Jump to content

4.000 de români i-au susținut pe Moroșanu și pe Adegbuyi la Chicago!


RW Shyphter
 Share

Recommended Posts

hmmGdpX.jpg

 

 

 

Cătălin Moroșanu și Benny Adegbuyi au obținut succese importante în Glory 38, la Chicago, într-o atmosferă absolut senzațională creată de cei aproximativ 4.000 de români prezenți în sala ”Sears Centre”, cu o capacitate de 10.000 de locuri.

La finalul luptei câștigate prin KO cu uriaşul american Maurice Green, care cântăreşte 123 de kilograme și care măsoară doi metri și cinci centimetri, Cătălin Moroșanu, aflat la debut în circuitul Glory, le-a mulțumit fanilor, vizibil emoționat.

”România! România! Vă iubesc din toată inima. Vă mulțumesc că ați stat lângă mine, mi-ați dat energie pozitivă, vă jur!

Nu mă așteptam să fiți atâți. Să vă dea bunul Dumnezeu să rămâneți așa. Vă iubesc dragi români. Tot respectul meu! Tot respectul meu, pentru toată lumea”, a fost mesajul pe care Moroșanu le-a transmis celor prezenți, cu vocea gâtuită de emoție.

 

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.