Jump to content

Problema KB 2919355 Visual studio, "the update is not applicable to your computer"


Not in use
 Share

Recommended Posts

Am incercat sa instalez VS 2015 pe win 8.1 , dar se pare ca... nu functioneaza ceva cum trebuie, imi zice sa fac un update (KB 2919355) dar cand vreau sa-l instalez spune ca nu se poate instala...

bKOjMRp.png

IBTYbBA.png

Edited by Duraxel
Link to comment
Share on other sites

Cand descarci acel update, descarci mai multe fisiere. Acele fisiere trebuie instalate intr-o anumita ordine pe care nu cred ca ai respectat-o (si eu am facut la fel :)))

 

 

 

 


1. Pentru a începe descărcarea, faceți clic pe butonul Descărcare și efectuați una dintre următoarele acțiuni sau selectați o altă limbă din Modificare limbă, apoi faceți clic pe Modificare.

 

  • Pentru a începe instalarea imediat, faceți clic pe Executare.
  • Pentru a copia fișierul descărcat pe computer, pentru a-l instala mai târziu, faceți clic pe Salvare.

2. Aceste pachete KB trebuie să fie instalate în următoarea ordine: clearcompressionflag.exe, KB2919355, KB2932046, KB2959977, KB2937592, KB2938439 și KB2934018.
3. KB2919442 este o cerință preliminară pentru Windows 8.1 Update și trebuie să fie instalată înainte de a încerca instalarea KB2919355

 

 

Gasesti mai multe detalii aici.

Edited by Cdorsu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.