Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Server Rules 6.0 FINAL


Kelton
 Share

Recommended Posts

@@Claudiu, să nu uităm că până la urmă e un server RPG și sunt unele aspecte care ar trebui să se respecte. Dacă vrei să mergi de capul tău pe străzi sau să faci DM pe cine vrei există servere Stunt făcute pentru deathmatch. Totuși distracția ar trebui să fie de partea tuturor, nu de partea unor civili. Ei mă reclamă cu o poză uploadată in 5 secunde și eu mă apăr cu dovezi uploadate în 10 minute + explicațiile aferente + ideea că situațiile se tratează subiectiv de cele mai multe ori.

Iar legat de chestia că rămâi pieton 3 ore. Cum spuneam mai sus, e un server RPG și unele aspecte din viața reală ar trebui să existe. Acum poate vei spune că sunt un idiot și că nu fac diferența dintre RPG și RP, dar oricum sunt asemănătoare (RPG cu Light-RP).

Cum spuneam, vrei să faci ce vrei, mergi pe un server Stunt sau faci lucrurile pe propria-raspundere și nu faci după zeci de reclamații în care să demonstrezi că ai dreptate, dar nu e așa.

 

LE: Acum am văzut reply-ul tău Bonzy. Nu vreau ca asta să pară o ceartă pentru că nici nu e. Tot ce fac e să aduc niște argumente prin care îmi susțin punctul de vedere și poate se vor lua ceva măsuri dacă consideră administrația comunității asta :)

Edited by South Bauer
Link to comment
Share on other sites

@@Claudiu, să nu uităm că până la urmă e un server RPG și sunt unele aspecte care ar trebui să se respecte. Dacă vrei să mergi de capul tău pe străzi sau să faci DM pe cine vrei există servere Stunt făcute pentru deathmatch. Totuși distracția ar trebui să fie de partea tuturor, nu de partea unor civili. Ei mă reclamă cu o poză uploadată in 5 secunde și eu mă apăr cu dovezi uploadate în 10 minute + explicațiile aferente + ideea că situațiile se tratează subiectiv de cele mai multe ori.

Iar legat de chestia că rămâi pieton 3 ore. Cum spuneam mai sus, e un server RPG și unele aspecte din viața reală ar trebui să existe. Acum poate vei spune că sunt un idiot și că nu fac diferența dintre RPG și RP, dar oricum sunt asemănătoare (RPG cu Light-RP).

Cum spuneam, vrei să faci ce vrei, mergi pe un server Stunt sau faci lucrurile pe propria-raspundere și nu faci după zeci de reclamații în care să demonstrezi că ai dreptate, dar nu e așa.

 

De cate ori mai e necesar sa-ti dai singur contraargumente pana sa realizezi ca ce spui tu e un vis?

Eu ti-am facut o simpla analogie despre cum am putea intoarce toate lucrurile penibile despre care vorbesti impotriva departamentelor, nu stiu ce ai inteles tu din ce am scris.

In orice stat democrat, in orice companie care se respecta, in orice societate civilizata, cel cu putere executiva/legislativa/samd isi sustine actiunile prin dovezi. Cat timp tu esti cel care are puterea de a baga un civil in parnaie, tu esti cel care aduce si dovezile. NU vine civilul cu dovezile de ce nu ar trebui sa fie in parnaie. E simplu, e logic si usor de inteles. Nu inteleg de ce mama naibii avem o dezbatere pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Am corectat greșelile de scriere care au fost semnalate sau aflate între timp.

 

Sistemul anti-posthunteri funcționează, doar că nu e atât de restrictiv pe cât unii v-ați aștepta. Dacă va fi necesar vom adăuga restricții mai severe.

 

Mulțumim pentru păreri.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.