Jump to content

Server Rules 6.0 part 2


Kelton
 Share

Recommended Posts

tH3Wm1t.png

Salutare din nou,

 

Am luat toate propunerile pentru regulamentul general serverului din topicul anterior (acesta) care ni s-au părut a fi bune și le-am adăugat la regulament. Propunerile pe care le-ați făcut pentru facțiuni/lideri/staff urmează a fi revizuite și adăugate când ajungem să modificăm regulamentele celelalte.

 

Menționez că urmează să mutăm regulamentul pe website pentru a fi mai ușor de găsit de toți jucătorii, așadar sunt forțat să vă las doar o imagine cu regulamentul nou. Veți mai observa și lipsa controalelor în calculator din regulament, asta pentru că am dori să le păstrăm doar pentru gangsteri (așadar o să trecem aceste reguli în regulamentul lor). Dacă nu sunteți de acord lăsați un comentariu și precizați motivul.

 

Regulamentul acesta e aproape de final. Vă rog să-l citiți dacă doriți și să vă lăsați o părere. E mai ok de înțeles? Sunt clare sancțiunile? Se înțeleg ușor toate regulile? Există vreo regulă care nu se înțelege? Credeți că lipsește ceva? Vă rog să semnalați și eventualele greșeli de scriere.

 

De asemenea am decis să nu facem vreo modificare despre c-bug și să sancționăm în continuare doar dacă e făcut extrem de abuziv. Preferăm să nu adăugăm sancțiuni și să vedem dacă găsim vreo soluție din script.

 

Link regulament: http://imgur.com/a/TSPzw

 

English

 

 

Hello again,

 

We have taken all suggestions for the general rules from the previous topic (this one) that we thought are good and added them to the rules. Suggestions about factions/leaders/staff will be revised and added when we get to those respective rules.

 

I want to say that we will move the rules on the website to be easier to find by all players, so I am forced to leave just an image with the new rules. You will observe that we have deleted PC controlling, this is because we want to move them to gangsters only (so we will write them in their rules). If you do not agree with this leave a comment and state the reason.

 

These rules are almost finished. Please read them if you want and leave an opinion. Are they better to understand? Are the punishments clear? Is every rule easy to understand? Is there any rule you don't understand? Do you think something is missing? Please also state any possible spelling mistake.

 

Also we have decided not to modify rules about c-bug for now. We prefere not to add punishments and see if we can find a solution from the script.

 

Link to the rules: http://imgur.com/a/E8omY

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) Durata ban-urilor de la CONTURI propun sa fie asa: Level 15+ BAN PERMANENT CA PANA ACUM, de ce? Pai e logic ca nu ai voie asa ceva, pe langa asta ar creste considerabil aceste cacaturi si pana la urma "eh, iau ban 30 de zile da vand de pe cont", level 15+(sau na, 20) BAN PERMANENT

 

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, sunt în NG de 3 ani, nu am fost în altă facțiune pentru că sincer doar aceasta mă atrage, în 3 ani de când merg pe wanted am dat de mulți codați și nu toți erau gangsteri :). Nu suport codații, de aceea sunt de părere că acest control trebuie să fie pentru toți jucătorii de pe server indiferent că e gangster, membru de departament, civil sau pașnic.

 

În rest regulamentul este perfect și cred că toată lumea îl poate înțelege.

Link to comment
Share on other sites

Frumos regulament, ați clarificat mult regulile privitoare la Bug Abuse si Comportament Non-RP. Însă, după cum spune și Peiu, e aiurea să luați numai mafioți la teste. Dacă merg pe no-drept să spunem cu un smooth sau ceva care nu e prea evident, cum mă poate verifica adminul? Sau altfel spus, dacă merg pe no-drept și civilul care dă rob are coduri, la fel, nu prea evidente, cum își va da seama adminul? E absurd să faceți controale doar mafioților.

Totuși, cu post-hunterii n-ați rezolvat nimic, deși strică foarte mult jocul altora, mai ales celor din departamente. Dacă ați face ceva cu post-hunterii probabil va fi altceva :)

Link to comment
Share on other sites

O propunere pentru admini, sa prezinte si un video cum ca ai fi "codat" din game.. prea profita adminii de asta si te i-a la control.. nu cred ca ii place nimanui sa ii rasfoiasca PC-ul. Stii foarte bine cum am luat ban aiurea de la Dropzz ala, mai facea si spam cu time au trecut 3 minute=ban pana sa descarc nustiu ce prostie de program ca nu vrea tw.

Link to comment
Share on other sites

Ce ai spus tu, Kelton, mai sus despre controalele in calculator cum ca acestea vor fii facute doar membrilor gang-urilor nu mi se pare ok, eu inteleg din asta ca pot intra cu hack atata vreme cat nu sunt in mafie fara a fii sanctionat in vre-un fel. Asa este?

Edited by Ronic
Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, ca sa multumesti si "doamnele" acestea suparate ca nu se fac controale civililor si celorlate factiuni ar fi o idee sa introduci o regula precum: "Controalele se vor face doar in cazul in care adminii nu pot stabili in mod direct daca jucatorul vizat detine sau nu coduri." Si ar mai fi o idee sa introduci si treaba asta "Controalele se vor face pe un motiv bine intemeiat" ca sa nu se trezeasca oamenii luati la teste aiurea. Odata ce ai scos raportul adminilor mi se pare ca regula e destul de ok.

 

Aviz "suparatelor" nu e nevoie de control pentru a vedea daca un jucator are sau nu coduri. Rest in pace !

Link to comment
Share on other sites

Arată foarte bine și îmi place tot ceea ce am citit. Sunt de acord și susțin regula ca testele să fie doar pentru jucătorii din gang, dar să te gândești și la teste pentru jucatorii din departamente, până la urmă și acolo se mai găsesc codați din când în când. Pe cât de frustrant este să joci contra codați la war, pe atât de enervant este să iei fail de la un polițist cu cod.

Edited by Plutonium VODA
Link to comment
Share on other sites

As zice ca testul de control in PC sa fie in continuare facut pe jucatorii foarte suspecti, inclusiv membrii departamentelor, civilii si pe baza a dovezi clare, adica sa nu luam la test ca ne plictisim, ci sa avem motive si dovezi concrete pentru asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

O propunere pentru admini, sa prezinte si un video cum ca ai fi "codat" din game.. prea profita adminii de asta si te i-a la control.. nu cred ca ii place nimanui sa ii rasfoiasca PC-ul. Stii foarte bine cum am luat ban aiurea de la Dropzz ala, mai facea si spam cu time au trecut 3 minute=ban pana sa descarc nustiu ce prostie de program ca nu vrea tw.

 

Deja exista ce ai spus tu mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.