.

 

Trebuie sa imi fac datoria de Grammar Nazi :)))

 

 

8. Reclamatii Website

 

Santajul:

 

* "pe care i-ai facut-o"

 

No report plz

 

Rezolvat. Mulțumesc.

 

Ideea cu lăsarea controalelor doar pentru mafii este bună dar totuși recomand să fie adaugate și excepții. Când spun excepții spun că in eventuala situație in care un jucător este in paintball, event etc și există posibilitatea să folosească coduri, atunci să fie permis ca acel jucător să fie luat la control.

 

De asemenea insist ca la comportament non rp să fie adăuga-te mai multe exemple pentru a fi mai clar pentru jucători.

Câteva exemple care văd că sunt omise in poză:

 

intrarea într-o clădire când se trage asupra ta

/heal când se trage asupra ta.

 

*Aprob și propunerea jucătorului care a postat deasuprea mea, trebuit făcut ceva cu post-hunterii ei fiind una dintre problemele majore ale comunității.

Aș propune o interdicție temporară care să fie aplicată de adminii level 3+ jucătorilor care să spunem că au făcut conturi secundare doar ca să facă post sau alte motive stabilite de admini.

Intrarea într-o clădire nu se sancționează deoarece există o limită din script de câteva secunde prin care poți intra/ieși din clădire. Timpul acela în care jucătorul e blocat e suficient pentru polițist sau cine-l urmărește să-și facă treaba.

Același lucru e și la heal, poți folosi comanda doar la un anumit timp.

Link to comment
Share on other sites

Regulamentul este foarte frumos, ușor de înțeles și bine pus la punct. Dar eu am o adăugare la categoria "Limbaj", aceea fiind:

 

Aș dori să se precizeze dacă se sancționează și înjurăturile de pe chat-urile [/c], [/wt], [/ac] ș.a.m.d. deoarece mai sunt persoane care prin chaturile astea înjură de toți sfinții bisercești și nu primesc nimica.

 

 

#edit: regulamentul general al liderilor când va fi finalizat?

Edited by NF Fabian aka Nabian
Link to comment
Share on other sites

@@CosminZz97,

Se va acorda ajail pentru NON-RP:

5. Comportament NON-RP

Prin comportament non roleplay se înțelege o acțiune sau un abuz de anumite comenzi care oferă jucătorului în cauză un avantaj nedrept sau altor jucători un dezavantaj semnificativ în diverse situații.

- level 6-9: 30 Minute Ajail.
- level 10+: 60 Minute Ajail.

Exemple de comportament non-rp:
- aruncatul intenționat cu viață puțină în fața vehiculelor trecătoare pentru a acorda wanted șoferilor.

 

Edited by Dani EL
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.